Leorim - Profil | Ne 27.5.2012 21:02:37
dada11 >> vod stříteže jsem chytal asi jenom dvakrát a taky jsem tam tahal ty kaničky ale dám na tebe a pudu to tam asi příští vejkend zkusit nejspíš pudu sám tak aspon nebudu tak posranej jak na tom přítoku vod kožichovic tam je to zarostlý fest a ještě kilometr k autu.tak když začnou tahat napiš mi soukromou zprávu dík. Jinak ted jsem byl asi 3* na cihelně a žádnej zázrak kapr se tam sem tam chytne co jsem viděl ostatní rybáře, já už jsem takový štěstí neměl,včera jsem tam byl od 19.00 do 23.00h a jenom jeden záběr a ten jsem ještě prosral protože jsem měl moc povolenou volnoběžku a kapřík si to málo píchl-minulej rok jsem jim tam dával na prdel-jednoho za druhým a všechno na vyvázanej hrach a letos se jim zatím nějak nechce. Dneska jsem si dal repete a teprve když už jsem byl nasranej a začal jsem balit tak najednou hrčák, tak jsem vytáhl malýho žebráka asi 45cm....dík za info zdar
Paul Delpiaz - Profil | Ne 27.5.2012 20:44:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Spousta lidí píše, že o úhoře teď ani nezavadí, ale před pár lety jsem čet že když kvetou černý bezy tak úhoři prostě nežerou. Vzpomněl jsem si na to protože čtu tuhle diskuzi a v kuchyni se mi vaří bezinková šťáva z květů co sem dneska natrhal :) Sice na pověry nevěřim, ale třeba na tom něco málo bude :D
ps: nezná někdo ještě nějakou pověru o úhořích?
Stanley88 - Profil | Ne 27.5.2012 20:09:25
Čekura >> Napsal jsi to velice pěkně.. i když máš už spoustu nachytáno, furt improvizuješ:-)
Stanley88 - Profil | Ne 27.5.2012 20:05:00
Zedtu >> Tvoje odpověd mi je nepříjemná, vzpamatuj se. Když si přečteš dalekosáhlé texty a literaturu tak zjistíš, že je moje odpověď velice přesná.. Vždycky místo a to je na každé řece jiné.... když máš v rajonu žravého úhoře, je jedno jak je velký háček, v jaké náladě je rousnice.... Prostě je to tvor kterého tak lehce jako kapra nezaškatulkuješ.
dada11 - Profil | Ne 27.5.2012 20:01:07
Leorim >> Určitě se ozvu neboj.Ale za posledních pár let mám vyzkoušený že po pořádnejch slejvácích a když je dusno ,tak vod Stříteže je to tutovka v keroukoliv denní hodinu.Jinak první dva víkendy v květnu se tam třeli Cejni a Úhoři tam šli na nához , ale většinou ti menší.
Leorim - Profil | Ne 27.5.2012 19:52:37
dada11 >> na markovce jsem byl v utery zkusit kapry od 11 do 18.00h nakrmil jsem ale vůbec nic-kdybych na ten háček nasral tak by to bylo stejný...jedinou rybu kterou jsem viděl byl chciplej kapr u břehu jen tak pro zajímavost jsem ho změřil a měl 75 cm lisec škoda ho...pojedu tam asi příští tejden když bude počasí zkusit hady letos jsem na hadách ještě nebyl tak su zvědavej jak dopadne první vycházka.když tam pudou hadi dej vědět at to nepropásnu čau a at ti berou taky mi to ted nějak nejde):
Čekura - Profil | Ne 27.5.2012 19:27:06
No dopr.... , já tu píšu slohovku jak na to, a pak se tu sám dovím jak je to vlastně jednoduchý! :-))) Ale teď už jdu vážně na hadice.
Čík - Profil | Ne 27.5.2012 19:23:37
Včerejší večerní vycházka na svazovce 421075 .Jeden úzkohlavej hádek cca 45 cm.Chytáno na rousnice,byly jestě 2 záběry,který jsem prosek.Zajímavostí je,že záběry jsem udělal jenom na prut kde jsem měl montáž balaton.Na klasickou průběžku ani potah.Na obouch prutech krmelec se pstružíma peletkama zalitýma lososákem.Záběry přišly 22.30-23.15.Bohužel bez foto.
Čekura - Profil | Ne 27.5.2012 19:19:48
Zedtu >> Čus bratře rybáři. Pajagogo a dada11 to vystihli vcelku přesně, tady většinou čteš příspěvky borců co to uměj, jenže taky záleží na vodě, na počasí, na místě kde chytáš a ještě asi na tisíci dalších blbostech, prostě někdy máš pocit že v tý pos...ý vodě není ani zdechlá ouklej a jindy žerou tak, že se musíš otočit k vodě zády když napichuješ rousku. Prostě si musíš vyzkoušet sám co ti vyhovuje, zkus třeba jít na stoják, nejlíp někde kde je ve vodě strom nebo nějaký roští, šutry,atd. uvaž jeden prut na těžko, druhý na plavačku, uvaž to třeba podle pajagoga a zkoušej co ti bude vyhovovat, měň velikost háčků, dýlku forpasu, atd. na tekoucí vodě je to lepší jít spíš pod jez, ale zase, někdy berou hned pod jezem, někdy zase dál od jezu v klidnější vodě, prostě jak kdy a jak kde, na stojáku je dobrý si zjistit jestli tam ty hady vůbec vysazujou, některý menší organizace dávaj jenom kapry, pár štik, možná nějakýho candoše a na ostatní ryby pečou. aby jsi nečekal celý léto na jednoho hada kterej se tam náhodou zatoulal. Na řece toaž tak nehrozí, aspoň na středním a dolním toku, tam budou určitě. Prostě zkoušet, zkoušet a zase zkoušet. Já se řídím jednou radou: doma v obyváku určitě nic nechytím a tak vypínám komp ajdu se naně vypravit. Nevím jestli jsem ti pomohl, sám jsem viděl hada naposledy loni v červenci na sázavě a to mi ještě sebral cár rybičky nastražený na candoše.
Mě je 40 díky tátovi jsem chytal snad ještě v plínách a stejně se pořád učím, pořád zkouším něco novýho a občas mám pocit že vůbec nic neumím. Uf to jsem se rozjel, asi mi už upadne ukazováček, ale teď už jedu vážně na ně!!!!!!!!
dada11 - Profil | Ne 27.5.2012 19:10:11
Starc55 >> V Řípově sem byl minulou Neděli od šesti do půl desátý večer a vůbec nic. Seděl sem chvíli u skály a házel to naproti do toho bordelu a nic ,pak sem si sednul naproti náhonu jak vytýká do řeky a taky ani potach.Jediný co sem zaregistroval tak pod tím proudem z náhonu se dvakrát hodil kapř a mě pod nohama něco lovilo po Ouklejích,myslím si že menší Candátek nebo větší Okoun,ale ruku do vohně za to nedám.Bavil jsem se tam s Frantem Čonkovím (třeba znáš taky) tak na jaře prej někdo vytáhnul dole nad splavem Sumca 110cm.Ale ten to určitě nebyl.
PS:Jak si mi psal ,že si si myslel podle jména že jsem z TR.To mě znáš blíž?
Starc55 - Profil | Ne 27.5.2012 18:57:21
Zedtu >> Rada je dobrá věc, ale jak píše Pajagogo, každý se musí propracocat sám vlastními zkušenostmi. Každá voda je jiná, záleží na četnosti a velikostí hadů. Já bych začal klasicky na těžko a až si jich pár chytíš, už to půjde samo. Uvidíš, jen se toho nebát. Pamatuj, že v jednoduchosti je síla. Při lovu hadů není třeba vymýšlet žádné složitosti. Najdi si v seznamu článkú pod písmenem U jako úhoř články o lovu, jsou tam myslím 4, z toho 2 velmi dobré. Tam se dovíš všechno. A nemusíš chytat ani na houpačku, stačí čihátko s přiměřeným průvěsem. Ať ti to jezdí.
Starc55 - Profil | Ne 27.5.2012 18:47:18
dada11 >> Na rady nedávej, řiď se vlastními zkušenostmi, vlastním úsudkem a charakteristikou vody, na které chytáš. Myslím, že jseš dobrej hadař. Já jezdím hlavně do Řípova nebo do Poušov. splavu, protože to mám nejblíž. Hodně zdaru.
dada11 - Profil | Ne 27.5.2012 18:32:43
Starc55 >> Vsázel jsem hold na to že pod Koněšínem to znám a loni na svátky Jan Hus a Ciril a Metoděj se mi tam podařilo 90,85,75,65 a kámoš co tam má chatu jich hytl víc ale menší.No na svátky tam jedu určitě zase,doufám že to pude a bude teplejc jak dneska.Jinak pro příště se budu řídit radamy starších :-)))).
pajagogo - Profil | Ne 27.5.2012 17:13:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Zedtu >> můj lid nerozumět tvůj jazyk, ale opravdu, nerozumím co očekáváš na takhle položenou otázku za odpověď, když bude mít dostatek lidí trpělivost ti odpovědět, tak si tipnu, že to dopadne zhruba takhle, polovina chytá na splávek, druhá na těžko, půlka na řece a druhá na stojáku, půlka dává krátký návazec a půlka dlouhý, půlka používá malý háčky a půlka velký, někdo dává celou rousnici, někdo i dvě, někdo kousek, půlka seká hned půlka ho nechává zažrat no a teď mi řekni jestli si z toho moudřejší -.))
Doporučuju opravdu použít svoji hlavu a zkoušet, případně projít pár diskuzí je jich tady na tohle téma dost. Rozhodně v tom ale nehledej nějakou zbytečnou vědu.
Jinak, abys neřek, tak já třeba chytám dvěma způsoby, na řece klasika na těžko olovo podle proudu 50-80g, ventilková gumka, 30 cm forpasu, větší hák a rousnice celá namotaná "na bago" do kuličky kvůli bílé rybě, prut nahoru a sekám skoro hned no a na stojáku 2-3 g splávek, nejlíp s vyměnitelnou anténou na chem. světlo, zátěž(broky) na jednom místě, 30-40 cm forpas, lehce přehloubíno o délku forpasu, háček o něco menší a rousnici taky celou ale navlíklou na háček i na saturnu podél. Sekám až když splávek ujede cca půl metru po hladině nebo pod vodou. Pochybuju ale že ti tohle nějak pomůže -:))
dada11 - Profil | Ne 27.5.2012 17:07:26
Zedtu >> Zdarec ,chytám většinou na těžko ale na splávek s chemickým světýlkem jsou móóóc pěkný záběry.Na řece i na rybníku co nejblíže k "bordelu" ve vodě.Návazec kolem 40cm ,ale někdy když navazuju novej háček(protože sem musel uříznout hádě , nebo sem to urval) tak i kratší.Háček velkej jak kdy ,většinou používám všechny co bych jinak vyhodil (takže směs velikostí).Rousnici celou ,ale někdy je potrhaná ,takže už celá není a taky to veme neboj.Průvěs asi metr ,někdy je to stejně málo a někdy až moc.Když berou tak opravvdu berou a všude ,když neberou tak se můžeš po... a stejně ho nechytneš.Tak snad sem ti poradil. ahoj. :-)
Zedtu - Profil | Ne 27.5.2012 16:48:42
Stanley88 >> Díky za vyčerpávající odpověď začátečníkovi. No holt tomu rozumíš a rozdáváš rady na potkání. To se cení a ještě jednou díky.: )
Stanley88 - Profil | Ne 27.5.2012 16:18:38
Zedtu >> Důležité je místo, to ostatní vychytáš už při lovu:-)
Kalužmistr - Profil | Ne 27.5.2012 16:11:15
Nazdar haďáci. Hlášení za dva dny, v pátek hadice zero v sobotu jsem nebyl protože jsem chodil celej týden a už jsem nevěděl jak vypadá prospalá celá noc. Dnes ale zase vyrážím, zítra podám raport jak jsem jim dal záhul. Ať vám koušou.
Zedtu - Profil | Ne 27.5.2012 15:57:16
Zdarec, chci se zeptat, ještě nikdy jsem hady nechytal, tak mám pár otázek. Chytáte na splávek nebo na položenou, na řece nebo na rybníku, jak dlouhý návazec, jak velký háček používáte a dáváte celou rousnici nebo jenom kousek a jak velký, a ještě kdy sekáte, jestli hned nebo necháte úhoře kus popojet? Děkuji moc za odpovědi, letos se na ně chystám poprvé a chtěl bych nějakýho ulovit.
Starc55 - Profil | Ne 27.5.2012 15:50:57
dada11 >> Vidíš, já jsem ti říkal: běž pod dráty, běž pod dráty, běž pod dráty.. To je samozřejmě sranda. Ale máš uznání takle brzo vstávat, ve 3,00 h bejt už na MRkU a ve 4.00 h nahazovat, to bych už dneska asi nedokázal. To by asi musela být velká motivace. Příště pudou.