- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Přívlač v čisté vodě
Potřebuji poradit. Rád chodím vláčet k jednomu zatopenému lomu. Voda je průzračně čistá. Lze pozorovat ryby i 4-5m hluboko bez polarizačních brýlí. Na tomto revíru se vyskytuje hlavně candát, štika a okoun. Potřebuji poradit, jaké nástrahy používat, jakou šňůru (silon), jak ty nástrahy prezentovat, tak abych dostal během dne záběry. V noci nebo za šera není problém něco ulovit. Ale přes den jsme bez záběrů. Hloubka revíru je cca 10m na většině vodní plochy. Překážek minimum. Rybářský tlak celkem velký. Prosím o radu co dělat jinak abych měl záběry i přes den.
Autor diskuse: Kamy - Profil , 28.9.2011 dravci - techniky lovu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Nrybomil - Profil | Út 4.10.2011 23:05:21
Blažík >> to nepomůže..... blbost je věčná, jen se posouvá z jedince na další, šíří se nerovnoměřně všemi směry :-)
NBlažík - Profil | Út 4.10.2011 22:36:53
weobler >> Když něco štika poškodí, kde je psáno, že to nepoškodí natolik, že ta šňůra nepraskne? Za názory typu "Pletenku štika nepřekousne" bych bral papíry!
Nweobler - Profil | Út 4.10.2011 21:16:53
Když použiješ 25 spider tak to štika nepřekousne jenom poškodí je to lepší než volfram.
NBambus...Tacklesmani - Profil | Út 4.10.2011 21:13:42
sliver - samolibý vůl >> taky rybovražda :-)
heled zase si se zjevil z temnoty :-D
ale spát už se mi chce .-)
heled zase si se zjevil z temnoty :-D
ale spát už se mi chce .-)
Nsliver - samolibý vůl - Profil | Út 4.10.2011 21:11:51
Bambus... T.maniak >> Bambus...Tacklesmani - 4.10.2011 21:07:40 >> sebevražda ? Zase jsi už ospalej, co.
NBambus...Tacklesmani - Profil | Út 4.10.2011 21:07:40
weobler >> používat velkej wobler bez lanka na štiky je sebevražda.
Nweobler - Profil | Út 4.10.2011 19:12:29
Jenom karabinka třpitka meps velikost 2 nebo dvoudílný stříbrný weobler 10-12cm štika candát okoun prostě všechno se na tyhle nástrahy dá chytnout.
PS.Bílí ryby ne :)
PS.Bílí ryby ne :)
NKamy - Profil | So 1.10.2011 16:05:41
Tak jsem zkusil zjemnit sestavu a na konec jsem dal bílošedého smáčka. Včera od 18:00 do 21:00 jsem to zkusil. Dokud bylo světlo, tak se podařila jedna malá štika a několik okounků, ale v noci to byl masakr. Záběry od candátů co pět minut a jedno na jakým místě. Byl jsem jedinej co chytal. Díky za rady, fakt se to vyplatilo. Utrhl jsem jen jednu rybu, Ale s 0,16 vlascem se v kamení není čemu divit. Ale smáček s jednoháčkem bez protihrotu snad moc paseky neudělá. Všechny zdolané ryby to měly stejně na kraji. Ještě jednou díky všem za rady.
Nleoo - Profil | So 1.10.2011 14:03:18
Zdar, přes den mi fungují přírodní barvy-zelenobílá, "naftovka" a občas taky žlutá. Dnes se mi podařil candát a štika ve dne v čisté vodě zrovna na takové barvy....Ať se daří.
NEko - Profil | Pá 30.9.2011 22:50:43
Kamy >> jemneho nacinia sa neboj uz som tu niekde na fore daval tuto fotku ale nie je problem zdolavat stuky aj na taketo veci mal som tam 0.14mm silonik na konci lanko od dragonu tenucke jak nitka aby to bolo cim viac nenapadne.. udica 1-7g ..tak drzim prsty pocas vikendu pripadne aj daj fotku ak sa nieco zadari :)
NKamy - Profil | Pá 30.9.2011 22:30:39
martcv >> Když pošli přes SZ nebo do mailu fotky, co by jsi byl schopen udělat a co by jsi za to chtěl.
Nmartcv - Profil | Pá 30.9.2011 20:51:35
Kamy >> hlavně je to vyskoušené a funguje to.......když budeš chtít můžu ti jich pár vyrobit..........občas tady klukům pár kousků uvážu když vážu pro sebe...
NKamy - Profil | Pá 30.9.2011 8:19:19
Eko >> Štik je na daném revíru celkem dost a i ve slušných velikostech. Proto se bojím tak jemného náčiní. Ale pokud bude na nástraze jednoháček bez protihrotu, tak by to mohlo být v pohodě i v případě, že nějakou rybu urvu. Zkusím maximálně odlehčit sestavu a po víkendu dám vědět. Určitě zkusím i ty smáčky.
NKamy - Profil | Pá 30.9.2011 7:25:17
martcv >> Dobrej nápad, ale nic takového nevlastním. Ale zkusím někde pořídit, nebo něco uvázat. Snad to nedopadne katastrofou. Díky za tip. To by mohlo fungovat, protože to tam ještě nikdo nepoužil.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
6:25NFotky ryb pouze na přívlač 107192
ČtNÚhoří sezona 2012 10516
ČtNBurza na přívlačové nástrahy 33415
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.















