Naviják Centrepin

Používá někdo tento naviják? Podělte se o zkušenosti.
Autor diskuse: Ati - Profil , 19.3.2011 plavaná - náčiní, doplňky
Dále moderuje: berlinan Profil

Nmeteor - Profil | St 5.12.2012 14:18:01

Centrepin od Paula Witchera, 2 dny před koncem aukce aktuálně za 920,- GPB... no ty pipko, přisadíte si někdo? :-)

http://www.ebay.co.uk/itm/Paul-Witcher-Avon-Elite-c​entrepin-Allcock-Aerial-style-vintage-reel-/1308118​45462?_trksid=p2045573.m2102&_trkparms=aid%3D555003​%26algo%3DPW.CAT%26ao%3D1%26asc%3D33%26meid%3D39415​34704012334139%26pid%3D100034%26prg%3D1031%26rk%3D2​%26

Docela zajímavá poznámka na konci (cituji):
"Last-minute auction snipers be warned that the listing will be removed if there isn't some serious bidding before the end."
Akorát nevím, jak to chce chlapík "zlegalizovat", IMHO je to proti regulím ebay.co.uk... zřejmě chce dostat co nejvyšší cenu, parchant :-)

    NMike - Profil | Po 3.12.2012 7:58:24

    berlinan >> vypadá mnohem lépe než ty, o kterých jsi uvažoval.... Pak podej informaci, jak chodí a jak se ti s ním chytá....

      Nberlinan - Profil | Ne 2.12.2012 22:17:20

        Nberlinan - Profil | Ne 2.12.2012 19:29:42

        Mike - 29.11.2012 22:31:47 >> tak jsem si to nechal projit hlavou a experiment s Cortesi pinem se odklada...uvidime dnes vecer, jestli se zadarilo. Jinak speedii sehnat za 40 liber neni vubec jednoduche, v samotne Anglii je po nich poptavka docela velka...

          NMike - Profil | So 1.12.2012 13:39:33

          meteor >> to je smůla:-(. Zkus se podívat na pin od Freda Crouche.

            Nmeteor - Profil | So 1.12.2012 13:09:06

            Mike >> mně teďko "utekl" (ebay.co.uk) Greys Bewick vydražený za 61,- GBP :-(

              NMike - Profil | Pá 30.11.2012 14:10:06

              berlinan >> uvidíš sám.
              Freda Crouche mám doma a nemohu proti němu říct křivé slovo. A přitom se nechá vydražit za pěkné peníze (i když já mám funglovku).
              Ať se ti s pinem daří.

                NMike - Profil | Pá 30.11.2012 14:07:49

                meteor >> skrze třetí stranu to jde blbě, leda bych někoho v UK, kdo by to pro mě vydražil a pak mi to poslal... a to nemám.

                  Nberlinan - Profil | Pá 30.11.2012 13:43:08

                  Vetsina doporuceni z anglickych for se ohledne toho Marco Cortesi pinu docela shoduje, pro zacatek naprosto dostacujici. Osobne bych si taky radeji poridil neco od Freda Crouche apod., protoze ten MC pin vydrzi tak maximalne 2 roky, jestli vubec. Jak uz jsem ale rekl, momentalne hrajou roli penize, takze si budu muset vystacit i s timhle. Na barbel fishing meli dobrocinou akci, kde hral hlavni roli pin za deset liber ( grandslam,shadowlanda ). Rybari si ho pujcovali a kazdy z nich mel za ukol chytit parmu plus odeslat pet liber na dobrocinne ucely. Pin poslouzil dobre a jestli se nepletu, tak ta akce stale bezi a zacali s ni v roce 2010.
                  Pri levnych vecech je to sazka do loterie, protoze se muze stat, ze zrovna ten kousek, ktery vam prijde ma vetsi technicke mouchy nez treba jiny pin ze zcela stejne rady/serie. Pri koupi na ebay ovsem muze clovek taky naletet.
                  Jeste bych dodal, ze i ten nejkrasnejsi JW Young Purist ve volsovych rukach stejne vic ryb nechytne.
                  Tim nechci samozrejme rict, ze si nevazim toho, ze mi zde nekteri kolegove odpovedeli a sdelili jejich nazor. Timto jim chci podekovat a uznavam, ze maji pravdu. V podstate bych se rozhodnul stejne a zainvestoval vic do neceho lepsiho.
                  Rekneme, ze to bude takovy maly experiment a prubezne poreferuju, jak to jde i s nejlevnejsi radou. Jestli si sam tuhle metodu diky tomu zosklivim, vim kde hledat vinika :-)
                  Preji vsem hezky den.
                  Ondrej

                    Nmeteor - Profil | Pá 30.11.2012 13:35:26

                    Mike >> tak to je slušná demence :-(

                    Pochopil bych to u aukce, kde je červeně psáno něco ve smyslu "Prodejce do Vaší země nezasílá", ale u aukce s dovětkem "Kontaktujte prodejce ohledně možného zaslání do Vaší země" bych očekával, že mě to "pustí" :-(

                    No, každopádně díky za info, je dobré toto vědět...

                    Ještě mě napadá, ty jsi možnost aukce skrze "třetí stranu" nezkoušel?

                      NMike - Profil | Pá 30.11.2012 13:07:57

                      meteor >> tak to je blbý, protože on to během aukce měnit nemůže. Si vždycky předem vyzkouším, jestli mě to nechá přihodit a když ano, tak mu napíšu.
                      Někdy je to prostě smůla....

                        Nmeteor - Profil | Pá 30.11.2012 13:05:19

                        Mike >> poslouchej, a jak dražíš na ebay.co.uk věci, u nichž má prodejce napsáno "May not post to Czech Republic - Read item description or contact seller for details."

                        Teďko jsem dražil naviják, s prodejcem jsem se domluvil, že mi to do ČR pošle, no a když jsem chtěl přihodit, tak bohužel... červené oznámení ve smyslu "Nemůžete přihazovat, nelze stanovit poštovné pro Vaši oblast" :-(
                        To si musí ošéfovat prodejce anebo já coby kupující?

                        Mimochodem docela mě to nasralo a zkazilo minimálně dnešek...

                          NPTR - Profil | Pá 30.11.2012 9:58:58

                          meteor >> nene, mám okumu, hardyho, greyse a zmiňovanou Speedii

                            NMike - Profil | Pá 30.11.2012 9:33:00

                            meteor >> na ebay se najde věcí:-))

                            Nejčastěji chytám se stavěnou plavačkou, 3,9 m dlouhou. A řekl bych, že si s ní vystačím na většině vod. Jen na malé stojáky si beru 3,6m matchku, to bohatě stačí.

                              Nmeteor - Profil | Pá 30.11.2012 9:25:52

                                Nmeteor - Profil | Pá 30.11.2012 9:25:16

                                Mike >> njn... to je také pravda :-) na druhou stranu - já mám raději postup přes "entry-level", jelikož na tom člověk moc netratí (pokud ho to nezaujme)... i když je faktem, že v poslední době začínám na dražších věcech z druhé ruky :-)

                                Jinak na ebay.co.uk se dají skutečně najít i různé zajímavůstky a perly, např. tento Tokoz :-)

                                http://www.ebay.co.uk/itm/Vintage-Tokoz-centrepin-f​ly-course-fishing-reel-/121022977593?item=121022977​593&ViewItem=&clk_rvr_id=417992027500&nma=true&si=5​CEo5LOiDZlMIsow3mFcPh9TrdU%3D&orig_cvip=true&rt=nc&​_trksid=p2047675.l2557

                                A propo, jaké pruty s centrepinem používáš / používáte nejčastěji / nejraději?

                                  NPTR - Profil | Pá 30.11.2012 9:14:22

                                  Mike >> Ten klučina říkal, že to lidi docela zajímalo, ale byli by ochotni do toho dát max. 800,- Kč

                                    NMike - Profil | Pá 30.11.2012 8:32:34

                                    PTR >> nejspíš potřebovala trochu "rozchodit", však ty bys věděl, jak na to:-)
                                    Kdo ví, kolikrát komu na tý výstavě vypadla z ruky....

                                      NPTR - Profil | Pá 30.11.2012 8:28:36

                                      Mike >> Na výstavě ji měl dokonce za 2,3 tis. Kč. Zatočil jsem si s ní a vrátil s díky zpět, tenhle kousek bych nechtěl (měl jsem dojem, že trošku kope :-(( )

                                        NPTR - Profil | Pá 30.11.2012 8:27:26

                                        berlinan >> A posílají oni do Čech? Mám dojem, že ne. Když už bych si u nich vybíral, tak spíš toto http://www.dragoncarpdirect.com/products/Avanti-Tri​nium-Centrepin-Reel.html