Přívlač v čisté vodě

Potřebuji poradit. Rád chodím vláčet k jednomu zatopenému lomu. Voda je průzračně čistá. Lze pozorovat ryby i 4-5m hluboko bez polarizačních brýlí. Na tomto revíru se vyskytuje hlavně candát, štika a okoun. Potřebuji poradit, jaké nástrahy používat, jakou šňůru (silon), jak ty nástrahy prezentovat, tak abych dostal během dne záběry. V noci nebo za šera není problém něco ulovit. Ale přes den jsme bez záběrů. Hloubka revíru je cca 10m na většině vodní plochy. Překážek minimum. Rybářský tlak celkem velký. Prosím o radu co dělat jinak abych měl záběry i přes den.
Autor diskuse: Kamy - Profil , 28.9.2011 dravci - techniky lovu

NPedro1 - Profil | St 5.10.2011 12:48:35

Kamy >> 50 kg za týden je akorát,blíží se zima.Ať se daří:-)

    NButchi - Profil | St 5.10.2011 12:48:26

    nofish >>
    Řešil bych to velice rád, ale přede mnou se ty ryby asi schovávají nebo co. Candát je pro mě zakletý.

    Za sebe, šel bych od 6 vláčet. 2 hodiny bych trhal a osahával dno, abych věděl, jak to tam vypadá. Našel bych si nějaký hezký flek, a pak už jen házel do zblbnutí širokou paletu nástrah, od palcových twisterú až po x cm woblery. Nakonec bych asi chytil hovno, aby bylo o čem dále přemýšlet. Časem by se něco spletlo

    Chytání na rybku mě zoufale nebaví, čumím na to 15 minut a už mě začíná srát, proč jsem to nehodil víc doleva nebo doprava, dál, blíž..

      NKamy - Profil | St 5.10.2011 12:48:15

      Fishky >> Nenosím maskáče, ale jako pěst na oko taky nejsem. Většinou v kombinaci tmavě zelené a černé. Jak jsem se sám přesvědčil, tak můj problém byl v prezentaci a druhu nástrahy. Po změně to začalo fungovat a ryby začaly brát. Na lidi jsou ryby zvyklé, celé léto je to spíš koupaliště než revír. Takže ryby jsou na pohyb na břehu ještě dost otupělé.

        NKamy - Profil | St 5.10.2011 12:45:55

        Pedro1 >> To už je pozdě. Díky radám od kolegů už tam ryba není. Jen já za týden odnosil skoro 50Kg candáta. A navíc každý má své tajemství.

          Nmascha - Profil | St 5.10.2011 12:44:33

          nofish >> Před časem jsem četl o tom, jak někdo měl podobný problém - štěrkový břeh u toho mělčina, na kterou jezdili pravidelně candáti a dokonce sumíci. Ale jakmile udělal krok, ryby byly na hodinu v háji. Nakonec to vyřešil příchodem dvě hodiny před lovem a položil si na břeh několik dek, na kterých ty dvě hoďky ležel. A jak začli dravci lovit, tak si klekl a vláčel. Nebylo ho slyšet, nebylo ho moc vidět. Vláčel velké woby, aby cílil na velkou rybu. Malá by se chytla hned a místo by rozplašila.

            Nnofish - Profil | St 5.10.2011 12:40:34

            Butchi >> nn, pochopil jsem, tohle je můj případ. Proto se ptám, jestli jsi tohle někdy neřešil. Váhám co večer, jestli tam od 6 sedět, nebo jít až v 8 vláčet. Ty ryby tam jsou, ale třeba včera úplně bez záběru- na rybku. A nějaké smrady na stříkání rybiček a podobně jsou mi "proti srsti" (jestli to funguje). Nechci to.

            edit: Člověče nasadil jsi mi brouka do hlavy. Jestli nezkusit vláčet. Třeba hodinku. Rybičku nechtějí, ale to neznamená že gumu nebo rotačku nevezmou.

              NButchi - Profil | St 5.10.2011 12:37:33

              nofish >>
              Jen netuším, na co narážíš?
              Tazatel chodí s vláčkou, proto jsem i v tom smyslu odpovídal.

              Za sebe ti řeknu, že bych tam klidně vláčel. Stoupnul bych si tam navečer, nachystal si vše tak, abych nemusel zbytečně dělat hluk, a zkoušel, zkoušel, zkoušel.
              Sedět s rybkou mě nebaví, ale nikomu to nevyčítám.

                Nnofish - Profil | St 5.10.2011 12:34:32

                Butchi >> Mám dotaz a to chci vidět jak mi to rozlouskneš. Průzračná voda (několik metrů průhlednost). Dravci loví večer spíš až v noci a to komplet všichni. Candáti vyjíždí skoro až na břeh, metr od břehu do půlmetrové hloubky ( tak velcí okouni to být nemůžou, není to pod temelínem). Rybičku živou/mrtvou nevezmou, nebo když tak záběr tak jednou za tři dny a vždy velký candát. Vláčet? No chodíš po kamenech, takže bez nějakého hluku to bohužel nepůjde. Co je lepší? Stát a vláčet celé dvě hodiny na jednom místě s tím, že vytaženou rybou to splašíš? Chodit a rušit ryby? Na rybičku mě to nebaví, ale je to zatím jediná úspěšná metoda.

                  NButchi - Profil | St 5.10.2011 12:19:50

                  Pedro1 >>
                  Leda bys těm rybám nastrkal do řitě zapáleny rachejtle :-)

                    NPedro1 - Profil | St 5.10.2011 12:15:50

                    Butchi >> Mohl by pomoci ruční granát,ale požitek ze zdolávání pak není nic moc:-)

                      NButchi - Profil | St 5.10.2011 12:05:19

                      Kamy >>
                      Tak to ti gratuluju.
                      Pokud nevyjde ani indiánský přístup k vodě, asi bych si to tam nechal na večer.
                      Volný čas bych využil na průzkum dalších revírů, které jsou po cestě.
                      :-)

                        NBambus...Tacklesmani - Profil | St 5.10.2011 12:01:46

                        Butchi >> jojo :-D tak nejak :-D

                          NFishky - Profil | St 5.10.2011 11:41:27

                          Kamy - >> na 99% není problém v prezentaci nástrahy, ale prostě jsi jak pěst na voko a ryby tě vidí (když vidíš ty je, tak na tuty vidí a i slyší oni tebe...). Připlaz se v maskáčích k vodě, slyšet nesmíš ani sám sebe - pomalu jako liška, Opatrně nahoď (snad nemáš barevný vlasec) a výsledek se na tuty dostaví.

                            NPedro1 - Profil | St 5.10.2011 11:33:25

                            weobler >> Pako,zbytek viz. příspěvky níže.

                              NPedro1 - Profil | St 5.10.2011 11:32:49

                              Kamy >> Tak gratulace k úlovkům,díky tomu,že jsi tady našel odpověď na své otázky a ryby nachytal,musíš teď zveřejnit kde je to místo.Je to zákon Mrku:-)

                                NButchi - Profil | St 5.10.2011 6:57:56

                                Bambus... T.maniak >> Bambus...Tacklesmani - 5.10.2011 6:56:19 >>
                                To bude něco ve stylu "Kámošovi jednou zabrala štika a neukousla to, takže lanko není třeba".
                                Mě to baví a zároveň sere.

                                  NBambus...Tacklesmani - Profil | St 5.10.2011 6:56:19

                                  Butchi >> jo :-)

                                    NButchi - Profil | St 5.10.2011 6:52:21

                                    Bambus... T.maniak >> Bambus...Tacklesmani - 5.10.2011 6:46:00 >>
                                    Jinak by si to přece nedovolil nikomu doporučovat :-D

                                      NBambus...Tacklesmani - Profil | St 5.10.2011 6:46:00

                                      Butchi >> určitě :-)

                                        NButchi - Profil | St 5.10.2011 6:28:42

                                        weobler >>
                                        Předpokládám, že se tenhle výplod zakládá na letité praxi a stovkách ulovených štik přes 90cm.