- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Úbytek pstruhů potočních
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NMrknato - Profil | Čt 28.4.2011 8:35:35
právě proto, že i já objíždím revíry, tak právě proto jsem zastáncem územního hospodaření. To ale nic nemění na tom, co jsem psal. Na tom není nic konspirativního. Rozumím ti, že u Vás to máte jinak, ale pouze u Vás. Tam nechytám a ani Vaše problémy neřeším. To, co píšu se týká zbytku ČRS a myslím, že to je množina dostatečná.
MO, spolky, privatizanti, pokud by se dostali nejen k pstruhovkám, tak naprosto zničí to, co funguje cca 60let a většině to vyhovuje. To, že to poslední dobou skřípe je dáno skutečně tím, že to, co je svazová rybařina není až tak jasné. Mně tedy rozhodně ne. Z této nejasnosti vychází i nejasnosti finanční a kompetenční. Právě proto vlastní vodu nechci, současný systém mně vyhovuje. To, co ho ničí není systém, ale zájmy právě MO, spolků, kteří na něm parazitují. To je problém, který se nabaluje na problém, který tu zmínil Salmo1. S tímto problémem ani soukromník, privatizant nic neudělá. Co může udělat privatizant, ale i svaz je to, že naveze průmyslovou rybu a toky kam nezasahují ČOV nechá svému přirozenému vývoji a ne že je bude nesmyslně "dojit".
Naleš vavřina - Profil | Čt 28.4.2011 8:16:07
Nxmac - Profil | Čt 28.4.2011 8:14:28
Podívej se, jsem kluk z vesnice a taky objíždím revíry půlky republiky a nejsem sám. Neznám jediného lovce pstruhů, který by se spokojil s tím, co má okolo baráku. Tyhle tvé konspirační teorie jsou hodně nedomyšlené, místy až hystericky plácané blbosti. To, že se nikam nejezdilo, platilo tak před padesáti lety. Markantní úbytek je tak posledních 15-20 let ...
Nicméně, šanci vyzkoušet tvé teoretické modely hospodaření máš. Sežeň si podobně smýšlející a vrhni se na to buď infiltrací do vedení některé MO, nebo si pořiďte vlastní vodu - i to je dnes možné.
Nxmac - Profil | Čt 28.4.2011 8:05:47
NPstruh27 - Profil | Čt 28.4.2011 7:34:41
NMrknato - Profil | Čt 28.4.2011 7:26:30
Myslím, že kdyby pepici platili za rybařinu tomu, kdo skutečně jejich peníze přemění v ryby a ne svým darmojedům, zas by to bylo nejen s potočákem lepší.... Tím, kam by peníze měly směřovat je dnes ÚS, ne privatizant a nemusí to být bankéř, hoteliér, ale jsou to i MO, které mají své privátní vody....... a že jich je a nebo MO bez vody s velkou členskou základnou, nebo tááákhle malinkou, nebo turistické MO, viz paní Iva....
Ndrozďák 30,42 - Profil | Čt 28.4.2011 7:21:59
Jen skromný návrh - vynech mě z převýchovy a napni své úsilí třeba k těm kormoránům a já půjdu na ryby.
NMrknato - Profil | Čt 28.4.2011 7:13:53
Naleš vavřina - Profil | Čt 28.4.2011 6:43:54
Nrover - Profil | St 27.4.2011 23:26:12
Vím kam směřuješ, civilizační "rozmach" se dá těžko zastavit, ...a příroda bohužel trpí :-(
Člověk za tímto problémem prostě stojí, to je neoddiskutovatelný fakt. Je těžké, něco zpětně napravovat, ...chce to hodně úsilí a vytrvalosti, ...v dnešní době bohužel nedostatkové zboží :-(
NSalmo1 - Profil | St 27.4.2011 23:14:37
To by byla ta lepší varianta.Nicméně několik ekologických inovací začíná poněkud pokulhávat svojí funkčností a tak bych rád i toto rozlouskl.
Naposledy to bylo v sobotu, kdy lidem v podstatě bylo doporučeno vzhledem ke karcinogenům nesvítit dlouhodobě úspornými žárovkami a už vůbec ne tam kde se dlouhodobě zdržujeme a v blízkosti hlavy.Tak je tedy máme asi zakopat na zahradě nebo co:-)
Nrover - Profil | St 27.4.2011 23:01:08
S tím se dá souhlasit, ...nicméně papírovou ČOV neznám, ...přirozeně odbouratelných látek vypouštěných do vod v přírodě je v rámci rozvíjející se civilizace hodně, snad ropné látky vybočují z této normy, ...
Nemyslím si, že menší či větší množství ČOV zásadně ovlivňují problém s úbytkem potočáků ...
Nstrejka - Profil | St 27.4.2011 22:46:20
Řízek: staví se podhůří fest, to ano, ale jsou to desítky či stovky baráků navíc hlavě většinou ne na trvalé bydlení, furt si říkám, že taková apartní papírna na toku je úplně jiná liga, ale ta Salmova myšlenka, že pár měsíců v žumpě může se splašky udělat divy, je docela zajímavá...
NSalmo1 - Profil | St 27.4.2011 22:44:19
NŘízek 29,76 - Profil | St 27.4.2011 22:39:21
může to být ovšem muj subjektivní dojem, statisticky to podchycený nemám:-)
NSalmo1 - Profil | St 27.4.2011 22:38:00
Podle mého hraje roli čas v žumpě:o), kde se to všechno tak nějak hromadilo, reagovalo, mnohdy i samoneutralizovalo.Dnes to jde řekněme za tepla rychle do vody.
Nrover - Profil | St 27.4.2011 22:37:36
Souhlasím, rozumný názor. Merito věci je úplně někde jinde, ...na tomto chatu to nevyřeší nikdo :-)
Nstrejka - Profil | St 27.4.2011 22:36:39
Kde to žije - všechna témata
0:14NLov pod jezem v letních vedrech? 10
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNRybáři vs ochránci přirody 86
ČtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












