Naviják Centrepin

Používá někdo tento naviják? Podělte se o zkušenosti.
Autor diskuse: Ati - Profil , 19.3.2011 plavaná - náčiní, doplňky
Dále moderuje: berlinan Profil

foxxx - Profil | So 28.12.2013 16:19:05

Bundik_ova >> Ahoj.Nemám,Dnes jsem ho poprvé objevil na českém e-shopu,tak jsem dal na něj odkaz.

    Bundik_ova - Profil | So 28.12.2013 15:55:54

    foxxx >> Máš jej? Uvažoval jsem o něj, ale z UK. Nakonec mě odradily recenze, kde se dost píše o vadných kusech. A posílat to zpět do UK se mi nechtělo.

      Calex - Profil | Út 24.12.2013 12:32:41

      Zdar lovci, každýmu kdo má rád převod 1:1, přeji hodně zdraví , hezké svátky a příští rok hodně času na ryby. Libor

        Mike - Profil | Út 24.12.2013 12:19:28

        Všem příznivcům centrepinu přeji vše dobré v příštím roce. Ať se točí!

          paia - Profil | Ne 22.12.2013 14:43:24

          big.John >> říká, že to má kvůli větru.

            pepson - Profil | Ne 22.12.2013 14:26:18

            big.John >> ten chlap v tom videu to má naopak,ale asi mu to vyhovuje.Väčšina z nás je zvyknutá navíjať smerom dopredu.Ďalej,mať vlasec zdola je IMO výhodnejšie pre tzv. Wallis cast-to je spôsob nahadzovania,nájdeš na youtube.K tej sile vlasca, v zahr.článkoch to je od 0,12-0,18,v závislosti od očakávaných rýb, platia pravidlá ako pre klasickú plavačku-na kapre si nedám 0,12 kmeň a 0,10 náväzec ;-).Viac Ti poradia kolegovia,ja som začal tento rok.

              pepson - Profil | Ne 22.12.2013 14:04:44

              Pre mňa už začala centrepin sezóna.Ja blbec som sa dnes sústredil na jamy a až na konci som si všimol,že jalce stoja v tíšine pred prúdom.Voda čistá,hĺbka do 0,5 m a tak 0,12 náväzec,Loafer 2,4 gr. a chytal som 15 metrov a nižšie-ryby boli opatrné.Veľkosť nič moc,tento bol najväčší.

                big.John - Profil | Ne 22.12.2013 13:03:09

                Ahoj, rád bych taky zkusil centrepin a chtěl bych se zeptat kolikátku vlasec a hlavně kolik ho natočit? Navíc ani nemám představu zda když je ,,cívka" plná, nebo natočená jen na půl, jestli to má nějaký vliv na odtáčení při náhozech a splavávání (jde to líp? hůř?)
                Další věc ze který jsem trochu mimo tak je podle tohoto videa
                http://www.youtube.com/watch?v=M3t55DdzyvM
                čas 1:43 - zdá se mi to a nebo má onen pán natočený vlasec na navijáku ,,proti srsti"? popř. je to v něčem lepší a nebo žiju v omylu, že vlasec má jít obráceně?
                Díky za každou radu - opravdu o tom moc nevím
                PS: Kdyby se našel někdo z Prahy a byl ochotný mě vzít s sebou k vodě, tak budu moooc vděčný

                  pepson - Profil | Ne 15.12.2013 18:59:33

                  paia >> Jasné,na to som myslel.Dík.

                    paia - Profil | Pá 13.12.2013 16:01:14

                    pepson >> ještě si k tomu sežeň bužírky.

                      pepson - Profil | Pá 13.12.2013 14:08:19

                      Najhoršie na tom je to,že neviem,čo vlastne budem potrebovať,pretože Preston,ani Drennan sa k nám nedováža.Nabudúce už budem múdrejší.

                        PTR - Profil | Pá 13.12.2013 10:06:48

                        pepson >> A časem tu sbírku ještě rozšíříš :-)

                          Mike - Profil | Čt 12.12.2013 20:06:42

                          pepson >> dobře jsi udělal, každá sranda něco stojí:-))

                            pepson - Profil | Čt 12.12.2013 17:42:16

                            Konečne som si obstaral plaváky (teda,ale je to darda).

                              PTR - Profil | Po 25.11.2013 8:34:59

                              splávky používát ještě tyto http://middytackle.com/products/?id=14&p=4&c=H&t=H6​ a obdobné od Foxe a Drennana.

                                PTR - Profil | Po 25.11.2013 8:29:04

                                Koukám, že se diskuse opět trošku rozjela. Pruty mám floatové od Daiwy a ještě nerozbalený J.W. Young trotter. Wallise jsem ještě řádně nezkoušel, neb chytám na malých vodách.

                                  Bundik_ova - Profil | So 23.11.2013 23:52:05

                                  Alpaj >> No uvidime v dalsi petiletce. Dik.

                                    Alpaj - Profil | So 23.11.2013 23:41:52

                                    Doporucuji pouze vytrvali trenink. Wallise praktikuji jiz 4 roky a porad si myslim, ze je co pilovat. Pres pet delek prutu se da krasne hazet s 2g, je to v technice. Prut Hardy - malinko vetsi ocka, rychla spicka.

                                      Bundik_ova - Profil | So 23.11.2013 23:24:57

                                      paia >> Paio, vypada to hezky, ale on tim wallisem nahazuje mnohem tezsi sestavu, nez je maly 2gr avon a par cervu. Mrkni tady - http://www.youtube.com/watch?v=2_S5JnfVNgY takhle si predstavuji anglicky styl chytani s pinem... krasa.