- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zvýšit míru kapra?
Co myslíte,měla by se zvýšit míra kapra na 40cm jak už se to na některých revírech stalo?
Autor diskuse: raušík - Profil , 1.12.2011 všeobecné - ostatní
míra kapra
A) nenší než 359%
B) 354%
C) 4014%
D) větší než 4073%
Od 1.12.2011 hlasovalo 366 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 19x v ignorovaných.
Nretrívr - Profil | Čt 1.12.2011 20:11:56
raušík - >> Myslím, že míra kapra není rozhodující, je věcí každého soudruha jak se k věci postaví.
Njarabeast - Profil | Čt 1.12.2011 20:10:58
určitě zvýšit a to klidně i na 69 a pak zavést K70, protože ty revíry jak sou u nás vydrancovaný je hrůza :-(
NMrknato - Profil | Čt 1.12.2011 20:03:42
sněžný muž >> Buď v klidu, všude, i na zkur.ených revírech K70kou, berou naštěstí rybáři kapra v každé velikosti a zachraňují tak revíry, když jiní šílenci prosazuji K cokoliv, či hájí "černého ptáka".... Bohužel, je škoda, že i když nerespektování K70, BP je přínosem revírům, je jakékoliv nerespektování přihlouplých BP chybou, která se pak jen těžko napravuje....
Nsněžný muž - Profil | Čt 1.12.2011 19:57:56
U kapra by se měla lovná míra snížit na 35 cm , nebo zrušit .Čím vyšší lovná míra kapra , tím zákonitě vyšší cena povolenek !
NMrknato - Profil | Čt 1.12.2011 19:48:51
Skutečného kapraře, který bojuje za K70 všude, vždy, proti převážení kapři, by si měli všichni vážit, měl by být vzorem pro ostatní a ne aby ho tady kdokoliv osočoval.... Kapr by se neměl vůbec ponechávat, protože je velmi vzácný a taky je to kámoš z mokré čtrvrti.
NPedro1 - Profil | Čt 1.12.2011 19:47:21
Žádné zvyšování míry,kapr by se měl celoročně hájit,je jich málo.
NSven - Profil | Čt 1.12.2011 19:42:12
LudvaBrno >> navrhoval bych na příští sezonu výměnný pobyt :-)))
U nás je v posledních letech problém vůbec cejna chytit, plotice nic moc a o línech si můžu leda nechat zdát. Ať tam hodíš co tam hodíš, už tam ty pirani jsou a všechno ostatní vyženou...
U nás je v posledních letech problém vůbec cejna chytit, plotice nic moc a o línech si můžu leda nechat zdát. Ať tam hodíš co tam hodíš, už tam ty pirani jsou a všechno ostatní vyženou...
Nkok77 - Profil | Čt 1.12.2011 19:38:57
tak také přijdu s jednou informací do klubu přátel.Mi v Olomouci již máme několikátý rok míru 40cm a horní míru 70cm a jde to v pohodě...byl to pro mne šok když jsem přijel chytat do čech a tam mne málem nerozdejchali když jsem kapra 42cm vracel vodě :-).To jen takový jeden postřeh proč si myslím že by se vůbec nic nestalo kdyby byla míra 40cm všude.
NButchi - Profil | Čt 1.12.2011 19:37:44
Navrhuju K70 v tom ohledu, že kapř přes 70 musí okamžitě z vody.
NLudvaBrno - Profil | Čt 1.12.2011 19:36:42
Sven >> Máš v zásadě pravdu, ovšem záleží taky na tom, kde bydlíš. U nás je nejvíc cejnů a plotic, kapři jsou k mání cca 14 dní po nasypání. Brněnský důchodce je důsledný a vytrvalý...:-)
Nzaplosak - Profil | Čt 1.12.2011 19:34:38
nějak si neumím představit co třeba s takovou 37mičkou, dyť na tom nic není, radši bych taky míru viděl až 45 čísel...
NVapi - Profil | Čt 1.12.2011 19:34:11
Já bych míru nechal, kaprů je sice všude dost ale to neznamená že by se měli zas likvidovat, jak tu někteří píšou, když někdo chce rybí maso at si vezme kapra, ale ostatní ryby at nechá, osobně bych zvýšil míru u všech ostatních ryb, kromě kapra.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
15:07NRybáři vs ochránci přirody 86
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic












