Je opravdu lepší method mix do method krmítek než běžná krmítkovka a v čem ?

A nedal by se vylepšit např. rybý moučkou ,olejema atd. to by se přiblížila method mixu ano či ne ?
Autor diskuse: Button - Profil , 31.3.2012 feeder - nástrahy, návnady

Npepson - Profil | Ne 30.3.2014 17:43:09

Petr RF17 >> tých granúl pre pstruhy sa neboj.Ja ich používam už druhý rok (nejaký fr.fvýrobca Le gouessant).Pri vode ich zalej vodou,len tak, aby boli ponorené, počkaj cca do 10 minút (záleží od teploty vody).Granule akoby osliznú,vodu zleješ preč a môžeš ládovať do krmítka,drží to "tak akurát".
PS-kupujem 3 mm,vyzerá to ako diabolky do vzduchovky ;-)

A na to som neprišiel sám, ten recept je od MM,niekde na videu.

    NPetr RF17 - Profil | Ne 30.3.2014 16:21:10

    tuzemak >> :)

      Ntuzemak - Profil | Ne 30.3.2014 16:04:13

      Petr RF17 >> já to tak neřeším,jedu k vodě na relax,a je jedno co chytím,nebo jestli něco chytím.

        NPetr RF17 - Profil | Ne 30.3.2014 16:02:26

        tuzemak >> Já měl největší úspěchy s použitím samotných pelet, bez jakékoli směsi.

          Ntuzemak - Profil | Ne 30.3.2014 15:51:46

          Petr RF17 >> do method krmítek používám krmnou směs pro kuřata,tyto peletky tam vmíchám,samotný to nepoužívám.

            NPetr RF17 - Profil | Ne 30.3.2014 15:45:37

            tuzemak >> Teď ještě, jestli jdou ty pelety klasicky použít jako návnada do method krmítka. Jestli změknou a nějakou dobu drží tvar po vyndání z formičky...

              Ntuzemak - Profil | Ne 30.3.2014 15:37:54

              Petr RF17 >> jaký je rozdíl mezi těmato peletama nevím,nikdy sem to nezkoušel,ani nikde nehledal,podle mých zkušeností ten rozdíl je zanedbatelný,ta cena už ale ne,pokud ta ryba tam je,a je žravá,na cenu nehledí,a já nehodlám někomu dělat sponzora.

                NPetr RF17 - Profil | Ne 30.3.2014 15:32:00

                tuzemak >> Jasně no. Obojí je dováženo ze zahraničí (Nizozemí, Dánsko). Teď jaký je rozdíl mezi halibut peletama a pstružíma peletama? Teoreticky by mělo jít oba tyto druhy pelet použít do method krmítka a ty halibutky budou asi více aromatické. Nevím jak smrdí pstruží pelety, ale bude to asi podobný rybí zápach. Už nemíním kupovat za 110 dynamite baits pelety, který sice velice dobře fungují, ale tyhle pelety o 50% levnější asi budou taky...

                  Ntuzemak - Profil | Ne 30.3.2014 15:22:17

                  Petr RF17 >> už ten cenový rozdíl je hnus,ale ze zkušeností vím,že neplatí,čím dražší,tím lepší..

                    Ndoktor škodná - Profil | St 27.11.2013 17:55:56

                    Do krmítka za víc než 50 let rybaření jsem dával ledacos. A někdy to i bralo. Doufám že nebudu dělat reklamu pro firmu, ale směsi Lorpio zvláště med nebo vanilka scopec se mi osvědčili nejlíp. 3li mě na to jen kapři, zatímco sousedovi s vlastním " šrotem" se vlínavými složkami chodili hejna malých ryb. Osvědčilo se mi přidání hlíny z krtince pro ztmavnění. Vyzkoušejte. Používám plochá metod krmítka s formičkou.

                      Ndoktor škodná - Profil | St 27.11.2013 17:49:40

                      Do krmítka za víc než 50 let rybaření jsem dával ledacos. A někdy to i bralo. Doufám že nebudu dělat reklamu pro firmu, ale směsi Lorpio zvláště med nebo vanilka scopec se mi osvědčili nejlíp. 3li mě na to jen kapři, zatímco sousedovi s vlastním " šrotem" se vlínavými složkami chodili hejna malých ryb. Osvědčilo se mi přidání hlíny z krtince pro ztmavnění. Vyzkoušejte. Používám plochá metod krmítka s formičkou.

                        Nrodster.x - Profil | Ne 1.9.2013 1:53:11

                        Lidičky každý máte v něčem pravdu,já dnes nachytal po radě kamaráda na směs krmítkovky s mletými psími granulemi Frolic. Odhadem dva díly lepivé směsi Traper-vody tekoucí a díl mletých psích granulí,nechtěl jsem dávat víc,protože mi ty granule hodně smrděly.Zkusím to udělat ještě jen ze strouhnkou.
                        Teď ryby futrují,ale co to udělá ve chladnější vodě?
                        Na peletky jsem nikdy nic moc nenachytal,ale chtěl bych to znovu prubnout.
                        Máte někdo tip jaké micro pelety,popřípadě čím je navonět ?
                        Cena hraje roli,protože u nás když dost nevnadíš,tak nechytáš.

                          NJoeChains - Profil | So 31.8.2013 17:14:37

                          Carpmasters138 >> Nic ve zlem, ale to jen dokazuje, ze mam pravdu. :-)

                            NButton - Profil | Pá 30.8.2013 18:10:05

                            Fishky >> Ahoj , po 2 letech používání methodu mám ten samý názor co ty :) dnes . Myslím že nemá cenu špekulovat a "tunit" obyč. směs na Metodáka protože tě to vyjde na ty samý peníze ne-li víc a není jisté jestli bude "vytuněná směs" dost "vytuněná" a spapá ti to i čas který můžeš trávit u vody jinak petrův zdar :)))

                              NCarpmasters138 - Profil | Pá 30.8.2013 17:16:58

                              JoeChains >> Nerozumím co tím míniš říct?

                                NJoeChains - Profil | Pá 30.8.2013 17:08:28

                                Carpmasters138 >> Tak tebe maji zpracovanyho dukladne, ty jsi presne jejich cilova skupina. :-D

                                  Nlobotomie (fanik) - Profil | Pá 30.8.2013 12:11:53

                                  method mix v době svého vzniku a v zemi jeho vzniku označoval směs do method krmítek, neobsahoval v podstatě žádné pražené či pečené šroty (kukuřičné apd.) či jiná semínka a skládal se takřka výhradně ze strouhanky a rybích mouček, tak aby pěkně držel v method krmítku a pěkně v něm držel i háček s nástrahou do té doby než přijede kapr a začne srkat (ano velmi podobně jako u srkačky), jakékoliv pražené a vzlínavé komponenty nebyli žádoucí, jelikož je to magnet na menší bílou rybu... lákací složkou byli prapůvodně rybí oleje které se buď samovolně uvolňovaly z rybích mouček nebo se přidávaly dodatečně - tzv se zamašťovala směs.
                                  až po letech se začali dělat všemožné variace, protože zákazníkům se to líbí a potřebují to a obzvláš´t mimo ostrovy je potřeba nabídnout i něco jiného než jen masovku, která u nás dlouhá léta nebudila důvěru, páč přece nevoní tak pěkně jako jahoda nebo vanilka nebo scopex =)

                                  když to řeknu zjednodušeně, tak si parádně užiju i se dvěma díly strouhanky a jedním dílem najemno nadrcených halibut pelet (ideálně černých a červených coppens)
                                  - pokud budu chtít chytat s method krmítkem

                                    Nctvrtmile - Profil | Pá 30.8.2013 11:27:49

                                    Button - >> nedávno jsem si udělal takovej malej test...na jednom zdejším revíru,který je dobře zarybněn jsem zkusil porovnat účinnost method mixu a klasické krm.směsi...v dvou hodinové zkoušce byl method mix jasným favoritem(75% záběrů,stejná sestava+nástraha,po hodině výměna lov místa)

                                      NFishky - Profil | Pá 30.8.2013 11:27:21

                                      ...ještě to zkusím pro rýpaly upřesnit - metoďák uděláš i doma sám, proč ne... ale vesměs se musíš věnovat každé složce a udělat jí co nejatraktivnější - kukuřičný šrot upečeš, lépe voní a je přitažlivější, to samé řepka či konopí nebo slunečnice, strouhanku osmahneš na pánvi - ono se řekne že to je stále strouhanka, ale je to najednou uplně něco jiného, obyč lepí jak blázen, jak jí proženeš teplem tak najednou přestane lepit a už ve směsi nepůsobí jako lepidlo, ale napomáhá rozpadu a šíření atraktorů do okolí. Anglická vločka, drcené boilies či mini peletky či směs malého partiklu - vesměs jsou to všechno "malé atraktivní částičky" které rybu lákají i z větší vzdálenosti, protože působí ve vodě jinak než jen šrot co se plácne na krmelec. Vesměs v obou můžou a často i jsou obdobné látky /složení/ ale jinak spracované, které v konečném důlesledku plní v krmení jinou roli.