Argumentář internetových diskuzí

Neustále se tu opakují debaty na tatáž témata. Rád bych nově diskutujícím pomohl a s vaším přispěním jim sestavil argumentář internetových diskuzí. Následně bych MRKu přenechal právo na jejich knižní vydání.

Chci chytat (chytám) non stop na svazových vodách. Proč je to správné?

Chci chytat (chytám) dravce na MP v době hájení na mušku. Proč je to správné?

Chci chytat (chytám) na podzim potočáky na P. Proč je to správné?

Chci chytat (chytám) z bivaku mimo dosah prutů. Proč je to správné?

Chci chytat (chytám) dravce na hájené, podměrečné ryby. Proč je to správné?

Chci chytat (chytám) na vyhrazených místech, kam mi nemají jiní rybáři co lézt. Proč je to správné?

Chci chytat (chytám) a přitom brodit, kdykoli a kdekoli se mi zlíbí. Proč je to správné?

Chci chytat (chytám) velké kapry, a proto je bráním i napadením rybáře za ponechání K 70. Proč je to správné?

Chci chytat (chytám) ryby pro všeobecné uznání a každou rybu si proto vyfotím. Proč je to správné?

Chci chytat (chytám) ryby na množství a potřebuji vědět počet a hmotnost úlovků, proto všechny úlovky pytluji a pak pouštím. Proč je to správné?

Samozřejmě nejde o kompletní výčet, takže uvítám i další argumentačně zapeklité pasti internetové komunikace s návrhem patřičného returnu rýpalovi.
Autor diskuse: strejka - Profil , 25.5.2011 všeobecné - ostatní
43 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

Nstrejka - Profil | Čt 26.5.2011 15:13:34

Jednotlivé argumenty v bodech jsou dobrý nápad. Je to přehlednější a líp se v tom člověk orientuje. V rychlé on-line přestřelce ja každá vteřina drahá a člověk se díky tomu snadno vyhne opakování sama sebe či spolubojovníků...

    Nrybomil - Profil | Čt 26.5.2011 15:08:25

    Aktuální argumentační past :

    Chci chytat ( chytám ) cíleně hájené ryby. Proč je to správné ?





    Tarn >> nefotím, přestože existuje ML
    add
    1) nemám foťák
    2) neumím to
    3) když mám foťák, nic nechytnu
    4) všechny ryby se mi zdají na focení moc malé
    5) nevím, jakým způsobem se strká malíček káčkám do řitního otvoru a co to oběma zůčastněným přináší
    6) neumím vkládat foto do ML
    7) tím pádem mi jde aura do kelu, no je to zkrátka v pr....
    8) radši se podívám na kvalitní foto suprových ryb jiných borců

      NMrknato - Profil | Čt 26.5.2011 14:46:40

      Chci chytat strejku, protože je divnej, možná bude i jedlej, ale nefotil bych ho. Chytám i jiný divný ryby, který nefotím. Otázka je, kdy není hájenej, abych ho nedejbože neupytlačil. To by mě zničilo.

        NLudaT - Profil | Čt 26.5.2011 14:13:46

        Mám nový otázky:
        Jsem ortodoxní C&R, jen štiky a candáty si beru. Proč je to správné?

        1. Štika a candát nadělají ve vodě spousty škody, protože žerou ostatní ryby.
        2. Kaprů je málo a zaslouží si úctu. Ostatních ryb je dost a nejsou zrovna in.
        3. Štika je kanibal a tak by se stejně požraly navzájem, to je lepší když ji zbaštím já.
        4. Candát vylovení stejně nepřežije, takže škoda ho pustit....
        5. Přeci to nenechám masařům.
        6. Závidíte. (*tohle je univerzální argument, použitelný na všechny otázky)*poznámka autora

        Jsem ortodoxní C&R, i přesto že chytám dravce na živou. Proč je to správné?

        1. Jsem šikovnej a umím zaseknout rychleji než to šlukne. Tudíž se nástražce nic nestane a zbytek životy šťastně dožije.
        2. Umím rybku napíchnout tak že se jí to vůbec nevadí.
        3. Plevelný ryby se do C&R nepočítají.
        4. Závidíte (*tohle je univerzální argument, použitelný na všechny otázky)*poznámka autora

          NJarda Š. - Profil | Čt 26.5.2011 13:19:07

          Pike >> Skoro bych řekl, že kaprařina je pro některé přímo náboženské přesvědčení a zabití kapra je pro ně jako zabití krávy pro hinduistu.

            NTarn - Profil | Čt 26.5.2011 13:08:28

            Ad: Chci chytat (chytám) ryby pro všeobecné uznání a každou rybu si proto vyfotím. Proč je to správné?

            Protože ač rozhodně nejsem podpantoflák, bez důkazů že jsem byl na rybách se vrátit domů nemohu. není rozhodující či jsem rybu chytil já či nikoliv, případné nedostatky jako zelená tráva v zimě a nedostatečné vybarvení ryby zvládne Photoshop.
            Mám nový foťák a velkokapacitní paměťovou kartu.
            Ač tvrdím, že mi nevadí když nenachytám, protože u vody je hezky, je třeba trumfnout kolegy, protože těch prvních míst jsem v životě moc nezískal.
            I slepé kuře někdy najde zrno a Sláva Štochl je můj vzor.
            Není důležité co fotím, ale aby toho bylo hodně, ryby fotím hlavně proto že je to jednodušší jak fotit psy, protože mne nekousnou když se jim to nelíbí. Když se moje fotky nelíbí kolegům, vždy je možné začít tvrdit že je to recese a snaha o výchovu ostatní že takhle teda ne.
            Fotím proto, že mi přibývá aura jak na mé fotky reagují kolegové
            Fotím proto, že existuje ML
            Fotím proto, že je to levnější jak ulovené ryby vycpávat a preparovat.

              Nstrejka - Profil | Čt 26.5.2011 12:51:12

              medvěd >> já ne, já to jen řídím :-)

                NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 26.5.2011 12:49:17

                strejka >> však je to pouze taková šablona, která slouží spíš k inspiraci

                  Nmedvěd - Profil | Čt 26.5.2011 12:48:44

                  strejka >> no velký úkol jsi si naložil.Já jdu tedy k vodě,když to říká Diego

                    Nstrejka - Profil | Čt 26.5.2011 12:44:59

                    Netipa - poslední hrdina MRKu >> pěkný, myslím, že to mnoha zapáleným pomůže. Ale nemůžeš napsat "pošahaný", poloviční senilové bych napsal...

                      Nlubos666.p - Profil | Čt 26.5.2011 12:41:41

                      Proč je správné dát si tuto diskuzi do ignorace? Páč takových slintů je tady všude dost-zdar!

                        NVišeň - Profil | Čt 26.5.2011 12:38:54

                        Dlouho to trvat nebude a lov non stop bude povolen.

                          NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 26.5.2011 12:35:11

                          strejka - >> Tedy začnu od začátku: Chci chytat (chytám) non stop na svazových vodách. Proč je to správné?

                          Z příkladu sousedních států můžeme vidět, že tam je lov nonstop zcela přirozený a běžný. Ptám se, proč bratia ze Slovenska můžou mít nonstop a my ne? Chytat ryby v noci je přirozené a jediné správné. Ryby nespí. Ryby žerou pořád. Argument, že si ryby potřebujou odpočinout je naprosto zcestný, jelikož ryby neodpočíaj. Argument, že by přibylo pytláků je ještě zcestnější. Jak by mohlo přibýt pytláků, když by přibylo rybářů a tím jistě i kontrol RS? Pche. Naopak pytláctví by ubylo, jelikož soudnej pytlák jde pytlačit někam, kde nikdo není. Celej náš řád je výplodem pošahaných rudých komunistů, kteří přežívají dodnes a nechce se jim zemřít. Zpátečníci to jsou povídám.
                          Lov ryb nonstop na svazovkách je tedy správný, jelikož je přirozený. Odjakživa byl lov o přelstění kořisti, využití všech výhod ku prospěchu. Ptám se tedy, proč nemůžeme využít výhodu, kterou nám naskýtá lov v noci v náš prospěch, jakožto výhodu, kterou využívali i naši předci?

                            NPike - Profil | Čt 26.5.2011 12:21:16

                            Pro to otázky týkající se lovu kaprů bych měl jednu univerzální odpověď, která lze využít v mnoha případech: " Protože kapr je kámoš, ne žrádlo. Já kapry pouštím, nejsem žádný masař."

                            Drobné nuance v odpovědích jsou možné, hlavní myšlenku bych ale vždy ponechal.

                              NXAXAP - Profil | Čt 26.5.2011 10:31:00

                              drozďák 30,42 >> jsi upjatý a pak mentálně zkostnělý! Je to jako s antikoncepcí, jedna dělá zlo, druhá ne, je potřeba si jen správně vybrat. Optej se Strejky, umí poradit, co dává a co ne. V rukách odborníka se budeš cítit dobře.

                                Nstrejka - Profil | Čt 26.5.2011 10:30:04

                                Netipa - poslední hrdina MRKu >> ber to jako soutěž a motivaci, když to zpracuješ lépe a užitečněji, bude v análu zapsaná právě ta tvá odpověď...

                                  Ndrozďák 30,42 - Profil | Čt 26.5.2011 10:27:44

                                  XAXAP >> to mě dělalo dobře, ale naštěstí jenom chvilku.

                                    NXAXAP - Profil | Čt 26.5.2011 10:26:35

                                    drozďák 30,42 >> tak White Moth v lajně? Přemýšlej o tom! :-)

                                      Ndrozďák 30,42 - Profil | Čt 26.5.2011 10:02:43

                                      XAXAP >> ta mě nedělá dobře.

                                        NMára85 - Profil | Čt 26.5.2011 9:50:47

                                        Netipa - poslední hrdina MRKu >> To by mohlo byt sice kontraproduktivni ale na druhou stranu by to mohl zadavatel otazky vyhodnotit a dat ti treba jednicku s hvezdickou a pochvalu pred nastoupenou jednotkou :-)

                                          NXAXAP - Profil | Čt 26.5.2011 9:50:45

                                          drozďák 30,42 >> jsi hovno kreativec a máš zkostnatělou mysl ... měl bys přemýšlet o green quill, ale rychle!

                                            NXAXAP - Profil | Čt 26.5.2011 9:49:45

                                            argumentaci potřebují jen mentální mlaďasové, mentální dospělci to dělaj a nepotřebují to veřejně probírat na místech, kde mohou očekávat konfliktní interferenci ... Indové taky nedemonstrují před Mekáčem, že?

                                              Ndrozďák 30,42 - Profil | Čt 26.5.2011 9:46:17

                                              Strécu, já bych ti rád pomohl, ale ať se snažím jak můžu, tak na tvoje otázky nenacházím logickou odpověď. Prostě fakt netuším, proč by to mělo být správné.

                                                NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 26.5.2011 9:41:17

                                                strejka >> Můžu si vzít libovolnou otázku? Zase aby si někdo nevzal tu samou a nepracovali oba na tom samým. To je kontraproduktivní

                                                  NJKL - Profil | Čt 26.5.2011 9:36:58

                                                  Zjednodušme to. Jsem jen já. Kde jsem já jsou ostatní nic. Co je správné určuji já. Co je nesprávné určuji já. Má li kdokoli odlišný názor pravdu mám já. O výkladu právních norem, případně o vyjímkách z nich rozhoduji já. O tom co je či není prospěšné rozhodnu s konečnnou platností já. Proč? Protože já chci.

                                                    Nretrívr - Profil | Čt 26.5.2011 9:36:49

                                                    strejka - >> Souhlasím s vydrákem.

                                                      Nrover - Profil | Čt 26.5.2011 9:36:46

                                                      strejka >>
                                                      Myslíš, že se k nějakému konkrétnímu cíli dopracuješ ?

                                                        Nstrejka - Profil | Čt 26.5.2011 9:32:22

                                                        bylo by fajn, aby si každý vzal jednu otázku a k ní zpracoval obhajobné argumenty, ať to má nějakou koncepci a směřuje to k cíli. Ono kolikrát není třeba něco nového vymýšlet, stačí převzít už vymyšlené, je toho tu dost a dost. Jen to pak utřídit...

                                                          NTarn - Profil | Čt 26.5.2011 9:31:58

                                                          Netipa - poslední hrdina MRKu >> spíš nechoď na ryby v pracovní době, to by přestali platit zcela jistě :-))))) I když možná že argument že ryby pouštíš by byla polehčující okolnost. :_))))))))))) nebo naopak

                                                            NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 26.5.2011 9:26:37

                                                            Tarn >> Když budu ryby pouštět, tak není jediný důvod aby mi neplatili :-)

                                                              Njenikkk - Profil | Čt 26.5.2011 9:25:46

                                                              Chci defenestrovat všechny členy zdejší MO. Proč je to správné?

                                                                NTarn - Profil | Čt 26.5.2011 9:23:17

                                                                Netipa - poslední hrdina MRKu >> :-))) co bys řekl na to, kdyby Ti v práci přestali platit. Když Ti přestanou platit znamená to že to není zaměstnanecký poměr, protože ten se vyznačuje mimo jiné platem za odvedenou práci a tudíž si nelze stěžovat podle zákoníku práce ? :-)))))

                                                                  NButchi - Profil | Čt 26.5.2011 9:22:01

                                                                  Netipa - poslední hrdina MRKu >>
                                                                  Nebo by sis mohl koupit agregát od Nikla, případně trojharpunu s šípem dipovaným v aromatu "Srážka kočky s autem" bez protihrotu.

                                                                    NKrabat - Profil | Čt 26.5.2011 9:15:06

                                                                    JKL >> zapoměl jsi na holky a chlebíčky

                                                                      NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 26.5.2011 9:01:12

                                                                      Jelikož ryby pouštím, je snad logické, že tomu rybaření celkově prospívám a tedy to, že chytám nonstop nebo na tři pruty nevadí. Stejnak ty ryby pustím, tak o co jako jde? Defacto bych klidně mohl chytat i dravce v době hájení, jelikož je pak hned pustím. Je to jako bych je vůbec nechytal a tedy se nic nestalo

                                                                        N: vydrák - Profil | Čt 26.5.2011 8:57:23

                                                                        Nechoď na sluníčko strejdo!!!

                                                                          NJKL - Profil | Čt 26.5.2011 8:54:36

                                                                          Chci si pobyt u vody užít a proto stanuji (bivakuji) kdekoli a kdykoli, k výpravě patří non-stop mejdan s alkoholem, zpěvem a pyrotechnikou. Tak je to správné a tak to ma byt.

                                                                            NKóĎA - Profil | Čt 26.5.2011 8:51:54

                                                                            kakr >> buzení v 02:00, aby si šli vytáhnout pruty? :-)

                                                                              Nkakr - Profil | Čt 26.5.2011 8:47:23

                                                                              strejka - >>
                                                                              Nezapomeň zařadit (ne)kompetentnost RS, včetně šikany poctivých rybářů.

                                                                                NVenca888 - Profil | Čt 26.5.2011 8:45:49

                                                                                DiegoGSX-R >> já tam seděl včera a nic jsem nechytil... takže jsem se vrátil k těm hádkám na netu - jde mi to líp...

                                                                                  NVenca888 - Profil | Čt 26.5.2011 8:45:14

                                                                                  Chci chytat (chytám) nonstop, protože omezení doby lovu považuju za nesmyslný, což mi dává morální právo ho porušovat.

                                                                                    NDiegoGSX-R - Profil | Čt 26.5.2011 8:42:54

                                                                                    kdyby jste pitomcí místo toho hádání se na internetových fórech radši seděli u vody

                                                                                      NButchi - Profil | Čt 26.5.2011 8:39:44

                                                                                      Zábavné argumentační pasti jistě budou ještě tyto:
                                                                                      Lov dravců bez lanka.
                                                                                      Lov na více prutů.
                                                                                      Zvyšování minimální a snižování maximální velikosti ryb.
                                                                                      Chytání na živou rybku a s tím spojená úmrtnost dravců.
                                                                                      Zdražování povolenek a hospodaření svazu.

                                                                                      Návrh returnu jest předmětem improvizace, jisté však je, že blb zůstane blbem a vítězství argumentů oponující strany nepřizná.
                                                                                      Vítejte na internetu.