Aký prút na ľahkú až strednú prívlač ?

Dobrý deň.Chcel by som sa vás opýtať aký prívlačový prút by ste mi odporúčali prevažne na zubáčov a šťuky. Loviť budem prevažne na gumené rybky tak asi do 7gramov hlavičky a woblery maximálne do 10cm. Som začiatočník tak cena prutu okolo 50eur(1500SK). Ďakujem za odpoveď.
Autor diskuse: Hrušiak - Profil , 31.10.2011 dravci - náčiní, doplňky

Enšpígl - Profil | Čt 5.1.2012 19:02:03

PepanD >> http://www.usumce.cz/ Už ale není, vzal jsem poslední kus. A za cenu, o které se mi ani nezdálo.

    PepanD - Profil | Čt 5.1.2012 18:49:12

    Enšpígl >> Kde jsi ho koupil?

      Enšpígl - Profil | Čt 5.1.2012 18:38:36

      Butchi >> Takže bych to viděl na 10g hlavy ? Už je objednaný :)

        CarpHouser - Profil | Čt 5.1.2012 11:56:13

        Butchi >> Přesně, trnu když mi někdo dá do ruky prut, který má jen nějaké ty carbonové oviny, bez špetky laku ...

          Butchi - Profil | Čt 5.1.2012 11:37:35

          Přemas >> CarpHouser - 5.1.2012 9:22:17 >>
          Určitě to ten klacek ochrání. Lepší, než nelakované, ale připadá mi, že ten trend je spíš opačný - tedy nelakovat.

            CarpHouser - Profil | Čt 5.1.2012 9:24:41

            Orion24 >> vše má nějaký mouchy, ale lakovaný pruty jsou hezký, hlaďoučký a tak :o))

              Orion24 - Profil | Čt 5.1.2012 9:23:17

              Přemas >> CarpHouser - 5.1.2012 9:22:17 >> ale aj pomalsie a tazsie :-)...lak ochrani....ale aj tak je skor dolezita vydrz blanku na drobne urazy

                CarpHouser - Profil | Čt 5.1.2012 9:22:17

                Butchi >> Tak jednu věc na prutech vyžaduji a to dostatečná vrstva laku, přijde mi to tak nějak stabilnější :o))

                  Butchi - Profil | Čt 5.1.2012 9:10:53

                  Přemas >> CarpHouser - 5.1.2012 9:02:35 >>
                  Někdo má prostě štěstí..
                  Nebo su prokletý, protože prasklina nebyla vidět žádná, i navzdory tomu šel prut sr**t :-)))

                    CarpHouser - Profil | Čt 5.1.2012 9:02:35

                    Butchi >> Jo na každým prutu mám několik prasklinek na laku od vystřelených nástrah z vody. Spadne ryba, nebo povolí na blízko vázka. Zatím o tohle pruty přežívají. Mám jednu matchku, kterou jsem nad rukojetí přivřel do dvěří. Prasklina na každé straně, Je tomu cca 7let a funguje do dnes :o)

                      Butchi - Profil | Čt 5.1.2012 8:43:00

                      Přemas >> CarpHouser - 5.1.2012 8:33:04 >>
                      Kdyby o rybu..
                      Nějaký Cormoran (10 let zpátky) - pravděpodobně vada materiálu.
                      Shimano Technium (cca 7 let zpátky) - nejspíš přivřeno do dveří, následně zlomeno při náhozu
                      Dragon Black Hunter (v září) - trefen popem do špičky.

                      Zatím jsem nezapřáhnul takovou rybu, abych se musel o prut bát. Kapr kolem 70cm v Poličce na mušák mně to očesal relativně rychle :-D

                        CarpHouser - Profil | Čt 5.1.2012 8:33:04

                        Butchi >> Jo přesně, u prutu by se měla využívat plně jeho akce. Fakt si o rybu zlomil prut? Uf :o) Mě se to o rybu ještě nepodařilo a to těm prutům dávám nechutně při zdolávání zabrat :o)

                          Butchi - Profil | Čt 5.1.2012 8:27:39

                          Přemas >> CarpHouser - 5.1.2012 8:04:20 >>
                          "Štiky 80-90 bez problému. Boleny 60+, candáty 50-70+, okouny do 40cm."

                          To jen potvrzuje, že rybařina nebyla, není a nikdy nebude o ceně vercajku. Já do toho vrazil peněz jak sviňa a maximum letošní sezony byl okoun 39 :-D

                          Víš co, ono mi stejně přijde, že lidi nikdy úplně nevyužívají ten prut na 100 procent. Ani já nejsem výjimka, 3 už jsem zlomil, tak mám strach :-))

                            CarpHouser - Profil | Čt 5.1.2012 8:04:20

                            Butchi >> právě vůbec. Čekal jsem nějaký lup lup, ale kdepak. Štiky 80-90 bez problému. Boleny 60+, candáty 50-70+, okouny do 40cm. Ta akce je výhoda, než nevýhoda. Hodně to pomáhá a jak říkám, vůbec se nebojím do toho prutu opřít. Pěkná hračička :o)

                              Butchi - Profil | Čt 5.1.2012 7:58:27

                              Přemas >> CarpHouser - 5.1.2012 7:46:49 >>
                              Tak to potom jó :-)
                              A když jsi na to tahal větší rybu, neměl jsi problém kvůli té parabolické akci?

                              Ona to bude otázka předsudků, když jdu do obchodu, řeknu si, pod jakou cenu nepůjdu a co je strop.

                                CarpHouser - Profil | Čt 5.1.2012 7:46:49

                                Butchi >> no je to hezká žvejka, krásně pracuje, hůře se s tou měkotou seká, ale na zdolávačku je super. Slušně se s ním nahazuje, při zátěži 3-5g. Vůbec se s ním do ryb nebojím opřít. Spokojenej :o)
                                Jedna recenzička: http://www.fikarvaclav.com/clanky/recenze-rybarskyc​h-potreb/grey-mammoth-senso-cast-2_1-m.html

                                  Butchi - Profil | Čt 5.1.2012 7:27:39

                                  Přemas >> CarpHouser - 5.1.2012 7:17:31 >>
                                  To taky.. Možná proto tak nekonám. Když u mě vznikne myšlenka, že potřebuju nějaký prut, prostě jdu a koupím ho co nejdřív, aniž bych řešil rozdíly v ceně (nejsou li nezanedbatelné).

                                  Koupils na UL, jo?

                                    CarpHouser - Profil | Čt 5.1.2012 7:23:00

                                    Butchi >> jedním z levnějších úlovků je toto "Byron Grey Mammoth Senso Cast SC".

                                      CarpHouser - Profil | Čt 5.1.2012 7:17:31

                                      Butchi >> no copak umění, ale někdy i pěkná dřina :o)

                                        Butchi - Profil | Čt 5.1.2012 7:08:00

                                        Přemas >> CarpHouser - 5.1.2012 7:02:52 >>
                                        Já s tím naprosto souhlasím.
                                        Koupit kvalitní a spolehlivý prut za málo peněz je umění.

                                        Bohužel ho neovládám :-)))