Úhoří sezona 2012

Ahoj, již je tu sezona úhořů v plné síle ,tak se chlubte úlovkama!! Vkládejte fotky, rady, místa, nástrahy a čas!!

PS: Do ML raději fotky úhořů nevkládejte, spouta lidí nechápe, že tato ryba nejde fotit na krásných pózách, jako např. kapř:-)
Autor diskuse: Stanley88 - Profil , 1.5.2012 dravci - druhy ryb, rekordy
Dále moderuje: dada11 Profil

Nhadman1 - Profil | Pá 8.6.2012 21:03:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

tady je ta slíbená fotka....

    Ndada11 - Profil | Pá 8.6.2012 21:00:25

    Stanley88 - >> Loni 22 stránek,letos už 40 :-).Jak to vydíš příští rok,snad budeš pokračovat?Asi se ptám předčasně ale jsem zvědavej a zajímalo bymě to.

      Ndada11 - Profil | Pá 8.6.2012 19:43:21

      pruhac >> Já jsem to nikdy nezkoušel,ale připoměl jsi mi ,jednou na řece tak chytal jeden snad stoletej dědeček cejny.Nikdo jsme nemohli zaseknout na červa rybu,ale on co záběr to ryba.Převážně cejn.Měl klasicky navlíklího červa(na uzel) na háčku a do špičky červa navázanou krystalku a píchlou jen za koneček.Vždycky ho vytáhl za tu malou krystalku.Díky že jsi mě nakopnul.

        Npruhac - Profil | Pá 8.6.2012 16:32:52

        chujar >> Jo skoro u sebe,byla tam mezera asi rak 1-2cm.Dneska na ně razím.Zas jinej revír tak jsem zvědav jak to půjde.

          NStanley88 - Profil | Pá 8.6.2012 14:35:58

          salfi >> Opravdu pěkná fotka!!! Ten had je krásnej

            Nhadman1 - Profil | Pá 8.6.2012 7:53:43

            tak včera od cca. 21hodin do půlnoci- výsledek z 35rousic mám dvě, chytil jsem dva úhoře 53 a 63cm, vzal jsem je s sebou, protože měli hluboko zaseklé háčky, dva sumce a dva kapři okolo půl metru mi to urvali, já byl na*ranej jako svi*ě, myslel jsem podle kopanců, že tam mám sumce, no mohli jít do udírny i kapři, takhle musím nachytat ještě nějaké hady, jinak asi ve 22:45 začal lehký déšť, takže se dá říct, že byla ideální úhoří noc, ani nebyla zima 17st. C. a spusty opravdu spousty záběru, ale záseky šly do prázdna. Fotky dám dyštak dýl, on je má brácha v mobilu, jinak musím dneska na rousnice- strašně rychle mizí, když to bere......

              Nsalfi - Profil | Pá 8.6.2012 0:46:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              dnes na vltave s houmim chyceni dva uhori cca 60 a 65, tloust 42 a asi sedm nepromenenych jasnych zaberu. mel jsem kratsi forpas, asi 20 cm, uhori meli totiz hacky az buhvikde, ale kratsi forpas znamenal spoustu proseknuti, budu se muset vratit k navazci kolem pul metru, hadi byli oba vraceni do vody

                Nchujar - Profil | Čt 7.6.2012 23:34:28

                pruhac >> Hle ty háčky byly těšně za sebou a tu rousnici prošpikoval oběma háčkama?

                  Ndada11 - Profil | Čt 7.6.2012 23:11:58

                  Teď sem přijel jedno hádě asi 40cm,okoun a kapřík.Jinak to vůbec nebralo,zlatý chození ráno.

                    NČekura - Profil | Čt 7.6.2012 19:09:14

                    Georgino >> Nedráždi! Já razím akorát do roboty! :-(((

                      Npruhac - Profil | Čt 7.6.2012 18:16:01

                      chujar >> Tak včera jsem měl ten samej problém,nemohl jsem seknout ani za boha.kolega vedle měl pokaždý jízdu,tak jsem šel sondovat jakou má montáž a jak nastražuje žoužel.Měl navázaný dva malý jednoháčky nad sebou,návazec cca40 cm a 40g olůvko za kterým měl asi po 15cm zarážku.Prej takhle chytá už dlouho a prý pokud má záběr je to vždy jízda.pokud mu to jen cukne tak prej okamžitě přehazuje kvůli malým okounům a ježdíkům.Jo a používal předšpičkové policajty.Přemejšlim že bych zejtra na jednom prutu tuto montáž taky vyzkoušel.Nemáte s tím někdo taky zkušenost.

                        NGeorgino - Profil | Čt 7.6.2012 17:39:23

                        hadman1 >> Dneska vyloženě cejtim ve vzduchu že půjdou :-) Taky vyrazím.

                          Nhadman1 - Profil | Čt 7.6.2012 17:36:23

                          včera jsem si nasbíral rousnice, tak dneska na "ně" jdu. Má být 16st. v Plzni tak snad půjdou

                            NPaul Delpiaz - Profil | Čt 7.6.2012 16:14:03

                            Stanley88 >> mě ježdík většinou zatřepe, pak dlouho klid a když to chci po delší době přehodit tak zjistim že se uvelebil poblíž i s háčkem kdesi v utrobách.

                              NStanley88 - Profil | Čt 7.6.2012 14:57:33

                              chujar >> Úplně stejně se chová při záběru ježdík.... Je to mrcha ryba, která rozcupuje celou rousnici a má velkou sílu, na to jak je malá..

                                Ndada11 - Profil | Čt 7.6.2012 9:21:10

                                chujar >> Já osobně mám taky tenhle problém.Ale asi jak píše Georgino,jsou to malí hadíci.Když mi zabere větší jak 50cm tak je tam vždycky.Rousnicu napichuju jen na knedlík.Výš, jak se říká ,velká to sežere a malá ať radči doroste.

                                  Nneprduch - Profil | Čt 7.6.2012 9:12:00

                                  kolinkovýdědek >> Já používám na žížaly (občas) vidle a na krtka jen vidle. Ochráncům se to asi nebude líbit, ale nic jiného na něj nezabírá. Jen ho musím stejně jako u ryb vysedět - počkat až začne nadzvedávat zem. A pak ty vidle...

                                    Nchujar - Profil | Čt 7.6.2012 8:00:01

                                    Georgino >> už sem zkoušel nastražovat rousnici na knedlík, na kalhotky, prostě snad všechny způsoby co sem vyhledal a vyčetl a prostě nic...je to možný no, že jsou to malí úhoříci ale většina záběrů si myslím že je to určitě úhoř, typický trhací záběr poposkakuje to a tyto záběry neseknu...když mi zabere okoun či cejn tak toho seknu jako hovno ale prostě jakmile to začne skákat a poškubovat tak už vim že to neseknu :D :D :D

                                      Nkolinkovýdědek - Profil | St 6.6.2012 23:21:27

                                      likin >> dÍky za radu ...jedu kůpit Trabanta :-DDD Ale je tam rada i s propanbutanem...tak to zkusím.

                                        NGeorgino - Profil | St 6.6.2012 22:30:35

                                        chujar >> Tak buď máš špatně nastraženou rousnici, ale spíš to dělaj malý úhoříci nebo jiný ryby. Velkej had se s tím moc nemaže a rousnici má v sobě hned.