- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Lekníny - výsadba do rybníka
máte někdo prosím zkušenosti s lekníny, výsadbou do rybníka, nikoli jezírka...
Dostal (koupil) jsem 4 baly leknínů, bílých, jsou cca 30x30 cm, je to celé zkácené na jakoby drn... Tj. je tam spousty malých šlahounků, o dělce 20cm a hlavní megakořen o tlouštce kolem 5cm, také zkrácený...
Jak by jste sázeli, jakou techniku, do čeho, zkušenosti s podobnou činností...
Chci je dát na hloubku...
Případně se ptejte, upřesním...
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
3x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
kedivad - Profil | Ne 5.6.2016 17:37:16
Kajman60 - Profil | Po 9.5.2011 20:08:09
čudlař02 - Profil | Po 9.5.2011 14:59:09
solex - Profil | Po 9.5.2011 14:56:30
nejhorší je to u těch ,co mám hodně hluboko,ty jsou hodně robustní
a rozrůstaj se nejrychleji
k zimování : já mám lekníny v hloubkách od 25cm do 1,5m
podle toho co je to za druh ,na zimu je nevyndávám,jezero
běžně promrzá až na 60 cm ledu (no jo ta naše Vysočina)
a leknímům to nevadí ani v těch mělčinách , rostou vesele dál
Miki 1 - Profil | Po 9.5.2011 14:40:13
Ale chtěl bych tě varovat, pokud se dostanou z kontejnerů tak si zaděláváš na problém.
Jejich kořeny mají pak opravdu neskutečný objem a za pár let ti ten rybníček doslova ucpou.
Nevím jak dalece jsou amuři schopni lekníny udržovat v lajně ale ty budeš muset a to každoročně. Na podzim leknín vyndat oříznout kořeny a pak pokud máš dost velkou hloubku (stačí nad pás) ho vrátíš do vody a nebo ho můžeš zimnit např. ve sklepě.
U mne si leknín svůj kontejner úplně roztrhal, naštěstí se sám utrhnul ze dna, ale i tak jsem ho musel rozřezat pilou ještě ve vodě, abych ho vůbec dostal na břeh (po třech letech).
Dost mne to vyděsilo a tak jsem ho zpátky už nedával. Raději pěstuji kosatce a papyrus u břehů.
Kajman60 - Profil | Po 9.5.2011 13:15:46
Nejlépe je to fakt sadit do těch černých zednických kýblů ALE bez žádných dír! a občas zkontrolovat(2-3xza léto),zda z něj nevylízá a nepřerůstá kořenová odnož.Tu ihned zlikvidovat,nebo někomu darovat.A pokud uvidíš z jara někde v místě kde jsi nesadil nový šlahoun,hned sním ven.
JKL - Profil | Po 9.5.2011 13:00:30
zamilovanejboy - Profil | Po 9.5.2011 12:32:42
G.Moolis - Profil | Po 9.5.2011 10:59:32
JKL - Profil | Po 9.5.2011 10:56:04
smradzjzd - Profil | Po 9.5.2011 9:23:34
sliver - samolibý vůl - Profil | Po 9.5.2011 9:17:13
smradzjzd - Profil | Po 9.5.2011 9:11:47
smradzjzd - Profil | Po 9.5.2011 9:10:21
sliver - samolibý vůl - Profil | Po 9.5.2011 9:02:53
JKL - Profil | Po 9.5.2011 9:00:10
smradzjzd - Profil | Po 9.5.2011 8:55:59
Ano PETky fungují (na rozdíl od el. plašičů), ale musí foukat vítr. Tchýně mi je PETkami vyhnala ze záhonů do ovocné části, kde mi zlikvidovaly mladý stromky. Tak se daly PETky po celé zahradě. a jsme zase tam kde jsme byli. Nevím kde jsou když fouká, ale ožraný je všechno pořád, i když méně.
Dřív na ně docela platil karbid vápenatý, ale dnes nevím kde ho sehnat.
JKL - Profil | Po 9.5.2011 8:45:23
smradzjzd - Profil | Po 9.5.2011 8:36:35
Ondatry si pamatuji, se chytaly do pastí kvůli kůži. Byly to jakési železa ( něco jak na medvěda) ale menší a čelisti měli jen z hladké kulatiny. Nasražovala se mrkev, řepa, jablko a dávalo se to na úroveň hladiny.
JKL - Profil | Po 9.5.2011 8:24:55
Kde to žije - všechna témata
0:14Lov pod jezem v letních vedrech? 10
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtRybáři vs ochránci přirody 86
ČtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ČtStaré Česke rybářské vybavení 399
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StPoradna: Redakce MRK.cz 1766
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic












