Naviják Centrepin

Používá někdo tento naviják? Podělte se o zkušenosti.
Autor diskuse: Ati - Profil , 19.3.2011 plavaná - náčiní, doplňky
Dále moderuje: berlinan Profil

NCalex - Profil | So 16.2.2013 20:22:29

S&F - pescador >> jak píše Mike, na jedný vodě ho dávám i na boloňku. Jinak chytám na float pruty.

    NMike - Profil | So 16.2.2013 19:25:57

    S&F - pescador >> používám na středně velké říčky 3,9 m, na menší 3,6 m a na ptoky klidně 3,3 m. Žádná univerzální délka není. Ale každý to může mít jinak. Jo a vlastně nepoužívám ani match prut:-).

      NS&F - pescador - Profil | So 16.2.2013 18:04:53

      paia >> No ? A já čekám,že spíše to budou délky od 390 cm nahoru ....

        Npaia - Profil | So 16.2.2013 17:58:11

        S&F - pescador >> vůbec nejsem zkušenej, ale naprosto s přehledem mi vyhovuje 330 cm s relativně gumovější akcí.

          NS&F - pescador - Profil | So 16.2.2013 15:27:46

          Možná hloupá otázka ale jaká je dle vás ideální "univerzální" délka match prutu při lovu s centrepinem.
          Ano, vím,že určitě záleží na velikosti řeky a pod. ale zajímalo by mě jaké délky prutů třeba používáte nejčastěji vy co by rozhodně zkušenější "centrepináři".
          Děkuju za případné odpovědi.

            Nberlinan - Profil | So 9.2.2013 19:15:52

            Mike >> jo, taky si rikam. Toastovy chleb: http://www.predatorpublications.co.uk/coarseanglero​nline/ribn3/ribn3.html Chyta kousek od Berlina na Spreve, ja tam byl taky a nechytl jsem nic :-)

              Nberlinan - Profil | So 9.2.2013 19:06:27

              Dotaz: chytate s pinem jenom na plavanou nebo i na polozenou ?

                NMike - Profil | So 9.2.2013 19:05:38

                berlinan >> vem tousťák a nic neřeš. Na červy v zimě nechytám, je jim chladno a nehejbou se:-)

                  Nberlinan - Profil | So 9.2.2013 19:01:34

                  Mike >> aha :-)
                  ja uz mam piny dva, podarilo se mi vydrazit na ebay trudex za 35 liber a nastesti v dobrem stavu. K vode se snad taky na chvilku zitra dostanu. Jenom nemam zadne cerviky, nevim jestli to ma bez nich vubec smysl. Ale stejne pujdu, aspon se projdu :-)

                    NMike - Profil | So 9.2.2013 18:45:44

                    berlinan >> je vedenej zdola, jen je to zamotaný:-)
                    Ale už jsem viděl i nějaké video, kde maník chytal tak, jak píšeš a celkem to dávalo smysl. Asi se to míň motá, když se nepoužívá line guard. Jen by mi vadilo, že bych musel navíjet obráceně. Ale to je asi o zvyku.

                      Nberlinan - Profil | So 9.2.2013 18:41:00

                      Mike >> vlasec mas vedeny shora ? pri zaseku pak vlasec lip podrzis nebo to ma jine opodstatneni ?

                        NMike - Profil | So 9.2.2013 17:22:14

                        Rybkin >> byl jsem jen na chvíli projít. Zítra si dám repete:-)

                          NRybkin - Profil | So 9.2.2013 17:18:34

                          Mike >> Ted si mi teda naštval,ja chcipam doma:-))))

                            NMike - Profil | So 9.2.2013 17:17:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Dnes to celkem šlo.

                              Npaia - Profil | Pá 8.2.2013 9:43:47

                              PTR >> trilene mi nesmí do domu. měl jsem ho na feederu a výdrž tragická.

                                NPTR - Profil | Pá 8.2.2013 9:26:54

                                paia >> já používám toto http://www.rybolov.cz/vlasce-fluorocarbon-nanofil/v​lasce-berkley/trilene-xl/trilene-xl-270m-new v 0,16 a spokojenost. Namotám toho tak 70 m a zatím vždy stačilo

                                  Nberlinan - Profil | Čt 7.2.2013 15:28:03

                                  paia >> ja tam mam asi 100m 0,18 mm Balzer Platinum Royal, je plovouci, ale rychle se opotrebovava, takze se taky poohlizim po necem jinem. Asso vlasce jsem uz taky zvazoval a zrejme to bude moje pristi volba.

                                    NMike - Profil | Čt 7.2.2013 13:20:53

                                    paia >> za sebe - 50 metrů, průměr 0,16 mm, Asso Ultra Soft - velmi dobrý měkký plovoucí vlasec (na nejpoužívanějším pinu, mám jich víc). Potápivý vlasec bych tam určitě nedával a nechal si ho na chytání s anglánem.

                                      Npaia - Profil | Čt 7.2.2013 11:16:06

                                      jen pro zajímavost, kolik metrů vlascce, jaký průměr a jaký typ (plovoucí/potápivý) máte namotáno na svém pinu? právě zvažuji, že přemotám svůj pin novým vlascem a říkám si, jak by to dopadlo, kdyby to vzala ryba, kterou prostě nezastavím? takže tu mám 100 metrovou špulku Drennan Specimen Plus 0,20 mm (potápivý) a zvažuju, jestli to bude to pravé ořechové. v současnosti tam mám cca 25 metrů Asso Ultra 0,18 mm, což je vynikající plovoucí vlasec.

                                        NS&F - pescador - Profil | Čt 7.2.2013 11:05:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Tohleto mě opravdu hodně zajímalo nebo zvažuju,že se do vašich řad tady "přifařím" - http://www.youtube.com/watch?v=RlEIpFRNPNc