- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Úhoří sezona 2012
Ahoj, již je tu sezona úhořů v plné síle ,tak se chlubte úlovkama!! Vkládejte fotky, rady, místa, nástrahy a čas!!
PS: Do ML raději fotky úhořů nevkládejte, spouta lidí nechápe, že tato ryba nejde fotit na krásných pózách, jako např. kapř:-)
PS: Do ML raději fotky úhořů nevkládejte, spouta lidí nechápe, že tato ryba nejde fotit na krásných pózách, jako např. kapř:-)
Autor diskuse: Stanley88 - Profil , 1.5.2012 dravci - druhy ryb, rekordy
Dále moderuje: dada11 Profil
Dále moderuje: dada11 Profil
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
367x v oblíbených a 25x v ignorovaných.
Ndada11 - Profil | So 16.6.2012 15:03:09
Starc55 >> Promiň za mystifikaci.Bylo to řečeno z úst porybnýho,tak jsem tomu věřil.Seru na to, jak píše Skontrolka, budu psát raději všechno.Je pravda, že jeden mi bude tvrdit to a druhý tohle. Tak promiň.
NSkontrolka - Profil | So 16.6.2012 14:07:52
Nástražní rybky,
Nástražní ryba, jako každá jiná ryba podléhá nutnosti provádět zápis. Vychází to už jen logicky z důvodu, že si lovící může ponechat max. 7kg ryb denně a není uvedeno jakých (ať už jde o sumce či oklej) - samo, že poslední ryba jež doplní těch 7 kg a převýší je se smí ponechat .... známá písnička.
Logicky tedy platí u MRS - Bližší podmínky výkonu rybářského práva na MP vodách str. 6, odstavec VIII., bod 4. - Ryby mající stanoveno minimální lovnou délku okamžitě zapisuji (hned jak dáte do vezírku) a uvedu druh a délku ryby (počet a váhu až na konci lovu) u ryb jež nemají stanovenu minimální lovnou délku zapíšete ihned po ulovení druh ryby a až na konci lovu napíšete počet a odhadnete ( v případě nástražních rybiček) váhu úlovku.
Pak ale chytří lidé vymysleli trošinku ulevit rybářům od chaosu v nástražních rybkách a nelogicky namísto opravy bodu čtyři doplnili bod o prokázání nástražních ryb mající stanovenu min. lovnou délku (viz. dodatek 2012). Tímto ovšem ničemu nepomohli protože RS po vás může a mohla už dříve žádat doklad o nabytí ryb (jakýchkoli) a to buď zápis v povolence nebo paragon. Může za to bohužel špatná formulace tohoto dodatku.
Rada na závěr:
Všechno co chytnete zapiště a co koupíte noste doklad. Nikdo pak na Vás nemůže.
Potom je ještě otázka když chytáte rybičky nástražní někde na návsi na kačáku nebo na louži v lese atd .....
Pokud budete chtít nějakou otázku zodpovědět napiště soukromou zprávu je to na dlouhé vypisování.
A nezapomeňte: Aktivní blbec je horší jak třídní nepřítel :) mějte se
Nástražní ryba, jako každá jiná ryba podléhá nutnosti provádět zápis. Vychází to už jen logicky z důvodu, že si lovící může ponechat max. 7kg ryb denně a není uvedeno jakých (ať už jde o sumce či oklej) - samo, že poslední ryba jež doplní těch 7 kg a převýší je se smí ponechat .... známá písnička.
Logicky tedy platí u MRS - Bližší podmínky výkonu rybářského práva na MP vodách str. 6, odstavec VIII., bod 4. - Ryby mající stanoveno minimální lovnou délku okamžitě zapisuji (hned jak dáte do vezírku) a uvedu druh a délku ryby (počet a váhu až na konci lovu) u ryb jež nemají stanovenu minimální lovnou délku zapíšete ihned po ulovení druh ryby a až na konci lovu napíšete počet a odhadnete ( v případě nástražních rybiček) váhu úlovku.
Pak ale chytří lidé vymysleli trošinku ulevit rybářům od chaosu v nástražních rybkách a nelogicky namísto opravy bodu čtyři doplnili bod o prokázání nástražních ryb mající stanovenu min. lovnou délku (viz. dodatek 2012). Tímto ovšem ničemu nepomohli protože RS po vás může a mohla už dříve žádat doklad o nabytí ryb (jakýchkoli) a to buď zápis v povolence nebo paragon. Může za to bohužel špatná formulace tohoto dodatku.
Rada na závěr:
Všechno co chytnete zapiště a co koupíte noste doklad. Nikdo pak na Vás nemůže.
Potom je ještě otázka když chytáte rybičky nástražní někde na návsi na kačáku nebo na louži v lese atd .....
Pokud budete chtít nějakou otázku zodpovědět napiště soukromou zprávu je to na dlouhé vypisování.
A nezapomeňte: Aktivní blbec je horší jak třídní nepřítel :) mějte se
Ndada11 - Profil | So 16.6.2012 12:19:55
Starc55 >> Vím že je tam ještě .Přisvojené druhy ryb, které nemají stanovenou minimální lovnou délku, zapisuje osoba provádějící lov pouze druh ryby a to bezprostředně po ulovení. Počet a jejich celkovou hmotnost zapisuje po skončení lovu, nejpozději do příští docházky k vodě.
Ale když sem se na ten dodatek ptal tak mi bylo řečeno.Zapisujou se jen s vázanou min.délkou.Kdyžtak mi to prosímtě osvětli ať se nedostanu do problému.Ale když mi to tvrdil porybnej ,tak tomu věřím.Třeba blbě.A koho jinýho se zeptat?
Ale když sem se na ten dodatek ptal tak mi bylo řečeno.Zapisujou se jen s vázanou min.délkou.Kdyžtak mi to prosímtě osvětli ať se nedostanu do problému.Ale když mi to tvrdil porybnej ,tak tomu věřím.Třeba blbě.A koho jinýho se zeptat?
Ndada11 - Profil | So 16.6.2012 11:48:07
Starc55 - 16.6.2012 9:14:17Použití nástražních ryb, jejichž lov je na revíru vázán nejmenší lovnou délkou, je lovící povinen prokázat jejich nabytí (zápisem v Záznamu o docházce k vodě nebo prodejním dokladem).
Ostatní které nejsou vázané nej. lovnou délkou.Jsem třeba dostal,mám z mrazáku atd.Takhle jsem se o tom bavil u nás s porybnejma.
Ostatní které nejsou vázané nej. lovnou délkou.Jsem třeba dostal,mám z mrazáku atd.Takhle jsem se o tom bavil u nás s porybnejma.
NStarc55 - Profil | So 16.6.2012 9:14:17
dada11 >> Jakoukoliv ulovenou rybu, i když ji chceš použít jako nástražní, např. hrouzek, plotice, si ponecháváš. A jakákoliv ponechaná ryba se přece musí zapsat? Nebo si to vykládám blbě?
NStanley88 - Profil | So 16.6.2012 8:21:57
Včera jsem od půl desáté seděl na tutovém fleku, kde se pár záběrů konalo ale had se nechytil.... Za to mi udělal radost i neradost krásný 45cm potočák, který na jeho smůlu byl zažraný až v žábrech, kterého jsem v domění, že je to had vyrval z vody násilím.. Takže jnak tak krásnou rybu, kterou pouštím jsem musel vzít... Opravdu ale krásná ryba!!! Fotku bych musel dát jen mrtvé ryby, a to se mi nechce.
NFRANK71 - Profil | So 16.6.2012 8:12:51
Jablon >> To se ani nedivím, když to házíš do míst kde jsou trosky starýho mostu. V těch místech jsem chytal často, úhoře jsem tam chytnul, ale úhoří dežaví to tam určitě neni.
Nsalfi - Profil | So 16.6.2012 7:59:14
Jablon >> pod mostem barikdniku jsem nikdy nechytal, tak tam nevim. Zkus to niz treba kolem holesovic na rozhrani slepych ramen nebo v troji, tam se vytahlo taky par slusnejch kusu. Trhat budes stejne, regulacka je vicemene vsude, s tim je treba pocitat
NJablon - Profil | So 16.6.2012 3:36:40
salfi >> ahoj salfi,jen se chci zeptat,kam na vltave chodis na ty uhore,ja byl parkrat pod mostem barikadniku a nic,slysel sem z vypraveni,ze tam byli velikansky uhori.........jen to tam trham.neboj nepujdu to tam drancovat.
dik
filip
dik
filip
NČekura - Profil | So 16.6.2012 1:09:31
placew >> zajímavý video, chlápkovi jich už asi pod rukama pár prošlo, nechci se chlubit, ale když se u toho nebudu tolik vykecávat jako on, tak si troufnu tvrdit že toho úhoře asi tak za 20, no možná i 15 minut zvládnu :-)))
Nhonzulaaa - Profil | Pá 15.6.2012 21:21:02
Paul Delpiaz >> no mě se 4 kousky povedou málokdy.....to je času u tý vody:)
NPaul Delpiaz - Profil | Pá 15.6.2012 21:17:56
honzulaaa >> fůůůj masař!
ne kecám, já se celej život těšim až zažiju zlatý úhoře a proženu je udírnou :D takže ti jenom závidim
ne kecám, já se celej život těšim až zažiju zlatý úhoře a proženu je udírnou :D takže ti jenom závidim
Nhonzulaaa - Profil | Pá 15.6.2012 21:03:11
nazdarek....já zkusim hady až po nějakej bouřce....jestli bude:)
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33409
NFotky ryb pouze na přívlač107181
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
NVýroba woblerů31008
NGalerie okounů ...1092
NRare woblery - Rapala14053
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb...159964
NPrivlac s multiplikatorom31598
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
11:46NDivoký potočák nebo granulák? 58
11:36NFotky ryb pouze na přívlač 107187
9:03NBurza na přívlačové nástrahy 33410
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.















