- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Muškaření začátek? Brno
Ahoj, rád bych si vyzkoušel muškaření, nemám ovšem nikoho ve svém okolí kdo by pomohl, popř. zaučil :( Sice chytám pár let (bobkařina), ale poslední dobou mé to spíš táhne k muškařině :) A tak se chci zeptat jak začít? popř. najde se někdo kdo by si třeba našel čas a aspoň základ ukázal? Nebo jestli to jde i z knížky, ale to asi pochybuji :( P.S.: zatím zjišťuji a zajišťuji nejnutnější potřebnou výbavu a pstruhovou povolenku. Takže za kazde info děkuji.
Autor diskuse: slapyd - Profil , 6.3.2012 muškaření - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
7x v oblíbených a 12x v ignorovaných.
NPísek - Profil | Pá 4.1.2013 20:51:26
slapyd >> než začneš nakupovat vázání, měl by jsil mít nějakou zkušenost s chytáním a trošku nějak zvládnout házení. Aspoň trošku, bych doporučil,ale toho se asi ujme Vlastec,jak jsem si v této diskusi přečetl.
ono začít strkat peníze do vázání hned ze startu je ošidné,ovšem je to na uvážení každého jedince.Já jsem napřed vzal do ruky prut,chytil si na kupovanou mušku první rybu a potom to začalo mít jiný spád.Začal jsem hledat peříčka , ostříhal manželce kožešinový límec a tak se to nějak rozjelo
ono začít strkat peníze do vázání hned ze startu je ošidné,ovšem je to na uvážení každého jedince.Já jsem napřed vzal do ruky prut,chytil si na kupovanou mušku první rybu a potom to začalo mít jiný spád.Začal jsem hledat peříčka , ostříhal manželce kožešinový límec a tak se to nějak rozjelo
Nslapyd - Profil | Pá 4.1.2013 20:36:54
Písek >> Jsem to ja :) Děkuji. Určitě, zatím jsem se pořádně k pc nedostal tak napíši :)
Vybavení nemám, právě jsem tak nějak chtěl zjistit a co a jak člověk potřebuje a podívat se jak se vážou mušky popř. zjistit co nakouit za základ aby si mohl člověk něco uvázat :) Když jsem se podíval do obchodu, tak na mě vyskočil velký seznam vázacích potřeb, tak se prvně potřebuji nějak zorientovat, než začnu šíleně nakupovat :)
Vybavení nemám, právě jsem tak nějak chtěl zjistit a co a jak člověk potřebuje a podívat se jak se vážou mušky popř. zjistit co nakouit za základ aby si mohl člověk něco uvázat :) Když jsem se podíval do obchodu, tak na mě vyskočil velký seznam vázacích potřeb, tak se prvně potřebuji nějak zorientovat, než začnu šíleně nakupovat :)
NPísek - Profil | Pá 4.1.2013 18:23:51
slapyd >> Ty jsi mě dnes psal SZ ,že ? Hraji ohlásí v Brněnských vázacích sedáncích a v Seznamu akcí na MRKu ,kdy a kde se bude motat (vázat). Ale máš možnost se s ním dohodnout v Brněnském jádru,tam ho najdeš na tutovku. Stačí to takto ?
a máš nějaké vázací vybavení ? snad Ti nějaký dobrák napíše základní vercajk,bez toho uvážeš pouze houby.Jedině,že by jsi se zatím koukal,jak na to
Ohni prut !!!
Písek
a máš nějaké vázací vybavení ? snad Ti nějaký dobrák napíše základní vercajk,bez toho uvážeš pouze houby.Jedině,že by jsi se zatím koukal,jak na to
Ohni prut !!!
Písek
Nwelbin - Profil | Pá 4.1.2013 7:08:33
slapyd >> Pokud to tu nebylo,koukni se s dejcháčema na AQUAZ,sloužily mi
6 let a drahé nebyly.Jinak prut - taky jsem pro 5 ev.4ku
Navíc v Brně je dost a hodně dobrých muškařů,třeba některého ukecáš - na začátek,zejména učení techniky házení je to moc dobré
6 let a drahé nebyly.Jinak prut - taky jsem pro 5 ev.4ku
Navíc v Brně je dost a hodně dobrých muškařů,třeba některého ukecáš - na začátek,zejména učení techniky házení je to moc dobré
Nsiri - Profil | Pá 4.1.2013 0:03:16
Lyshurs - je to furt o vode, na ktery chces chytat - a financni kondici... :) Jinak doporucenihodny prut by mel byt lehky, vykonny a pokud mozno odolny, delka podle potreby.
Nslapyd - Profil | Čt 3.1.2013 23:58:06
Brčál - už nikdy Mic >> Děkuji :) Po roční pauze, bohužel :(, se stává téma opět aktuální, rád bych se ještě přes zimu i na nastávající sezónu a si zkusil vázání mušky ať si trošku zkrátím ty zimní večery :)
NLyshurs - Profil | Čt 3.1.2013 23:51:59
já se taky zeptám chci taky zkusit mušku chci chytat na MP (zatim) jaky byste mi doporučily prut nebo vubec na jaky typy se dívat :-)
NBrčál - už nikdy Mic - Profil | Čt 3.1.2013 21:00:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Já bych mu doporučil 2,7 nějakou 4/5 stejně ten Shakespare je to samý :-) jen tam prostě napíšou že je to 5 i když to je někde mezi :-) Nikde kolem Brna na P vodě jsem nechytal, Na MP jj nebudu psát kde bo by to hned tam :-) , ale s 5 potápivkou co s proutkem normálně chytám se dají utahat i pár pěkných štik a na P i pár pstruhů.
Ještě dodám že zrovna není na ten proutek to je Loopík :-)
Ještě dodám že zrovna není na ten proutek to je Loopík :-)
NSintrix - Profil | Čt 15.3.2012 7:26:12
danecek >> Danečku já jedu v Šekspírech velmi velmi dlouho. V současné době tvoří 50% používaných prutů. Jsem přesvědčen, že to není špatná volba. I když lajnu neznám.
Ndanecek - Profil | Út 13.3.2012 13:38:14
Ahoj taky jsem se ptal přesně na tohle téma:
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=610801
Doporučil bych ti tohle: http://www.tropicliberec.cz/muskarske-2/prut-shakespeare-odyssey-fly-xt-9ft-2-7m--5--navijak-snura-zdarma
Přesně tohle jsem si koupil a vyhovuje mi to(samozřejmě nemůžu porovnat).
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=610801
Doporučil bych ti tohle: http://www.tropicliberec.cz/muskarske-2/prut-shakespeare-odyssey-fly-xt-9ft-2-7m--5--navijak-snura-zdarma
Přesně tohle jsem si koupil a vyhovuje mi to(samozřejmě nemůžu porovnat).
Nvlastec - Profil | Ne 11.3.2012 12:36:30
slapyd >> To je na tobě . Jako na P si určitě zachytáš víc než MP . Ale zase si myslím , že by jsi to měl napřed ozkoušet jestli tě to bude bavit . Včera jsem byl s muškou na MP ale zatím je to hluchý . Chce to tak ještě čtrnáct dní .
Nslapyd - Profil | Ne 11.3.2012 0:14:22
vlastec >> brodky objednány :) P povolenku mám teda zatím řešit, nebo ne?
Nvlastec - Profil | Pá 9.3.2012 22:02:57
jehla >> Jo ale ten odkaz nemá nic společnýho s tím co si vybral na veletrhu .
Nvlastec - Profil | Pá 9.3.2012 21:57:07
slapyd >> Zatím si nekupuj nic jen ty brodky . Ty na půjčení nemám . Až to testneš uvidíš sám .
Nslapyd - Profil | Pá 9.3.2012 21:52:16
jehla >> aha, děkuji za vysvětlení, tak štiky mohu uvláčet na MP, to mě spíše právě lákají ti pstruzi na P vodě.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - muškaření
7:52NPovídání JEN o vázání a muškách 22021
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
PoNO muškách, umělých 34433
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.















