Naviják Centrepin

Používá někdo tento naviják? Podělte se o zkušenosti.
Autor diskuse: Ati - Profil , 19.3.2011 plavaná - náčiní, doplňky
Dále moderuje: berlinan Profil

Npepson - Profil | So 2.11.2013 18:50:14

Skúšal som určiť vek mojej Speedie,ale je to takmer nemožné.Veľmi zaujímavá stránka s fotkami všetkých verzií speedie ;-))
http://centrepins.yuku.com/topic/406#.UnU4YVMxjf0

    Npepson - Profil | So 2.11.2013 16:55:36

    No čo,kolegovia,ako to ide na centrepin? Ja som včera skúšal pod splavom-nič,potom na takej dlhšej jame,ale len plosky a plotičky (do 8 cm).Jalce,ani podustvy nemali chuť.Moc sa ani nečudujem,bola čistá voda a nízky stav.

      NS&F - pescador - Profil | So 4.5.2013 20:58:52

      paia >> Jj. :-))) Taky mě to tak připadalo když jsem to viděl prvně.

        Npaia - Profil | So 4.5.2013 20:49:35

        S&F - pescador >> tak trochu perpetum mobile... ;o)

          Npepson - Profil | St 1.5.2013 14:50:17

          Dnešný test dopadol slušne, zopár jalčekov a granuláč 30 cm.Nahadzovanie šlo iba spôsobom "double loop", na ten "wallis" treba pár rokov tréningu ;-),skúsil som pár krát a vlasec som mal všade okrem vody.Prúd nad splavom bol taký slabý,že mi 4 gr plavák nevládal roztočiť pin :-O.Buď blbý plavák (tvar ako petržlen),alebo ten prúd pri brehu bol fakt takmer žiadny.V každom prípade budem rybačku s pinom skúšať ďalej.
          PS: nakoniec som toho vlasca dal len pol kotuľky,t.j cca 70 metrov,díky za rady.

            NPTR - Profil | Út 30.4.2013 13:24:51

            pepson >> Udělej to jak ti radí Mike, ví o čem píše. Já tam mám max. 100 m.

              Npepson - Profil | Po 29.4.2013 18:59:05

              Chlapi,diky.Takze to tam dam bez podmotavky,ale celych 150 metrov,vsak sa to postupne minie..Chod je podla mna dobry s minimalnou volou,takmer neznatelnou.Asi s tou cievkou nikde majitel buchol,pretoze je v jednom mieste nepatrne ohnuta,ale vidiet to len,ked sa toci,volnym okom nie.V stredu ide do boja,tak uvidim,ako mi pojde nahadzovanie,to budu nervy .

                NMike - Profil | Po 29.4.2013 18:44:25

                pepson >> 50-70 metrů bohatě stačí, zrovna na téhle Speedii mám sotva polovinu :-).
                Jak se točí? Předpokládám, že chodí výborně.

                  Npaia - Profil | Po 29.4.2013 18:13:10

                  pepson >> já mám na pinu namotáno tak 30 metrů... ;o)

                    Npepson - Profil | Po 29.4.2013 17:19:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Nedá mi to a musím sa pochváliť ;-)
                    Mal by som jednu technickú:Mám 150 m špulku s vlascom.Mám ešte podmotať,alebo nie?Ide o to,že tých 150 metrov bude tak na spodku cievky a bude "kockatý".Díky.

                      Npepson - Profil | Pá 19.4.2013 17:25:11

                      No a toto je maximum,čo u nás kúpim (aj gramážou,aj tvarom).A navyše tie 4-gramové sú dlhé 25 cm (od čiary ponoru).
                      PTR-tiež tá riečka u mňa má tak od pol metra do metra.
                      Mike-tie by mi bolo veru ľúto obtrhať niekde po kriakoch.

                        NMike - Profil | Pá 19.4.2013 14:01:48

                        pepson >> taky pár takových kousků z Anglie mám. Jasně, Andrew Field to není, ale pro inspiraci dobré...

                          NPTR - Profil | Pá 19.4.2013 13:48:00

                          pepson >> On i tehký spláveček pin roztočí ve správném proudu. Já jim případně trochu pomohu - tak u mě to je dáno velikostí vody, protože do 40 cm používám spíš lehčí ( cca 2 g)

                            NPTR - Profil | Pá 19.4.2013 13:46:21

                            Mike >> Tak tuto sestavu mám také a Barbel Trotter se chystám provětrat o víkendu :-)

                              NMike - Profil | Pá 19.4.2013 13:16:01

                              PTR >> ty od Middy mám taky rád, ale můj favorit je Barbel Trotter.

                                Npepson - Profil | Pá 19.4.2013 13:14:50

                                Niekde na nete som zazrel návod na výrobu "Avon" plavákov z balzy a husacieho brka,ke´d to balz. telo je prevŕtané 5mm vrtákom a durch ide to brko,ktoré hore trčí cca 1 cm.Vyzeralo to veľmi dobre,samozrejme je to zábavka na dlhé zimné večery;-)
                                Tu je to,ale to už je umelecké dielo:
                                http://www.lureofthefloat.co.uk/avons.html

                                  Npepson - Profil | Pá 19.4.2013 13:11:06

                                  PTR >> to vyzerá dobre,ale ako som už písal nižšie,u nás z tých 100 druhov, čo je na výber som našiel "všeho všudy" tri typy.Dám foto.Asi budem musieť objednať z UK,ale väčšie množstvo,pretože poštovné je 6 Libier.Ke´d budem doma,tak hodím foto tých Drennan-ov o ktoré by som mal záujem a zaujímala by ma odporučená gramáž, IMO od 4gr do 8 gr??? Aby som nenakúpil príliš ľahké/ťažké a nevyužijem ich.

                                    Npepson - Profil | Pá 19.4.2013 6:53:03

                                    Mike >> Tá gramáž je nízka,uvedomil som si to,ke´d som si prešiel obrázky v tomto vlákne,kde sa to pohybuje od 3 do 8 gramov.Ešte kúpim nejaký plávajúci vlasec (Trabucco mám aj na feeder,aj match-tie fast sinking),tak by nemusel byť zlý ani na toto.Speedia už cestuje,ale zajtra to testnem ešte bez nej.