- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Úbytek pstruhů potočních
V posledních letech se setkávám s tím, že je čím dál tím méně pstruhů potočních. Jsou sice nasazování ale okamžitě jsou sežrány přemnoženou vydrou, volavkou,...; v chovných potůčcích se ze 100000 nasazených pstroužků sloví okolo 10000-20000 ročků. Vranky a jiná vodní havěť už skoro vymizela-> nemá co jíst. Jaké jsou příčiny toho že pstruzi nerostou, je jich málo(krom známých věcí jako masaření, vyder, ptáků). Je to spojeno s čistotou/nečistotou vody, regulacím...? Jak s tím bojovat? Tím že nasadíme duháky kteří se do 14 dnů vyloví to asi nepůjde.
Autor diskuse: Metallica - Profil , 26.4.2011 všeobecné - ostatní
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
5x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
strejka - Profil | St 27.4.2011 22:31:17
Salmo1 >> si na druhou stranu říkám, že před dvaceti lety, kdy vše nějak teklo někam, byť ne napřímo do potoka, si ty splašky a hlavně chemie (saponáty atd.) musely ve finále i z přepadů žump do někam nějak cestu do toho potoka najít, přecijen to byly desítky či stovky baráků v každé horní dolní, i když zem je silný filtr, o tom žádná, ale fabriky atd. myslím nemohly být menší zlo...
Salmo1 - Profil | St 27.4.2011 22:26:51
Otázkou tedy je skutečná funkčnost těchto ČOV.Osobně jsem ještě neslyšel od jednoho jediného člověka žijícího do vzdálenosti 1km od ČOV, jedinou pozitivní větu na tyto ČOV.To je poněkud zarážející, protože se skloňuje pouze smrad, svrab, špína.
strejka - Profil | St 27.4.2011 22:25:40
rover >> to je fuk, ČOV mě nenapadly, tebe taky ne, tak se v tom nerejpejme, nikam to nepovede...
rover - Profil | St 27.4.2011 22:24:28
strejka >>
A mezi "katy" potočáků počítáš i člověka, potažmo jeho geniální nápady ?
A mezi "katy" potočáků počítáš i člověka, potažmo jeho geniální nápady ?
Salmo1 - Profil | St 27.4.2011 22:19:54
strejka >> Ne, dříve to bylo tak, že trativod ze septiků do potoka mělo jen relativně několik staveb v bezprostřední blízkosti.Dnes však prostřednictvím kanalizace je veden všechen bordel z celé vesnice do ČOV a následně do potoků.Nárůst splachů do potoka je řádově ve stovkách procent.
strejka - Profil | St 27.4.2011 22:15:22
rover >> sorry, ale dle mě jsi ty nečetl pozorně mou reakci na Salma...
strejka - Profil | St 27.4.2011 22:14:22
Salmo1 >> jakože čistá pro celý potravní řetězec neúživná voda?
Salmo1 - Profil | St 27.4.2011 22:04:55
strejka >> Já ho vidím a už delší dobu i sleduji, sonduji a ptám se:-)
Jsou to malé nenápadné, drahé , funkčně problematické vesnické ČOV.Ty dnes stojí prakticky v každé vesnici a na každém potoce.Mnohdy je to to jediné, co se na potoce změnilo.
Jsou to malé nenápadné, drahé , funkčně problematické vesnické ČOV.Ty dnes stojí prakticky v každé vesnici a na každém potoce.Mnohdy je to to jediné, co se na potoce změnilo.
strejka - Profil | St 27.4.2011 22:00:03
Salmo1 >> já fakt snad kromě zemědělské chemie nevidím jediného kata potočáků, který by v debatě nezazněl...
Salmo1 - Profil | St 27.4.2011 21:54:36
To opravdu nikdo neviděl přirozený potok v relativně dobrém stavu pro lososovitou rybu, který ale je stejně relativně až na pár kousků prázdný?Tam níže uvedené faktory jsou minimální, přesto kapacitně je tato voda prázdná z nějakých 80-90%.Několik podobných vod jsem prošel a našel jsem společný faktor který tyto vody spojuje.
strejka - Profil | St 27.4.2011 21:53:32
retrívr >> nejmenovat, akorát si tam nalákáte davy hltačů mouder na MRKu, za sezonu dokážou zničit jakýkoli prozrazený revír...
Skier - Profil | St 27.4.2011 21:52:09
Šiban >> Na zahájení jsem chytl jednoho a jeden mi spadl, jinak sem chytl asi 30 sivenů a duháků.... Jestli chodíš na ryby někde v podhůří na zapomenutym potůčku, malinky pstroužci se tam dají vyštourat, ale jakmile vyrazíš na podhorsky řícky, alespon tady v okolí, tak je těch potočáků zatraceně málo... a co jsem já viděl, je jich čím dál mín, ptž se odnášejí od vody ryby co sotva přesahují 25cm, i když sem koukal ted o víkendu, že v modrym dodatku k řádu je to zvedlý na 30cm, ale to nikdo nečte :-)
retrívr - Profil | St 27.4.2011 21:51:33
strejka >> Předpokládám, že je to horní část Jizery. Bydlím tady.Je to MO Jilemnice.
u.x.a. - Profil | St 27.4.2011 21:51:13
kuzma >> tři měsíce jsou dlouhá doba,celoroční hájení by bylo nejlepší ještě lepší je ale zákaz lovu na daných mistech.
kuzma - Profil | St 27.4.2011 21:49:09
u.x.a. >> to už muže bejt rovnou hájenej celoročně :)) ty 3 mesice na víc by už nikoho nevytrhli ...
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
10:09Rybáři vs ochránci přirody 88
9:59Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 5
9:55Zkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
9:43Hlídač slev eshopů 752
0:14Lov pod jezem v letních vedrech? 10
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ČtStaré Česke rybářské vybavení 399
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Specialista pro kapraře Chyť a pusť
Plzeň, Rokycanská 1337/64










