Přívlač v čisté vodě

Potřebuji poradit. Rád chodím vláčet k jednomu zatopenému lomu. Voda je průzračně čistá. Lze pozorovat ryby i 4-5m hluboko bez polarizačních brýlí. Na tomto revíru se vyskytuje hlavně candát, štika a okoun. Potřebuji poradit, jaké nástrahy používat, jakou šňůru (silon), jak ty nástrahy prezentovat, tak abych dostal během dne záběry. V noci nebo za šera není problém něco ulovit. Ale přes den jsme bez záběrů. Hloubka revíru je cca 10m na většině vodní plochy. Překážek minimum. Rybářský tlak celkem velký. Prosím o radu co dělat jinak abych měl záběry i přes den.
Autor diskuse: Kamy - Profil , 28.9.2011 dravci - techniky lovu
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nstrecek - Profil | Ne 25.12.2011 9:30:58

Kikis >> JJ, okouni je mají rádi. A dost i tlouště na ně chytám, v největších velikostech (pokud se nemýlím, tak největší se vyrábí 3,5") na ně chytám i štičky.

    NKikis - Profil | Ne 25.12.2011 9:21:44

    strecek >> mě za banjem vždycky vyjede třeba okoun ( zelená , červená) a pak dám průhledný nebo to béžoví a je tam !

      Nstrecek - Profil | Ne 25.12.2011 9:07:24

      Kamy >> Ahoj. Na revírech s čistou vodou nejraději používám superbanja od Relaxu. Buď průhledná s glitrama nebo naopak s černým hřbítkem a bílým bříškem. Ale jiná voda, jiné chutě dravců. Jinak souhlasím s Kikisem s tím zjišťováním druhu rybek.

        NKikis - Profil | Ne 25.12.2011 9:01:29

        Kamy - >> Zkus zjistit jaké rybky tam plavou a podle toho bych volil barvu. Zkoušel bych hodně woblery s méně agresivním chodem. Silon tak 0.20 .

          NMr.Mepps - Profil | So 24.12.2011 22:21:06

          Zkus třeba 0,14 mm šnůru a tmavý nástrahy

            Njiris - Profil | Čt 6.10.2011 15:20:38

            Kamy >> nebudu to propalovat. Piskoř by mě pak dal sodu.

              NKamy - Profil | Čt 6.10.2011 14:18:39

              jiris >> Jakej rybník. Tady o žádným konkrétním rybníku nepadlo ani slovo. Tak jak můžeš vědět že je to rybník a že se bude vypouštět. Pokud víš jakej revír mám na mysli, tak to sem klidně napiš. Ale pochybuju že se trefíš.

                Njiris - Profil | Čt 6.10.2011 13:52:16

                Kamy >> ten rybník.

                  NTriffid - Profil | Čt 6.10.2011 12:58:50

                  Butchi >> ahojte. Já včera taky zkoušela vláčet všemožné, až na marmyšku první záběr a byl tam. asi na pět vteřin, cca 70tka. a byl fuč a pak už nic.... takže je to vždycky sázka do loterie... ale naštve to člověka.. :-) první ca v životě a zrovna takovej pěknej

                    NKamy - Profil | Čt 6.10.2011 12:21:46

                    jiris >> Co se bude vypouštět?

                      Njiris - Profil | Čt 6.10.2011 10:03:04

                      Kamy >> Stejně se to letos bude vypouštět, tak chytej dokud to jde.

                        NKamy - Profil | Čt 6.10.2011 9:08:06

                        Bosanac >> Půl republiky ne, ale takovéto zprávy se většinou donesou i lidem blíže, takže si to nechám pro sebe.

                          NPedro1 - Profil | St 5.10.2011 16:23:00

                          Bosanac >> Navíc kvůli candátovi.Jo kdyby tam byli pořádní kapř,to by byla jiná.

                            NBosanac - Profil | St 5.10.2011 16:21:22

                            Kamy >> Kdo by prosim te jel pres pul republiky kvuli rybe .

                              NKamy - Profil | St 5.10.2011 15:26:52

                              Pedro1 >> Pánové nikdo se to nedozví. To by byl konec toho revíru. A to nedopustím.

                                NPedro1 - Profil | St 5.10.2011 15:15:30

                                Bosanac >> Pracuje se na tom,jak to budu mít,posílám:-)

                                  NPedro1 - Profil | St 5.10.2011 15:15:09

                                  Kamy >> Já se stím,že je to specifický nějak poperu.Ale hlavně to pošli přes SZ.Je to tady samej monitor:-)
                                  Fakt to nikomu neřeknu,maximálně to pošlu Bosanacovi,když si o to řekl,ale to je vše:-)

                                    NBosanac - Profil | St 5.10.2011 15:04:09

                                    Pedro1 >> Pekny pokus , ale se asi nezdaril : -)
                                    Tu SZ preposli...........

                                      NKamy - Profil | St 5.10.2011 14:59:07

                                      Pedro1 >> To po mě nechtěj. Už takhle je tam dost lidí. A hlavně neznalí poměrů, tam stejně moc úspěšný nejsou. Je to hodně specifický revír.

                                        NPedro1 - Profil | St 5.10.2011 14:52:26

                                        Kamy >> Pošli mi to do SZ,co je to za revír.Přijedu se podívat a zkusit toho domorodce.Nikomu to neřeknu,to je jasný:-)))

                                          Nrover - Profil | St 5.10.2011 14:48:29

                                          Kamy >>
                                          K tomu není co dodat, ...opravdu to tak je :-)

                                            NKamy - Profil | St 5.10.2011 14:47:25

                                            Pedro1 >> A to jsou tam i větší domorodci. Loni po rozmrznutí jsme tam našli kousek kolem metru. Ale na prutě neměl nikdo většího než 75. A jak na ty velký neví nikdo a to se tam zkoušelo ledasco. Holt jsou asi už vyškoleni.

                                              NKamy - Profil | St 5.10.2011 14:45:08

                                              rover >> Je, ale takový je i celý život.:-)

                                                NButchi - Profil | St 5.10.2011 14:34:33

                                                nofish >>
                                                No právě, že je vyprovokovat musíš, aby ti to vzali :-)))

                                                Musí být. Ryba je chutná a zdravá.
                                                No, podle mě se musí prostě zapojit všechny závity, vymyslet toho co nejvíc a pak to prozkoušet. Já bych si to takhle klidně i psal, co se týče počasí, stavu vody apod.

                                                  Nrover - Profil | St 5.10.2011 14:24:13

                                                  Kamy >>
                                                  Není to příliš sobecké, si to tam vychytat sám :-)

                                                    Nnofish - Profil | St 5.10.2011 14:23:58

                                                    Butchi >> člověče já je neprovokuju. Já je mám rád, občas nějakého podrbu nožem na hřbetě, jak je mám rád. Ale tak pár do roka no. Taky čekám co bude, oni tam berou přes den už i teď, ale musíš je holt vysedět a to mě nebaví. No dneska se nám změnilo malinko počasí tak se uvidí. Prostě nejvíc naštve když najdeš místo kam najíždí dravci ale nezaberou, je třeba s tím něco udělat :-)

                                                      NPedro1 - Profil | St 5.10.2011 14:21:27

                                                      Kamy >> Pokud víš o revíru,kde se běžně dají chytit dva candáti kolem 4 kil za večer,tak naprosto upřímně gratuluju a přeju Ti,ať tam jsou co nejdéle a můžeš na ně chodit co nejdéle.Mě se o takové vodě jenom zdá:-)))

                                                        NButchi - Profil | St 5.10.2011 14:19:33

                                                        nofish >>
                                                        Teďka, jak bude zataženo a hnusně by mohli brát celý den.
                                                        Chce to vytrvat.

                                                        Je potřeba to právě přetočit tak, že budeš provokovat ty je :-)))

                                                          Nnofish - Profil | St 5.10.2011 14:16:41

                                                          Butchi >> byl jsem se podívat a mám tu i pěkné woby o kterých jsem ani nevěděl takže trhat je co, gum je dostatek, jen aby žrali. Prostě když nepůjdou na rybičku tak dneska buď na chvíli, nebo příště celý večer přívlač. Jsou to potvory, provokovat to jim jde no.....

                                                            NKamy - Profil | St 5.10.2011 14:12:58

                                                            Pedro1 >> Ano byl to vtip. Ale věř nebo ne, ta kvóta by se splnit dala (7x7kg). Je tam dost candátů kolem 4kg a v noci se vždy alespoň dva spletou. Je to jeden z mála revírů, které znám, kde se každoročně candáti třou a to dost úspěšně. Proto ho nebudu zveřejňovat.

                                                              NKamy - Profil | St 5.10.2011 14:05:29

                                                              Fishky >> Tak zase nepochopený pokus o vtip. Je pravda že jednoho candáta (60cm) jsem odnesl, ale to je letos vše co jsem z dravců sežral. Netvrdím že to je konec, ale celkový roční úlovek dravců (odnesených) mám do 10kg. A to si myslím že je přiměřený.

                                                                NButchi - Profil | St 5.10.2011 13:33:39

                                                                sliver - samolibý vůl >>
                                                                Keď idů, treba ich brať.

                                                                Protože neidů tak často, jak by bylo třeba.

                                                                  Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 5.10.2011 13:29:48

                                                                  Butchi >> no právě. Filetů zbyde jen půlka z celkové váhy ryby.

                                                                    Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 5.10.2011 13:23:25

                                                                    Pedro1 >> já si nic nemyslím.

                                                                      NButchi - Profil | St 5.10.2011 13:22:13

                                                                      nofish >>
                                                                      Asi bych zkusil smáčka.
                                                                      Beztak je ten čokl zmetek náladovej.
                                                                      Rozhodně bych začal s nenápadnějšími nástrahami,pokud bych neuspěl, šel bych do divočáren.
                                                                      Třeba fluo zelená.

                                                                        NButchi - Profil | St 5.10.2011 13:20:02

                                                                        sliver - samolibý vůl >>
                                                                        To je fakt.
                                                                        A 6 ks, to není žádná masařina. Beztak se po nich vždycky jen zapráší.

                                                                          NPedro1 - Profil | St 5.10.2011 13:19:57

                                                                          sliver - samolibý vůl >> Jen cca 6 candátu přes 8 kilo za týden?Jen?
                                                                          Fakt myslíš že je reálně možné z toho jednoho místa během týdne (to počítám s tím,že byl u vody šest dnů ze sedmi) pokaždé vytáhnout candáta přes 8 kg?
                                                                          Možné je všechno,ale tohle je hodně velké sci-fi.

                                                                            Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 5.10.2011 13:12:21

                                                                            Pedro1 >> myslíš ? To je jen cca 6 větších candošů z jednoho místa. Takové místa se dají najít, je jich víc než se zdá.

                                                                              Nnofish - Profil | St 5.10.2011 13:04:21

                                                                              Butchi >> rozhodnuto. Přívlačák bude čekat u na břehu, kdyžtak se stáhnou pruty a alespoň konečná půlhodiny bude vláčecí. Ono kdo ví, trošku se změnilo počasí, třeba bude vše jinak. Ale pokud budou lovit u břehu tak alespoň utrhám nějaké přebytené gumy na které stejně nechytám. Jestli pak za půl hodiny chytím dva a za tři hodiny na rybičku předtím ani jednoho tak mi je*ne :-D

                                                                                NPedro1 - Profil | St 5.10.2011 13:02:50

                                                                                Fishky >> Na 99% to myslel za srandy.Takhle jsem to pochopil.Pokud to myslel vážně,kecá.Ani na sádce s candáty není možné za týden odchytat při neporušení BP 50 kg candošů.Tolik jich nikde není.

                                                                                  NFishky - Profil | St 5.10.2011 13:00:25

                                                                                  Pedro1 >> já nejsem kaprař, chytám cokoliv, ale hňupy bytelně nemusím. Bože jak může odnosit 50kg candoše? To není kapr, to nikdo nevysadí, příští rok se bude ptát, proč mu to nebere... hlavně že si letos naplnil mražák, ach jo :-) po nás potopa...

                                                                                    NButchi - Profil | St 5.10.2011 13:00:00

                                                                                    Pedro1 >>
                                                                                    No jo, máš recht.
                                                                                    Vem bílyho twistra, já nakoupím palcovy banja a jedem odrybňovat :-)))))

                                                                                      NButchi - Profil | St 5.10.2011 12:59:23

                                                                                      nofish >>
                                                                                      Vláčka podle mě bude taky, akorát to bude těžší, stát víc prutohodin, nástrah a nervů. Když budu vědět, že tam ty ryby jsou, prostě to nevzdám - chyba musí být ve mně.

                                                                                      Samozřejmě to nasere hrozně moc, ale s tím nic neuděláš. Aspoň se něco děje.

                                                                                        NPedro1 - Profil | St 5.10.2011 12:57:26

                                                                                        Butchi >> Revír musí ukázat,protože díky radám zde nachytal.Tak to prostě je a šmitec:-)

                                                                                          NPedro1 - Profil | St 5.10.2011 12:56:30

                                                                                          Fishky >> Že se ozveš zrovna Ty bych nečekal.I když,pokud jsi jednou kaprař,už to v Tobě zůstane napořád:-)

                                                                                            NButchi - Profil | St 5.10.2011 12:55:52

                                                                                            Kamy >>
                                                                                            Ono to chce prostě zkoušet, zkoušet a zkoušet.
                                                                                            Jednou se něco oběsí, použiješ to i příště a otevře se voda.

                                                                                            Mně v tomhle pomohla muškařina.

                                                                                            S tím revírem bych byl opatrný, aby sis po sebou nepodřezal větev.

                                                                                              Nnofish - Profil | St 5.10.2011 12:55:11

                                                                                              Pedro1 >> což místa tam je dost, pokud nepřijde někdo jiný a pokud přijde tak nevláčím, ještě to bude fungovat arozkecá se to..... to ne. Mám strach z toho vláčení metr od břehu za tmy. Ty ryby jsou fakticky blízko až se divím.

                                                                                                NFishky - Profil | St 5.10.2011 12:54:01

                                                                                                Kamy >> 50 kg? no snad ti zaskočí kostička (radeji kost, pro sichr) ach jo... neuvěřitelný

                                                                                                  Nnofish - Profil | St 5.10.2011 12:53:07

                                                                                                  Butchi >> taky bych radši vláčel, ale ta rybička je tam alespoň částečně úspěšná. O tom čumění mi radši nic neříkej. Včera se mi párkrát otočil candát (nebudu tipovat, ale 50 neměl, to byl daleko větší) dva metry ode mě. Pak zase v místě kde je pět metrů hloubka lovily ryby u hladiny. Prostě je to o nervy sedět, čumět, čekat. Ale nesedět tak letos mám jen samé malinké (20-30cm).

                                                                                                    NPedro1 - Profil | St 5.10.2011 12:50:56

                                                                                                    nofish >> Přijít dřív,pod nohy kus molitanu,aby šterk nešustil a chytat na velkou nástrahu,aby jsi aspoň trochu eliminoval záběra od menších ryb.
                                                                                                    Nebo pokud to jde,stoupnout si třeba 30 metrů od toho místa bokem,aby jsi nebyl tak blízko a rybu navyplašil.

                                                                                                      NKamy - Profil | St 5.10.2011 12:50:04

                                                                                                      Butchi >> Vím že večer je to nejlepší, ale ne vždy se to dá. Ale už jsem na to díky radám přišel. Změnil jsem způsob prezentace a druh návnady a je to celkem dobrý. Zkusím sem někdy doručit foto toho revíru a ryb.

                                                                                                        Nnofish - Profil | St 5.10.2011 12:49:01

                                                                                                        mascha >> je to břeh tak sto metrů minimálně, to spíš ke 150 takže třeba malinko splašit jedno místo mi zas tak vadit asi nebude. Ryby loví všude. Ale mám strach z toho, že když se tam budu pohybovat, že ty ryby nenajedou na ty místa co jsem vypozoroval, že tam jsou denně. Je to strašně blízko u břehu. Základ je že nemůžu jít do fakt jemného cajku kvůli vázkám. NO holt kdo neriskuje nemá, asi to budu muset zkusit.

                                                                                                          NPedro1 - Profil | St 5.10.2011 12:48:35

                                                                                                          Kamy >> 50 kg za týden je akorát,blíží se zima.Ať se daří:-)

                                                                                                            NButchi - Profil | St 5.10.2011 12:48:26

                                                                                                            nofish >>
                                                                                                            Řešil bych to velice rád, ale přede mnou se ty ryby asi schovávají nebo co. Candát je pro mě zakletý.

                                                                                                            Za sebe, šel bych od 6 vláčet. 2 hodiny bych trhal a osahával dno, abych věděl, jak to tam vypadá. Našel bych si nějaký hezký flek, a pak už jen házel do zblbnutí širokou paletu nástrah, od palcových twisterú až po x cm woblery. Nakonec bych asi chytil hovno, aby bylo o čem dále přemýšlet. Časem by se něco spletlo

                                                                                                            Chytání na rybku mě zoufale nebaví, čumím na to 15 minut a už mě začíná srát, proč jsem to nehodil víc doleva nebo doprava, dál, blíž..

                                                                                                              NKamy - Profil | St 5.10.2011 12:48:15

                                                                                                              Fishky >> Nenosím maskáče, ale jako pěst na oko taky nejsem. Většinou v kombinaci tmavě zelené a černé. Jak jsem se sám přesvědčil, tak můj problém byl v prezentaci a druhu nástrahy. Po změně to začalo fungovat a ryby začaly brát. Na lidi jsou ryby zvyklé, celé léto je to spíš koupaliště než revír. Takže ryby jsou na pohyb na břehu ještě dost otupělé.

                                                                                                                NKamy - Profil | St 5.10.2011 12:45:55

                                                                                                                Pedro1 >> To už je pozdě. Díky radám od kolegů už tam ryba není. Jen já za týden odnosil skoro 50Kg candáta. A navíc každý má své tajemství.

                                                                                                                  Nmascha - Profil | St 5.10.2011 12:44:33

                                                                                                                  nofish >> Před časem jsem četl o tom, jak někdo měl podobný problém - štěrkový břeh u toho mělčina, na kterou jezdili pravidelně candáti a dokonce sumíci. Ale jakmile udělal krok, ryby byly na hodinu v háji. Nakonec to vyřešil příchodem dvě hodiny před lovem a položil si na břeh několik dek, na kterých ty dvě hoďky ležel. A jak začli dravci lovit, tak si klekl a vláčel. Nebylo ho slyšet, nebylo ho moc vidět. Vláčel velké woby, aby cílil na velkou rybu. Malá by se chytla hned a místo by rozplašila.

                                                                                                                    Nnofish - Profil | St 5.10.2011 12:40:34

                                                                                                                    Butchi >> nn, pochopil jsem, tohle je můj případ. Proto se ptám, jestli jsi tohle někdy neřešil. Váhám co večer, jestli tam od 6 sedět, nebo jít až v 8 vláčet. Ty ryby tam jsou, ale třeba včera úplně bez záběru- na rybku. A nějaké smrady na stříkání rybiček a podobně jsou mi "proti srsti" (jestli to funguje). Nechci to.

                                                                                                                    edit: Člověče nasadil jsi mi brouka do hlavy. Jestli nezkusit vláčet. Třeba hodinku. Rybičku nechtějí, ale to neznamená že gumu nebo rotačku nevezmou.

                                                                                                                      NButchi - Profil | St 5.10.2011 12:37:33

                                                                                                                      nofish >>
                                                                                                                      Jen netuším, na co narážíš?
                                                                                                                      Tazatel chodí s vláčkou, proto jsem i v tom smyslu odpovídal.

                                                                                                                      Za sebe ti řeknu, že bych tam klidně vláčel. Stoupnul bych si tam navečer, nachystal si vše tak, abych nemusel zbytečně dělat hluk, a zkoušel, zkoušel, zkoušel.
                                                                                                                      Sedět s rybkou mě nebaví, ale nikomu to nevyčítám.

                                                                                                                        Nnofish - Profil | St 5.10.2011 12:34:32

                                                                                                                        Butchi >> Mám dotaz a to chci vidět jak mi to rozlouskneš. Průzračná voda (několik metrů průhlednost). Dravci loví večer spíš až v noci a to komplet všichni. Candáti vyjíždí skoro až na břeh, metr od břehu do půlmetrové hloubky ( tak velcí okouni to být nemůžou, není to pod temelínem). Rybičku živou/mrtvou nevezmou, nebo když tak záběr tak jednou za tři dny a vždy velký candát. Vláčet? No chodíš po kamenech, takže bez nějakého hluku to bohužel nepůjde. Co je lepší? Stát a vláčet celé dvě hodiny na jednom místě s tím, že vytaženou rybou to splašíš? Chodit a rušit ryby? Na rybičku mě to nebaví, ale je to zatím jediná úspěšná metoda.

                                                                                                                          NButchi - Profil | St 5.10.2011 12:19:50

                                                                                                                          Pedro1 >>
                                                                                                                          Leda bys těm rybám nastrkal do řitě zapáleny rachejtle :-)

                                                                                                                            NPedro1 - Profil | St 5.10.2011 12:15:50

                                                                                                                            Butchi >> Mohl by pomoci ruční granát,ale požitek ze zdolávání pak není nic moc:-)

                                                                                                                              NButchi - Profil | St 5.10.2011 12:05:19

                                                                                                                              Kamy >>
                                                                                                                              Tak to ti gratuluju.
                                                                                                                              Pokud nevyjde ani indiánský přístup k vodě, asi bych si to tam nechal na večer.
                                                                                                                              Volný čas bych využil na průzkum dalších revírů, které jsou po cestě.
                                                                                                                              :-)

                                                                                                                                NBambus...Tacklesmani - Profil | St 5.10.2011 12:01:46

                                                                                                                                Butchi >> jojo :-D tak nejak :-D

                                                                                                                                  NFishky - Profil | St 5.10.2011 11:41:27

                                                                                                                                  Kamy - >> na 99% není problém v prezentaci nástrahy, ale prostě jsi jak pěst na voko a ryby tě vidí (když vidíš ty je, tak na tuty vidí a i slyší oni tebe...). Připlaz se v maskáčích k vodě, slyšet nesmíš ani sám sebe - pomalu jako liška, Opatrně nahoď (snad nemáš barevný vlasec) a výsledek se na tuty dostaví.

                                                                                                                                    NPedro1 - Profil | St 5.10.2011 11:33:25

                                                                                                                                    weobler >> Pako,zbytek viz. příspěvky níže.

                                                                                                                                      NPedro1 - Profil | St 5.10.2011 11:32:49

                                                                                                                                      Kamy >> Tak gratulace k úlovkům,díky tomu,že jsi tady našel odpověď na své otázky a ryby nachytal,musíš teď zveřejnit kde je to místo.Je to zákon Mrku:-)

                                                                                                                                        NButchi - Profil | St 5.10.2011 6:57:56

                                                                                                                                        Bambus... T.maniak >> Bambus...Tacklesmani - 5.10.2011 6:56:19 >>
                                                                                                                                        To bude něco ve stylu "Kámošovi jednou zabrala štika a neukousla to, takže lanko není třeba".
                                                                                                                                        Mě to baví a zároveň sere.

                                                                                                                                          NBambus...Tacklesmani - Profil | St 5.10.2011 6:56:19

                                                                                                                                          Butchi >> jo :-)

                                                                                                                                            NButchi - Profil | St 5.10.2011 6:52:21

                                                                                                                                            Bambus... T.maniak >> Bambus...Tacklesmani - 5.10.2011 6:46:00 >>
                                                                                                                                            Jinak by si to přece nedovolil nikomu doporučovat :-D

                                                                                                                                              NBambus...Tacklesmani - Profil | St 5.10.2011 6:46:00

                                                                                                                                              Butchi >> určitě :-)

                                                                                                                                                NButchi - Profil | St 5.10.2011 6:28:42

                                                                                                                                                weobler >>
                                                                                                                                                Předpokládám, že se tenhle výplod zakládá na letité praxi a stovkách ulovených štik přes 90cm.