- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jemne zabery kapra
ZdravimChcem sa spytat ako je to s Vasimi skusenostami s jemnymi zabermi kaprov v chladnejsom obdobi ako teraz, pripadne v zime. Bol som nedavno na rybacke, mal som vela potahovaciek (boli to bude pleskace alebo jemne zabery kaprov). Viem ze kapre tam su, ale istotu nemam ze to boli zabery kaprov. Chytal som s policajtami, vytiahol som len dvoch kaprikov-ich zabery boli padaciky. Poradte prosim ako s jemnymi zabermi kaprov na feederovej palici ked je zima... alebo ci mam vsetko jemne sekat? :)
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
NMartinbati - Profil | Čt 19.1.2012 15:04:35
Nrybomil - Profil | Čt 19.1.2012 14:24:17
Jaký typ feedru, jaké síly vlasců a velikosti a hmotnosti krmelců uvedeno nebylo.
Chtěl bych to vidět v praxi, trochu to nechápu, ale asi to tak může fungovat?
Nejsem až tak zkušený , abych tohle mohl posoudit.
NSAHIB - Profil | St 4.1.2012 18:24:58
Zdravím....,
já třeba burisoni upravuju tak,že vyberu střední a větší- naopak od Tebe,..a hodím si je do hlubokého talíře,aby pěkně byli rozpriostřeny..
Poté vemu olej-slenčnicivý,..jakýkoliv,řepkový,...a na polívkovou lžíci leju olej a ze lžíce na burisoni - jakoby je polévám,..
takto je nechám cca 1/2 minutky,až se jemně cucnou olejíčkem a pak je lžící opatrně otočím,aby byli všechny pořádně v oleji potopené a namočené..
nechám je tam pak cca 5 - 10 minut,eště je jednou brátím,ať se pěkně cucnou....
Potom je vyberu lžící na sejtko větší,a nechám pěkně okapat..
Mám vyzkoušeno,že takto nacucaný burison ve vodě vydrží i 2-5 hodin(stoják),než je záběr..
A to ještě olejíček míchám klidně i s tekutými dipy-uherský salám,anglická brusinka,jahoda lesní,nebo jen mokré od olejíčku vyválím v prášku sušeného parmazánu ,vyndám a nechám trošku oschnout... a podobně.-)
A klidně dám jedn i dva na háček,zýběry jsou celkem ostré,nejssou to záběry jen cuk - cuk- a nic,ale dá se říct,že pěkně pozvolné,..a také pěkné ryby,menší moc na ně nejdou..
Při špici feedru 0.75 oz ,25 g. krmelec,svůj vypozorovaný úhel položeného prutu
a nemám se záběry větších problému, jsou opravdu pěkné,razantní..a většinou jedu na 1/2 balaton,na jeden háček ,forpas začínám na + 35 - 40 cm,končím někde na + 60 - 70 cm a je to v pohodě..
Kmen jedu 0.18mm(Berkley) - a dle potřeby jdu až na 0.165mm(Mivardi) a forpas AWA-SHIMA 0.165mm- 0.14mm fluokarbon..
To už ale dle toho,jaké rybky do toho buší -))
Toť moje postřehy ,zkušennosti..
NKnedlhans - Profil | St 4.1.2012 16:53:01
Nmates202 - Profil | St 4.1.2012 16:18:22
Nrybomil - Profil | St 4.1.2012 16:05:56
nachytané větve, jinak by mi to tam trhali. Chce to aby tě nikdo neviděl, jinak se ti tam okamžitě nastěhujou rybáři.Taková příprava a zmapování dna se vyplácí. Když je u břehu jáma, lapu klidně 3-5m pod nohama, chce to být potichu.
Nrybomil - Profil | St 4.1.2012 15:49:47
1) vybírat menší burisony, ty velké, nebo vybrané z knedlíků v prášku jsou moc nafouklé a tudíž měkké
2) lehounce namlžit např. rozprašovačem vodou a následným pomalým oschnutím se i ty menší ještě smrsknou, nenechat přeschnout, bo pak by byly příliš křehké- praskaly při napichování
někdy stačí u vody je nechat v otevřený krabičce navlhnout část večera ( noci ), pak oschnout
3) pokud jsou ještě velké krájím nebo jen štípu nehtem ( jsem línej tahat nůž) napolovic
4) lze též lehce rozpustit na plotýnce v hrnku cukr, jakmile začne karamelizovat, oplácat v něm
burisony, vyklopit, ty pak vylamuješ z toho slepence jednotlivě. Chvíli to trvá, než se karamel rozpustí, ten čas postačuje.
Dobrý burison by měl vydržet podle proudu i déle než 5 minut, jsou pak úpravy i na delší výdrž, zpaměti je nevím, hledej.
Cca 4-7 cm nad háček v silnějším proudu dát malý broček tak 1,5mm? aby burison nekmital.
Btw : taky stačí dát cca na 1/2 hod do navlhčeného futra, jako se dávají navlhčit podobně pufiny, křupky
NMartinbati - Profil | St 4.1.2012 15:31:32
NKnedlhans - Profil | St 4.1.2012 15:26:09
NROMIČEK - Profil | St 4.1.2012 15:25:13
NMachino - Profil | St 4.1.2012 15:24:06
NKnedlhans - Profil | St 4.1.2012 15:13:52
Takto lovim v zime a na zacatku jara a funguje to...Hodne stesti.
NMiťuch - Profil | St 4.1.2012 15:03:11
NMartinbati - Profil | St 4.1.2012 13:31:04
NKasura - Profil | St 4.1.2012 13:16:42
Ntucnak11 - Profil | St 4.1.2012 12:21:02
NLauri - Profil | St 4.1.2012 11:15:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Důležité je aspoň tušit, že má nástrahu ryba v hubě, pak sekat. Když to třeba s předpruťákem jenom tak jednou drbne a je klid, tak se ani nevzrušuju a čekám co přijde. Policajt musí být v pohybu (i v minimálním), pak zásek většinou sedí. Je potřeba si to vypozorovat. Já kdysi chytal od brzkého jara až do pozdního podzimu jen na meziočkové, ale pak mi kámoš ukázal, že se dá chytat i na jemno, tím že on chytil za dopoledne asi patnáct ryb a já neměl ani záběr a přitom jsme chytali na stejnou nástrahu. Od té doby jsem tak začal chytat víc ryb.
Nčeman 29 - Profil | St 4.1.2012 11:10:47
NMartinbati - Profil | St 4.1.2012 11:04:56
si pisal ze chytas blizko od breho, kolko asi metrov? aj ja by som skusil nieco jemnejsie.. mame tu jedno jazero, kde je vela opatrnych ryb.pleskace beru kazdemu sikovnejsiemu, nasadzali sice nedavno kapre a slusne beru, ale dost sa vychytalo... chytam na kmen 0,25 co som uz viacktat olutoval, stacilo by 0,22 menej by bol risk, lebo to hadzem dost daleko aj ekd len s 30g krmitkom
NMartinbati - Profil | St 4.1.2012 11:03:44
Nrybomil - Profil | St 4.1.2012 10:41:50
Nrybomil - Profil | St 4.1.2012 10:32:01
Jakmile mi ryba na místo blízko u břehu najede ( záměrně zakrmuji jen co nejmenší flek, abych se co nejlépe do něj trefoval ) jdu s velikostí krmelce dolů, ne co do váhy, ale co do objemu, abych je zbytečně nekrmil a musely hledat. Často mi stačí , zejména na stojáku,jen tak náhozem "zaprášit". Velké krmelce dělají velký hluk, odrazuje větší ryby, zejména v mělké vodě do 1m , kde lapu nejčastěji. Zároveň šetřím futro.
Dost lidí to háže do půl řeky a pak má problém vůbec trefit zakrmené místo. Tolik moje zkušenosti
Martinbati : aby chytal tolik káček, především tam musí být dost nahusto a mít tu žravou, což v zimě mnohdy zdaleka není. Na červíky, burison 2-3 potahy / hod. zcela běžné.
NFishky - Profil | St 4.1.2012 9:45:38
NMartinbati - Profil | St 4.1.2012 9:42:01
NKasura - Profil | St 4.1.2012 7:57:37
Nrybomil - Profil | St 4.1.2012 7:32:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Slabé vlasce, správný úhel, jemné špiči, malé háčky, malá sousta to je to čím získáš nad ostatními náskok. Ryba, která ohla plně špici nebo jela přes brzdu je tak jedna ze sta.
Montáže různé, převázžně alá knedlíček a po pár promarněných záběrech vždy laborace s délkou forpasu, převážně prodloužení. Už jsem lapal i na forpas 1m, hlavně tam, kde do krmelce mlátí mnoho drobotě.
Ndrobcek - Profil | Út 3.1.2012 21:10:40
NMiťuch - Profil | Út 3.1.2012 19:07:12
NDomino222 - Profil | Út 3.1.2012 19:03:09
NMartinbati - Profil | Út 3.1.2012 17:44:10
Nmipa64 - Profil | Út 3.1.2012 16:20:00
NPepé - Vsetín - Profil | Čt 3.11.2011 21:23:57
NMartinbati - Profil | Čt 3.11.2011 19:48:45
NTonyK - Profil | Čt 3.11.2011 18:57:32
1. maximalne zjemnit (hacek i forpas), odpruzit feedrovou gumou a pletenku misto silonu, abych lepe cetl zabery. Procento uspesnych zaseku se zlepsilo, ale stale to nebylo ono.
2. Druha sestava zustala stejne hruba, ale misto 10g krmitka jsem sel na tricet a forpas prodlouzil na 70 cm. A skoro vsechny zabery sedi.
Nknedlicek12345 - Profil | Čt 3.11.2011 12:31:02
NP3 - Profil | Čt 3.11.2011 12:12:09
Nmurphyy - Profil | Čt 3.11.2011 9:37:08
Kde to žije - feeder
ČtNFeederařina na řece 64350
ČtNPickermánia-ultra light fishing 49077
StNGURU - vše kolem téhle značky 6270
StNMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
Co je nového - feeder + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17












