Jerky a woblery - jaký prut na oboje?

dobry den kolegové,
potreboval bych radu. Chtěl bych začít s chytáním na jerky ale zároveň strašně rád chytám na woblery. Teď stojím před otázkou jaký prut. Můj starý vlačák uz je na prd a chtěl bych něco jiného. Chytám na woblery převážne 7 - 11cm a na jerky bych chtěl chytam max 7cm (kolem 20g) větší určitě používat nebudu. Otázka zní zda si mam koupit nějakej vláčak na woblery a nějakej na jerky i s nejakym im multikem?... jestli to není zbytecné?... na přívlač jsem používal vláčku s vrhačkou do 60 g a ted si určitě budu kupovat taky takovou tvrdou. Myslíte že by to taková tvrdá vláčka nezvládla 20g jerky?... kdyžtak můžete přidat nějaké fotky jak z přívlače tak z jerkování. Moc děkuji za jakoukoliv radu. PETRŮV ZDAR
Autor diskuse: kopik - Profil , 11.12.2011 dravci - náčiní, doplňky

Orion24 - Profil | So 17.12.2011 20:26:02

Abyss >> vies co nezaujal ma...ten uchop klucky....myslim ze su aj krajsie kusky :-)
Ne len v svete navjakov..aj v svete aut a vsade neznamena ze novy model je lepsi...vsade sa setri na kvalitnom matrosi a robia spotrebky

    Bachy - Profil | So 17.12.2011 19:51:57

    kopik - >> Na jerky nepotřebuješ tuhý krátký prut, jsou to nesmysly. Zrovna tak na 7cm woby a jerky je 60g prut podle mne zbytečně klackovitý. Je to jako jít s tvrdým kapřákem na hrouzky.

      Abyss - Profil | So 17.12.2011 19:33:10

      pepa-č >> Chcel som len stuchnnut Oriona. Chcel maly sikovny round. Urcite s tebou suhlasim, co sa tyka know-how. Niekedy je prave problem to, ze dobra vec sa uz velmi neda zohnat, lebo ju vystrieda nieco nove, co nie vzdy musi byt zakonite lepsie, len preto, ze je to nove. Vo svete rybacky by prikladov bolo niekolko.

        pepa-č - Profil | So 17.12.2011 19:26:24

        a je úplně jedno, jestli jsou novější, lesklejší, lehčí, s keramickými ložisky, přesnější, všechno jedno.
        Ferrari taky dělá rychlejší, vyspělejší, chytřejší auta než bylo 250GTO a přesto je 250GTO o mraky světelných let jinde.
        Opus magnum.
        některé věci, a není jich moc, jsou a byly stejně dobré kdysi, dnes i za sto let, protože to má něco, co nejde napsat do katalogu, změřit, zvážit, ale ani překonat.
        a máte to!

          pepa-č - Profil | So 17.12.2011 19:21:27

          navíc tamto je malé cingrlátko na 100m třicítky. UL.

            pepa-č - Profil | So 17.12.2011 19:20:40

            můžete o tom pochybovat, můžete s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat.
            je jen jediný monoblok-reel a Morrum je jeho prorok. tečka.

              Abyss - Profil | So 17.12.2011 19:15:54

              Orion24 >> No ako cena snivajte s nami, ale technologia, vaha cievky atd ...super masina. take maserati medzi castakmi :)

                Orion24 - Profil | So 17.12.2011 19:11:57

                Abyss >> co tým autor chcel povedat? :-)

                  Sethy - Profil | So 17.12.2011 19:01:29

                    Abyss - Profil | So 17.12.2011 18:57:24

                    Orion24 >> Serwis. Pozri toto:
                    http://www.spigot.dbv.pl/readarticle.php?article_id​=14

                    radsej nechcem vediet cenu :) .......ale uz viem 989 dolarov .....waaa

                      Iza - Profil | St 14.12.2011 22:52:07

                      Abyss >> počkej, obyč prut za 1000Kč od dragonu Třeba Mystery, nebo Team Dragon 1,85 - 2,0m do 120gr na stogramovky v pohodě stačí. Vždyť s tím normálně tahám potápivý Fatso. Silnější není třeba, ale proti gustu:-)

                        Abyss - Profil | St 14.12.2011 22:14:49

                        poldeci >> no bez lodky boli bilancie dost chabe. Potom som chvilu chodil na jedno jazierko, kde som sa poistil, ze to stoji zato a je to len o tom, ci je vo vode ryba. Jasne, ze to nie je rybacka, kedy za kazdym nieco chytis a ani nebyvame vo Svedsku alebo Irsku. Ulovky su primerane nasim revirom, ale velke jerky su cesta aj k poriadnej rybe. Trva to sice dlsie. To je aj dovod preco som sa pustil do UL castu vlacky na pstruhy, normalne gumovanie atd, vsetko ale s MP.

                          Orion24 - Profil | St 14.12.2011 21:59:50

                          Abyss >> to mi je jasne ze nastrahu...pisal som co na tom chces tahat...ne co nato vytiahnes :-)

                            poldeci - Profil | St 14.12.2011 21:55:12

                            Abyss >> abyss - 14.12.2011 21:49:59 >> baví ťa to s takými nástrahami,koľko vychádzok si bezrybka pri takom love?

                            ...poskúšal som kadečo ale teraz nad 30gr/13cm nástrahu nejdem -mám sa rád

                              Abyss - Profil | St 14.12.2011 21:49:59

                              Orion24 >> Nejde o rybu ale o nastrahy :) Mam par 100 gramoviek a aj cez, no a 120g prut mi uz nestaci :(

                                Abyss - Profil | St 14.12.2011 21:47:06

                                bowman >> do 2,1 ideal dvoj diel cena do 200e akcia A/B alebo X-fast. podmienka je sedlo u odhalenym blankom.

                                  Abyss - Profil | St 14.12.2011 21:45:30

                                  Sethy >> Vaaaaaa 2,1 jednodiel. to je brutaaal na prepravu :(

                                    Orion24 - Profil | St 14.12.2011 21:44:51

                                    Abyss >> co natom chces tahat?...:-)

                                      bowman - Profil | St 14.12.2011 21:42:58

                                      Abyss >> Délka,cena,akce???

                                        Sethy - Profil | St 14.12.2011 21:42:25

                                        Abyss >> Gammarus má nějaké musky pruty ve výprodeji http://www.rybarsky-market.cz/prut-stcroix-triumph-​musky-70-xh-f2/sr-1-si-3808/default.aspx
                                        84-224g. Měl jsem to v ruce na výstavě a normální 100g jerkáč je proti tomu ULko :-D