Úhoří sezona 2012

Ahoj, již je tu sezona úhořů v plné síle ,tak se chlubte úlovkama!! Vkládejte fotky, rady, místa, nástrahy a čas!!

PS: Do ML raději fotky úhořů nevkládejte, spouta lidí nechápe, že tato ryba nejde fotit na krásných pózách, jako např. kapř:-)
Autor diskuse: Stanley88 - Profil , 1.5.2012 dravci - druhy ryb, rekordy
Dále moderuje: dada11 Profil

Ndada11 - Profil | So 16.6.2012 15:03:09

Starc55 >> Promiň za mystifikaci.Bylo to řečeno z úst porybnýho,tak jsem tomu věřil.Seru na to, jak píše Skontrolka, budu psát raději všechno.Je pravda, že jeden mi bude tvrdit to a druhý tohle. Tak promiň.

    Ndada11 - Profil | So 16.6.2012 14:34:15

    Skontrolka >> Za sebe děkuji

      NSkontrolka - Profil | So 16.6.2012 14:07:52

      Nástražní rybky,

      Nástražní ryba, jako každá jiná ryba podléhá nutnosti provádět zápis. Vychází to už jen logicky z důvodu, že si lovící může ponechat max. 7kg ryb denně a není uvedeno jakých (ať už jde o sumce či oklej) - samo, že poslední ryba jež doplní těch 7 kg a převýší je se smí ponechat .... známá písnička.

      Logicky tedy platí u MRS - Bližší podmínky výkonu rybářského práva na MP vodách str. 6, odstavec VIII., bod 4. - Ryby mající stanoveno minimální lovnou délku okamžitě zapisuji (hned jak dáte do vezírku) a uvedu druh a délku ryby (počet a váhu až na konci lovu) u ryb jež nemají stanovenu minimální lovnou délku zapíšete ihned po ulovení druh ryby a až na konci lovu napíšete počet a odhadnete ( v případě nástražních rybiček) váhu úlovku.

      Pak ale chytří lidé vymysleli trošinku ulevit rybářům od chaosu v nástražních rybkách a nelogicky namísto opravy bodu čtyři doplnili bod o prokázání nástražních ryb mající stanovenu min. lovnou délku (viz. dodatek 2012). Tímto ovšem ničemu nepomohli protože RS po vás může a mohla už dříve žádat doklad o nabytí ryb (jakýchkoli) a to buď zápis v povolence nebo paragon. Může za to bohužel špatná formulace tohoto dodatku.

      Rada na závěr:
      Všechno co chytnete zapiště a co koupíte noste doklad. Nikdo pak na Vás nemůže.

      Potom je ještě otázka když chytáte rybičky nástražní někde na návsi na kačáku nebo na louži v lese atd .....

      Pokud budete chtít nějakou otázku zodpovědět napiště soukromou zprávu je to na dlouhé vypisování.

      A nezapomeňte: Aktivní blbec je horší jak třídní nepřítel :) mějte se

        Ndada11 - Profil | So 16.6.2012 12:19:55

        Starc55 >> Vím že je tam ještě .Přisvojené druhy ryb, které nemají stanovenou minimální lovnou délku, zapisuje osoba provádějící lov pouze druh ryby a to bezprostředně po ulovení. Počet a jejich celkovou hmotnost zapisuje po skončení lovu, nejpozději do příští docházky k vodě.
        Ale když sem se na ten dodatek ptal tak mi bylo řečeno.Zapisujou se jen s vázanou min.délkou.Kdyžtak mi to prosímtě osvětli ať se nedostanu do problému.Ale když mi to tvrdil porybnej ,tak tomu věřím.Třeba blbě.A koho jinýho se zeptat?

          Ndada11 - Profil | So 16.6.2012 11:48:07

          Starc55 - 16.6.2012 9:14:17Použití nástražních ryb, jejichž lov je na revíru vázán nejmenší lovnou délkou, je lovící povinen prokázat jejich nabytí (zápisem v Záznamu o docházce k vodě nebo prodejním dokladem).
          Ostatní které nejsou vázané nej. lovnou délkou.Jsem třeba dostal,mám z mrazáku atd.Takhle jsem se o tom bavil u nás s porybnejma.

            NStarc55 - Profil | So 16.6.2012 9:36:56

            Stanley88 >> Já vím. Dík.

              NStanley88 - Profil | So 16.6.2012 9:34:51

              Starc55 >> dobře

                NStarc55 - Profil | So 16.6.2012 9:14:17

                dada11 >> Jakoukoliv ulovenou rybu, i když ji chceš použít jako nástražní, např. hrouzek, plotice, si ponecháváš. A jakákoliv ponechaná ryba se přece musí zapsat? Nebo si to vykládám blbě?

                  NStanley88 - Profil | So 16.6.2012 8:21:57

                  Včera jsem od půl desáté seděl na tutovém fleku, kde se pár záběrů konalo ale had se nechytil.... Za to mi udělal radost i neradost krásný 45cm potočák, který na jeho smůlu byl zažraný až v žábrech, kterého jsem v domění, že je to had vyrval z vody násilím.. Takže jnak tak krásnou rybu, kterou pouštím jsem musel vzít... Opravdu ale krásná ryba!!! Fotku bych musel dát jen mrtvé ryby, a to se mi nechce.

                    NFRANK71 - Profil | So 16.6.2012 8:12:51

                    Jablon >> To se ani nedivím, když to házíš do míst kde jsou trosky starýho mostu. V těch místech jsem chytal často, úhoře jsem tam chytnul, ale úhoří dežaví to tam určitě neni.

                      Nsalfi - Profil | So 16.6.2012 7:59:14

                      Jablon >> pod mostem barikdniku jsem nikdy nechytal, tak tam nevim. Zkus to niz treba kolem holesovic na rozhrani slepych ramen nebo v troji, tam se vytahlo taky par slusnejch kusu. Trhat budes stejne, regulacka je vicemene vsude, s tim je treba pocitat

                        NJablon - Profil | So 16.6.2012 3:36:40

                        salfi >> ahoj salfi,jen se chci zeptat,kam na vltave chodis na ty uhore,ja byl parkrat pod mostem barikadniku a nic,slysel sem z vypraveni,ze tam byli velikansky uhori.........jen to tam trham.neboj nepujdu to tam drancovat.
                        dik
                        filip

                          NČekura - Profil | So 16.6.2012 1:09:31

                          placew >> zajímavý video, chlápkovi jich už asi pod rukama pár prošlo, nechci se chlubit, ale když se u toho nebudu tolik vykecávat jako on, tak si troufnu tvrdit že toho úhoře asi tak za 20, no možná i 15 minut zvládnu :-)))

                            Nhonzulaaa - Profil | Pá 15.6.2012 21:21:02

                            Paul Delpiaz >> no mě se 4 kousky povedou málokdy.....to je času u tý vody:)

                              NPaul Delpiaz - Profil | Pá 15.6.2012 21:17:56

                              honzulaaa >> fůůůj masař!
                              ne kecám, já se celej život těšim až zažiju zlatý úhoře a proženu je udírnou :D takže ti jenom závidim

                                Nhonzulaaa - Profil | Pá 15.6.2012 21:10:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Zde je ještě jeden můj úhoří úspěch:)

                                  Nhonzulaaa - Profil | Pá 15.6.2012 21:03:11

                                  nazdarek....já zkusim hady až po nějakej bouřce....jestli bude:)

                                    Nhonzulaaa - Profil | Pá 15.6.2012 21:02:09

                                    dada11 >> taky pěkný háďata:)

                                      Nhurja - Profil | Pá 15.6.2012 20:58:23

                                      Zapomněl jsem....AŤ VAM KOUŠOU!!!!

                                        Nhurja - Profil | Pá 15.6.2012 20:57:45

                                        Jsem z Ostravy....takže jak pišeš MRS takže zde spadam :-) takže diky....je to dobře :-) Mam nachytane asi 10kg plotic :-)