- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Feeder Zebco Topic
Dobrý den, dnes jsem narazil v jednom obchodě na feeder Zebco Topic 3,30m, 60g, 3 díly+ 2 špice, pěkný slabý proutek, nemá s tímto prutem někdo osobní skušenost? Jak je to s nahradními špičkami? děkuji,
Autor diskuse: Honza54 - Profil , 21.11.2011 feeder - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
14 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NHonza54 - Profil | Út 22.11.2011 8:49:25
děkuji za vaše odpovědi, prut jedu koupit, (i když posl. příspěvek s fotem je darda) snad mě to nepotká, právě že mě láká akce prutu při zdolavání ryby a vaše příspěvky mě to potvrdily. Jako začátečník který tahá na plavanou kapra 60cm+ na vlačák 2,1m, 5-20g, by to mělo být to pravé ořechové. Ještě jednou Vám všem děkuji.
Nusak - Profil | Út 22.11.2011 8:05:22
Honza54 - >> zkusenost mame:-) Ale je to uz celkem veteran, par let uz se neprodava, tezko rict, kde ho vymetli?:-) Slouzil dobre, nez po 4 letech jednoho unoroveho odpoledne dopadl pri nahozu 10g krmitka spatne:-) Do zacatku jiste solidni volba, i kdyz dnes, kdy uz se daji poridit asi lepsi alternativy, mozna prekonana... Relativne mekky a celkem pomaly, ale pri zatizeni vyrabel krasnou plynulou krivku. Pri nahozech s vetsi zatezi a hlavne se zaseky na vetsi vzdalenosti muze byt problem, proto je idealni spis na "pribrezni rybolov, ale zase si na nem uzijes i mensi ryby, a boj s padesatnikem kaprosem nebo sedesatkou parmou je teprv zabava...
Je to jak pises, bylo to deklarovane L-ko s vrhackou do 60g, ja mu nakladal max krmitka 30g. Spice se dodavaly laminatove 1 a 2oz, stacily na vetsinu potrebnych situaci a lokalit. Nahradni nejsou problem, pokud nebudes honit originaly... ja pouzival od Browningu, Semy nebo Mikada, vsecky se daly pouzit bez dalsich uprav.
Je to jak pises, bylo to deklarovane L-ko s vrhackou do 60g, ja mu nakladal max krmitka 30g. Spice se dodavaly laminatove 1 a 2oz, stacily na vetsinu potrebnych situaci a lokalit. Nahradni nejsou problem, pokud nebudes honit originaly... ja pouzival od Browningu, Semy nebo Mikada, vsecky se daly pouzit bez dalsich uprav.
NSven - Profil | Po 21.11.2011 22:48:18
Honza54 - >> jo a dokonce jsem na něj chytal na pstruhové Ohři parmy :-)))
NSven - Profil | Po 21.11.2011 22:36:38
Honza54 >> Gramáž si tedy nepamatuji, mám pocit, že tam ani žádné označení nebylo. Bylo to lightko a tak jsem mu podle toho nakládal. Většinou krmelce 20-40g + náplň. Opravdu to je už dlouho. Od té doby mi prošlo rukama cca 20 jiných feedrů....
Ale byl to slušný dělník, na kterém jsem s feedrováním začínal. Za ty peníze se vyplatil.
Prodal jsem ho tady v bazaru, takže je možné, že ještě někomu slouží.
Ale byl to slušný dělník, na kterém jsem s feedrováním začínal. Za ty peníze se vyplatil.
Prodal jsem ho tady v bazaru, takže je možné, že ještě někomu slouží.
NJarda Š. - Profil | Po 21.11.2011 22:12:10
Honza54 >> 28 g = 1 oz, jde o tzv. testovací křivku špičky a zároveň i o orientační váhu prázdného krmítka, kterou bys měl ke špičce použít, v praxi ovšem optimální zátěž krmítka pro dané podmínky závisí na dalších faktorech, takže to chce vždy vyzkoušet experimentálně a neřídit se otrocky tím, co je na špičce uvedeno.
NAbe - Profil | Po 21.11.2011 21:55:35
Honza54 - >> Zdravím, mám tento proutek feederový od roku 2002 a pro mne nemá chybu, nádherná parabolická akce, dá se o něj taky trochu "opřít", dobře se drží a manipuluje s ním, vyhovuje mu monofil 0,16...jen ty 2 špičky (1 oz a 2 oz) jsou vlastně u každého toho proutku originál, náhraní k tomuto proutku Zebco nevyrábí, já chytám skoro těch celých 10 let na (oranžovou) 1 oz, su naprosto spokojen, mám sice ještě Milo Deimos, ale toto Zebco u mne vítězí na celé čáře...Petrův zdar
NHonza54 - Profil | Po 21.11.2011 21:53:01
ještě bych poprosil o vysvětlení gramáže u špicí, pokud je na špici uvedeno např. 28g, tak to je max. zatížení nebo jen min. váha prázdného krmítka? Jakou váhu mohu tedy na špici 28g dát při náhozu, myslím tím váhu krmítka+krmení, díky,
NHonza54 - Profil | Po 21.11.2011 21:32:10
pro Svena: tak to bude asi on, celokorková rukověť, gramaž špicí taky sedí, prům. tedy nevím, měl jsem ho v ruce, moc se mi líbil, žádné poleno, cena byla okolo 1200kč, zajedu se ještě naněj juknout. Prosím tě nepamatuješ si gramáž tvého proutku? U tohoto bylo v popisku 60g. díky,
NSven - Profil | Po 21.11.2011 20:58:23
Honza54 - >> Zebco Topic 330 L jsem kdysi dávno měl. Pochybuji, že to je ten samý, leda by ho vymetli někde zpod regálu.....
Nebyl to špatný proutek. Sice trochu těžší ale svou práci si zastal.
Měl celokorkovou rukověť a dvě lamin.špice 28+56g prům. 3,47, takže do něj pasovaly špice od Semy http://www.rybarskepotreby-shop.cz/spice-feederova-sema-emotion-sklolaminatova-1169.html
Nebyl to špatný proutek. Sice trochu těžší ale svou práci si zastal.
Měl celokorkovou rukověť a dvě lamin.špice 28+56g prům. 3,47, takže do něj pasovaly špice od Semy http://www.rybarskepotreby-shop.cz/spice-feederova-sema-emotion-sklolaminatova-1169.html
NJarda Š. - Profil | Po 21.11.2011 20:55:54
Honza54 - >> Originál špičky od Zebca bys asi sháněl špatně, ale měly by na něj jít špičky od Browningu a ty se v ČR prodávají.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - feeder
12:27NPickermánia-ultra light fishing 49077
11:30NFeederařina na řece 64343
StNGURU - vše kolem téhle značky 6270
StNMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
Co je nového - feeder + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...












