Úhoří sezona 2012

Ahoj, již je tu sezona úhořů v plné síle ,tak se chlubte úlovkama!! Vkládejte fotky, rady, místa, nástrahy a čas!!

PS: Do ML raději fotky úhořů nevkládejte, spouta lidí nechápe, že tato ryba nejde fotit na krásných pózách, jako např. kapř:-)
Autor diskuse: Stanley88 - Profil , 1.5.2012 dravci - druhy ryb, rekordy
Dále moderuje: dada11 Profil

NČekura - Profil | St 6.6.2012 22:29:39

kolinkovýdědek >> No já se už kdysi jednoho zbavil, sám nevím pořádně jak, buď zašel stářím, nebo se utlouk smíchy když viděl jak na něj vymejšlím všelijaký habaďůry. Tohle je bohužel novej, mladej a svěží! Na zahradě už nenajdu ani dešťovku a po zimě mám dost dobře vybranej i kompost. Tak třeba zdechne hlady.

    Nchujar - Profil | St 6.6.2012 22:25:33

    Prosím o radu nebo spasení.
    Chodím na úhoře už od dubna, a zatim se mi nepodařilo zaseknout ani jednoho!!! měnim háčky, malý, velký, montáž klasika na těžko, průvěs malej, velkej dokonce ho nechám někdy jet přes brzdu a seknu totál do prázdna...

      Nlikin - Profil | St 6.6.2012 21:03:57

      kolinkovýdědek >> Kalužmistr.
      Mě to povídejte, tady je inspirace....
      http://kutilska.poradna.net/q/view/4124-jak-vybehno​ut-s-krtkem?page=r41397#r41397

        Nkolinkovýdědek - Profil | St 6.6.2012 14:03:24

        Kalužmistr >> Ještě fungovala stará skelná vata,která kůsala.To stačilo dat do nory trochu tejto skelné vaty ,on sa dopichal a už sa stěhoval.Jenže dnešní skelná vata na izolace, je taková,že ju možeš chytat holýma rukama a nic se neděje.
        Si pamatuju první týden v práci po vyučení.Jeden "odborník" od soustruhu si na mě sedl.tak sem mu dal do pracovních bot,do špice špetku tejto vaty :-DD chodil a důpal jak steklý kůň.Vypláchl boty ve sprše a nepomohlo.Mosel si vyfasovat nové :-DDD
        Akorát mě babaka ušila rukáv na gumě až za předloktí,protože sem byl dycky omotaný hadem a špinavý od slizu.Další wolovina do výbavy.Za chvílu abych tahal za babetů vozík :-DD

          NKalužmistr - Profil | St 6.6.2012 13:58:31

          kolinkovýdědek >> Nejsi sám já mám toho zmetka na zahrádce taky a se strachem tam jdu co zase proved. Taky už nevím jak se ho zbavit.

            Nkolinkovýdědek - Profil | St 6.6.2012 13:10:14

            Čekura >> Já bych taky měl jeden dotaz: Ze začátku jste se tu dost hádali jestli na rousky elektriku nebo ne, mě se to zrovna dvakrát nelíbí, kdysi jsem to sice párkrát zkusil, ale radši jsem toho nechal, tudíž s tím nemám žádný zkušenosti. A teď otázka a myslím ji vážně: Myslíte si že by elektrika dokázala vyhnat ven i krtka? Jestli jo tak jsem ochotnej mu tam pustit i motorák, protože ta černá bestie (tím nemyslím naši nepřizpůsobivou menšinu), mi ze zahrady dělá tankodrom, už jsem na něj vyzkoušel všechno možný a jedinej výsledek byl že se natřásala krtina jak se ten mrzák pod ní chechtal.-----------------
            Všechno marné.Elektrika, dýmovnice,prskavky,pasti na krtky,granule na krtky,sladký otrávený gel na krtky... a pořád ryje.Žížal mám plnou zahradu,tak se ho asi jen tak nezbavím.Poslední možnost,že pustím do nory plyn s bomby a pak to zahrabu.
            Omluva mimo téma.

              Ndada11 - Profil | St 6.6.2012 12:38:30

              A pro tohle miluju Úhořování :-))).Bych někdy zabil.Stanley fotka nic moc ,kdyžtak ji smaž.Pro rejpali ,to nejsou střeva.Toje zauzlovanej,zaslizovanej ,zabordelenej vlasec od olůvka k háčku,po cca 40cm úhořovi.

                Ndada11 - Profil | St 6.6.2012 12:35:13

                Tady je ten 50cm,jak zdrhá do vody ,ale nepovedlo se mi to.

                  Ndada11 - Profil | St 6.6.2012 12:33:42

                  Dneska kousali hlavně všežraví Kapři,nešlo se jich zbavit.Velikostně 35-45cm.A až dokousali tak najeli dotěrný 30ti centimetrový "lopaty".Ale dvě háďata se na mě podívaly.Asi 40cm a 50cm.

                    Ntonouš - Profil | St 6.6.2012 8:53:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    konečně se trochu rozkousaly větší hadice..
                    záběrů asi 20 za večer, ještě že sem měl nasbíranou zásobu rousňáků, proměněno jen 7 záběrů, zbytek sem netrefil..
                    78, 80, 72, 68, 60 a 2 malý
                    proženu je udírnou...
                    na fotce dva největší...krásný tlustý hadi

                      Nkolja - Profil | Út 5.6.2012 12:05:42

                      dada11 >> dávám průvěs metr a pro jistotu mám i povolenou brzdu, protože se mi stalo, že mi had tahal prut z vidliček :-) ale tak před měsícem jsem vytáhl jednoho z pěti záběrů a to je k zamyšlení.

                        Ndada11 - Profil | Út 5.6.2012 11:58:14

                        kolja >> Já už skoušel snad všechno .Malej,velkej háček,jednu,víc nebo kousek rousnice,průvěs kousek nebo metr a půl a furt je to stejný.Voni tam jsou spíš ti kolem 40cm tak za to asi tahaj.

                          Nkolja - Profil | Út 5.6.2012 11:52:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          dada11 >> dik, já mám letos nej 84cm. větší hák=víc rousnic, já používám ty úhořáky s delším ramínkem, na hady jsou dobré...

                            Ndada11 - Profil | Út 5.6.2012 11:47:38

                            kolja >> Pěknej,móóc pěknej.Úpřimná gratulace.

                              Ndada11 - Profil | Út 5.6.2012 11:46:16

                              kolja >> Věř ,že tam můžeš dát malej nebo velkej háček a je to furt stejný.Ba naopak čím menší tím horší.

                                Nkolja - Profil | Út 5.6.2012 11:46:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                jinak tenhle je největší, co jsme letos lapili 87cm od kámoše, krásně tlustý.

                                  Nkolja - Profil | Út 5.6.2012 11:42:55

                                  dada11 >> všiml jsem si, že tam máš hák jak na sumce :-) to se ani nedivím, že berou opatrně, než ho tam nasouká...

                                    Ndada11 - Profil | Út 5.6.2012 11:39:33

                                    kolja >> Jo jo, a ten černej oblouček je háček.Berou jak běličky.Kolikrát se jen mele vlasec a v tahu je potřeba zaseknout.Policajt se ani nehne.

                                      Nkolja - Profil | Út 5.6.2012 11:34:32

                                      dada11 >> ten poslední se musel ale kroutit, podle slizu na silonu...

                                        Ndada11 - Profil | Út 5.6.2012 11:32:21

                                        kolja >> Díky,díky :-)