- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jerky a woblery - jaký prut na oboje?
potreboval bych radu. Chtěl bych začít s chytáním na jerky ale zároveň strašně rád chytám na woblery. Teď stojím před otázkou jaký prut. Můj starý vlačák uz je na prd a chtěl bych něco jiného. Chytám na woblery převážne 7 - 11cm a na jerky bych chtěl chytam max 7cm (kolem 20g) větší určitě používat nebudu. Otázka zní zda si mam koupit nějakej vláčak na woblery a nějakej na jerky i s nejakym im multikem?... jestli to není zbytecné?... na přívlač jsem používal vláčku s vrhačkou do 60 g a ted si určitě budu kupovat taky takovou tvrdou. Myslíte že by to taková tvrdá vláčka nezvládla 20g jerky?... kdyžtak můžete přidat nějaké fotky jak z přívlače tak z jerkování. Moc děkuji za jakoukoliv radu. PETRŮV ZDAR
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
NSethy - Profil | Út 13.12.2011 21:36:41
Co na to máš za prut?
Já na ty lehké věci nechal smekáče.
NAbyss - Profil | Út 13.12.2011 21:30:52
tu je:
http://www.rsp-fishing.cz/navijaky/multiplikatory/multiplikator-dragon-hs200il
NAbyss - Profil | Út 13.12.2011 21:18:45
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=618861
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=608282
NAbyss - Profil | Út 13.12.2011 21:09:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NEčko - Profil | Út 13.12.2011 20:52:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NPiscicapus - Profil | Út 13.12.2011 20:25:46
A s postupujícím věkem to bude veselejší a veselejší a pak poznáš, zač je toho MP loket.
:-) :-)
NPiscicapus - Profil | Út 13.12.2011 20:04:55
;-) ;-)
NSethy - Profil | Út 13.12.2011 19:17:53
NMinnow - Profil | Út 13.12.2011 19:13:04
Každopádně multík je na to stejně lepší.
NMinnow - Profil | Út 13.12.2011 18:30:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Cenu prutu jsi neuvedl, dobrým prutem je Team Dragon 1.98.. 30-70g. Pořid si k prutu multiplikátor, protože smekací navijáky by nemuseli takovou zátěž vydržet. (Ten můj prut byla ukázka toho, že takovéto pruty k Sliderům rozhodně nepatří)
Souhrně:
-Krátký a tuhý prut (1.90-2.40)
-multiplikátor ... NE naviják
Přeji Ti at tě sliderování, twitching a podobné přívlačové metody se slidery a woblery baví a at nachytáš spoustu krásných ryb. Petrův zdar.
NOrion24 - Profil | Út 13.12.2011 12:42:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
a ked ta nie je, neni rada :-)
Inak prut na voby a jerky "nesmie byt dlhy"....aby si vedel správne pracovat s nástrahou.....takze radsej krátky, ale na jerky cim kratsi...voblerak by mal byt zase trosku dlhsi.....takzo najst univerzálnu dlzku....ale niečo medzi 2,1 a 2,5m..
nemal by mat ani akciu med pripadne med fast-musi byt tuhsi, lepsie ozivis nastrahu....takze bud fast...ale najlepsie Xfast...
Ak radu(myslim cenou) Guide select(inak je velmi podarena-mne vadi z enema korok...niekto to bere ako výhodu-blank sak paradny ocka tiez)....tak bud Frisky 2.30 7-28gr, alebo Executor 2.45 7-28gr
To ale musis osahat...to moze byt ale aj nie dostatocne
ale taky Monster 2.30 10-35 alebo Reno Killer 2.45 14-42
to urcite zvladnu...ale to uz mozu byt koliky :-)
NBláža - Profil | Po 12.12.2011 21:57:57
To samé tahám na tomhle
http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/prut-dragon-guide-select-boxer-2-70m-7-28g
Možná by to chtělo trochu kratší, ale jsem spokojenej, prut drží a maká dobře.
Nkopik - Profil | Po 12.12.2011 21:31:22
NLukas J - Profil | Po 12.12.2011 19:34:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Já na 7cm slidera sinking (21g) bez problému používám penn millenium spin 2,4m 10-40g. Ty nástrahy, co chceš používat jsou v podstatě jerkové light a není třeba nic předimenzovávat. Pojem 7-11cm wobler je moc široký, pokud je 11cm rapala jointed, tak v pohodě, pokud je těch 11cm nějaký baculáč s velkou lopatou, tak už je to něco jiného....
Kde to žije - dravci
11:08NFotky ryb pouze na přívlač 107201
11:03NBurza na přívlačové nástrahy 33423
9:21NÚhoří sezona 2012 10521
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoNRare woblery - Rapala 14054
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . NÚlovky na přívlač z Moravy 2
. . . NTrojháčky na dravce 60
. . . NJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
-25% akce na FOX a FOX RAGEZa 48 Kč
FOX Weekend od čtvrtku 25.6. do pondělí 29.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na celý sortiment vč. novinek. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_FOX25. Více na www.chytil.cz
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....















