- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jerky a woblery - jaký prut na oboje?
potreboval bych radu. Chtěl bych začít s chytáním na jerky ale zároveň strašně rád chytám na woblery. Teď stojím před otázkou jaký prut. Můj starý vlačák uz je na prd a chtěl bych něco jiného. Chytám na woblery převážne 7 - 11cm a na jerky bych chtěl chytam max 7cm (kolem 20g) větší určitě používat nebudu. Otázka zní zda si mam koupit nějakej vláčak na woblery a nějakej na jerky i s nejakym im multikem?... jestli to není zbytecné?... na přívlač jsem používal vláčku s vrhačkou do 60 g a ted si určitě budu kupovat taky takovou tvrdou. Myslíte že by to taková tvrdá vláčka nezvládla 20g jerky?... kdyžtak můžete přidat nějaké fotky jak z přívlače tak z jerkování. Moc děkuji za jakoukoliv radu. PETRŮV ZDAR
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
NPiscicapus - Profil | Ne 18.12.2011 18:02:03
Chápu ho, také když mám nějaké povinnosti, tak jde vše stranou a pak, až mám chvilku, vše uvedu do pořádku. Tedy někdy.
Tady nejde o jedince, už nás jsou davy a chceme vědět, sosáme informace a jsme nepřehlédnutelní. My všichni...
:-) :-)
NIza - Profil | Ne 18.12.2011 17:55:36
:-)
NPiscicapus - Profil | Ne 18.12.2011 17:52:57
Naděje umírá poslední, a proto věřím, že nám bude všechno polopaticky a trpělivě vysvětleno.
Nevěřím, že by si své vědomosti nechal jen pro sebe, nakonec je to hodný a moudrý člověk, který ví, že konat dobro je dobré.
Ty a rušivé a nevhodné příspěvky? To není možné a snad já a má prostořekost, otevřenost a nehorázná šťouravost...
Všichni jsme si tu rovni a všichni se chápeme a už něco pochopili, ne?
:-) :-)
NIza - Profil | Ne 18.12.2011 17:30:33
NPiscicapus - Profil | Ne 18.12.2011 17:21:19
Přesně jak píšeš, musíme se ještě mnohému naučit a hlavně dávat pozor. Není nic horšího, než brát rady na lehkou váhu, nesoustředit se a vyrušovat nevhodnými příspěvky...
:-) :-)
NOrion24 - Profil | Ne 18.12.2011 16:25:52
NOrion24 - Profil | Ne 18.12.2011 16:05:44
jerkovanie je o krátkych "pocukoch" a ked vedies jerk na UL...nepracuje ako by mal....lebo to pruži
Dokažes s UL?...správne pracovat s jerkom?....
.......ako ojedinele sa s tým nahodit da....ale cieleny lov s tým by som uz povazoval za marnenie casu, o zaseku sa nebavme, je absolutne neefektivny....netvrdim ze stuka sa nemoze seknut sama...ale isto vela padne....bavime sa o mierových rybacha vecsich rybach...lebo o tých je jerkovanie a ne o stuckach
Inač ja si zo srandy si Teho Byrona objednam(kedysi som jedneho oblubeneho mal)....TEN zazracny prut musim mat....lebo ja so svojimi 2-8gr prutmi Jerka isto nepovodim :-)..alias nato nemam odvahu- a to su fest kvalitne pruty
NPiscicapus - Profil | Ne 18.12.2011 15:21:30
Máš nějakou fintu, jak tyto nástrahy vodit na jemném proutku?
Jo a ještě ke včerejšku: psal si, že krátký a tuhý prut na jerky netřeba. Jak to máš ty s délkou prutu?
NPiscicapus - Profil | Ne 18.12.2011 15:15:40
:-) :-)
NIza - Profil | Ne 18.12.2011 14:38:33
NBachy - Profil | Ne 18.12.2011 14:34:53
NIza - Profil | Ne 18.12.2011 14:27:24
NBachy - Profil | Ne 18.12.2011 14:22:17
Za druhé nevím, proč si myslíš že Mrštík by 100g prutem tu rybu nějak víc zasekl. Jako myslíš že by při záseku nějak výrazněji víc potáhl za vlasec a tím by tu "lokomotivu" nějak "prosekl"? :o))
NIza - Profil | Ne 18.12.2011 14:20:10
Npepa-č - Profil | Ne 18.12.2011 14:06:59
NIza - Profil | Ne 18.12.2011 14:04:16
Navíc kopík se ptal na prut na jerky a woblery a né na univerzál.
Mám jednu historku. Mrštík pověsil na svůj 50gr prut 105gr těžké fatso a chytal, ale jen do doby než mu to ryba vzala. Pokusil se o zásek, ale ten vypadal jako když chceš zastavit lokomotivu gumou od trenýrek. Prostě to nejde. Tečka.
NBachy - Profil | Ne 18.12.2011 13:57:24
NIza - Profil | Ne 18.12.2011 13:38:06
Pochopím vodění 80gr wobleru na 50gr prutu, může být, ale to co píšeš ty vede jinam. Nechci Tě urážet, svůj proutek do 12gr mám moc rád na to abych to s ním zkoušel
NBachy - Profil | Ne 18.12.2011 13:31:40
Kde to žije - dravci
14:16NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 1
12:50NBurza na přívlačové nástrahy 33425
11:08NFotky ryb pouze na přívlač 107201
9:21NÚhoří sezona 2012 10521
SoNRare woblery - Rapala 14054
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . NÚlovky na přívlač z Moravy 2
. . . NTrojháčky na dravce 60
. . . NJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Camping MEVA🏕️ Buďte připraveni na každé dobrodružství! S vybavením Meva si užijete pohodlí při kempování, rybaření i cestování. Vařiče, kartuše i další spolehlivé vybavení, na které se můžete vždy spolehnout.
Výprodej - Elektromotor Minn Kota ENDURA C2 45/36"Za 7.500 Kč
Minn Kota Endura C2 45 je spolehlivý a odolný elektromotor s indikátorem stavu baterie, navržený pro maximální výkon, dlouhou životnost a bezproblémový provoz.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.














