- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak se staráte o navijáky
Zajímá mě jak se staráte o navijáky, je to přeci docela drahá sranda. Mám problém s tím že mi naviják poměrně novej cca 1 rok při navíjení tak nějak vrže. Zkoušel jsem ho prostříknout WDčkem jen tak v celku, ale nepomohlo to. Mám ho rozebrat, nebo donýst do prodejny jestli mi ho nevyčistí? Jen podotýkám že mám Shimana, ten problematickej je Sahara GTE 3000, Poraďte prosím
Autor diskuse: Salám - Profil , 15.7.2004 všeobecné - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
Ntidlo | Čt 15.7.2004 16:51:24
Sahary mam dve - 3000HS.Vrze jen jedna zato brutalne.A neni to mazanim, je to tolerancema!WD jen podle me na rychle provizorni promaznuti nebo konzervaci.Potom ale nezbyva nez sundat krytky vyplachnout tech. benzinem a vazelina, vazelina, vazelina.Asi neni potreba nic special.Ja osobne tam rvu nejakou nemeckou na prevody biciklu a zlate!Rozhazet navijak do sroubku vetsinou vubec neni potreba.Davat to zpatky bez planku je obcas Rubikovka...Jinak mam i dve GD3059H a proti Saharam precizni,kovodelna prace!
NRasto | Čt 15.7.2004 14:23:27
Starsie navijaky som rozoberal.Shimano si netrufam.Hlavne koli cene.Mam jedno prednobrzdove Shimano (Stradic FG) co by si to uz zasluzilo.Jazdi 3 sezonu.Tak co mam sa do toho pustit?Alebo to mam poslat do servisu?BTW urcite VEEEELA ludi by nadchol clanok s fotkami ako rozobrat ci uz predno alebo zadnobrzdovy navijak.Coho sa vyvarovat.Ako odstranit stare mazivo ako a kam naniest nove.Ako rozpoznat opotrebovane suciastky.
NLumír P | Čt 15.7.2004 14:14:18
All: Mažu navijáky každoročně, hlavně tedy vláčecí. Má odchytáno 8 sezon a je stále v super stavu. Nejvíc se mi osvědčila vazelína Husqvarna na jehlové ložisko řetězky na motorové pile. Je jemná a odolá i výrazně vyšším teplotám, než které v navijáku můžou nastat. Co se mi neosvědčilo je cyklistická vazelína na uložení kol. Za měsíc vláčení zmizela. Nevím tedy kam, ale zmizela. Špatná není ani kvalitní zbrojní vazelína. Teď jsem pořídil originál na navijáky PENN a uvidím. Je to něco mezi vazelínou a hustým olejem.
NŠuli - Profil | Čt 15.7.2004 14:01:38
Honza:Já mám okurkáč vazelíny,je to nějaká silikonová.Má šlapat při teplotách od -20 do +60 stupňů.Jinak opravuju si jenom starý herky kterým už skončila záruka.
NHonza - Profil | Čt 15.7.2004 13:53:41
Tak by tu mohl někdo napsal jaký tuk je nejlepší ne? Třeba si tam někdo může chtít dát grafitovou vazelínu... Stačí klasická vazelína, nebo vodní? A co taková ta tahavá, jak se s ní mažou svislý čepy na nápravách u aut, myslim že číslo je 02.
NPiscicapus - Profil | Čt 15.7.2004 13:00:55
rybomil: souhlas a pouze vlastní ruce!!! Ani v nějaké prodejně, kde si chce chudák prodavač vydělat nějakou kačku navíc, a ani v servisu není nikdo ochotný si máčet prsty v benzínu, nebo perchloretylenu... Prostě mechanicky odstraní starý tuk a hotovo. Kydneme trochu vazelíny zabalíme, očistíme a těšíme se na další návštěvu.
Všem: údržba je podle mého důležitá a je jedno zda se jedná o plečku Shimano, nebo ještě větší křáp Tica... Někdo to tu psal, že v autě také měníme olej... :-))) A má pravdu!!! WD ano, ale né do navijáků...
Všem: údržba je podle mého důležitá a je jedno zda se jedná o plečku Shimano, nebo ještě větší křáp Tica... Někdo to tu psal, že v autě také měníme olej... :-))) A má pravdu!!! WD ano, ale né do navijáků...
NMoravák - Profil | Čt 15.7.2004 12:49:48
Jsem na navijáky pes a jediná údržba spočívá v chození na ryby a někdy otření. Namazání pouze víjmečně.
Npupi | Čt 15.7.2004 11:58:58
osobně bych do navijáku nikdy nelezl.Jestli shimano nebo něco jiného to je stejně jedno já mám v součastné době tica (měl jsem i shimana) něco málo přes rok a už jsou po druhé na reklamaci.Někdo prostě na nás musí vydělat
Nrybomil | Čt 15.7.2004 10:51:43
Veškerou údržbu a mazání vlastníma ručičkama.Taky mi nosí občas jiný lidi, hlavně
od dětí a důchodců.Nevěřím kolikrát vlastním očím, co s tim lidi dokážou udělat.Shimana myslím všeobecně jsou choulostivý na hrubé zacházení, mě fungují všechny OK.WD je spíš na škodu??? Existuje nějaký anglický přípravek, ten byl super, ale už ho dlouho nemám.Jinak už se to mazání popisovalo dostkrát tady i časopisech.Pokud je Sahara v záruce, upaluj reklamovat.
od dětí a důchodců.Nevěřím kolikrát vlastním očím, co s tim lidi dokážou udělat.Shimana myslím všeobecně jsou choulostivý na hrubé zacházení, mě fungují všechny OK.WD je spíš na škodu??? Existuje nějaký anglický přípravek, ten byl super, ale už ho dlouho nemám.Jinak už se to mazání popisovalo dostkrát tady i časopisech.Pokud je Sahara v záruce, upaluj reklamovat.
NHonza - Profil | Čt 15.7.2004 10:37:42
Jediná rada, přístě nekupovat Shimano :-) S tím už nic neudělaš, prostě je KO
NIceman | Čt 15.7.2004 10:26:25
Myslím si že WD je na převody špatná volba: Rozpouští vazelínu na pěknej sajrajt a sám není určený na mazání takto namáhaných převodů. Já radím WD na vnitřek navijáku nepoužívat.
Jinak jsem asi prase, ale navijáky nerozebírám ani nikam neposílám. Ale kdyby tak raději nějaký odborný servis než doma (nejsem zas tak zručný) ale zase né každý "machr" v ryb. prodejně tomu rozumí!!!
Jinak jsem asi prase, ale navijáky nerozebírám ani nikam neposílám. Ale kdyby tak raději nějaký odborný servis než doma (nejsem zas tak zručný) ale zase né každý "machr" v ryb. prodejně tomu rozumí!!!
Nstrejka - Profil | Čt 15.7.2004 9:55:16
krome navijaku na vlacku na sve navijaky kaslu, maximalne otru bordel, ale dovnitr nelezu, vlaceci kousek davam cas od casu na vycisteni do servisu
Nšeptal - Profil | Čt 15.7.2004 8:43:51
Já to vždycky rozebral úplně "na prach", vyčistil, a namastil vazelinou na navijáky, nebo prostříknul WDčkem. A v pohodě. Jen jsem dával bacha, abych nezkurvil šroubky. Abych v případě katastrofy moh ještě bez problémů reklamovat. Než to někam nosit a čekat, než oni se s tím vypořádají, tak jsem to řešil takhle. A měl jsem to na počkání a s jistotou, že je to zkontrolovaný úplně všude.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
PáNLov pod jezem v letních vedrech? 31
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáN🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáNRybářský kniho - koutek 143
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"













