Úhoří sezona 2012

Ahoj, již je tu sezona úhořů v plné síle ,tak se chlubte úlovkama!! Vkládejte fotky, rady, místa, nástrahy a čas!!

PS: Do ML raději fotky úhořů nevkládejte, spouta lidí nechápe, že tato ryba nejde fotit na krásných pózách, jako např. kapř:-)
Autor diskuse: Stanley88 - Profil , 1.5.2012 dravci - druhy ryb, rekordy
Dále moderuje: dada11 Profil

Nmoris - Profil | Ne 1.7.2012 14:54:12

Kuny8 >> Dnes navečer na ně asi vyrazím.Mám cca 8 cm perlínky.Právě že se mi stávalo,že jsem chytil za večer několik úhořů kolem 35 cm.Jednou 70 a jednou 50.Jinak těm menším bych se rád vyvaroval a nepomohlo ani zvětšení háčku a většího námotku rousnic.Když na to ty menší neměli,prostě to jen popotahujou a pomalu ožírají :-)

    NKuny8 - Profil | Ne 1.7.2012 14:47:42

    moris >> Zdarek, já osobně dávám 5 cm rybičky perlínky;), můžeš dávat i větší, úhoř to má jako malinu. Ještě se mi nestalo, že by mi na to skočil nějakej menší, to spíš na žížalu. Zkus to a zjistíš ;D Dávám jednoháček u prostřed tělíčka, rybka je malá, takže celý obsah háčku krásně vyplní a dvakrát propíchnu, tak aby nespadla ;)

      NKalužmistr - Profil | Ne 1.7.2012 14:44:25

      dada11 >> Na auto kašli, hlavně že jsi zdravej, na ryby můžeš i na kole.

        Ndada11 - Profil | Ne 1.7.2012 12:35:15

        Takže dneska zase bez hada. A k dovršení všeho, asi deset metrů před barákem, mi nedala jedna paní řidička přednost. Takže nevím kdy se na ryby dostanu znovu. Kdyžtak to rysknu, auto jede akorát mu nesvítí a nebliká levej předek. Akorát doufám že nebude autíčko přes víkend na opravě.

          Ndada11 - Profil | So 30.6.2012 12:32:22

          Stanley88 - >> Tak dneska zase bez hada. :-(. Vyměnil jsem stoják za řeku a pěkně jsem si zachytal jelce kolem 50cm. Na hrouzka mi to sebrala jedna štička 50+ a pak něco, nevím co. Asi pět metrů přerušovaný trhavý záběr, vždycky to malounko(asi 10cm) popojelo, zastavilo se to a asi za půl minuty znovu. Takhle to trvalo pár minut. Pak že to stáhnu, měl jsem to pod nohama u břehu. Cejtil jsem jen slušnější odpor a, nic. Jsou tam i slušný parmy tak možná asi. Zejtra jedu znovu, tak snad had bude. Když ne, tak aspoň bude pěkně. :-)

            Nkiller1 - Profil | So 30.6.2012 12:03:26

            Mám dotaz, jak udit uhoře??? Mám na mysli jak nasolit, jestli nechat kůži, jak dlouho udit, prostě poradit;-))) předem diky

              Nmoris - Profil | So 30.6.2012 9:37:04

              A ještě jedna věc,dáváte ji na jednoháček za pysk?

                Nmoris - Profil | So 30.6.2012 9:35:30

                Ahoj.Jak velké plotičky na háček na úhoře většinou dáváte a jak velkou rybku myslíte že taková 60 - 70 tka bez problémů vezme?Nechci zase dávat nějakou malou plotku,abych se vyvaroval malým ůhořům pod míru.

                  NStanley88 - Profil | Pá 29.6.2012 18:56:14

                  honzulaaa >> já mám taky takovej pocit.. Letos je to špatnýý, hodně špatný

                    Nhonzulaaa - Profil | Pá 29.6.2012 17:02:14

                    Zdravim všechny,tak včera jsem to byl zkusit a od úhoře ani ťuk....takže klucí hadovití vyhráli:)

                      Nkiller1 - Profil | Pá 29.6.2012 8:49:36

                      já ted přes ty vedra plánuju taky po večerech úhoře, dám jim pátek večer , sobotu večer a neděli večer, tak snad se nějakej splete:-)

                        NStanley88 - Profil | Čt 28.6.2012 18:23:49

                        Čekura >> No to jsem zvědav:-))

                          NČekura - Profil | Čt 28.6.2012 10:03:56

                          Zdravím, přátelé, tak jsem se konečně dočkal dovolené a odjíždím dnes asi na 9-10 dní na Sázavu.Doufám že tam celou dobu nebudu jen sedět a koukat na nehybnou špičku u feederu. Samozřejmě až se vrátíme, tak se přiznám jak jsem dopad. Ručník a mýdlo beru pro jistotu sebou.

                            Nrover - Profil | St 27.6.2012 2:06:29

                            salfi >> Tak to určitě nebude, ...vážit si této "ryby" je pro někoho velmi těžké ...

                              Nsalfi - Profil | St 27.6.2012 1:58:08

                              Paul Delpiaz >> to nevim:)) asi se jim libim:))

                                NPaul Delpiaz - Profil | St 27.6.2012 0:57:02

                                salfi >> jak ty to děláš? chodim na V 5 a zatim jenom pár cejnů nebo mikro candátek :D

                                  Nsalfi - Profil | St 27.6.2012 0:32:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Jeden dnesni z vltavy, odhadem do 60 cm, pekne chladna noc

                                    NPetr.zdarec - Profil | Po 25.6.2012 23:40:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Tak za minulý týden jsem 3x vyrazil na hady a vždy se pár kousků povedlo. Chytal jsem na poměrně malé říčce (šířka cca 5-8m). První noc přišli 3ks, další dvě noci po 2 kusech. Poprvé jsem chytal na mrtvé plotičky 5-8cm a vzali to i menší úhoři, něco málo přes 50cm, další noci jsem chytal na rousnice a přišli kusy kolem 60. Čekal bych že spíš na rybku přijdou větší. Bohužel bylo i dost záseků do prázdna, nebo´mi stáhli komplet rousnici z háčku. Jinak úhoři se probouzeli vždy ve 23 hod, až byla úplná tma, dřív ne.

                                      Nkiller1 - Profil | Ne 24.6.2012 20:34:01

                                      tak včerejší pokus o hada vyšel zkončil zase s nulou, pár záběrů od úhořů bylo, ale hrozně táhla voda, hned po náhozu se udělal velkej pytel a prostě nešel při záběru proseknout, tak snad příště při menší vodě:-)

                                        Ndada11 - Profil | Ne 24.6.2012 12:24:53

                                        Tak dneska zase bez hada.Jak zapršelo a vyčistila se voda, tak mi přestali jít :-(. Poslední tři dny jen cejni,okouni a hafo kaprů. Ani dravcům se moc nechce. Zítra po třech týdnech do práce :-(, takže už zase jen asi víkendy.