- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
MO organizace a informace na internetu?
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
1x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Rytíř - Profil | Pá 3.6.2011 8:49:10
Paranoidní Schizofrenik - Profil | Pá 3.6.2011 6:10:19
zásadní problém při zřizování webů menších MO je zřejmě v absenci lidí schopných stránky realizovat a poté pravidelně aktualizovat, každopádně mají-li členové zájem o takové služby, mohou si je jednoduše navrhnout a odhlasovat na VČS, byť by se mělo jednat o stránky v duchu informační tabule s oscanovanými dokumenty vysícími na nástěnce dané MO....
Jirka Rybka - Profil | Pá 3.6.2011 5:38:50
Wildes - Profil | Čt 2.6.2011 15:58:17
Napadá mě .. pokud vyloženě nejedu někam na neznámou vodu tak se ani moc po infu o revíru nepídím .. maximálně zkouknu diskuzi na MRKu ... a pravda, někdy jsem překvapený a naštvaný ale hlavně sám na sebe -
- třeba teď o víkendu jsme jeli do Podyjí, svrběly mě ruky na podvečerní feeder v Rakvicích u silnice - nikdy jsem tam nebyl ale 1000x jsem jel okolo ... dojedem tam a zákaz lovu ...
... Přitom stačilo v pátek dopoledne zagůglovat MO Rakvice a věděl bych že tam budou závody ...
Prostě myslím že ty informace dohledat jdou ..
CarpHouser - Profil | Čt 2.6.2011 14:11:11
nofish - Profil | Čt 2.6.2011 12:50:43
Wildes - Profil | Čt 2.6.2011 12:45:57
.. i když zase mluvím za sebe - pokud někam jedu víc jak 30-40 a víc km tak jedu minimálně na noc či 2 a v tom případě mě osobně netankuje že ztratím hoďku či dvě zajížďkou ...
:)) a pravda - dycky když jedu takhle dál, tak je to na "solidní" revír jež MO na webu uvádí info ... takže je to myslím na dobré cestě, informace jsou dohledatelné (když už nikde tak pomocí SZ na MRKu .. pokud se mi nepodaří zjistit nic tak díky oblíbeným revírům v kartách mrku zjistím někoho kdo chytá a je na webu aktivní a napíšu mu ..¨
... je to podle mě hodně pohodlnosti ...
CarpHouser - Profil | Čt 2.6.2011 11:58:08
Wildes - Profil | Čt 2.6.2011 11:52:58
Myslím si, že pokud mám v blízkosti opravdu jen třeba 1 - 2 rybníky, není v rámci vesnické tiché pošty (a v rámci touhy rybáře po rybolovu) snad problém si informace k danému rybníku pohlídat ...
Na větší výpravy jezdím na několik různých revírů, v jejihž okolí se vždycky do 10-20 km najde jiný revír, kam lze sednout ... jistě pokud se specializuji jen na 1 druh ryby tak jiné revíry v okolí mě nemusí uspokojit, ale to je jen můj pešek ... ale ruku na srdce ... rybařina je tak strašně drahý koníček, že mě snad nerozhodí nějaký projetý litr benzínu navíc (hlavně když většinou člověk do vody naháže víc peňez než projede benzínu za účelem rybářské rekreace).
Nenavštívil jsem samozřejmě ani zlomek webových stránek MO, musím však říct, že MO revírů kam jezdím stránky má a informace aktualizuje (vždyť je to v zájmu každé MO ... určitě se ale najdou takové co takhle nečiní). A se sklopeným zrakem musím přiznat, že vždy, když jsem přijel k vodě a byl tam zákaz, tak zpětně při ověřování informace na netu jsem zjistil, že kdybych se podíval dopředu ušetřil bych si benzín i podrážky bot.
--------------------------------------------------------------------------------------
Podtrženo a sečteno,
jako povinnost bych to MO neudával, dle mého názoru je v hlavně v zájmu rybáře zjistit si podrobnosti o revíru sám podle jeho možností ... internet, telefon, ... osobní návštěva ..
Ono by to taky mohlo dojít (a dojde) tak daleko, že všecko bude přes internet a normálně se člověk nedozví nic ... a bude jen moje povinnost si to na netu najít (+ koupit počítač .. + řešit připojení + naučit se s tím dělat)
Co se týče obesílání členů svazu poštou .. v naší MO se nás zeptali buďto na mail nebo na doručovací adresu a podle toho co si řeknu tam mi to (ten 1 dopis + případně brigády) pošlou ...
kozic - Profil | Čt 2.6.2011 10:48:28
Když ani to nevyjde, tak obvykle brečím a dupu nohama.
rybomil - Profil | Čt 2.6.2011 10:32:07
Navíc někteří mají přístup alá jsem členem, chcete mě, tak se postarejte, vyplńte........
nofish - Profil | Čt 2.6.2011 10:27:18
Původní otázka byla myšlena dobře. Ono fakt nas... když pojedu 30-50 km a na revíru zjistím že je tam cedule "nezachytáš si". Tohle by asi chtělo nějak ošetřit, ovšem asi by to nebylo zas tak jednoduché a počítejme s tím, že tam jezdí i členové jinýh mo. A v tomhle případě je web nejrozumnější řešení.
kozic - Profil | Čt 2.6.2011 10:16:38
Sám bych si k těmto informacím našel cestu, ale odmítám to kvůli těm, co z různých důvodů nechcou či nepotřebují internet.
Rytíř - Profil | Čt 2.6.2011 10:06:40
smradzjzd - Profil | Čt 2.6.2011 9:31:02
Ať už kde co vysazují, nebo co se má kdy dělat.
Znám z okolí mraky lidí, co si kupují RL jen kvůli pár vycházkám k vodě v době, kdy zkrátka nemají "nic lepšího na práci"
smradzjzd - Profil | Čt 2.6.2011 9:24:16
Já sem jako člen rád, že mi přijde dopis se sumářem a formulářem co se za co bude platit.
Sumář vyplním, formulář taky, přidám povolenky, RL a členský průkaz, zadám v bance platební příkaz a v dopise to vše odnesu na poštu a za pár dní mám nové povolenky doma.
Pokud bych musel osobně v určitou dobu někam k vývěsce jezdit a zjišťovat kdy tam mám zas přijít stát frontu, tak budu hledat jinou organizaci kde mi to bude lépe vyhovovat.
Nic víc, nic míň
Rytíř - Profil | Čt 2.6.2011 9:17:41
hraji - Profil | Čt 2.6.2011 9:15:48
Rytíř - Profil | Čt 2.6.2011 9:13:08
smradzjzd - Profil | Čt 2.6.2011 9:10:22
Takže rozesílku dopisů chválím.
JKL - Profil | Čt 2.6.2011 8:57:44
Rytíř - Profil | Čt 2.6.2011 8:30:55
Rytíř - Profil | Čt 2.6.2011 8:29:30
hraji - Profil | Čt 2.6.2011 8:26:20
hraji - Profil | Čt 2.6.2011 8:24:58
kakr - Profil | Čt 2.6.2011 8:21:51
Je naprosto jedno, zda má MO členů 100 nebo 1000. Alikvotní peníz z členského poplatku je stejný pro všechny.
Nejde o kapra 35. V dopise jsou uvedeny platné ceny povolenek, úřední dny a hod a pod.
Rytíř - Profil | Čt 2.6.2011 8:17:10
kakr - Profil | Čt 2.6.2011 8:12:29
Členové si formou členských příspěvků platí nemalý peníz a tak mají právo na informace. Desetikoruna poštovného žádnou MO nepoloží, navíc valná většina MO ždímá členy různými manipulačními poplatky a pod.
Rytíř - Profil | Čt 2.6.2011 8:07:22
CarpHouser - Profil | Čt 2.6.2011 7:59:39
Jirka Rybka - Profil | Čt 2.6.2011 6:55:13
možná by pomohlo dát do BP nebo soupisu že Lovící je povinen se informovat MO web, osobně, atd o změnách či omezeních. pokud toto tam už není, jak se říká neznalost zákona neomlouvá
Kde to žije - všechna témata
16:17Lov pod jezem v letních vedrech? 19
14:35Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
13:42🔥 Grill a grilování 🔥 588
13:07Rybáři vs ochránci přirody 90
12:33ATTs hlásiče a ATTx příposlech 548
9:55Zkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
9:43Hlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ČtStaré Česke rybářské vybavení 399
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....










