Naviják Centrepin

Používá někdo tento naviják? Podělte se o zkušenosti.
Autor diskuse: Ati - Profil , 19.3.2011 plavaná - náčiní, doplňky
Dále moderuje: berlinan Profil

MISO* - Profil | Pá 25.3.2011 14:18:08

PTR >> pochybujem. jednak chytam casto na vodach, kde treba nastrahu uplne zastavit a tu je delicka bezkonkurencna, a ak potrebujem splavovat na vacsom useku pouzijem bolonu, a ked som lenivy feeder. Centrepin je podla mna fakt na specificke vody, mensie, plytsie riecky a potoky.

    PTR - Profil | Pá 25.3.2011 13:52:16

    MISO* >> Jenom potvrdím zkušenosti ostatních. Velká očka a menší počet. Ostaně uvidíš až vyzkoušíš, že tenhle způsob lovu na řekách začneš upřednostňovat před klasickou plavačkou i feederem.

      Mike - Profil | Pá 25.3.2011 13:11:05

      Šlapeto >> sériový float prut je řešení (to jsou ty výjimky, o kterých jsem psal), ale nabídka je tak mizerná, že jsem si nic jako finální řešení opravdu nevybral. Jako nouzovku jsem si koupil Daiwa Aqualite Power Float 10-50 g, není to špatný prut, ale co mám toho stavěného Harrisona, tak jsem jej už do ruky nevzal. Kdyby měl někdo zájem, tak je k mání....

        MISO* - Profil | Pá 25.3.2011 12:53:34

        Šlapeto >> dakujem, ale zatial este pockam, koli par jalcom zatial speci vybavu nepotrebujem. Zachvilu sa zacne sezona naplno, a tam uz mam nachystanu delicku, matchky a feeder, takze na specialitky tipu Centrepin nebude cas. Ine by bolo, keby som mal nedaleko domu zodpovedajucu riecku, kde by som to vyuzil, ale kedze na 90% chytam na velkych riekach a stojakoch, vyuzitie by bolo male. Ale mozno ze raz...;-)

          Alpaj - Profil | Pá 25.3.2011 12:34:43

          Mike >> Souhlas, odchytat se dá ve finále na vše. Ale pro chytání s pinem jsou pro ,,mne" velká očka naprostý základ. Menší tření a také je důležité, že pokud nahazuješ s pinem a nebo se o to snažíš :-), tak u malých oček se ti chytají smyčky vlasce u prvních dvou oček před navijákem. Takže jednoznačně velká očka.

            Šlapeto - Profil | Pá 25.3.2011 12:13:41

            MISO* >> Zkus nějaký Float nebo něco z toho http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=636802 . Mikeovým požadavkům to třeba trochu bude odpovídat.

              Mike - Profil | Pá 25.3.2011 11:18:15

              MISO* >> když jsem hledal prut na pin, tak jsem chtěl, aby ten prut měl: větší očka než klasická matchka (zejména v zimě při teplotách kolem nuly matchka zamrzá velmi rychle), menší počet oček (menší tření, aby splávek snadněji roztočil pina) a byl trošku tužší (nemám rád žvejky). Nic takového až na výjimky (které se mi stejně nelíbily) se sériově nevyrábí, tak jsem si ten prut nechal postavit a mám přesně, co jsem chtěl. A spokojenost.
              Ale i s matchkou se to dá, o tom žádná...

                MISO* - Profil | Pá 25.3.2011 10:54:53

                cim su tie pruty tak specialne? klasicke matchky su nevhodne???

                  Mike - Profil | Čt 24.3.2011 12:40:20

                  Alpaj >> na krámu, potřebuju ještě krabku červů...

                    Alpaj - Profil | Čt 24.3.2011 12:38:20

                    Mike >> na krámu a nebo doma?

                      PTR - Profil | Čt 24.3.2011 11:47:36

                      Mike >> Tak jsem to ani nemyslel. Stačili mi dva z neděle. Spíš kvůli času se k ničemu jinému pořádně nedostane :-))

                        Mike - Profil | Čt 24.3.2011 11:47:15

                        Alpaj >> dneska se za ním stavím a dáme řeč....

                          Mike - Profil | Čt 24.3.2011 11:45:15

                          PTR >>si nemyslím, že se tím dá slušně uživit, zejména když v krámech vidíš hlavně ty, co zajímá teleskop za 300 a naviják za 350..... Zatím tady asi na to není trh, ale časem třeba bude. Uvidíme...

                            Alpaj - Profil | Čt 24.3.2011 11:45:10

                            Mike >> Já jsem s ním byl o víkendu na rybách, dobrá parta, špatný revír :-) Malý plivátko, málo vody.

                              PTR - Profil | Čt 24.3.2011 11:43:38

                              Mike >> To stejně bude ta první varianta :-))

                                Mike - Profil | Čt 24.3.2011 11:43:00

                                Alpaj >> nemám klasické Asso Ultra, to je drát, mám verzi Soft.

                                Jarda se asi na ryby moc nedostane. Ale co, pořád chtěl nové zákazníky, tak má, co chtěl:-))

                                  PTR - Profil | Čt 24.3.2011 11:40:51

                                  Mike >> To je potom začne stavět na plný ouvazek :-))

                                    Mike - Profil | Čt 24.3.2011 11:40:14

                                    PTR >> no možná i byl, ale prozatím jsem se odměnil jinak:-)). Jen ještě pořád trochu přemýšlím, jestli koupit Martin Bowler Special Edition nebo mi bude stačit náhradní cívka na Sheffielda, když na dva piny současně chytat asi nebudu. Prostě občas potřebuju mít i silnější vlasec (zejména až s tím půjdu po kaprech).

                                      Alpaj - Profil | Čt 24.3.2011 11:40:06

                                      Mike >> Tak s tím časem to bude mazec. Já čekám ted na 10.04 další prut a další kámo rybář na dva a nějakou tu přestavbu a vím o dalších asi 6 blankách (kaprových), který má doma rozdělané na práci :-) Asi si bude muset trochu máknout :-)

                                        PTR - Profil | Čt 24.3.2011 11:39:49

                                        Alpaj >> Mám Greyse a Hardyho.
                                        To cralusso mě přišlo taky docela měkké, tak až ho otestuji dám info.