- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Noční rybolov není zločin
Dále moderuje: Lee-Haney Profil
Noční rybolov je....
A) nic proti ničemu68%
B) Zločin3%
C) Kriminální čin1%
D) Dopravní přestupek4%
E) Lichva1%
F) krok špatným směrem23%
Od 2.3.2012 hlasovalo 220 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
17x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
Nčakin - Profil | So 3.3.2012 22:08:31
Ne ne, ty si slabý na to, aby si argumentoval.
Radši mne ignoruješ pro odpověď...!
Butchiho beru, protože má hlavně svůj názor a dokáže ho dát černé na bílém.
Víš co? Užívej sobotního večera a já ti přeji jen to nejlepší!!!
Zdar ogaři!!! Jdu si nalét štamprlu! :-))))
Nmalamut - Profil | So 3.3.2012 22:08:00
Nnofish - Profil | So 3.3.2012 22:06:04
edit: mě to prostě napadlo když jsem viděl cos napsal :-)
Nmalamut - Profil | So 3.3.2012 22:03:59
Nmoskyt - Profil | So 3.3.2012 22:02:42
NButchi - Profil | So 3.3.2012 22:02:35
Mně nejde o pravdu, ale o to, kdy se ten domeček z karet zhroutí.
Zásadně to neberu osobně.
S tvým názorem upřímně řečeno nesouhlasím, ale respektuju ho, což si myslím, že je fér.
Ano, bude lepší debatu ukončit.
Nčakin - Profil | So 3.3.2012 21:59:42
Argumentace je důležitá, ale všeho moc škodí...!
Oba máme svůj názor na věc a to je vpořádku.
Ať se ti v životě daří a hlavně - ať to jezdí!!!!!!!! :-)))
Nnofish - Profil | So 3.3.2012 21:45:44
Nmalamut - Profil | So 3.3.2012 21:43:29
NButchi - Profil | So 3.3.2012 21:35:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Máš zajímavé schopnosti dedukce a otcovský přístup, přestože jsi ještě stále tahal kačera v době, kdy jsem se narodil, chlapče :-)
Pro tvou informaci, v 19ti letech jsem se dobrovolně postavil na vlastní nohy a od té doby se živím sám poctivou prací, plus moje názory jsou v tomto ohledu konstantní a podložené.
Každopádně ti gratuluji k tvému osobnímu vývoji, opravdu a upřímně.
Ty pouze přirovnáváš ke švejkům lidi, jejichž názory se ti nelíbí.
S bodem 1. se nedá, než souhlasit. Jen bych dodal, že vzhledem k nastaveným trestům si to nikdo nedovolí (viz jeho svatost Nikl a chlubení se chytáním přes čáru v oficiálním periodiku ČRS). Tedy žádné hysterické vydupávání něčeho, co stejně všichni porušují a proto je potřeba to povolit. Takovýto přístup, uplatňovaný především kapraři, není správný ani švejkovský. Čirá infantilní sprosťárna. Závěrem bych dodal, zmínil jsi skvělý argument, proč to nepovolit.
2. Menší rybářský tlak - ano, nikoliv však tak, jak ty mylně popisuješ. V západních zemích není rybolov všelidová zábava za pár korun jako u nás. Uvědomuješ si vůbec, kolik vod je v soukromých rukou a pro jakoukoliv formu rybolovu nepřístupných? U nás si jezdíš po celé republice po celý rok za cenu denní povolenky na jakémkoliv atraktivním západním revíru. Ale pořád je vám to málo.
3. Lov 24h není žádná nutnost, pouze nepodložený požadavek hlasité masy lidí bez jakýchkoliv argumentů, která se cítí být někomu nadřazená. To vám jen svaz pustil držhubné v podobě K70 a vy mu teď chcete vzít celou ruku. ČRS není tržní mechanismus - ty si můžete pěstovat na soukromých revírech. Úkolem ČRS je mimo jiné pěstovat akvakulturu, nikoliv vytvářet skupiny privilegovaných nadrybářů, kteří si o sobě pouze moc myslí. Mimochodem, pracovní doba kaprařů nikoho nezajímá, když se k vodě nedostanou, je to jejich smůla.
Uvědomuješ si, že ti samí lidé vám odklepli K70? Ale najednou jsou to opět zpátečníci, protože vám nejdou na ruku. Někdo musí udržet původní myšlenku rybolovu a vývoje člověka - rybáře. Řekneš mi, co jako budou dělat lidi, kteří si u vody nepotřebují masírovat ego, když bude revír 24h denně obležen bivaky a zcákanými sportovci a nebude si kam sednout? Kdo bude ty revíry kontrolovat? Uvědomuješ si, jak ty revíry dopadnou? Kromě toho, ty ryby musí mít někdy klid, což vy evidentně nejste stavu pochopit.
Ale neboj, já chápu, o co jde. Soukromákové chytání za lidovku.
Z jedné strany povolit 24h, zavážení, chytání na tři pruty, bivaky, lodě, táboráky, nepřítomnost u prutů a všechny prostředky k tomu, aby ryba neměla žádnou šanci a vy jste měli u vody co největší pohodlí (kam se poděla radost z pobytu v přírodě a bytí její součástí?), na druhou stranu všem všechno zakázat, protože vy to tak neděláte (nelze opomenout fakt, kdo vám ty kapry na soukromé revíry odvozil) a váš přístup je jediný správný, aby jste mohli chytat jen obří kapry v co největším množství bez námahy.
Děláte z rybařiny instantní, povrchní a bezduchou záležitost.
RŘ, potažmo ČRS bezesporu potřebují reformu. Nikoliv však podle vašich egocentrických představ, ale podle toho, co bude nejlepší pro vodu a ryby obecně. Vy jste pouze zaslepeni vlastními zájmy a osud vod je vám úplně ukradený.
Asi to budu muset napsat trošku důrazně - v kontextu proti vám ani vaším kaprům nic nemám.
Takže kdyby jste si laskavě mohli vytáhnout hlavy ze zadnic a začali přemýšlet, kdo skutečně za současný stav může, možná s tím konečně pohneme a vymeteme lidi, kteří si za naše prachy sypou ryby do vlastních rybníčků, najímají angličtinářky a jezdí po celém světě.
Nmalamut - Profil | So 3.3.2012 21:34:42
NMrknato - Profil | So 3.3.2012 21:16:57
Nnofish - Profil | So 3.3.2012 21:04:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
1- kapitální ryby se třeba do zahraničí normálně nakupují a vozí. Osobně jsem nakládal auta "supervýběru" na sportovní revíry do Francie stejně tak jako vezl velké ryby do soukromých revírů v ČR. 0 droboti nemluvě.
2- rybářský tlak v zahraničí je diskutabilní věc. U nás je jaký je, protože je rybařina pořád levná a lidová zábava, ale co vím tak v zahraničí nejsou tak vysazení na to chytit a sežrat- to je ten tlak na vodu. Prostě u nás se dá za pár korun chytat celý rok a tak těch lidí loví daleko víc než v zahraničí.
3- kdo tráví kolik hodin v práci je jeho věc a problém. Přizpůsobovat někomu pravidla protože on má čas jen někdy a na určitou dobu....... To je ovšem jeho problém. I o tom je rybařina, i já si vybíral jestli dělat za x a dostat se k vodě a do bláta jednou za čas, nebo dělat za y, nemít se tak dobře ale mít čas i na jiné věci než zaměstnání. Tohle není lékařská péče, která má být ze zákona dostupná pro všechny.
Netřeba nic zásadně měnit co se týče rušení různých omezení. Právě naopak........
Nčakin - Profil | So 3.3.2012 20:53:16
Mimochodem "švejka" znám dobře, protože je to jedna z mých oblíbených komedií! :-)))))))
Proto vím, proč přirovnávám náš národ k tomuto "velikánovi" :-))))
A tvé nevyvratitelné argumenty? Tak dobře...
1. Kapitální kusy nejsou odváženy do SR, protože ekonomická situace a mentální vyspělost tamních národů je o desítky let před námi.
2. Menší rybářský tlak? Uvědom si rozlohy vodních ploch v západních státech = úměrně tomu pokrytí jisté vodní plochy v závislosti na počtu rybářů!
3. Lov 24 hod. je nutností vzhledem k časové a pracovní vypjatosti většiny kaprařů a poptávce v ČR
Bohužel lidé, kteří rozhodují o změně pravidel RŘ, nejsou nakloněni jakýmkoli zásadním změnám...! Pojetí rybolovu a poptávku v aktuální době, bohužel nejsou ochotni akceptovat.
Tak teda chlapáku, ať ti to jezdí!!! :-)))
Nmoskyt - Profil | So 3.3.2012 20:29:35
NButchi - Profil | So 3.3.2012 20:23:13
Letos asi překonám vrozenou lenost, půjdu na ně, vezmu pár kapř, udělám špinavou práci a proženu je udírnou.
Nmoskyt - Profil | So 3.3.2012 20:20:16
Kde to žije - všechna témata
20:54NNepromokavá bunda na boat a brození 66
20:21NATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
19:44NLabe fishing store 18
19:39NStaré Česke rybářské vybavení 392
19:20NŽermanky a bivakovani 4
16:04NPoradna: Sumcařina 2570
15:47NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
15:41NRybáři vs ochránci přirody 42
15:23NZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
CHYTIL.cz poslední kusy -55%Za 23 Kč
Nyní se slevou až -69%: AVID, FOX, KORUM, PRESTON a SONUBAITS. Oblečení, pruty, krmení, křesla, háčky a další. Platí do vyprodání zásob na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....











