Naviják Centrepin

Používá někdo tento naviják? Podělte se o zkušenosti.
Autor diskuse: Ati - Profil , 19.3.2011 plavaná - náčiní, doplňky
Dále moderuje: berlinan Profil

Bundik_ova - Profil | So 23.11.2013 23:16:32

paia >> Diky za reakci. Ja wallis taky neumim, resp. se stale dost trapim. Ale prislo mi to jako jediny rozumny zpusob, jak nahazovat dale, nez na 2 delky prutu. Na uzkych rickach to resim jako ty, stahnu si vlasec a nahodim spodem.

    paia - Profil | So 23.11.2013 23:12:57

    pěkná ukázka několika technik... http://www.youtube.com/watch?v=RlEIpFRNPNc

      paia - Profil | So 23.11.2013 23:09:31

      Bundik_ova >> já teda wallisem nenahazuju, neumím to, ale když si stáhnu ze tří oček vlasec prstem, tak se tak na těch 8-10 metrů dostanu.

        Bundik_ova - Profil | So 23.11.2013 21:29:27

        splavek >> No k tem splavku asi tolik, ze jsem si objednal temer celou radu - od neco pres 1 gram az tusim k 4 gramum (to jsou ty barbel modely). A mam dost problem s nahazovanim tech malych gramazi, protoze chytam s normalni matchkou (hodne ocek) a je dost problem to nahodit. Sestava neni tak tezka, aby jsi ten silon rychle vytahla z navijaku . I kdyz - u me to je asi rukama, ale kdyz se snazim nahazovat wallis castem (to je ten zpusob, kdy trhnutim roztocis centerpin a silon se volne odviji = melo by to letat nejdale), dopadnu vetsinou s parukou na pinu (a to mam vodic vlasce). U vetsich gramazi to jde vyrazne lepe. Takze jeziskovi napis jen o ty vyssi gramaze. Ale pokud budes prohanet tlouste na malych rickach, kde nahodis spodem, pak bez klidne i do nizsich gramazi, splavky jsou samozrejme citlivejsi. V kazdem pripade - maly pytlik cervu, jemny prak, lehky prut a pin ... mas se na co tesit :))) Akorat se priprav na to, ze pro spoustu lidi budes muskarem chytajicim na splavek .-)

        Jinak ja na pin chytam neco pres 1/4 roku, takze jsem fakt zelenac a necitim se uplne, ze bych mohl nekomu radit. To tu neni nikdo jiny, zkusenejsi, co by ti poradil? U nas toho o chytani na pin moc neni, ja se ucim z UK webu a videi. V cestine toho moc nenajdes :-(

          splavek - Profil | So 23.11.2013 17:56:22

          Bundik_ova >> Díky za vyčerpávající odpověď.Tak doufám,že se věc podaří a bude centrepin a k tomu i nějaké splávky,zkusím napsat ježíškovy :-) :-),popřípadě do toho ježíška tahat nebudu a zajistím si sám:-) :-)

            Bundik_ova - Profil | Pá 22.11.2013 22:44:20

            splavek >> No nevím, jestli "kuře nepoučuje slepici" :) Myslím, že rybám je to fuč, jde jen o to, aby jsi měl dobře viditelnou anténku splávku a mohl jsi případně i tahat nástrahu po dně (s přidržováním), protože ten splávek popouštíš klidně i 30m pod sebe. Vhodný tvar splávku na trotting najdeš třeba tady: http://www.gofishing.co.uk/Angling-Times/Section/ho​w-to/Coarse-fishing-advice/Fishing-Tips2/John-Wilso​ns-Fishing-Tips/John-Wilson-on-long-trotting-on-riv​ers/ "FLOATS FOR LONG TROTTING". Centerpin je super naviják na šoulačku a malé říčky. Obsluhu prutu i případné přibržďování cívky/splávku provádíš jednou rukou a druhou třeba popíjíš kafe :) Na zimu ideál.

            Edit: jinak sorry zapoměl jsem, splávky jsem kupoval tady: http://www.rybarskepotreby-braunstar.cz/splavek-mid​dy-barbel-trotters-1--z30897CZ případně http://www.rybarskepotreby-braunstar.cz/splavek-mid​dy-big-stick-2-4g-z30896CZ

              splavek - Profil | Pá 22.11.2013 18:06:38

              Bundik_ova >> Mě centrepin napadl v souvislosti z lovem tloušťu na játra,třešně a višně,ale dokáži si ho představit i v jiných situacích, mě se líbí ta možnost plynule pouštět sestavu po proudu,lehce přidržet,zvednout nástrahu ode dna a znovu puštět vodou.Jetě by mě zajímala jedna věc,dají se použít naše běžné splávky na řeku,nebo je potřeba mít ty spešl,co jsou tu jejich fotky?

                Bundik_ova - Profil | Čt 21.11.2013 20:26:08

                splavek >> To chapu, ja ten svuj objednaval taky ze SportCarpu. - vubec jsem netusil do ceho jdu a tak jsem si rikal, ze pokud to bude uplne mimo, tak jej nepouzity vratim v 14 denni lhute. Ale docela me to chytlo a dneska, kdybych objednaval novy, tak uz z UK. Navic u nas koupis tak TFG, na eBayi je ten vyber mnohem vetsi. Akorat ne vsichni prodejci to posilaji do nasi bananove republiky... Pokud mas nekde malou ricku, tak na soulacku to je skvely navijak.

                  Mike - Profil | Čt 21.11.2013 20:15:27

                  Calex >> super funkce:-)))

                    Calex - Profil | Čt 21.11.2013 20:07:23

                    Mike >> Dík. Jo, je dobrej. Když chytám pod nohama na boloňku s pinem, tak mi to funguje jako hlásič :-))))

                      pepson - Profil | Čt 21.11.2013 19:30:20

                      splavek >> Pokiaľ máš prachy,tak sú origo prúty (hlavne v UK) na trotting,ktoré majú väčšie očká-ako písal Mike.Určite záleží na veľkosti rieky,kde budeš splavávať-čím väčšia,tým dlhší prút.Ja mám 11 Ft Maver,ktorý je tak akurát (niekde až moc),aby som sa vopchal medzi kriaky na "mojej" riečke,ale na väčšom toku by to bolo málo.Teda za predpokladu,že budeš chytať z brehu.

                        splavek - Profil | Čt 21.11.2013 18:42:02

                        Mike >> Díky za info,on mráz a matchka nedou dohromady ani u klasiky.

                          Mike - Profil | Čt 21.11.2013 18:29:50

                          splavek >> i matchka se dá. Já mám teda raději něco s většími očky, ale matchka není nic proti ničemu. Jen nesmí mrznout.

                            splavek - Profil | Čt 21.11.2013 18:27:29

                            Kolegové mám ještě jeden dotaz,na chytání z centrepinem je potřeba nějaký spešl prut,nebo můžu směle využit i standartní matchku?

                              splavek - Profil | Čt 21.11.2013 18:25:49

                              Bundik_ova >> Já budu rád,když si ho pořídím u nás z našeho e-shopu,nevládnu jinou řečí než češtinou(tedy mám maturitu z ruštiny,ale to už je dávno pasé).Další věc je placení a všecho kolem,na todle jsem poněkud nepraktický člověk.

                                splavek - Profil | Čt 21.11.2013 18:22:26

                                Otík Brčků >> Díky za informace,ten vodič vlasce beru v potaz,tím se asi nic nepokazí.

                                  Mike - Profil | Čt 21.11.2013 17:26:35

                                  Calex >> nemám. Tohle dávali do Speedie De Luxe a nějak jsem nepřišel na to, k čemu by mi to pomohlo. Tak mám jen dvě obyčejné.
                                  A s tímhle jsou ty speedie nejmíň o 20 liber dražší.
                                  Koneckonců, ten cvrček je dobrej akorát k tomu, aby se z navijáku neodmotával vlasec, když složím prut, na položenou s ním (zatím) nechytám.

                                    Calex - Profil | Čt 21.11.2013 16:43:25

                                    Mike >> Zdar, prosím tě, máš u nějakého pinu tohle štelování síly pružinky cvrka? Teď jsem to objevil u jedný spedie.

                                      Bundik_ova - Profil | Čt 21.11.2013 15:51:36

                                      Kolegové přidám se s dotazem - jak řešíte nahazování splávků do 2gr? Mám normální matchku, takže spousta oček, a lehčí splávky se mi nedaří nahazovat (Walis castem). V dostanu se jen na délku matchky. Dík.

                                        Bundik_ova - Profil | Čt 21.11.2013 15:48:39

                                        splavek >> Ahoj, mám stejný jako má Otík Brčků a je v pohodě. Jen bych zvážil objednání přímo z UK eBay. Vychází to tam o dost lépe, než ze SportCarpu.