Hodně kvalitní teleskop

Zdravím,pročítám ruzné diskuze o teleskopech,ale nedozvídám se to co potřebuji.Chtěl bych teleskop na kapry kde se nemusím bát švihnout,zároven aby byl tenký podobně děličce,krásně pracoval a přitom byl pevný..očka aby se nerozlepovali a prostě KVALITU...díky za každou radu.
Autor diskuse: lajdák - Profil , 31.10.2011 všeobecné - ostatní
86 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nmeteor - Profil | Út 1.11.2011 14:00:25

Marula >> potvrzuji, tyhle teleskopy jsou skutečně bezkonkurenční v poměru cena / kvalita. Akorát na ně moc ryb nevytáhneš :-D

    NMarula - Profil | Út 1.11.2011 12:57:30

    Nejlepší teleskopy jsou prý tyhle: http://www.euro-security.info/euro-security.info/cs​/teleskopicke-obusky :)
    Na rybách by se mohl hodit. Můžu s ním vzít rybu po hlavě, teda kromě kapra, to je kámoš a může se hodit i na dotírající psy nebo i lidi. Jeden bych plánoval qánocům, ale mám z dětství zkušenost, že Ježíšek je pacifista. Každej rok jsem si přál vzduchovku a nikdy nic. Asi si napíšu SantaClausovi. Sice toho tlustýho notora s červeným nosem nemůžu ani cejtit, ale řek bych, že by mohl znát druhej dodatek ústavy USA (to o právu na zbraně) :)))

      Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 12:38:49

      občas měníš rozhodnutí z minuty na minutu.....moc jsem chtěl teleskop,ale prostě jsem uhnul

        NAnýzový dědek - Profil | Út 1.11.2011 12:37:59

        lajdák >> jj,

          Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 12:37:56

          aHugo >> no teleskop,ale byl jsem ukecán :-)

            Nrene68 - Profil | Út 1.11.2011 12:37:48

            lajdák >> asi tak poradil mi je rybař tady na mrk. stejny problem jsem řešil jako ty.chtěl jsem taky ty speedmastry, jsou to pěkne pruty,ale pak jsem začal přemyšlet a obědnal jsem si tyhle,je to německa firma sanger.skus si něco o nich přečist.převažil to že za ty prachy si mužu koupit teleskopy a ještě kvalitni dělicky.

              NaHugo - Profil | Út 1.11.2011 12:33:51

              pak měla být diskuse TELESKOP NEBO DĚLIČKA?

                Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 12:28:43

                Turňa >> no model to je starší,ale asi to nemění nic na tom že budou dobré...našel jsem si na ně test a dobrý teda...už jsem je objednal,tak uvidíme,ale díky

                  NTurňa - Profil | Út 1.11.2011 12:23:28

                  lajdák >> No je to model na rok 2009, tak už má třetí rok za sebou. A za tu cenu máš tyhle dva: http://www.nasoutokushop.cz/tfg-delta-xs-carp-rod-1​2-3lb-1-1-zdarma-d7905

                    Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 12:19:14

                    http://www.foretfishing.cz/prut-greys-prodigy-sx-12​-3lb.html
                    tak jdu do této děličky.....snad nešlápnu vedle :-)

                      Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 11:58:45

                      aHugo >> já ho mam....a dokázal jsem ho zlomit při náhozu....nevím jestli nebyl někde bouchlej,ale rupnul jak nic a první díl i navijáku...

                        Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 11:55:54

                        Anýzový dědek >> asi pravda....řeším zbytečně 10min na víc...

                          NAnýzový dědek - Profil | Út 1.11.2011 11:52:12

                          lajdák >> ale tam je to totéž. Jde to sice nosit i navázané, ale raději to nedělám. Možná mám strach abych tu špici nezlomil., tak těch pár minut u vody mne nezabije.

                            Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 11:51:42

                            rene68 >> máš nějakou zkušenost s těma teleskopama??

                              Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 11:48:51

                              Anýzový dědek >> tak to dělám samozřejmě...šlo mi čistě o děličku...

                                Nmeteor - Profil | Út 1.11.2011 11:31:39

                                lajdák >> já jeden trojdíl mám (a současně i teleskop ve zhruba stejné cenové relaci) a skládání řeším tak, že prut rozdělám na ony 3 díly a složím k sobě, silon na volno (= nenapnutý). Aby díly držely u sebe, tak je buďto omotám přesahujícím silonem s návazcem, anebo je sepnu neoprenpáskami. Garantuju ti, že pak je trojdíl rychleji připraven k rybaření nežli teleskop :-)

                                Ještě doplním, že srovnání trojdíl vs. teleskop dopadá mnohem lépe pro trojdíl (akce, zpracování, vychutnání si souboje). Tak to vidím já...

                                  NaHugo - Profil | Út 1.11.2011 10:43:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  když zadáváš tuto otázku tak předpokládám ,že jde o TELESKOP na kapry.V mé výbavě teleskopy převládají z důvodu transportu.Jde ale o mnoho dalších podmínek lovu/řeka ,rybník,přehrada,vzdálenost,zarostlá místa a další/ale dostal se mě do ruky ,už zde zmiňovaný Shakespeare Capry tele C. a velice mě překvapil.Zpracováním jak dělička, tenký ,lehký a co s ní ten rybář dělal, tak to si netroufnu ani s plným laminátem.Tak si myslím ,že tento by mohl splňovat tvé požadavky. Cena 1000,-Existují podobné od jiných výrobců o něco dražší.

                                    Nvundu - Profil | Út 1.11.2011 10:40:14

                                    lajdák >> když pujdeš lesem tak upřímě...je jedno zda budeš mít děličku nebo teleskop,džíš to u navijáku a na každou stranu ti to trčí+-60-70cm(když to máš nesložené) a to by si musel jít jó pralesem,aby si o něco v nešikovnosti zavadil...já nachodil desítky kilometrů okolo vody s rozdělanou matchovkou (390cm) a občas jsem o něco zavadil,ale že bych ji poškodil??,to ani omylem-jsem na to dost opatrný a háklivý...
                                    a dědek má pravdu...to se dá řešit jen obratlíkem.....

                                      NAnýzový dědek - Profil | Út 1.11.2011 10:01:50

                                      lajdák >> ale tohle bych neřešil. to je jen koncová montáž. To se dá dát na obratlík a přípínat na kmen i u děličky.

                                        Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 9:58:01

                                        meteor >> no ono i to rozložení je rychlejší...aby jsi pochopil,mam chatku na přehradě,takže jdu k vodě i 2x za den...chodím lesem,tak se bojím nosit děličky nesložené..samozřejmě i teleskopy,ale ty se dobře rozloží a jedu..kdysi jsem chytával na kuku,boilies,ale to se mohlo bivakovat....ted chodím na krmelec občas tak hodím peletku....na to opravdu nepotřebuji děličky

                                          Nmeteor - Profil | Út 1.11.2011 9:53:14

                                          lajdák - >> ještě mě napadá... předpokládám, že řešíš teleskop kvůli transportu (jiný důvod snad ani nemůže být :-)). Slušný teleskop tě vyjde na slušné peníze, pokud bude mít vyvázaná očka (což bych určitě chtěl), pak se dostaneš s transportní délkou někam k metru.
                                          Není proto lepší zainvestovat stejně / méně peněz do trojdílu? IMHO bude mít lepší akci a ve stejné kvalitě (oproti teleskopu) tě vyjde levněji...

                                          PS: pokud to tu už někdo psal anebo jsi vysvětloval svůj důvod pro koupi teleskopů, pak sorry - nečetl jsem to :-)
                                          PPS: ano, Shimano je Shimano, Daiwa je Daiwa, Cormoran je Cormoran atd. atd. :-)

                                            Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 9:52:40

                                            vundu >> ale jinak dobrá značka...ted mam dimlema...shimáni speedmaster,nebo toho itala...vím shimáno je shimáno,

                                              NAnýzový dědek - Profil | Út 1.11.2011 9:52:13

                                              lajdák >> Podívej se sem : http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=641328
                                              To je diskuse o tom prutu. Moc tam toho není, ale jsou tu i podobné diskuse na téma garbolino

                                                Nvundu - Profil | Út 1.11.2011 9:50:23

                                                lajdák >> áá itálie...:-)))) měl jsem od nich matchovku...radost něco takového držet v ruce,tento jsem neviděl-natož tak ho držet,ale Garbolino,děla kvalitní proutky,tudíž i cena by odpovídala,ale opět to je jen prut-tudíž případná vada se muže projevit hned nebo později,i pruty za 10 tisíc nejsou bez chyby(kamarád by mohl vyprávět) a stát se může jakákoliv událost,se kterou buď budeš mít radost,nebo starost....

                                                  Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 9:39:59

                                                  http://www.u-pytlaka.cz/detail/magistr-tele-carp-36​0-2-75/
                                                  co si myslíte o tomto teleskopu??znáte někdo tu značku,nebo přimo ten prut??

                                                    NAnýzový dědek - Profil | Út 1.11.2011 9:35:20

                                                    lajdák >> Tak s tím počítám....o))

                                                      Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 9:34:16

                                                      Turňa >> už jsem na to koukal před tím....hezká podívaná

                                                        Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 9:32:16

                                                        Anýzový dědek >> to víš že mam pud sebezáchovy

                                                          NTurňa - Profil | Út 1.11.2011 9:27:02

                                                          lajdák >> Tady se podívej a vybírej: http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=636026

                                                            Nvundu - Profil | Út 1.11.2011 9:15:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                            lajdák >> máš 7000 na pruty???no tak s tím už se dá něco dělat,ja si teď pořídil sice dražší,ale ty předhozí mě stály 6600,- s novýma se ještě bojím házet do maxima,ale ty shimana Nexave extra slim-2,5lb myslel jsem že bude problém s olovem nad 80g a můžu ti říct,že jsem tam nalozil inliny 90g+2koule 21mm a když už jsem věděl co vydží,tak jsem se do toho opřel co to šlo a.....prostě NO PROBLEM...líta to jak blázen,né sice tak daleko jako ty Sportexy ve stejné gramáži,ale nebojím se s tím nahodít jakoukoliv silu.....

                                                              NAnýzový dědek - Profil | Út 1.11.2011 9:14:00

                                                              Fishky >> No maximum bych hned ze začátku nedával- ale spíš tak tu doporučenou kolem 80-110g

                                                                NFishky - Profil | Út 1.11.2011 9:10:02

                                                                lajdák >> 2,75 Ibs děličku nahazováním nezlomíš, to je takřka bez šance ;-) může mít vadu či můžeš technicky špatně provést hod a pak to končí špatně, ale jinak je to OK. Mám 2,5 Ibs a ikdyž mám zdolávací pruty s kratším úchopem a parabolou, tak to jde poslat dostatečně daleko, jen se toho nesmíš bát. Libráž kolem 2,75 je univerzální - ale záleží na výrobci, někteří mají i trojky měkké a dá se s nimi pěkně užít zdolávání... ale nahazování se vskutku neboj a raději prutu nalož max hned ze startu, abys věděl co v něm je, než aby ti odešel na druhý rok měsíc po uplynutí záruční doby ;-)

                                                                  Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 9:08:07

                                                                  Dulf >> jj bude asi nejlepší....díky všem co se zučastnily diskuze.....

                                                                    NDulf - Profil | Út 1.11.2011 9:06:43

                                                                    lajdák - >> jak píše Fishky.Za chvilku jsou výstavy,tak si ujasni co by jsi chtěl,něco vyzkoušej u vody,abys mohl porovnávat a pak si vybrat.

                                                                      NAnýzový dědek - Profil | Út 1.11.2011 9:06:27

                                                                      Fishky >> Máš samozřejmě pravdu v tom, že není nad osobní zkušenost je mít v ruce a vyzkoušet je u vody.

                                                                        Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 9:06:09

                                                                        Anýzový dědek >> já vím,ted už se fakt jen rozhodnout.....mam crr 7000kč na ty pruty,tak to budu projíždět a koukat

                                                                          Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 9:04:02

                                                                          Fishky >> jasně,jak jsem psal měl jsem dělicčky 2.75lb a dobrý,takové jemné na zdolávačku,ale opřít jsem se bál při náhozu....no uvidím,chci to až na příští sezonu,tak mam čas...

                                                                            NFishky - Profil | Út 1.11.2011 8:59:17

                                                                            lajdák >> nejsou, jde jen o tvůj vkus, prostě ti to musí sednout do ruky. Muškařské pruty jsou oproti kaprařským jako skládačka puzlle, mají uplně na pohodu jednou tolik dílů, jsou mnohem víc namáhané (používané) a přitom vše OK a nikdo nemuškaří prostě s teleskopem, páč to nejde ;-) jde jen a jen o to, jak ti který prut sedne, jakou zvolíš délku či libráž - ale tohle nezjistíš v obchodě ani debatou zde. Musíš k vodě a ošahat si to prostě v praxi, jinak koupíš zajíce v pytli. Takže popros kamaráda, ať ti ukáže prut, jednou dva krát si hodíš a víš +/- co od toho můžeš čekat. Není 3 Ibs prut jako 3 Ibs prut... některé můžou být žvýkačky, jiné tyčky k rajčatům ;-) poradit od stolu jaký si máš koupit nejde.

                                                                              NAnýzový dědek - Profil | Út 1.11.2011 8:59:14

                                                                              lajdák >> na transport je lepší 3dílná.Dvoudíl je 180cm a to se do auta vleze jem horko těžko. Neuděláš chybu ani, když si vezmeš ty Alivia od Shimana 3,66m/2,75lb.
                                                                              a ty nejsou až tak drahé a jsou osvědčené. Samozřejmě,že jsou i mnohem lepší pruty, ale cena je někde jinde.

                                                                                Nvundu - Profil | Út 1.11.2011 8:55:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                lajdák >> dle mého ano..je to jen spoj,tudíž žádná pevná část a tam hrozí problem,že spoj nemusí vydřžet..já mám i dvou dílné,i třídílné,ale zase tak moc to nerdamatizuji,,,to zaleží už jen na tobě

                                                                                  Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 8:50:32

                                                                                  a když už jste mě uvrtali do těch děliček,tak mi rovnou poradte jakou...??nechci kvuli tomu zadávat novou otázku...a jsou lepší dvou děličky,když pominu tu tranportní délku

                                                                                    Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 8:47:48

                                                                                    tak na konec asi pujdu do něčeho co jsem vubec nechtěl :-) to mam rád na diskuzich,že skončíte uplně jinde než chcete

                                                                                      Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 8:45:17

                                                                                      Fishky >> jj to je pravda....

                                                                                        Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 8:44:10

                                                                                        Dulf >> jj jsou určitě slušné teleskopy...ted jen který to budou...?ty shimána speedary mam už na ploše,ale než něco objednán chci si být trochu jistý,že jsem proto udělal max....

                                                                                          NFishky - Profil | Út 1.11.2011 8:42:34

                                                                                          lajdák >> teleskop, co by neměl daleko do děličky si neumím představit - ono to technicky vskutku není možné. Kaprařská dělička může mít 2 mm tlustou stěnu blanku a přitom být u sedla navijáku 12 mm tlustá, tomuhle se teleskop ve své podstatě nemůže přiblížit ani z rychlíku. Nejvíc mě ale u teleskopu brala ta údržba - stačí smítko a doškrábe se zasouváním díl jedna dvě, tohle u děleného prutu prostě při minimální údržbě nespacká ani největší šmoula, stačí ten kousek spoje profouknout případně projet kapesníčkem a je to OK, i po X letech používání pak dělené pruty mohou vypadat jako nové...

                                                                                            NAnýzový dědek - Profil | Út 1.11.2011 8:39:30

                                                                                            lajdák >> No věř, že s děličkou budeš víc spokojen než s teleskopem.

                                                                                              NDulf - Profil | Út 1.11.2011 8:38:52

                                                                                              lajdák - >> ahoj.Je jasný,že dělička je dělička.Na druhou stranu jsem měl teleskop od DAM štikový speciál 3lbs a 3,6m.Štíhlej,dělená rukojeť na pár metrů od děličky k nerozeznání.Zdolán sumec 17 kg
                                                                                              naprosto bez nejmenších problémů.Ovšem cena před 10 lety okolo 6000,- Kč.Takže si myslím,že by jsi něco sehnat slušnýho mohl.

                                                                                                Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 8:37:23

                                                                                                Anýzový dědek >> jj popřemejšlím

                                                                                                  NAnýzový dědek - Profil | Út 1.11.2011 8:35:47

                                                                                                  lajdák >> No jak už ti tu psali, tak je dělička ůplně o něčem jiném- hlavně nejsou problémy s očkama a úchytem u navijáku

                                                                                                    Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 8:32:54

                                                                                                    Fishky >> jj já vím,ale jak jsem psal,některé teleskopy nemaj daleko do děličky,jinak máš pravdu.....taky pořád přemyšlím...jestli to,nebo to

                                                                                                      NFishky - Profil | Út 1.11.2011 8:29:56

                                                                                                      lajdák - >> teleskop se nikdy nemůže srovnávat technickými možnostmi, životností či vzhledem s děličkou, bohužel dělička za to platí jedinou nevýhodou a to transportní délkou. Jinak nic takového jako bys žádal od teleskopu bohužel není, kdyby ano, nepoužívaly by se děličky, kdo by se s tím taky tahal :-)

                                                                                                        Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 8:28:49

                                                                                                        pan_Karel >> vypadaj taky slušně.....ty si je držel v ruce??nebo dokonce zkoušel nahazovat??

                                                                                                          Npan_Karel - Profil | Út 1.11.2011 8:25:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                          todle nejsou taky špatný proutky....Garbolino MAGISTR TELE CARP 360 2,75 má je kámoš a chovaj se suprově... tím že jsou všechny očka vyvázaný to na první pohled jako dělička vypadá

                                                                                                            Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 8:23:37

                                                                                                            Anýzový dědek >> ted na ně koukám,,přemýšlím,rozmýšlím....když už tak bych šel do dvou děliček,tam je ten transport trochu větší,ale......ta moje nerozhodnost

                                                                                                              NAnýzový dědek - Profil | Út 1.11.2011 8:20:33

                                                                                                              lajdák >> Tak to máš těžký výběr. Já právě s teleskopama skončil a přecházím raději na děličky i když jsou krapet neskladné. ale 130cm transportní délky ješte jde- to se i do auta vleze v pohodě.

                                                                                                                Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 8:09:25

                                                                                                                Anýzový dědek >> není to ono,možná očekávám něco víc....jo a jeden jsem zlomil při náhozu a bez reklamace :-(

                                                                                                                  NAnýzový dědek - Profil | Út 1.11.2011 8:02:08

                                                                                                                  lajdák >> Co ale?

                                                                                                                    Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 7:59:06

                                                                                                                    arnošt >> no děličky za 10tis a víc......to už musí být jiná,ale trochu se musím držet při zemi..:-)

                                                                                                                      Nlajdák - Profil | Út 1.11.2011 7:56:32

                                                                                                                      Anýzový dědek >> tyto pruty mam,nejsou zlé,ale ........

                                                                                                                        NAnýzový dědek - Profil | Út 1.11.2011 7:17:24

                                                                                                                        lajdák >> Za 3,5 hadru máš dvě trojdílné děličky Alivio 2,75lb/ 3,66m od Shimana.
                                                                                                                        Jinak se zkus podívat na www.hobby-g.cz
                                                                                                                        Ti sem vozí Shakespeare, zda by ti nevyhovoval teleskop od nich. třeba tento
                                                                                                                        http://www.hobby-g.cz/36-Pruty-Teleskopicke/3944-Pr​ut-Shakespeare-Cypry-Telescopic-Carp-3-6m-3lb-1240-​360.html?page=1&back=view

                                                                                                                          Narnošt - Profil | Po 31.10.2011 22:18:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                          lajdák >> Já na teleskopy chytal dost let,mám na ně chycený kapry přes 10 kg,takže o těch výhodách a nevýhodách vím. :-) Hlavní rozdíl bude asi ve způsobu zdolání a vychutnání si souboje s rybou,v délce náhozu tak maximálně s děličkou určenou hlavně na odhoz.Záleží co je priorita.Teď mám třeba FBS 12´ 3,5lb.,nahazuju stejně daleko,což neřeším,ale akce prutu s jakýmkoliv teleskopem neporovnatelná... Jinak jsem měl nebo ještě mám teleskop Colmic Varadero a ten se nerozsypal ani když jsem se do něj opřel,co to jen šlo. :-))

                                                                                                                            Nlajdák - Profil | Po 31.10.2011 22:01:45

                                                                                                                            arnošt >> a jinak si myslím že teleskop za 3500kč nebude špatný a nějaká ta technologie bude propracovanější než dělička za 1000kč....ale je jasné že dělička má takové vlastnosti a teleskop jiné vlastnosti

                                                                                                                              Nlajdák - Profil | Po 31.10.2011 22:00:09

                                                                                                                              arnošt >> jde o dlouhé náhozy,dobrou akci prutu,nějakou vydrž....vím že děličky budou vždy v předu,,,ale taky to chce šikovné ruce...již několikrát jsem přehodil bez problému děličku co se délky týče...prostě mi vyhovujou teleskopy.:-)

                                                                                                                                Narnošt - Profil | Po 31.10.2011 21:57:56

                                                                                                                                lajdák - >> Dobré děličce se ani sebelepší teleskop rovnat nemůže,na těch technických požadavcích budeš muset vždy něco slevit.Záleží ale,na jakou rybařinu ho chceš.Při spoustě situací stačí opravdu jen ten teleskop...

                                                                                                                                  Nlajdák - Profil | Po 31.10.2011 21:57:09

                                                                                                                                  Anýzový dědek >> no asi to vyhrajou ty shimána...mam v pácu i navijáky,tak budu ladit :-)