- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Shimano SM light
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NRADYNEK - Profil | Út 9.8.2011 10:06:40
Měl jsme minulej rok v ruce novou Amnésku 330 cm a ta byla takový H nebo M/H. Pěknej, ale pro mě dost tuhej prut. Tak na 0,14 mm fous.
NButchi - Profil | Út 9.8.2011 9:50:48
Ano ano, já tyto argumenty naprosto beru. Light prut je stavěný na slabší vlasce, z toho důvodu je měkká akce výhodou.
Jak jsem stále opakoval, jen jsem prezentoval svůj názor, ani u light feederu bych se nebál rychlejšího prutu. Chtěl jsem nabídnout alternativu, ač na tom nemám žádný osobní zájem.
NTonyK - Profil | Út 9.8.2011 9:40:50
Jde o to, ze ten light speed je perfektni na mensi reky jako Jihlavka, kde ti v klidu staci 10-20g. Krmítka 40 g jsme chytali na Labi a tam uz je medium podstatne vhodnejsi.
Butchi: Light speed je pri zdolavani gumová hadice (nebo chcete li zvejka) a pri nahozu je obstojne pevny, jde ale o to, ze je tak koncepcne navrzeny a to jeho výhoda! Nevim nac by kdo vyuzil lightko, ktere by bylo tuhe jako Amnesia.
NButchi - Profil | Út 9.8.2011 9:29:13
Mluvil jsem více o Shimanu obecně. Jak jsem již dole napsal, mám Speedmaster matchku a jsem spokojen.
Můj příspěvek byl trošku nadsazený, co se týče klepání půl hodiny po náhozu.. Pro mě jsou takové měkké pruty žvejky. Tahle série (SM) se povedla (až na vláčák), i tak si myslím, že je zbytečně předražená.
Jinak bych rád dodal, že pan Tychler pro mě odborníkem na feeder je, jeho osobu jsem nijak nezpochybňoval, neb nemám nachytáno tolik, co on. Nedělá mi problém to přiznat. Objektivně je však největším propagátorem Shimana a mně se prostě jen nelíbí, že někdo nedá na vlastní názor.
NPetr Havlíček - Profil | Út 9.8.2011 9:16:58
A jenom malou poznámku. Tychler je nejen odborník, ale i praktik, který toho o fídru ví hodně moc.
NRADYNEK - Profil | Út 9.8.2011 7:36:02
NDS - Profil | Út 9.8.2011 7:13:36
NTonyK - Profil | Út 9.8.2011 4:04:46
Jen ty 40g krmelce co pise RADYNEK ber spise jako horni hranici při opatrnem a tahlem nahazovani.
Nbombardák - Profil | Po 8.8.2011 18:10:39
NButchi - Profil | Po 8.8.2011 17:54:43
Pořád to byl jen můj názor, nijak jsem nevyloučil, že by někomu mohl sedět. Svoje příznivce si průměrná akce Shimana určitě najde, o tom vůbec nepochybuji.
Já o tom prostě jen rád diskutuju, toť vše. Bue za tím asi i zklamání ze Shimana, neboť jsem býval jeho zarytým příznivcem. Píšu vše naplno, my rybáři si přece nemusíme hrát na nějakou politickou korektnost :-)
To jen jako takový dovětek, na nikoho a nic neútočím..
Nbombardák - Profil | Po 8.8.2011 17:43:35
NButchi - Profil | Po 8.8.2011 17:34:03
Jinak, mám od nich matchku - Speedmastera.. Akcí mi sedí :-)
Ale na vláčku už jedině nejvyšší řadu od Dragonu, na feeder mám Greys.. Muškařák od Shimana, to bych musel chodit kanálama :-))))
NButchi - Profil | Po 8.8.2011 17:22:42
No, on si autor asi nakonec stejně koupí Shímo, když kvůli tomu volá panu Tychlerovi.. :-)))
NRytíř - Profil | Po 8.8.2011 17:12:48
NButchi - Profil | Po 8.8.2011 17:10:48
Mám jistou představu :-)
Já proti nikomu osobně nic nemám, pouze jsem chtěl nabídnout alternativu..
NRytíř - Profil | Po 8.8.2011 16:31:34
NButchi - Profil | Po 8.8.2011 16:29:32
Je to prut se silně parabolickou akcí, který se ještě půl hodiny po náhozu třepe..
Tlustá žvejka je žvejka postavená na tlustém blanku.
Tak si to představuju já a absolutně mi to nesedí. Možná to má výhodu na použití slabších forpasů, ale na tyhle extrémy moc nejsem.
NPetr Havlíček - Profil | Po 8.8.2011 16:14:43
Nmeteor - Profil | Ne 7.8.2011 22:02:43
PS: pokud někomu odpovídáš, klikni na jeho přezdívku v daném příspěvku. Naběhne ti dialogové okno a má to ten bonus, že se to dotyčnému zobrazí v "reakcích" ;-)
NButchi - Profil | Ne 7.8.2011 21:39:57
Podle mě vyhodíš peníze navíc, protože se zbytečně bráníš jiným značkám, jejichž výrobky by ti mohly sednout víc. Nebudu vůbec mluvit o tom, že jsou lehčí, rychlejší, tenčí.. Už samotný light je prut stavěný na slabé vlasce, nepotřebuješ kravský ocas, třepající se ještě půl hodiny po náhozu.
Shimana jsou podle mě předražené a tlusté žvejky - toť můj názor.
Mimochodem - můžu tě ubezpečit, že jestli přijde nový antares, beastmaster nebo cokoliv, bude to úplně to samé, jen k tomu dají jinou nálepku a o pětinu vyšší cenu.
Edit: Býval jsem zarytý shimanista, což se změnilo nedávno, když jsem jejich výrobky porovnal s jinými firmami.
NDopy - Profil | Ne 7.8.2011 21:31:59
Nmeteor - Profil | Ne 7.8.2011 21:22:22
Jinak souhlas s "Butchim". A prut za dvojnásobek ceny, než který jsi měl původně v merku, ti 2x víc ryb nevytáhne :-)
NDopy - Profil | Ne 7.8.2011 20:38:53
NButchi - Profil | Ne 7.8.2011 19:38:31
Fakt tě nechápu, že nedáš na vlastní úsudek. Pan Tychler pochopitelně propaguje Shimano, ale s Antaresem podle mě pěkně kecá.. Zkoušel jsi i jiné pruty? Třeba něco od Trabucca, Garbolina?
Jakou preferuješ akci?
NDopy - Profil | Ne 7.8.2011 19:25:24
Tento týden jsem psal M.Tychlerovi ohledně tady té otázce..doporučil mi ,když už cchi pořádnej prut tak PAK Antares ,že je to jeden z nejlepších prutů na trhu,takže mě asi zlomil :D..doporučil mi ale ať raději počkám nějakou chvíli ,že prej Shimano chystá novinky..tak uvidím ...a ještě díky,,a kdyby jste někdo měl zkušenosti s tím antaresem ať už starým či BX ,tak bych taktéž uvítal příspěvek :D díky
NSven - Profil | Ne 7.8.2011 15:23:36
Kolegové je popsali přesně a poslední věta Petra Havlíčka by měla být mottem popisek v nabídkách :-)))
Nvokounek - Profil | Ne 7.8.2011 13:39:14
NRADYNEK - Profil | Ne 7.8.2011 13:22:42
NPetr Havlíček - Profil | Út 2.8.2011 12:21:38
Uhlíková špice podle mě vliv na jemnost nemá žádnou. Moc rád na ně chytám na stojákách, nebo menších řekách jako je Sázava apod.
Kdo není úplně jelito, tak na nich se nedá utrhnout skoro žádná ryba i na hodně slabý fousy.
Nvokounek - Profil | Po 1.8.2011 22:03:17
Kde to žije - feeder
11:30NFeederařina na řece 64343
10:39NPickermánia-ultra light fishing 49076
StNGURU - vše kolem téhle značky 6270
StNMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
Co je nového - feeder + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
Doporučujeme cestovku
PEPA cestovní kancelář s.r.o.
Široká nabídka rybářských zájezdů a výprav: Švédsko, Norsko, Finsko, Irsko, Kanada, Aljaška, Kamčatka, Chile, Argentina,...











