Úhoří sezona 2012

Ahoj, již je tu sezona úhořů v plné síle ,tak se chlubte úlovkama!! Vkládejte fotky, rady, místa, nástrahy a čas!!

PS: Do ML raději fotky úhořů nevkládejte, spouta lidí nechápe, že tato ryba nejde fotit na krásných pózách, jako např. kapř:-)
Autor diskuse: Stanley88 - Profil , 1.5.2012 dravci - druhy ryb, rekordy
Dále moderuje: dada11 Profil

Čekura - Profil | Ne 10.6.2012 12:05:36

chujar >> Aha, Tak to bude chtít místo háčku pořádnej magnet, :-))) nebo háčky s vidiovým hrotem, :-))) nebo úplně nejlíp strčit tam žížale akuvrtačku, ať mu tu hubu nejdřív navrtá:-D

    blecha39 - Profil | Ne 10.6.2012 11:08:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    tak vcera s mladasem 2 zabery kazdej jednoho vitr zima

      chujar - Profil | Ne 10.6.2012 10:44:32

      Čekura >> né já už na to přišel proč nejdou seknout :D :D ... mají plechový huby :D :D

        hadman1 - Profil | Ne 10.6.2012 10:23:50

        vččera na večer, počasí: zima i přes několik vrstev oblečení, rosa, pára nad vodou ještě ani nebyla tma, podle toho to dopadlo, ani záběr..ale pěkné ryby se mrskaly

          Čekura - Profil | Ne 10.6.2012 0:57:19

          Zdar hadaři. Dnešní výprava na Sázavu: 1 lín cca 30 cm, 1 hádě 48 cm a asi 8 neseknutých záběrů. Jsou ty potvory holt lepší, uznávám.

            pajagogo - Profil | So 9.6.2012 13:32:44

            hadman1 >> no tak to jo ty 4 letý by už kolem těch 50 mohli mít

              hadman1 - Profil | So 9.6.2012 12:58:19

              pajagogo: velké monžství úhořů se vysazuje od roku 2008, dělal o tom reportáž i David Havlíček. Bylo to snad teď nevim asi 841kilo úhořího monté, prej ani víc vzít nemohli, kvůli tomu, že by je neměli kam dát, a né kvůli penězům..... a ty z roku 2008- už "mohli" dorůst.

                pajagogo - Profil | So 9.6.2012 10:07:32

                peky29 >> jistě u těch pařezů by to mělo bejt ideální a tam bych tu 40 klidně i prubnul musí jít od nich bleskem pokud už veme, i když já myslím že mají radši větší hloubku, ale co já vím, rozhodně to za pokus stojí

                  pajagogo - Profil | So 9.6.2012 10:05:14

                  hadman1 >> nechci ti oponovat, ale to množství který zmiňuješ se začlo podle mě vysazovat tak max. dva tři roky zpět, jestli se nepletu a ti podle mě rozhodně ještě nedorostli do lovných rozměrů (mám na mysli aspoň 50 a vejš)

                    peky29 - Profil | So 9.6.2012 9:59:18

                    pajagogo >> Takže když zajdu na místo, kde vede řada pařezů 20m od břehu o hloubce cca 50cm vody , tak by se moh dostavit vid?

                      hadman1 - Profil | So 9.6.2012 9:59:12

                      Stanley88: Já jsem loni na zahájení chytil sumce 102cm, a když jsem ho kuchal, tak měl v sobě taky kachnu.....Ale pečená nebyla.. :-) Jinak Ti musím říct, že jsem letos nachytal tolik úhořů, co jindy za svůj život, už přicházím pomalu na chyby co jsem dělal, kdy jít a kdy ne už taky trochu dokážu odhadnout..... A hlavně je paráda, to velké množství co se jich vysazuje...

                        pajagogo - Profil | So 9.6.2012 9:55:06

                        peky29 >> tak postupně: já osobně používám rousnice, ale to by ses musel spíš zeptat těch úhořú která jim šmakuje víc, jinak mezi obyč a rouskou moc rozdíl nevidím snad jen v barvě a křehkosti, hnoják "voní" prostě jinak ale netvrdím že na ně nejdou, jestli je tam dost bílý dej tam klidně dvě ať je větší sousto a vydrží tam, úhoř je hltavec a veme je v poho taky a že jezdí podél břehu je logický jednak tam se vytíraj ryby a jikry mu moc chutnaj (prej) a druhak je tam víc úkrytů a bordelu kterej pochopitelně vyhledává, pokud bude mít chuť tak ti veme klidně i na tu 40, a jak se vyskytujou který druhy nemůžu soudit, třeba u nás na menší řece sou většinou ty tenký, a na velký řece a stojákách spíš ty silný takže těžko soudit

                          peky29 - Profil | So 9.6.2012 9:45:54

                          pajagogo >> No tak jasný :) Brát nemůžou vždy :) A místo hnojáka obič žížalu, nebo radši tu rousnici? A dát tam dvě, at je náček "narvanej" nebo tak akorát? A co je pravdy natom, že úhoře jezdí podél břehu? Před měsícem se mi na 0,08 vlasec a červa poved cca metrovej had metr od břehu. Bohužel podběrák se mu nelíbyl :) Tak sem mu slíbyl, že si pro něj přídu jindy se 0,40 :D:D. Heled a ještě se zeptám. V jaké hojnosti se vyskytujou ty silní úhoři? Hadu sem už pár vytáh, ale tohohle nikdy.

                            pajagogo - Profil | So 9.6.2012 9:40:28

                            peky29 >> nemyslím že děláte něco špatně, je teda pravda že já bych osobně tu 40 ztenčil aspoň na 30 a místo hnojáka spíš použil rousnici, ale nevidím v tom zásadní problém, prostě úhoř se nedá chytat cíleně pravidelně a nikdo ti tady neřekne že dneska na ně jde a taky ho chytne, víš kolikrát já sedím večer bez záběru a co jdu znovu a zkouším to zas -:))

                              Honza71 - Profil | So 9.6.2012 9:39:32

                              peky29 >> Včera to bylo velmi špatné já normálně na úhoře chodím klidně třeba v poledne a téměř vždy si zachytám, ale včera jsem také seděl u vody za bouřky a jen jednoho cca 50cm bída.

                                peky29 - Profil | So 9.6.2012 9:35:33

                                Klucí. můžete mi poradit? Včera sem šel od 17:00 na hady do půlnoci. Šel semnou i kámoš. Obá 1 prut na hada. Měl sem tam teda kouli hnojáčku. On 2 hnojáčky a červa. Já tam mám 0,40 vlasec, úhořový háčky, průběžný olovo. Házely seme od 2 metrů do 20 a ani tuk... Měl sem to přes hlásiče, takže bych něco slyšel. A kámoš tam měl 0,28 vlasec, 3 bročky a háček. Jednou měl žáběr od hada, ale nesek.Byl to jen blbej den, nebo děláme někde chybu?

                                  Stanley88 - Profil | So 9.6.2012 9:27:17

                                  dada11 >> Děkuji velice:-) ale na Vysočinu se jen tak nedostanu:-) Jen se snažím aby se o tuto rybu zajímalo více lidí! Tím pádem se možná začne i více zohledňovat, samozřejmě je tím myšleno cílené vysazování, protože jinou cestou se už k nám nedostanou..

                                  PS: včerejší lov, který skončil totálním fiaskem i když přírodní podmínky byly stoprocentně nakolněny, dospěl na vysvětlenou proč se tomu tak stalo:-)) Dámy a Pánové včera jsem viděl jak sumec zbaštil pěkného kačara. Stačila obrovská rána a kačar byl fuč.... Takže pokud tam, kde chytám je takové hovádko, mám pocit, že úhoř to raději obejde po břehu:-)

                                    dada11 - Profil | So 9.6.2012 8:24:12

                                    Stanley88 >> Ty úlovky byly ve stejným množstvý +-,i před touto diskusí.Myslím že většina úlovků se stejně pustí,to kormoráni vyžerou víc.Ryb ubejvá a rybářů přibejvá,s tím nic nikdo nenadělá.Tahle diskuze je super,není tu lepší.Kdyby to šlo, tak máš ode mě nejvyšší ocenění.Jestli se stane že úhořů rapidně ubyde:-(,tak zase to tu bude vzácnější.U nás jich je zatím dost(už jen na stojákách) na řece jich ubylo,je potřeba do nich trefit.Kdyby jsi někdy zavítal do našich končin,rád bych se s tebou setkal,nebo jestli chceš tak klidně napiš a prozradím ti pár fleků.Jinak ať se daří a hodně úlovků .Jo a hodně fotek! :-).

                                      Stanley88 - Profil | So 9.6.2012 6:58:52

                                      dada11 >> Asi ji podám lépe, abych nemusel každý rok zamykat a psát další otázku.. Hlavně tím vždycky přetrhnu lidem možnost čerstvě čerpat informace, když tuto diskuzi mají v oblíbených. Každopádně jak sleduji trend úlovků, tak se ptám jesli bude za pár let o čem diskutovat:-(

                                        Čekura - Profil | Pá 8.6.2012 21:43:44

                                        chujar >> Najdi si v atlasech montáže a uzly - feeder - speciality - montáž na sumečky americké proti zažrání, je to něco podobného, akorát jsou háčky blíž u sebe, kdysi jsem to taky viděl, už nevím kde, maník na to dával rousnici jeden háček do "špičky" a druhý pod půlku rousky, jak s tím byl úspěšnej si už nepamatuju, za zkoušku to stojí.