Úhoří sezona 2012

Ahoj, již je tu sezona úhořů v plné síle ,tak se chlubte úlovkama!! Vkládejte fotky, rady, místa, nástrahy a čas!!

PS: Do ML raději fotky úhořů nevkládejte, spouta lidí nechápe, že tato ryba nejde fotit na krásných pózách, jako např. kapř:-)
Autor diskuse: Stanley88 - Profil , 1.5.2012 dravci - druhy ryb, rekordy
Dále moderuje: dada11 Profil

NMilan0022 - Profil | Ne 10.6.2012 18:29:45

kdopak se chystá na slizáky???

    Nkotliik - Profil | Ne 10.6.2012 17:55:40

    placew >>

    Na oděrkách to trochu pálí, v oku je to o dost horší ale nic strašného a stačila mi voda. Každopádně šlo vždy o menší množství, né že bych si to tam nějak záměrně lil :-)

      Nplacew - Profil | Ne 10.6.2012 16:31:28

      cmeliak87 >> nieco take som tiez nasiel, ze to moze byt "neprijemne". Horsie vsak je, ze posobenie tohto jedu moze doprevadzat anafylakticky sok, co je vlastne instantna smrt (kvazi smrtelna alergia) - aspon tak nejak sa to pise v praci za ktoru pan doktor dostal Nobelovku - a tento sok vyvolaval prave jed z uhorieho krvneho sera.

        Ncmeliak87 - Profil | Ne 10.6.2012 16:25:03

        pajagogo >> hehe... s tym nemam problem :) a bol to trochu iny pocit v ruke jak.. :)

          Npajagogo - Profil | Ne 10.6.2012 16:12:47

          cmeliak87 >> jestli jo po slovensky strpla - strnula, ztvrdla tak bych možná zauvažoval o nakapání na úplně jiná místa :O))

            Ncmeliak87 - Profil | Ne 10.6.2012 16:06:52

            placew >> ja som si nechal kvapnut krv naschval za necht (do krvi ohryzene nechty mam inac ) a asi na 5 minut mi strpla dlan ale zijem a som tu :) potom som ho skonzumoval (udeneho) a uz mi nestrplo nic :) nejaky toxin tam bude ale nic hrozne ..robia ludia niektori z komara somara

              NMilan0022 - Profil | Ne 10.6.2012 16:02:10

              pruhac >> já to pujdu skusit,jináč tu rachotu nezávidím :-D

                Npruhac - Profil | Ne 10.6.2012 15:55:21

                Milan0022 >> určitě,včera to nebralo vůbec a dneska jdu do rachoty tak budou brát jak o život.Jako vždycky:-).

                  NMilan0022 - Profil | Ne 10.6.2012 15:49:42

                  myslíte že dneska budou brat?

                    Npajagogo - Profil | Ne 10.6.2012 15:03:05

                    placew >> podle mě klasicky opláchnout proudem vody a mělo by to bejt v pohodě, ale to si jen myslím

                      Nplacew - Profil | Ne 10.6.2012 14:59:53

                      pajagogo >> ano, to viem. Niekde dokonca pisu, ze si s tym poradi aj nasa traviaca sustava. Skor ma zaujima ako to je pri kontakte jeho krvi s napr. otvorenou ranou, alebo ked to prskne do oka, resp. na sliznice. Hladal som nieco aj na nete ale vsade pisu len tie iste 3-4 vety.

                        Npajagogo - Profil | Ne 10.6.2012 14:50:44

                        Stanley88 >> jj

                          NStanley88 - Profil | Ne 10.6.2012 14:48:48

                          pajagogo >> Ano ano, byl jsi rychlejší.. Mimochodem každá ryba má v přímém kontaktu s naší krví toxickou reakci, např. i kapř:-)

                            Npajagogo - Profil | Ne 10.6.2012 14:45:40

                            placew >> těžko při 60 stupních se likviduje. "Toxin je bílkovinné povahy, proto je teplotně nestálý a rozkládá se už při teplotě 60 °C. Konzumace tepelně upraveného masa úhoře tedy není zdraví nebezpečná"

                              Nplacew - Profil | Ne 10.6.2012 14:41:57

                              inak, napadlo ma. Je tu niekto kto mal nejake problemy kvoli jedu v uhorej krvi?

                                Nplacew - Profil | Ne 10.6.2012 14:18:07

                                Mike1977 >> vyberas z toho aj miechu? Lebo moj sa akurat hompala na zahrade - podrezany, nech sa odkvapka a vypratane brucho - visi chyteny za chvost... Ale ta miecha, s tym sa asi zabavat nejdem, len co by som si maso rozbil.

                                  NMike1977 - Profil | Ne 10.6.2012 13:43:28

                                  placew >> tak to je masakr!A já se s tím jebu půl hodiny, a tento to má za pár sekund ....

                                    Nblecha39 - Profil | Ne 10.6.2012 13:02:03

                                    Čekura >> ne ne jsou z jezera ale dost jich tady lezelo ko u brehu Labe uz neni co bejvavalo

                                      Nplacew - Profil | Ne 10.6.2012 12:31:05

                                      vcera prvy, 56cm, este mi plave vo vani. Akurat hladam inspiraciu ako to zabit a vycistit - pripravit na udenie (predtym ale pojde do mrazaku - 1 sa udit nebude).
                                      Nasiel som toto: http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen​&v=KhdHqc-Q49U ;)
                                      Ako to robite vy?

                                        NČekura - Profil | Ne 10.6.2012 12:12:25

                                        blecha39 >> jj. kdo umí ten umí! To jsou z Labe? Taky o Labi přemýšlím, ale jezdím okolo Kolína. V Poděbradech jsem si hezky zachytal u mostu, asi tak před 4 lety, když jsem tam byl v lázních.