Naviják Centrepin

Používá někdo tento naviják? Podělte se o zkušenosti.
Autor diskuse: Ati - Profil , 19.3.2011 plavaná - náčiní, doplňky
Dále moderuje: berlinan Profil

NMike - Profil | Čt 18.4.2013 20:11:18

pepson >> splávky pěkné, jestli to jde, přidal bych na gramáži. I když z té Speedie vlasec vytáhne i těch 2,5g.

    Naxel82 - Profil | Čt 18.4.2013 18:27:57

    pánové. může te mi někdo popsat tuhle metodu? takže je to na plavajdu s mačovkou a pouštění po proudu? díky

      Npepson - Profil | Čt 18.4.2013 17:16:26

      U nás v predajni majú plavákov cca 100 druhov,ale tento jediný sa mi zdal vhodný na trotting:
      Prípadne dajte foto vhodných tvarov.Videl som tu len tvary ála Drennan Floater,Avon a to je asi všetko.

        Npepson - Profil | Po 15.4.2013 17:23:24

        Mike >> Nazdar Mike.EDIT SZ.

          NPTR - Profil | Pá 12.4.2013 10:22:51

          Mike >> To máš pravdu. A nejen pěknej i dobře točí :-)

            NMike - Profil | Pá 12.4.2013 9:18:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            PTR >> akorát škoda, že neudělali i trochu větší model. Ale i tak, je to pěknej navijáček.

              NPTR - Profil | Pá 12.4.2013 9:00:04

              pepson >> Mike opravdu ví o čem píše. Jednu Speedii mám taky od něj a musím uznat, že šlape dobře.

                Npepson - Profil | Čt 11.4.2013 19:09:07

                Mike >> ten článok veľa vysvetľuje,super! Díky moc.

                  NMike - Profil | Čt 11.4.2013 18:50:49

                  pepson >> tady máš ještě jeden článek k tématu: http://centerpinning.com/tomkins
                  Cena u Speedie záleží na stavu, v zásadě se pohybuje od 40 do 150 liber. Mám dvě, úzkou a širokou a platil jsem je kolem 50 liber + pošta. Jen pozor, má malý průměr - 4 palce a to se pak člověk natočí, když má stahovat sestavu z třeba 50 metrů. Takže ji používám jen na malé potoky, kde to nechávám splavávat jen pár metrů. Na větší řeky bych bral něco s průměrem 4,5 palce, se to nezdá, ale půl palce je celkem znát.

                    Npepson - Profil | Čt 11.4.2013 18:30:44

                    Mike >> ahá,fakt tam píšu o ložiskách.Už som z toho dopletený,prečítal som X názorov na X centrepinov,že sa mi to už melie dokopy.Jednu speediu mám v merku na ebay,koľko je tak asi dobrá cena?Podľa už vydražených sú teraz Speedie dosť v obľube.Ono v podstate všetko od Grice and Young by malo byť dobré,či už pod značkou Shakespeare,Avon atď,si myslím.Ak nie,oprav ma,prosím Ťa.Dík.

                      NMike - Profil | Čt 11.4.2013 17:59:16

                      pepson >> Ikonix i TFG ložiska mají, viz. např. http://www.ukmatchangler.com/match/articles/reviews​/ikonix/centrepin.php
                      Přítomnost ložiska neznamená vůbec nic.
                      Mám doma nejméně 40 let starou Speedii (bez ložisek), která má už hodně natočeno a kdyby se tak lehce točily moje piny s ložisky (Okuma Sheffield nebo Dave Swallow centrepin), tak by to byla paráda.

                        Npepson - Profil | Čt 11.4.2013 17:04:00

                        Mike >> myslel som si,že na ložiskách sa to ľahšie točí a tá oska sa nezoderie.Tie tri,čo som vymenoval (Ikonix,TFG,MK2) tie ložiská asi nemajú,inak by sa tým výrobca určite v popise pochválil.Aj keď existuje klzné ložisko a to je prípad tých troch,si myslím,ale nie som strojár.

                          NMike - Profil | Čt 11.4.2013 15:13:42

                          pepson >> piny, jež uvádíš, mají všechny ložiska. Levnější piny je mají téměř všechny bez výjimky.
                          Bezložiskové piny mám tři a nevidím jediný důvod, proč tam cpát ložiska. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že piny bez ložisek chodí daleko lépe než ty s ložisky. Koneckonců pin (hrot, kolík) je důvod, proč se tak tomu navijáku říká.

                            Npepson - Profil | Čt 11.4.2013 14:16:03

                            Podľa popisu sú napr.Ikonix,TFGear,M Cortesi MK2 bez ložisiek.C-piny s ložiskami sú od 100 Euro vyššie (ojazdené na ebay+pošta).Chcel by som Vás poprosiť,kto má niektorý z tých bezložiskových, či by bolo možné osadiť na osku ložiská?Naživo som žiadny nevidel,nemám kde :-(.Nechce sa mi investovať cca 150 Euro za nový Sheffield,len na základe obrázku a to ešte neviem,či ma to bude baviť ;-) Ďakujem.

                              Npaia - Profil | Pá 29.3.2013 0:05:57

                              Podzimek >> za 15-16 stovek pořídíš z ebaye Ikonix nebo TFG centrepin. k tomu nějakej proutek...

                                NPodzimek - Profil | Čt 28.3.2013 21:01:50

                                Tak to nakonec neklaplo, no nic budu hledat dal.

                                  Npaia - Profil | Po 25.3.2013 14:49:48

                                  Podzimek >> já myslím, že stačit to bude.

                                    NPodzimek - Profil | So 23.3.2013 17:25:33

                                    Dobry den, moc se mim líbí tento styl ,chtěl byh si centr pořídit a natrefil sem na tento inzerat
                                    http://aukro.cz/luxusni-plavackovy-set-pro-fajnsmek​ry-shakespeare-i3108141044.html
                                    poradil by mi někdo prosím jestli to má cenu alespon pro začátek

                                      Npaia - Profil | Ne 17.2.2013 1:06:47

                                      u toho centerpinu jsem rád za větší očka, ktery mám právě na té krátké matchce. na 3,90 mám pidi očka a mám pocit, že by to mohlo dost ovlivňovat průchod vlasce.

                                        NS&F - pescador - Profil | So 16.2.2013 22:36:40

                                        Kluci díky moc za vysvětlení,názory a objasnění.