- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Berounka-Všenory, Dobřichovice, Hlásná třebáň
Známej tvrdí,že je tato voda vyžraná od kormoránů.Víte o tom někdo něco?Chytáte tam?
Autor diskuse: kvasa - Profil , 1.5.2011 feeder - revíry, cestování
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
42x v oblíbených a 15x v ignorovaných.
NJarda 2004 - Profil | Ne 8.5.2011 11:38:52
N.D. >> Jen bych chtěl reagovat na článek z Pá 6.5.2011 21:51:37. Je celkem logické že ptákomil vždy najde diskusní cestu jak tu černou špínu alespoň v očích lidí neznalých problémů obhajovat. A vše staví na přirozenosti kormorána kdy se pták jen krmí pro vlastní přežití a rybáři potažmo masaři likvidují matečné ryby. Tohle je takový blábol až z toho bolí hlava. Kormorán sem nepatří a nikdy nepatřil a tak i jeho přirozenost v zahánění hladu sem nepatří. A to co kormorán dokáže zničit není zanedbatelnou částí to zdaleka ne. Jsou vody, které dovedou doslova zplundrovat a to i tam kde zásahy člověka nejsou tak tragické. Tohle ptačí loby za něco co sem nepatří, bude ještě dlouho ožehavou otázkou. Ale jen do doby Než někdo rozumný nechá škody způsobené kormoránem uhradit ptákomilům z vlastních kapes to by klučící s kroužky asi přehodnotili svůj zápal vůči chudáčkům ptáčkům, co jen papají. A jejich neustálé argumenty o vlastně v podstatě neškodném šmejdu, který se jen krmí aby přežil. Jenom že on tady nemá, co žít on sem nepatří a jeho působení na vody není malé ale likvidační. Nedávno zde proběhlo video rozlíceného ptákomila který na nějaké členské schůzi MO vysvětluje jak že to s kormoránem vlastně je a pevným neotřesitelným hlasem otáčel běh věcí a štos papírů v jeho ruce měl pomalu dokázat, že kormorán je vlastně ptákem neškodným. Proč tito lidé neberou v potaz, co vlastně chrání a veškerou vinu se snaží přehrát na ostatní faktory? A hned opovím ono je to nic nestojí a mají, co chtěli ale, pokud neponesou zodpovědnost tak to nikam nepovede a stát v uvozovkách mi budeme platit za škodu způsobenou tímhle morem z vlastních kapse a to nechci ani náhodou.Chtějí chránit nepůvodní druh tak nechť si chlapci najdou sponzora nebo použijí vlastní zdroje.
NN.D. - Profil | Ne 8.5.2011 10:17:01
dunde >> Co jsem napsal, je můj názor, tak jak jsem uvedl. Nevím jakou "PRAVDU" bych měl uvést. Co se týče placení a vysazování ryb a "správy" svěřených vod, tak bych otázku směřoval na příslušné orgány a ne na mne. Ceny povolenek jsou takové jaké jsou, doporučuji nahlédnout na ceny povolenek např. ve Velké Británii (víkendový lov na placeném úseku řeky = cca 40 GBL). Cena povolenky a další platby nezaručuje něčí úspěch, pokud máš dojem, že je to drahé, věnuj se jinému koníčku. Tvojí nespokojenost asi sotva vyřeším. - K otázce kormoránů jsem se vyjádřil, nemám nic dalšího, co bych uvedl. Pro mne tato diskuse končí - s díky a s pozdravem.
Ndunde - Profil | Ne 8.5.2011 0:12:21
N.D. >> tak do jakejch vod se vysazujou ryby. kdyř na to všichňi platíme. Máš pocit že je to málo peněz. Tak uved PRAVDU
NKóĎA - Profil | So 7.5.2011 15:44:18
N.D. >> ohledně té povodně se pod tvůj přispěvek tučně podepisuji. Jsem odchovanej Berounkou ve Zbečně a tam je situace ještě tragičtější :-(
NN.D. - Profil | So 7.5.2011 13:27:35
KóĎA >> Ano, toto je také pravda a naprostá. Před deseti lety jsem na závodním úseku nahodil a do 30 vteřin tam byla podoustev. Situace se radikálně změnila po povodních, kde celé úseky řeky byly zničeny. Od té doby je situace horší a horší. Avšak koryto řeky jbylo ještě více zregulováno po povodních jak na Berounce tak na Litavce, kde naprosto drasticky. Nechám dalších soudů a úvah, uvidíme na konci sezony. Nejsem kvalifikovaný přírodovědec abych mohl situaci hodnotit, jsou to jen úvahy. Nejdramatičtější zásahy do přírody činíme my - zde jsou důsledky, jakékoliv liché pře, kde to bere více a kde méně, jsou k ničemu - dobře nám tak. Asi přišla doba, kdy už budeme muset za všechno kolem sebe, co jsme způsobili, platit. Díky.
NKóĎA - Profil | So 7.5.2011 13:13:07
N.D. >> už loni stál závodní úsek v Berouně za hovno... Roky před tím to byl úplně jinej level. Podoustve jako nejčastěji lovená ryba úplně zmizela.
NN.D. - Profil | So 7.5.2011 13:08:02
Alpaj >> Tuším, že je registrováno kolem 200 000 rybářů - to už je setsakra pořádné hejno. Když si každý od vody odnese 3 ks ryb ročně jsme na čísle 600 000 ks ryb. Pochopitelně že číslo může byt vyšší a to až o řád. Úvahy o devastujícím účinku několika hejn kormoránů, byť jejich působení má prokazatekný vliv na rybí obsádku, mi přijdou po této primitivní statistice opravdu liché.
NMiki - Profil | So 7.5.2011 12:50:25
Rybkin >> to mě stačí, já tam rovněž nechytal, jen jsem vzpomínal na staré časy.
NMiki - Profil | So 7.5.2011 12:22:46
plavan >> Rozumím, jen ještě jeden takový malý nepodstatný dotaz. Hned vedle byly nějáké malé rybníčky a pamatuju si, že tam před závodama chytil nějákej děda metrovýho amura. jsou tam vůbec ještě ty rybníčky??
NAlpaj - Profil | So 7.5.2011 12:21:27
N.D. >> To je naprostá samozřejmost, Berounka se čím dál více reguluje. Méně míst ke tření, méně úkrytů, atd. atd.... A to v zimních měsících, kdy jsou zde tažná hejna černých sv....í, jim velice nahrává. Berounka je všeobecně mělká řeka. Je zde spoustu aktuálních faktorů, které dělají pro kormorána Berounku jako velmi snadné lovné místo. Nikdo zde neříká, že za vše mohou pouze kormoráni, ale konečný výsledný důsledek je souhra několika faktorů na jehož konci jsou právě kormoráni a na začátku celého řetězce je člověk!!
Nplavan - Profil | So 7.5.2011 11:57:18
Miki >> dneska tam chodí lidí málo a ryby proto nemají důvod se tam zdržovat. Takže už si tam tolik nezachytáš jako dříve, je potřeba tam jezdit opakovaně a krmit. Parma celoročně hájená, mě se tam líbí moc, ale poslední dobou jezdíme níž, protože to mám o 12km blíž a je to bez sekaček, cirkulárek, Rity a nepřátelských chatařů.
NMiki - Profil | So 7.5.2011 11:52:20
plavan >> Děkuju ti--super video, super ryby a foto. Díky moc. Já tam kdysi chytal dorosteneckou ligu a bylo to přesně v těch místech na proti těm chatkám. Vím že je to krásná voda a chtěl jsem si to jen připomenout, když se tady objevila tahle otázka.
Nplavan - Profil | So 7.5.2011 11:48:11
Miki >> http://www.youtube.com/watch?v=xgupNxvaBjc
a ještě jedno
http://www.youtube.com/watch?v=5Whb2rARknU
a ještě jedno
http://www.youtube.com/watch?v=5Whb2rARknU
Čtenáři této diskuse také sledují
NS feederem na kapry96912
NKorum - vše kolem téhle značky9590
NPickermánia-ultra light fishing49039
NMethod feeder a vše kolem něj40291
NFeederařina na řece64295
NFeeder videa - výběr MM201
NKlub Fanoušků Feederů Daiwa.10512
NLov dravců na feeder849
NVše kolem parmových prutů Bárbel.6058
NGURU - vše kolem téhle značky6267
Živě na MRK.cz
Kde to žije - feeder
5:39NFeederařina na řece 64295
NeNGURU - vše kolem téhle značky 6267
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNPickermánia-ultra light fishing 49039
NeNS feederem na kapry 96912
ÚtNDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NFeeder v okolí Zlína 4580
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
. . . NJihočeská Feederliga . 9457
Co je nového - feeder + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
15.8.Method Feeder Talian první.misto...
22.8.Feeder Talian 3















