Mitchell avocet 3

Ahojte potrebujem nový naviják na feeder, rozmýšlam o tom novom avocete konkrétne Mitchell Avocet III Silver http://www.rybarskecentrum.sk/kaprarina/navijaky/univerzalne/shop///1//produkt/SINGLE/avocet-silver-3-4000fd/96/
má s ním niekto skúsenosti a ak áno aké??? alebo mi odporučte naviják v podobnej cene, ktorý mi vydrží aspoň dva roky. Catana SFB mi šuští ani nie po roku, takže mi sem ani nedavajte catany...A nedávajte mi sem ani príliš drahé navijaky, musím sa pohybovať v tejto cene lebo začínam s muškárením a tam pôjdu peniaze, akurat jeden navijak na feedry ma zradil nevhod...
Autor diskuse: Miga09 - Profil , 9.11.2011 feeder - náčiní, doplňky
47 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NKubánec - Profil | St 14.11.2012 7:42:46

rudla 69 >> Tak abych ti to ještě potvrdil, tak táta má ty samý akorát s brzdou vzadu A ten se toho taky nebojí! Má je o něco dýl a úplně v pohodě.

    Nrudla 69 - Profil | St 14.11.2012 1:54:51

    Jarda Š. >> Taky mám jeden velikosti 2000 se zadní brzdou na pickeru už asi čtvrtou sezonu a nemůžu mu nic vytknout.Ale jak píšeš "patří k méně používaným".Díky tobě se rozpovídal i Kubánec takže vám oběma děkuji za reakce:-))Asi do něj půjdu.

      Nrudla 69 - Profil | St 14.11.2012 1:27:25

      Kubánec >> No konečně.To je přesně co jsem chtěl slyšet:-))

        NKubánec - Profil | Út 13.11.2012 21:47:40

        Je tak. Je pravda, že mockrát jsem nebyl, ale když už jsem nahodil, tak jsem jim dával fest. Odhoz olova 70 - 110g a hromada kapří od 50 do 80cm! Navijáky jsou bez známek poškození. Za ty pjachy pajáda kujva dját! :-D

          NJarda Š. - Profil | Út 13.11.2012 13:18:32

          rudla 69 >> Kubánec tvrdí, že mu i po jedné sezóně šlapou dobře, nebál bych se toho, i když nejaký mimořádný drák to nebude.

            Nrudla 69 - Profil | Út 13.11.2012 11:54:24

            Jarda Š. >> To je právě ono.Chci ho na heavy a bojím se abych po sezoně nešel pro nový.

              NJarda Š. - Profil | Út 13.11.2012 8:46:07

              rudla 69 >> Mám Avocet II Gold třetím rokem, zatím šlape bez problémů, ale patří k méně používaným navijákům, tak si nejsem jist, jestli by vydržel i při plné zátěži.

                NKubánec - Profil | Út 13.11.2012 8:10:26

                rudla 69 >> Já jsem spokojenej!

                  Nrudla 69 - Profil | Út 13.11.2012 1:40:38

                  Kubánec >> Přemýšlím o koupi tohoto navijáku,tak jsem se chtěl zeptat jestli stále šlapou.

                    NMjaška - Profil | Pá 18.11.2011 19:32:09

                    Jarda Š. >> U těch Tapů a MK110 (100 měla šroubovací) souhlas, pak to měly ještě Shakespeare 2035.

                      NJarda Š. - Profil | Pá 18.11.2011 19:11:07

                      Mjaška >> Kromě Ball Bearingů to měly i poslední Tapy a MK 110 z Tokozu, také se divím, že dneska už to snad nikdo nedělá.

                        NJarda Š. - Profil | Pá 18.11.2011 19:08:16

                        Kubánec >> Jde-li návin konicky k brzdě, je to chyba, opačný konus, když je jen malý, nevadí. Spravit by to mělo, když podložku pod cívkou vyměníš za tenčí (pokud jsou tam dvě, jednu odebrat).

                          NMjaška - Profil | Pá 18.11.2011 16:52:19

                          Kubánec >> Díky za pěkný fotky, za mě je škoda že to zlatý není decentní stříbrný. Stejně mě překvapuje, že navijáky s přední brzdou nemají podobný systém sundávání cívky jako Shakespeare Ball Bearing 2210 II, zmáčkneš knoflík a cívka jde dolů.

                            Noskus - Profil | Pá 18.11.2011 16:45:32

                            Kubánec >> čím? no tím kvalitním navyjákem :-)

                              NKubánec - Profil | Pá 18.11.2011 16:34:47

                              Tak jsem pořídil pár detailů. Zjistil jsem ovšem, že mám každou cívku jinak navinutou. Jedna jde konicky k brzdě a na druhým je to rovný. Mě to teda nevadí, ale nevim čim to je... :-(

                                NMiki - Profil | Ne 13.11.2011 16:12:24

                                Já mám na feeder Mitchella Avoceta Gold již od roku 2004 co jsem s feederem začal. Jedná se o ten starší model s přední brzdou. Mám rovněž i ten Silver. Jeden je větší--ten jsem prodal a druhý je opět měnšího typu na feeder či plavanou. Musím říci, že za tu cenu jsou to poměrně spolehlivé navijáky. Ten větší Silver používá kolega, který si ho ode mě koupil, na lov dravých ryb a je s ním spokojenej. Ten Gold má již trošku odřené tělo, protože jej používám často, ale jinak žádné nepříjemné zvuky nevydává a maká spolehlivě a bez problémů. Podle mě je to dobrá volby za dobrý prachy.

                                  NJarda Š. - Profil | Ne 13.11.2011 15:43:26

                                  Miga09 >> Možná je to kus od kusu, mám Gold II 2000 a návin vlasce na cívku má perfektní.

                                    Nmr.B - Profil | Ne 13.11.2011 8:13:26

                                    Ahoj mám jeden Avocet(jedničkovej) , 5kusů jedničkovejch silverů, jeden dvojkovej gold a jednu 308ku a jsem s nima spokojenej.Tímto se hlásím do Mitchell fan clubu.
                                    PS:První jsem kupoval někde kolem roku 2003 a stále drží

                                      NKubánec - Profil | Pá 11.11.2011 17:08:13

                                      Klička má z druhý strany šrouba tim se dotahuje. V krabici byla jedna cívka náhradní plastová a na navijáčku byla hlavní cívka kovová. Perfektně udělaná. Dneska jsem zdolal dvě pěkný ryby, všechno slapalo perfektně. Jediný co mi trošku chybí při zdolávání je, že vůbec neni slyšet brzda když si ryba bere...

                                        NSven - Profil | Čt 10.11.2011 13:29:00

                                        usak >> chybička se vloudila a beru svůj příspěvek zpět.
                                        Místo na fotku Goldů Kubánce, jsem koukal na tvou se Silvery :-)))
                                        Sice to vypadá, že jsem měl s tou kličku pravdu i tak ale už to netvrdím tak rezolutně..:-/
                                        Naviják s kličkou uchycenou závitem přímo v náboji hnacího ozub. kola bych nebral.
                                        Měl jsem kdysi úžasné navijáčky od Balzeru, které tak byly konstruované a za dvě sezony byly závity pryč. Přešrouboval jsem kličky na druhou stranu a chvíli chytal v obráceném gardu ale pak jsem je vyřadil a daroval jednomu levákovi.
                                        Škoda. Až na ty debilní kličky neměly jedinou chybu. Byly to jedny z mála, které měly tak lehký chod, že šly roztočit jen pohybem ruky při držení za sedlo...

                                          NMiga09 - Profil | Čt 10.11.2011 12:41:44

                                          no nanho čakám čo povie :) a ten avocet match niekto nemá??? čo to je za navijáčik, nádhradná cievka je rovnaká???

                                            Nusak - Profil | Čt 10.11.2011 12:15:04

                                            Miga09 >> jo o goldu 3. Silver 2 mel loziska 4. Civky nam rozlouskne Kubanec, ja videl jen umele... :)

                                              NMiga09 - Profil | Čt 10.11.2011 12:01:27

                                              usak >> hovoriš o golde??? tak načo to píšu do katalógu že je Alu aj spare spool, silver by mal mať zase 5+1 ložisko to je viac ako bolo či nie??? lenže katalógu sa asi neda veriť

                                                Nusak - Profil | Čt 10.11.2011 11:48:18

                                                Miga09 >> lozisek je stejne-8, spare spool je oproti katalogu v realu umelohmotna...

                                                  NMiga09 - Profil | Čt 10.11.2011 11:41:21

                                                  No nemalo by to byť len o kozmetickej úprave, tušim pribudli aj ložiská a ten gold má dve hlinikové cievky aspoň čo ja som našiel na svk stránkach. Inak mám golda 2ku veľkosť 1000 a divne mi mota vlasec 0,12 (iný som neskúšal zatial) tak vlnkovane ale iba pokial ho nevyhádžem po namočení je zas rovnomerný...preto rozmýšlam či isť do avocetu ešte, aj keď musím povedať že brzda je super...

                                                    Nusak - Profil | Čt 10.11.2011 11:32:42

                                                    Sven >> taky bych rek :) i kdyz katalog uvadi, ze to neni jen o nove kosmetice(rozumim-li tomu spravne :)

                                                      NSven - Profil | Čt 10.11.2011 10:34:10

                                                      usak >> klička je dotažená šroubem z druhé strany, stejně jako u Avocetu, který jsem dal dole. Odsud bych řekl, že tělo, klička i rotor jsou na obou stejné :-)

                                                        NKubánec - Profil | Čt 10.11.2011 10:06:54

                                                        usak >> Ty to ti neřeknu. Jdu to prozkoumat.

                                                          Nklouček - Profil | Čt 10.11.2011 10:01:39

                                                          Pepé - Vsetín >> Tak to Ti nepovím. Asi řekneš, že jsem zvíře, ale já je za celou dobu neměl rozdělaný a ani na servisu nebyly. Prostě jedou a to je důležité.

                                                            Nusak - Profil | Čt 10.11.2011 9:59:18

                                                            Kubánec >> sroubovaci natvrdo do osy, nebo jen dotazena sroubem z druhe strany, jako u predchozich generaci?(to asi spis, ze?)

                                                              NKubánec - Profil | Čt 10.11.2011 8:34:06

                                                              kubah >> Jo šroubovací.

                                                                Nkubah - Profil | Čt 10.11.2011 7:44:22

                                                                Kubánec >> ahoj, klička je šroubovací?

                                                                  NKubánec - Profil | Čt 10.11.2011 7:30:38

                                                                  usak >> Jo jsou to čtyřlitry. Krásná práce.

                                                                    Nusak - Profil | St 9.11.2011 23:04:41

                                                                    Kubánec >> to mas asi velikost 4000, coz?

                                                                      Nusak - Profil | St 9.11.2011 23:02:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                      jo jo jednickovy Avocety, byt jen v silver verzi jsou fajny strojky, dvojka mi moc nesedla...o trojce v zlate uvazuju.

                                                                        NPepé - Vsetín - Profil | St 9.11.2011 20:02:44

                                                                        zkus se podívat na tento, mám od nich DELPHOS 1500 ZF a spokojenost. Tento je v grafitovém těle, ale nebál bych se ho. Cena přiměřená tvému požadavku. http://www.grauvellshop.cz/grauvell/eshop/3-1-Navij​aky/0/5/804-Grauvell-MIZAR-Z-2000

                                                                          NPepé - Vsetín - Profil | St 9.11.2011 19:51:06

                                                                          klouček >> ten naviják jsem dosud neznal, díval jsem se na něj alespoň na netu a překvapil mě. Za tu cenu, když je to Okuma, bych ho bral a možná ho člověče i zkusím. "Vnitřnosti" má kovové??

                                                                          Řešíme tu jednu diskusi http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=643442 a zajímalo by mě to. Díky za případné info.

                                                                            Nklouček - Profil | St 9.11.2011 19:32:31

                                                                            Miga09 - >> Osobně mám na feedru Okumu Zeon s přední brzdou a to již několik let. Jsem s ním spokojen a celou dobu bez jediného problému. Co více dodat...

                                                                              NKubánec - Profil | St 9.11.2011 19:12:46

                                                                              Tady celá sestava s Goldama...

                                                                                Nrover - Profil | St 9.11.2011 19:09:29

                                                                                Sven >> A víš, že mi mluvíš z duše, to fakt není špatný nápad, ...něco tu aspoň po nás zůstane :-)

                                                                                  NSven - Profil | St 9.11.2011 19:01:07

                                                                                  rover >> No, dopřáváš....... :-) silikon. vazelinu do křoviňáku :-))
                                                                                  Řekl bych, že nazrál čas založit Mitchell Fan Club :-)))

                                                                                    Nrover - Profil | St 9.11.2011 18:24:00

                                                                                    Sven >> M Avocet se stává málem legendou, ...funkčnost, resp. spolehlivost je ověřená časem, ...navíc když mu dáš co potřebuje ( a ty mu to koukám dopřáváš ), stane se z něho vysoce funkční "veterán" i pro další generace :-)

                                                                                      NKubánec - Profil | St 9.11.2011 17:53:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                      Letos jaem si pořídil na lehčí kaprařinu Naviják Avocet Gold 3 FD. Byl jsem zvyklej na mnohem větší kolovraty. Ovšem u toho navijáku mě překvapilo jak perfektní zpracování, tak síla. Nečekal jsem za ty peníze žádnou hitparádu, ale byl jsem velice mile překvapenej!!! Ve spojení s prutem 1,75 lb na parmy je to excelentí chytání. Počapal jsem pár kapříků kolem 60c (nej 64) a je to opravdu paráda. Ani se nebojim mnohem větších ryb.

                                                                                      http://www.parys.cz/index.php?_ShopSearch[SearchTyp​e]=4&_ShopSearch[IdCategory]=107&IdPage=4&_Box[343]​[Id]=107&_Box[341][Id]=343&_ShopSearch[PriceFrom]=&​_ShopSearch[PriceTo]=&_ShopSearch[IdProducer]=9&_Sh​opSearch[Order]=0&_ShopSearch[OrderDir]=0/

                                                                                        Nbrach - Profil | St 9.11.2011 17:45:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                        Mitchell Avocet používám na vláčku na pstruhovce už třetí rok.Zatím jsem bez problémů...

                                                                                          NSven - Profil | St 9.11.2011 17:33:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                          Mám už několik let dva navijáčky Mitchell Avocet a naprostá spokojenost. Byla to akce 1+1, takže byly oba za 1000,- ale fakt se to vyplatilo.
                                                                                          Nekupoval jsem je na blind podle ceny ale protože jsem si je osahal u kamaráda, (mimochodem velmi náročného na kvalitu) který je už k plné spokojenosti používal na pickerech.
                                                                                          Používám je na pickera ale dříve obstály i na matchce a na vláčáku.
                                                                                          Je to sice jiná řada ale myslím, že III Silver nebude o nic horší.
                                                                                          Navijáky od Mitchellu jsou díky Shimano-manii zbytečně podceňované. A hlavně jsou cenově úplně jinde.
                                                                                          Jednou za rok je společně s ostatními navijáky otevřu, vyčistím, promáznu silikonovou vazelinou a jdou jak z praku...
                                                                                          Fotka není moje, "vypůjčil" jsem si ji od Jirka0 :-)

                                                                                            NJarda Š. - Profil | St 9.11.2011 16:42:43

                                                                                            Miga09 - >> Mám starší verzi Avocetu Silver (II) ve velikosti 2000 na pickeru a až na to, že občas je se z něj při rychlém stahování krmítka trochu slyšet chrčení, funguje velmi dobře, tak bys snad touto volbou chybu udělat neměl.

                                                                                              NPepé - Vsetín - Profil | St 9.11.2011 16:38:51

                                                                                              zkušenost s ním nemám, ale s navijákem v přepočtu za 850,-Kč to bude složité. Catana je základ v Shimanu a nedají se od ní očekávat zázraky. Pokud se Ti tu nikdo neozve se zkušenostmi na tento dotazovaný, volil bych raděj bazar a v něm jistotu jako třeba Exage, nějaké menší Okumy (třeba long bow) nebo potom SPRO red / blue arc.