- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Se streamerem na přívlač?
chtěl bych se zeptat jestli se dá při přívlači použít streamer tato nástraha me totiž velice zaujala.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
49x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
Nmartcv - Profil | Ne 27.5.2012 21:16:21
NŽádňas - Profil | Ne 27.5.2012 21:06:32
Nmartcv - Profil | Po 12.3.2012 9:22:46
candátovky....10cm a 6g
pstruhový prcky 2,5g..4cm
a štkovku....13cm...4g
NPantera - Profil | Ne 11.3.2012 11:06:56
-----------------------------------------------------------------
Vážený pane Grödle,
podle současné vyhlášky č. 197/2004 Sb. můžete lovit Vámi popsaným způsobem, neboť se svým jednáním nedopustíte žádného pochybení. Budete prostě lovit na umělou mušku dle přílohy č. 7 k vyhlášce. 197/2004 Sb, I., C,(D) 1. Problém spočívá v tom, že zároveň naplňujete ustanovení o aktivní vedení nástrahy vodním prostředím s 1 umělou nástrahou vybavenou 1 jednoháčkem dle přílohy č. 7 k vyhlášce. 197/2004 Sb, I., B, 2., které se týká lovu přívlačí.
Vyhláška 197/2004 Sb. nedefinuje dostatečně přesně jednotlivé nástrahy. Je to logické, neboť nástrahy se neustále vyvíjejí a není možné přesně definovat veškeré vžité, používané či nově vyvíjené nástrahy (skitter popy, poppery, jerky, PowerBaity) či rybolovné techniky (sbirulino). Existuje celá řada nástrah, které podle současné vyhlášky balancují na hraně lovu přívlačí a lovu muškařením (streamery, jiggy). Je jisté, že v zahraničí existují např. velikostní omezení použitých streamerů či jejich háčků, ale tato omezení nejsou součástí vyhlášky č. 197/2004 Sb..
Řada domácích kutilů (a těch máme v rámci ČRS dost) je navíc schopná vyvinout téměř okamžitě nástrahy, které se budou vymykat daným definicím, nebo budou užívají typicky přívlačné nástrahy přivázané na konci muškařské udice (muškařský prut, muškařská šňůra, muškařský naviják). Jednotlivé územní svazy mohou proti těmto jevům bojovat v rámci upřesnění a zpřísnění v rámci bližších podmínek výkonu rybářského práva.
Je třeba si uvědomit, že nikdo z řad vedení ČRS ani pracovníků MZe nemá zájem ještě více omezovat naše rybáře a stále přesněji definovat jednotlivé povolené nástrahy a způsoby lovu – spíše dáváme prostor rybářům ke kreativitě a umožňujeme využití různých nových technik.
Na druhou stranu nelze tolerovat lov muškařením způsobem a nástrahami, které lze zaměnit za lov přívlačí. Takové jednání může logicky vyústit v konflikt s rybářskou stráží, která takový způsob lovu může kvalifikovat jako lov přívlačí. Cílem autorů vyhlášky nebylo umožnit rybářům „přívlač v rouše muškařském“, tedy legalizovat lov ryb přívlačí v době, kdy je přívlač ze zákona zakázána. Proto doporučujeme využívání všech streamerů a jiggů a jim podobných nástrah výhradně až v době, kdy je povolen lov dravců, tedy po 15. červnu (na MP vodách) či od 16. dubna do konce srpna (na P vodách). Věříme, že výsledkem pak bude to, co většina z nás u vody hledá – to jest odpočinek, relaxace a znovunabytí potřebných sil, namísto zbytečných hádek, konfliktů a kárných řízení.
Jedná se o náš odborný pohled na problematiku, ale závazné stanovisko Vám může podat výhradně tvůrce vyhlášky, kterým je Ministerstvo zemědělství ČR.
S přátelským pozdravem „Petrův zdar“
NDandy-Dalibor - Profil | Po 6.2.2012 20:47:46
NPaulus - Profil | Po 12.12.2011 20:48:54
NBláža - Profil | Po 12.12.2011 20:46:44
NBláža - Profil | Po 12.12.2011 20:43:49
NKalužmistr - Profil | Po 12.12.2011 20:34:23
NBláža - Profil | Po 12.12.2011 20:31:33
NBláža - Profil | Po 12.12.2011 20:30:48
NPaulus - Profil | Po 12.12.2011 20:30:25
Zduř Blaženo o)
NBláža - Profil | Po 12.12.2011 20:22:10
NP.R.E.D.A.T.O.R - Profil | Po 12.12.2011 13:51:51
NZajda - Profil | Ne 11.12.2011 20:53:13
Nmartcv - Profil | Ne 11.12.2011 20:50:22
alespoň vím proč se tomu říká vláčka.....:-).....u mě to každej pozná....jak mě vidí...řeknou si to je typickej vláčkař co ten toho s sebou vláčí....:-)
NP.R.E.D.A.T.O.R - Profil | Ne 11.12.2011 20:41:33
Nmartcv - Profil | Ne 11.12.2011 20:38:30
NKalužmistr - Profil | Ne 11.12.2011 20:32:44
NP.R.E.D.A.T.O.R - Profil | Ne 11.12.2011 19:36:46
NBláža - Profil | Ne 11.12.2011 19:32:34
Fakt krása.
NZajda - Profil | Ne 11.12.2011 18:33:21
Nmartcv - Profil | Ne 11.12.2011 18:22:24
a nakonec hřeb dne...okoun 44cm.......
NKikis - Profil | Ne 11.12.2011 12:29:52
Nmartcv - Profil | Ne 11.12.2011 11:04:07
tohle bude lepší na obecňačky......
polakovej na zkoušku uvážu a hodím sem foto
NKikis - Profil | Ne 11.12.2011 10:35:55
NMifakM - Profil | Ne 11.12.2011 9:14:41
No na Loktu 100%, to si nenechám ujít :-D A ještě štěstí, že jsme si letošek zarezervovali hned, jinak bychom se tam ani nedostali :-)
A jestli to výjde tak ještě v březnu kousek pod Loktu.
NKikis - Profil | Ne 11.12.2011 9:05:05
NMifakM - Profil | Ne 11.12.2011 8:52:59
To jo :-) beru to ale jen na zkoušku, tak uvidíme co z toho vyleze :-D
martcv - 11.12.2011 2:45:03 >>
PARADA!
Nwelbin - Profil | Čt 8.12.2011 20:48:08
Nkaňka - Profil | Čt 8.12.2011 20:46:11
NSethy - Profil | Čt 8.12.2011 20:42:41
Nkaňka - Profil | Čt 8.12.2011 20:39:10
NSethy - Profil | Čt 8.12.2011 20:31:34
NPiskořík - Profil | Čt 8.12.2011 20:26:37
Nkaňka - Profil | Čt 8.12.2011 20:19:26
http://shop.isabelia.cz/cinske-naradi/168-konkavni-kleste-stredni.html
Nmartcv - Profil | Čt 8.12.2011 20:11:19
NSethy - Profil | Čt 8.12.2011 20:09:14
NSethy - Profil | Čt 8.12.2011 20:07:15
NSethy - Profil | Čt 8.12.2011 20:06:34
NSethy - Profil | Čt 8.12.2011 20:05:28
NPiskořík - Profil | Čt 8.12.2011 20:04:53
;o)
NBuBu99 - Profil | Čt 8.12.2011 20:01:31
NSethy - Profil | Čt 8.12.2011 19:59:22
http://www.e-nastroje.cz/koupit/narex-kleste-stipaci-bocni-dl-115-mm-8740-00_126837.html?conv=SezZb
NBuBu99 - Profil | Čt 8.12.2011 19:55:16
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33421
NVýroba woblerů31008
NFotky ryb pouze na přívlač107199
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NPrivlac s multiplikatorom31598
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb...159964
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
NVláčenie z člnu27208
NÚhoří sezona 201210519
Kde to žije - dravci
4:21NÚhoří sezona 2012 10519
PáNFotky ryb pouze na přívlač 107199
PáNBurza na přívlačové nástrahy 33421
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...




































