Úhoří sezona 2012

Ahoj, již je tu sezona úhořů v plné síle ,tak se chlubte úlovkama!! Vkládejte fotky, rady, místa, nástrahy a čas!!

PS: Do ML raději fotky úhořů nevkládejte, spouta lidí nechápe, že tato ryba nejde fotit na krásných pózách, jako např. kapř:-)
Autor diskuse: Stanley88 - Profil , 1.5.2012 dravci - druhy ryb, rekordy
Dále moderuje: dada11 Profil

Nxr125l - Profil | Čt 21.4.2022 7:57:24

Šero >> Ještě je zima.

    NŠero - Profil | Čt 21.4.2022 7:54:07

    Zdar, tak jak to letos vidíte? Už má cenu vyrážet na hady? Nebo počkat až pokvete šeřík, akát nebo nějakej další zaručenej strom ,kterej ukazuje že už je na ně teplo dost? :-)

      NHellas - Profil | Út 19.4.2022 8:22:06

      packa >> nasraní sousedé????
      jsi mi připomněl starý vtip, jak rybář lovil žížaly elektrikou a protože nešly, zvyšoval napětí a nakonec vylezli horníci a dali mu přes držku
      já to aplikoval a zase asi budu jen kdesi v poli, někdy blízko vody
      chytat žížaly na zahradě bude jen blbec, žížala je tam potřebná a někdy vzácná
      kdysi, když jsem se věnoval lovu mníků a měl jsem velkou spotřebu a nejlepší byly ty největší, tlusté jako malíček a žížalami jsem i zakrmoval, jsem v lijáku chodil v noci s kýblem po městě a sbíral je na chodnících a parkovištích, bylo jich zdánlivě nekonečně mnoho...teď po horkách a suchách, to už není pravda, když prší a jdu v noci městem, vidím většinou jen mrňousy, tenké jako nit
      dodám, že loni v létě jsem viděl lozit po louce na okraji města (součást jakéhosi quasi-parku) kluky, ptal jsem se, co hledají
      oni, že luční koníky pro chameleóna nebo cosi takového, pro nějakého veleještěra,
      že jim táta poradil, že louka je koníků plná
      nedařilo se jim, chvíli jsem bádal s nimi, nebylo tam ani hovno, jen kde tu mraveneček Ferda
      a konstatoval jsem, že když debilové najaté městem v největším horku a suchopáru "vykosí" trávu téměř po kořeny, nic se tam neudrží, ani žížaly, ani hmyz...

        Npacka - Profil | Po 18.4.2022 19:23:23

        Hellas >> jo ty videa znám,už jsem to tady popisoval -do země železnou tys a do ruky tupou rašplí ,výsledek nasrani sousedé a zánět šlach v ruce tak od té doby baterka nebo v nouzi faze

          NHellas - Profil | Po 18.4.2022 19:05:05

          Osvědčil se mi lov žížal americkou "vibrační" technikou (Worm Grunting).
          I když se to nezdá, žížaly tak loví profi lovci žížal: https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0003472.
          Koupil jsem v OBI dřevěný práh, v kovošrotu kus železného pásu a vibruji. Prý to žížaly vnímají jako hrabání krtka a utíkaji ven...

          Občas zkonvertuji měničem 12V na 230 a vyženu je ze země násilně.

            NBulk - Profil | Po 11.4.2022 17:22:45

            Diky vsem za odpovedi. Neco z toho vyzkousim.

              Ndrvoštěp - Profil | Po 11.4.2022 13:41:18

              ŠUKI >> Ty, tak to nevím. Ale vím že je tím přikrmovali. Ale to je už pár let zpět a možná jsem to blbě pochopil. Bylo to tenkrát to letadlo (pyramida) jak slibovali ty výnosy v $ a pár jedinců od nás na to skočilo.

                NŠUKI - Profil | Po 11.4.2022 13:12:18

                drvoštěp >> Víš proč se tam dává ten logr? Já jim prolévám i záhony petržele nebo mrkve.... protože jeho zápach odpuzuje mravence a určitě víš co dokážou se žouželama v kyblíku udělat !
                Říkává se že na dobarvení....

                  Ndrvoštěp - Profil | Po 11.4.2022 10:45:03

                  Bulk >> Buď v origo krabičce z obchodu, a nebo v plastovém kbelíku s natrhanýmy obaly od vajec promíchaný se zeminou s trsy drnů. A podle rad od bývalých chovatelů kalifornských žížal občas zalejt lógrem od kafe. A pravidelně kontrolovat jestli tam není nějaká mrtvá. Ve sklepě jsem měl ten kbelík asi půl roku.

                    Nhabin - Profil | Po 11.4.2022 0:48:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Tak první část lovu úspěšně za mnou.
                    Snad se letos podaří nějakej alespoň podobných rozměrů...

                      Npajagogo - Profil | Ne 10.4.2022 23:02:43

                      Bulk >> malej kyblík, lednice a navlhčený natrhaný plata vod vajec, v poho 2 měsíce, ale hlídat mrtvoly, jak je tam jedna vyčistit, přesypat, jinak zhebnou všechny 😃😃

                        NLadas78 - Profil | Ne 10.4.2022 21:42:15

                        Bulk >> Klidně stovky kusů v krabici s kompostem a na vršku po celé ploše drn trávy občas pokropit vodou sem tam dát bio zbytky z kuchyně a je na 2 3 měsíce na co chytat za mě ideální velikost tak 50l výška hlíny min 40 cm a schované tak aby nemohli zmoknout a nešlo na ně sluníčko pokud člověk nezapomene tak má žížaly na celou sezónu občas to chce zkontrolovat u dna jaká je vlhkost a když se zadaří vrhnou i mladý

                          NMAXXSKATER - Profil | Ne 10.4.2022 21:06:42

                          Bulk >> Ahoj, já je mám normálně v ledničce klidně ve skleničce či v obalu, ve kterém je koupíš v rybářských potřebách. Vydrží klidně i několik měsíců, pokud Ti nějaká nechcípne. Lepší je je skladovat po menších počtech.

                            NBulk - Profil | Ne 10.4.2022 21:02:53

                            Zdravim, ctu, ze jiz sbirate rousnice, muzu poprosit o radu, jak je dlouhodobe uchovavate? Dekuju

                              NMAXXSKATER - Profil | Ne 10.4.2022 19:01:17

                              rybomil >> To z jednoho revíru taky znám, ale štve mě v noci při cíleném lovu úhořů obojí ... Nejhorší je to ale v noci jednoznačně s trumanem, protože po něm musíš chtě nechtě minimálně občas převázat celý návazec.

                                Ndada11 - Profil | Ne 10.4.2022 17:16:31

                                Letos mám speciální žížaly od speciálního dodavatele.

                                  Nrybomil - Profil | So 9.4.2022 21:40:43

                                  MAXXSKATER >> co kapři, ale když to vyjde tak se stříbrokarasem je to napo....í.

                                    Nphoenix410 - Profil | So 9.4.2022 12:17:22

                                    Konečně jsem měl včera možnost posbírat rousnice, minule to byla slabota. Ve 20:30 jsem za deště s deštníkem skoro dvě plné omniovky rousnic. Všechny jsem posbíral asi na 10-ti m2. Ještě připravím několik návazců a budu plně připravený na lov hadů. Snad se počasí v brzké době umoudří a snad i hadi budou při chuti.

                                      NJohnyL - Profil | So 9.4.2022 0:02:47

                                      Příhodného počasí jsem též využil a nalovil asi 30 rousnic na zhruba 3metrech čtverečních, opravdu dneska skvělá příležitost.

                                      Ohledně uhořů, je to brzy, ale už jsem myslím v dubnu nějakého dostal. U nás relativně plavou (nasazovaní na rybníky a skalní tůně, spíš se chytají ti malí samozřejmě). S výhledem na předpověď věřím, že o Velikonocích už šance bude a půjdu to vyzkoušet.

                                        NLadas78 - Profil | Pá 8.4.2022 22:47:44

                                        Tak snih dole dneska od odpoledne lehky déšť ve 22 to skončilo, tak jsem nelenil a šel pro úrodu a půl litr je v krabici některý rousnice budou muset dozrát ale našel jsem i sumcovky tak je zkusím vykoupat na velikonoce ale hada nečekám....