Aký prút na ľahkú až strednú prívlač ?

Dobrý deň.Chcel by som sa vás opýtať aký prívlačový prút by ste mi odporúčali prevažne na zubáčov a šťuky. Loviť budem prevažne na gumené rybky tak asi do 7gramov hlavičky a woblery maximálne do 10cm. Som začiatočník tak cena prutu okolo 50eur(1500SK). Ďakujem za odpoveď.
Autor diskuse: Hrušiak - Profil , 31.10.2011 dravci - náčiní, doplňky

Ziltoid - Profil | Út 1.11.2011 21:52:19

Pedro1 >> Podle mne je 30gr. maximum, pak už to není ono. Alespoň já se po letech vláčení odcizil tvrdším prutům. Ale každýmu samozřejmě vyhovuje něco jinýho. Dřív jsem taky odmítal " žvejxny". Dnes mi nevaděj.

    Ziltoid - Profil | Út 1.11.2011 21:48:04

    Pedro1 >> No tak tohle , stačí si vybrat:-)))
    Shimano Beastmaster BX Spinning 240 ML
    Délka prutu 2,40m
    Akce prutu 7-21gr
    Počet dílů 2
    Počet oček 10
    Transportní délka 123cm
    Váha 190gr

      Pedro1 - Profil | Út 1.11.2011 19:31:42

      Hrušiak - >> Pokud chceš fakt univerzalní prut,doporučuji vrhačku cca 15-35 g.S tím odchytáš všechno,od gum na 5-ti gramových hlavách po 15 cm woby.
      Chce to slušnej naviják,na jednu cívku 0,22,nebo 0,24 mm na větší nástrahy a ryby,na druhou cívku 0,18 mm na gumy.
      Vlastní zkušenost.

        Rybkin - Profil | Út 1.11.2011 19:23:38

        Pedro1 >> Je ale bude je zdolávat:-)

          Pedro1 - Profil | Út 1.11.2011 19:22:10

          Ziltoid >> To ale není na 10 cm woby.

            pectak - Profil | Út 1.11.2011 19:15:35

            Hele co tento? http://www.tropicliberec.cz/pruty-vlaceci1/prut-shi​mano-catana-cx-2-40m-medium-light-spinning-2 . Podle mě je to celkem dobrej prut. A za ten tvuj limit je dvakrát :D .

              nofish - Profil | Út 1.11.2011 18:34:52

              Mjaška >> MI to říkej. Já toho letos hodně rozdal, prodal, protože jsem tvrdil, že toho mám moc. A co dělám? Nakupuju nové, nebo alespoň pokukuju. Navijáky mám tři "ležáky" a stejně čučím po jednom malinkém. Hledám nějakou 1000 nebo tak něco, ale jsou drahé. I když teď nakupuju spíš nástrahy, sotva stíhám dokupovat to co utrhám :-D
              A co teprv v zimě? Na rybách nebudem tolik. To se bude teprve špěkulovat co koupit.......

                Mjaška - Profil | Út 1.11.2011 18:27:22

                nofish >> Taky váhám nad pruten, ale minulý víkend jsem byl na řece a 12 okounů a druhý den ta samá místa a ta samá výbava a jeden kousek. Tady mě něco říká, že si ty pruty pořizujeme jako ženský boty a kabelky, vždycky bychom nějaký nový potřebovali. Tak zatím investuju do vlasců a nástrah a starý Forcemaster 270 ML, 5-20g musí vydržet. Ale červík hlodá ...

                  Ziltoid - Profil | Út 1.11.2011 18:17:30

                  Shimano Beastmaster 2-14 gr. Mám a je dobrej. Dost dobrej.

                    nofish - Profil | Út 1.11.2011 16:54:09

                    Ivan. >> ul mám taky v plánu, ale až na příští rok. M9t deset prutů je nakonec stejně na nic. K vodě nosíš jenom jeden a vždycky až tam zjistíš že jsi měl vzít jiný :-) Když ty ryby berou tak to není jen o prutu, ale jasně, že to chce trošku rozumnou gramáž.

                      Ivan. - Profil | Út 1.11.2011 16:39:09

                      nofish >> mne minulý rok ukradli 4 prívlačáky, kvoli peniazom teraz vlastním iba 2, L a H, nie je to ideál, ale univerzálny prút, ktorý by na všetko vyhovoval neexistuje.. preto poskulujem po nejakom novom UL - ku:)

                        nofish - Profil | Út 1.11.2011 14:00:12

                        Ivan. >> člověče já mám těch prutů víc, ale stejně jsem nenašel nějaký co by byl vyloženě můj nejoblíběnější. Ta catana není na takové to normální chytání žádná hrůza, taky ji mám. I s malýma gumama to jde, jnom to není úplně super. Zase s tím za kolik mají v tropicu teď pár catan a jiných přívlačáků od shimana, si za těch 1500sk může koupit dvě, pokud mu to pošlou na slovensko.

                          Ivan. - Profil | Út 1.11.2011 13:56:32

                          nofish >> jj, súhlasím, na gumy to moc nie je, ale ako univerzálny prút, keď chce ťahať aj voblery do 10 cm je to asi nutné. Časom príde na to, že potrebuje viac prútov:)

                            nofish - Profil | Út 1.11.2011 13:50:27

                            Hrušiak >> mrkni na tropic liberec. Když objednáš hned tak to pošlou a máš to zítra doma, na slovensko dva dny teda asi no :-)

                              nofish - Profil | Út 1.11.2011 13:49:43

                              Ivan. >> mám catanu 240ML (7-21g) Vytáhnul jsem ji až teď a řeknu ti, že na memší gumy (4g hlavička + guma) nic moc. Je to dost tvrdý prut, třeba oproti mivardi a semě v podobné gramáži. Je ale pravda, že pro začátek stačí, ale připadá mi na malé gumy zbytečně tvrdý. Ale v tropicu teď mají shimana za slušné ceny (500+ výprodeje).

                              edit abys pochopil, 7g u té catany je psané jako spodní hranice, ale mi to připadá, že 7 je ještě málo.

                                Ivan. - Profil | Út 1.11.2011 13:26:28

                                Hrušiak >> tak či tak, bude závisieť aj na tom, čo búdú mať v predajni kam pôjdeš:)

                                  Hrušiak - Profil | Út 1.11.2011 12:14:52

                                  Tak popozerám sa na to čo ste mi odporúčali a hádam si vyberiem lebo zajtra by som si ho chcel ísť kúpiť.

                                    Ivan. - Profil | Út 1.11.2011 12:07:00

                                    Hrušiak - >> za tú cenu by som išiel do Shimana, kt. ceny išli dolu a dostupnosť je dobrá. Dĺžka od 2,4 alebo 2,7, M, alebo MH, to už závisí na konkrétnom prúte, ako ti sadne do ruky. Na menšie nástrahy a gumy skôr ML. Modely Catana, Forcemaster, Nexave, myslím, že vyššie rady už sú drahšie.

                                      raušík - Profil | Po 31.10.2011 19:39:00

                                      Ahoj
                                      Já chytám na Vláčecí prut ABU GARCIA Diamond Spin
                                      vypadá dobře a skvělá cena doporučuji !!!

                                        weobler - Profil | Po 31.10.2011 18:04:48

                                        Já používám Berkley tactix dost dobrej prut na všecny druhy ryb.