Method feeder - krmení a krmítka, prostě vše

Jaké krmítka a směsi či pelety používáte na method feeder? Jaké jsou nejlepší měkčené pelety atd. Dávejte odkazy, rady a fotky. Bude dlouhá zima.
Autor diskuse: snobacek - Profil , 7.12.2011 feeder - nástrahy, návnady

NMartin M. - Profil | Po 9.4.2012 20:22:03

DejF >> puvod je v Anglii pri lovu na malych soukromych rybnicich. Vetsinou na vzdalenost do 30m a hlubka do 2m.
Ale po drobnych upravach navnady by to jiste slo pouzit i na 10m hloubce. Obcas se mi stava, ze po zdolani ryby jeste v krmitku trochu navnady zbyva.

    NiPetulak - Profil | Po 9.4.2012 20:21:03

    Method feeder zkouším druhým rokem a z jeho používání se mi zdá, že je vhodnější spíše na mělčí a menší vody. Naposled se mi tato teorie potvrdila tuto sobotu. Chytal jsem na Brněnské přehradě a po dvou hodinách jsem methodové krmítko sundal a nahradil klasickým košíkem s průběžkou. U prutu, kde byla od začátku klasika, začaly ryby spolupracovat po 30 minutách, ale prut s methodem nefungoval skoro vůbec. Naopak na menších vodách u mě jasně vede method.

      NDejF - Profil | Po 9.4.2012 19:51:52

      Taky by mě docela zajímalo, v jakym stavu to dopadne třeba do 10m hloubky. Pravděpodobně to je dělaný na mělký rybníky a jezírka.

        Nkukac - Profil | Po 9.4.2012 19:42:13

        SpanyS >> no neviem... hodil (položil) to do akvária,o 5 sekund s tým pohol ,už to bolo rozpadnuté.V reále šmarýš 60 metrov,pecka,potom to dopadne na dno xy metrov,kúsok sa ešte podarí medzitím myknúť palicov,no, neviem neviem či to bude v takom stave ako na brehu...

          NBrasileiro - Profil | Po 9.4.2012 18:59:27

          Dnes na jednom prutu klasický košík a na druhém bábovička od Prestonu.Bábovička suveréně vyhrála.Asi na tom method feederu něco bude. :-)

            NMartin M. - Profil | Čt 29.3.2012 20:43:03

            Spinning man >> tohle jsem nikdy moc neresil ani u kaprovych montazi, zadna rovnatka apod. jsem nepouzival.

              NSpinning man - Profil | Čt 29.3.2012 20:29:13

              Martin M. >> Napadlo me,jestli u monofilu neni problem se spravnym pretacetim očkového háčku...

                NMartin M. - Profil | Čt 29.3.2012 20:11:45

                roxtidy >> monofil 0.20 a vice, nebo tenka pletenka.

                  Nroxtidy - Profil | Čt 29.3.2012 19:45:55

                  chlapi, jaky preferujete navazcovy material?jakou nosnost/prumer? Ja s touto technikou zacinam a vezmu-li v potaz, ze jde o poloprubeznou montaz, tak se slabym navazcem bude problem ne?

                    Nkopik - Profil | Čt 22.3.2012 17:45:21

                    :)))

                      Nkopik - Profil | Čt 22.3.2012 17:44:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      první letošní na metodfeeder :)... plave dál :)

                        Npaia - Profil | Čt 22.3.2012 9:17:09

                        Martin M. >> stejná zkušenost, dvakrát jsem to zkusil a od té doby mi to leží v bedně s krmením.

                          NMartin M. - Profil | St 21.3.2012 23:11:15

                          MenFish >> primo source ne, ale halibut soft hook pellets jsem mel a nic moc, na feeder na hacek temer nepouzitelne.

                            NMenFish - Profil | St 21.3.2012 18:37:25

                            Martin M. >> Dynamite Baits Pelety The Source Soft Hook mas stím zkušenosti

                              NMartin M. - Profil | St 21.3.2012 18:17:07

                              MenFish >> bud delas neco spatne, nebo mas mylnou predstavu, ze to musi lepit jak beton. Peletky mas spravne.

                                NiPetulak - Profil | St 21.3.2012 15:31:09

                                MenFish >> Používám Dynamite Baits Pellets Marine 3mm a vždycky přidám ještě trochu Method Mixu (např. Dynamite Baits Method Mix Swimstim) na slepení. Pokud používám jenom peletky tak k tomu mám toto krmítko a formičku od Prestona http://www.sarfix.cz/Preston-In-line-Banjo-LARGE-30​-g-,461.html . Pozor si taky dej při použití L-kového krmítka (to menší) na velikost nástrahy pod háček - když dáš moc velkou (mě dělala problém 12 mm peleta), tak se to pořádně nestlačí a dělá to pak problémy. Je to jenom o tom, jak se vše odladí a pak to šlape. A't Ti hrčí ;-)

                                  Nkukac - Profil | St 21.3.2012 12:12:03

                                  ja som to vyskúšal a myslím že to je dobré pre takých čo si chcú zachytať narýchlo,bez ohladu na to ,čo bude brať.Je pravda že zábery sú častejšie ale váby to príliš veľa bielych rýb a ked sa tam nasťahujú pleskáče,pomože iba selektívna nástraha.Ako v mojom prípade,nevedel som sa prepracovať k kaprom,iba ak som zmenil na rebrové krmítko s lepivím šrotom s varenou kukuricou ,a vačšou nástrahou.A to aj teraz v ľadovej vode.Čakal som dlhšie ale brali kapre.A tak to stráca na význame použiť preston a nástrahu kukuricu peletu alebo boiles,ked to dosiahnem aj obyčajným krmítkom a zmesou bohato s partiklom.Ked si sadne niekto na taku vodu alebo vymakne den je jedno ake krmitko použije,zázrak to určite nie je,práve naopak aj slubný flek na kapre si može pokaziť ked ja slabšia aktivita, lebo si tam nasťahuje pleskáče(samozrejme ak tam nejaké su) ak nie su tak je to jedno.

                                    Npaia - Profil | St 21.3.2012 12:06:36

                                    MenFish >> když to nedrží, tak co k tomu přidat trochu krmítovky?

                                      NMenFish - Profil | St 21.3.2012 11:04:20

                                      Martin M. >> Mam ruzné micro peletky od Dynamite Baits Pelety XL Carp 900gr 4mm až po Fin perfect feed pellet 2 mm Dynamite Baits Pelety XL Trout 900gr 4 mm

                                        Červené karty: MenFish