Muškaření začátek? Brno

Ahoj, rád bych si vyzkoušel muškaření, nemám ovšem nikoho ve svém okolí kdo by pomohl, popř. zaučil :( Sice chytám pár let (bobkařina), ale poslední dobou mé to spíš táhne k muškařině :) A tak se chci zeptat jak začít? popř. najde se někdo kdo by si třeba našel čas a aspoň základ ukázal? Nebo jestli to jde i z knížky, ale to asi pochybuji :( P.S.: zatím zjišťuji a zajišťuji nejnutnější potřebnou výbavu a pstruhovou povolenku. Takže za kazde info děkuji.
Autor diskuse: slapyd - Profil , 6.3.2012 muškaření - ostatní

Njehla - Profil | Čt 8.3.2012 21:22:15

vlastec >> znam...a stoji to za to...taky jsem byl ještě nedávno ortodoxní zapařenec...:-)))

    Nvlastec - Profil | Čt 8.3.2012 21:10:36

    slapyd - >> Jináč číslo mám v kartě tak jak začne bejt lepší počasí tak brnkni a domluvíme to .

      NPísek - Profil | Čt 8.3.2012 16:12:44

      vlastec >> od bolesti mě pomohl,bude to mít pokračování
      ale pojď do sedánků,tady nebudeme strašit,

        Nvlastec - Profil | Čt 8.3.2012 16:10:47

        Písek >> Ha to mi uniklo . Jak jsi dopad ?

          NPísek - Profil | Čt 8.3.2012 16:02:05

          vlastec >> se ani neoptáš,jak bylo u ŠTĚTKY ?

            NPan Slamáček - Profil | Čt 8.3.2012 15:47:08

            slapyd >> ja mel prvni ctyri roky PVC a slo to. i v zime i v lete. jako neopren je o necem uplne jinem a dejchace .. skoda mluvit, ale jako prvni holinky urcite postaci. ono tady uz jsou vsichni moc zhejckany, vcetne me samozrejme

              Nslapyd - Profil | Čt 8.3.2012 14:09:38

              vlastec >> promin, ja si to spletl s jehlou :)

                Nvlastec - Profil | Čt 8.3.2012 13:49:34

                Písek >> Jasné , na vostro v plavkách , já doporučuju červený :-)

                  Nvlastec - Profil | Čt 8.3.2012 13:47:03

                  slapyd >> Však jsem říkal neopren . Do gumy bych nešel .

                    NPísek - Profil | Čt 8.3.2012 11:46:33

                    vlastec >> na vostro !! Šimkovou cestou :-))))

                    právě jsem dorazil od Štětky

                      Nslapyd - Profil | Čt 8.3.2012 11:44:56

                      vlastec >> aspon ty brodaky bych chtel na veletrhu koupit/ podivat se, vyuziji je pripadne i v bobkarine. Jen nejak nemam k tem levnejsim PVC moc duveru, mam jeste nekde doma brodici nohavice a prave moc duverihodne nevypadaji, takze mozna radeji slabsi neopren

                        Nvlastec - Profil | Čt 8.3.2012 10:02:05

                        jehla >> Nevím . Já mám za sebou už dvoje neopreny a fungovat se v tom dalo . Jako dejchavce je jistá věc , ale pochybuju , že se mu do toho budou chtít na start rvát love . znáš to .

                          Njehla - Profil | Čt 8.3.2012 9:57:40

                          vlastec >> ale v létě jsou neoprény dost za trest...pokud nepůjdeš do dejcháčů, lze léto v teplejších vodách přestát i v lacinejch PVC broďákách...ale na moje kolena už to není, radši zpocenej než pajdavej..:-)))

                            Nvlastec - Profil | Čt 8.3.2012 9:48:33

                            slapyd >> Ještě doplním broďáky . Kup si do startu nějaký levný neopreny .Bez broďáků se chytat muška pořádně nedá .

                              Njehla - Profil | St 7.3.2012 17:22:30

                              slapyd >> slušnej set...prut, naviják a lajnu seženeš konem 4000, k tomu návacce, podběrák a td už postupně doplníš, jde o to, kde budeš primárně chytat, jestli jezero, řeku, potoky nebo jak..p nebo MP? Pak už to dáš dohromady...

                                Nslapyd - Profil | St 7.3.2012 17:04:37

                                Písek >> vím, že bez informací nemá cenu nic kupovat, hlavně když člověk neví. Pokusím se odolat a aspon zjistit jakou cenovou hladinu me bude stát výbava :).

                                Což mě dovádí k dotazu, jaká je počáteční investice do základu pro cyhtání? (nechci hned kupovat prut za 5000,- ale proste s něčím začít a postupně vylepšovat výbavu :)

                                  NMichal81 - Profil | St 7.3.2012 16:56:14

                                  slapyd - >> Ahoj, taky začínám s muškou a dostal jsem pozvání na soběšickou. Před tím jsem nic podobného neabsolvoval (plavaná, feeder), že by jsme se někdy s někým takhle scházeli, ale tady je dobrá parta lidí a musím říct, že mě tam moooc pomohli a vždy se tam moc těším, :o)) Čau

                                    NPísek - Profil | St 7.3.2012 14:56:50

                                    jehla >> také jsem začínal v roce 1977 sám.Je pravdou,že jsem se moc daleko
                                    nedostal podle dnešních měřítek...komu to ale vadí ? Nám Pepo jistě neéééé :-))))

                                      NPísek - Profil | St 7.3.2012 14:54:01

                                      slapyd >> ahoj, nevím co by jsi z muškařiny na veletrhu koupil,je pravda že se tam dá u
                                      jistých prodejců utratit dost peněz,ale pokud nemáš o daném lovu povědomost ,tak by Ti každý z nás poradil : nic nekupovat. Dojdi raději příští pátek na udanou adresu,snad to nebude pro Tebe ztracený čas .maximálně Ti muškařinu rozmluvíme :-)))

                                        Njehla - Profil | St 7.3.2012 11:00:07

                                        začínat sám a z ničeho mělo kdysi svoje kouzlo, dneska je jiná doba, zaplatíš si někde rychlokurs a dostaneš papír se štemplem nebo diplom, žes získal nějakej muškařskej titul nebo hodnost...a je to...já zůstanu začátečníkem samoukem...