- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rady o lovu dravců na rybku
Prosím o rady v této technice lovu - výběr rybičky (druh), velikost, návod na montáže ( + foto ), výběr - na položenou nebo plavanou, lepší mrtvá nebo živá ..atd. --.> budu rád za každou radu a zkušenost v tomto oboru :-)Prosím o připojení fotek k diskuzi --> pokud je to možné.
Děkuji předem za odpovědi
Petrův Zdar
Jaká nástražní rybka je ta " NEJ " ?
A) Plotice61%
B) Perlín11%
C) Cejn2%
D) Karas 8%
E) Lín 2%
F) Kapr17%
Od 28.4.2011 hlasovalo 150 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NDave> - Profil | Ne 8.5.2011 14:58:18
NRytíř - Profil | Ne 8.5.2011 14:54:48
Ncz - Fisherman - Profil | Ne 8.5.2011 14:52:17
NDave> - Profil | Ne 8.5.2011 14:14:39
Na podzim nechávám karásky ve vance na dvoře, když nejsou žádná vedra, tak se karásci s minimem vzduchu vyrovnají od září až do zamrznutí.
Nhonza_heartofeurope - Profil | Út 3.5.2011 14:15:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NVERŇÁK - Profil | Út 3.5.2011 13:39:01
Nkam!kaze - Profil | Út 3.5.2011 7:18:58
Nloveckaprů - Profil | Po 2.5.2011 21:20:00
Nkaňka - Profil | Po 2.5.2011 21:17:54
Nloveckaprů - Profil | Po 2.5.2011 21:15:45
Nkaňka - Profil | Po 2.5.2011 21:14:28
Nloveckaprů - Profil | Po 2.5.2011 21:10:25
Nloveckaprů - Profil | Po 2.5.2011 21:05:36
Ncz - Fisherman - Profil | Po 2.5.2011 20:36:50
NDave> - Profil | Po 2.5.2011 14:53:21
Nšťovíček - Profil | Po 2.5.2011 14:50:40
NDave> - Profil | Po 2.5.2011 14:49:27
NJarda Š. - Profil | Po 2.5.2011 14:47:04
Nšmudla - Profil | Po 2.5.2011 14:42:50
Proto bych dneska doporučil toho jelce proudníka, i když toho nemám odzkoušenýho (ale zato ho umím chytnout narozdíl od karase nebo lína, kterého bych zase já nenastražil ale radši zbaštil).
Převážení tlouště i proudníka je ale stejnej problém na náročnost kyslíku atd. Proudník 15-20cm bude výborná nástražka, obecně mám štíhlejší rybky radši.
Nšťovíček - Profil | Po 2.5.2011 14:41:14
Npepa-č - Profil | Po 2.5.2011 14:28:50
NDave> - Profil | Po 2.5.2011 14:26:16
NJarda Š. - Profil | Po 2.5.2011 14:14:55
NDart Ness - Profil | Po 2.5.2011 14:13:20
Nšmudla - Profil | Po 2.5.2011 14:01:03
Napomenu autora že do ankety zapoměl přidat Hrouzek, Okoun, Tloušť, ouklej :-)
Na hrouzky se mi výborně chytalo - byl čilý, hodně vydrží i v malé kádičce na zahrádce, dal se vozit k vodě ve větší PET flašce(horší to bylo s jejich dostáváním ven z flašky), moc sem si pochvaloval úspěšnost záseků(štika ho klofne a basta fidly celej v tlamě), taky na něj bylo nekompromisně nejvíc záběrů( chytal jsem na ně pstruhy, okouny, štiky i candáta).
Okoun mě jako nástražní rybka zklamal(moc se nehejbe a když jsem ho naposledy použil- 18-22cm okyš na kaču, tak mi ho štička cca 50-53cm pošvejkala, a i přes docel adlouhé čekání se nechala po záseku kousek potáhnout a flust okoun okovaný dvěma trojháčky letěl vzduchem a já byl bez štiky).
Tlouště jsem nastražil jen jednou (měl jsem tlouštíky 10-15cm ze pstruhovky a díky nouzi o jinou nástražní rybku jsem jich použil na kačenu na štiky na přehradě), záběry brzo, zásek seděl, tlouštíka 27-33 cm budu snad nastražovat letos v létě na sumce či větší štiku (určitě takovýho vezme i 60-65cm štika) tak se nechám překvapit jestli je dovezu k vodě živé (tloušti rádi leknou a nachytat je u vody je velmi těžké).
Cejna jsem měl na prutě jednou - pidištička mi 15cm cejnka požvejkala, zásek do prázdna..nevím sem z cejna rozpačitý.
Karase nemám kde sehnat - leda akvarijního.
Plotici jsem použil vlastně naposledy a to úspěšně, plotka je dobrá rybka nástražní.
Perlína rád nastražuju jako kousek filety (zdá se mě že na filetu z perlína berou o 200% víc než na jiný rybí maso(fileta z tloušťě = nic, fileta z cejna=nic moc, fileta z plotice= no ujde něco zabere).
A ještě jedna zajímavá rybka se dá nabodnout- jelec proudník (nemá míru, je štíhlý, výborná alternativa vůči plotici nebo menšímu tlouštíkovi).
Na oukleje nechytám protože je neumím chytit(jsou daleko od břehu a červíky nekupuju), ale co sem slyšel tak ouklej je dobrá nástražní rybka na položenou- narozdíl od plotice či hrouzka a okouna se tlačí k hladině a dělá čurbes a nezamotá se(narozdíl od stejné situace při lovu na plavanou kdy k hladině se tlačící ouklej zamotává udici.
uf tak víc nevím. Do války Rybka versus přívlač umělotina se míchat nechci. Vyzkoušel jsem oboje a jak kde jak kdy. Od rybolovu na rybku mně nejčastěji odradí lenost starat se o rybky, nebo problematický lov nástražky vhodné velikosti u vody .. a taky mě nebaví čekat na záběr dvě tři čtiři hodiny nebo být bez záběru potahu celou vycházku.. Občas ve snu přemýšlím jakýho krokodýla bych chytil nastražit štiku 40-50cm :)
NJarda Š. - Profil | Po 2.5.2011 13:45:34
NPedro1 - Profil | Po 2.5.2011 13:14:58
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Po 2.5.2011 12:37:14
Nrybomil - Profil | Po 2.5.2011 11:01:51
V podstatě nemá smysl diskutovat o ničem jiným.....jenom jsme jinýma diskusema zmeškali pár let.
Ncz - Fisherman - Profil | Po 2.5.2011 10:46:10
NVenca888 - Profil | Po 2.5.2011 9:14:01
NVenca888 - Profil | Po 2.5.2011 9:06:14
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Po 2.5.2011 8:59:33
NMarfi - Profil | Po 2.5.2011 8:56:21
NVenca888 - Profil | Po 2.5.2011 8:49:50
NMarfi - Profil | Po 2.5.2011 8:48:01
NVenca888 - Profil | Po 2.5.2011 8:45:11
NMarfi - Profil | Po 2.5.2011 8:23:40
NRytíř - Profil | Po 2.5.2011 7:57:58
Nb.gun - Profil | Ne 1.5.2011 23:06:34
NVenca888 - Profil | Ne 1.5.2011 22:44:44
všichni ne - já proto, abych je sežral... :-)
NVenca888 - Profil | Ne 1.5.2011 22:43:48
NFilip00 - Profil | Ne 1.5.2011 20:06:29
NRytíř - Profil | Ne 1.5.2011 19:54:25
NVenca888 - Profil | So 30.4.2011 23:39:20
Snaž se to omluvit sám sobě, jak chceš...to je věc tvýho svědomí. To moje mi to zkrátka nedovoluje a hotovo. Každýho věc.
NStavba - Profil | So 30.4.2011 23:34:32
NVenca888 - Profil | So 30.4.2011 23:23:28
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33425
NVýroba woblerů31008
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NRare woblery - Rapala14054
NVláčenie z člnu27208
NÚhoří sezona 201210521
NPrivlac s multiplikatorom31598
NFotky ryb pouze na přívlač107201
NDaiwa Certate vs Shimano Twin Power552
NKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb...159964
Kde to žije - dravci
12:50NBurza na přívlačové nástrahy 33425
11:08NFotky ryb pouze na přívlač 107201
9:21NÚhoří sezona 2012 10521
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoNRare woblery - Rapala 14054
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . NÚlovky na přívlač z Moravy 2
. . . NTrojháčky na dravce 60
. . . NJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
-25% akce na FOX a FOX RAGEZa 48 Kč
FOX Weekend od čtvrtku 25.6. do pondělí 29.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na celý sortiment vč. novinek. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_FOX25. Více na www.chytil.cz
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...















