Naviják Centrepin

Používá někdo tento naviják? Podělte se o zkušenosti.
Autor diskuse: Ati - Profil , 19.3.2011 plavaná - náčiní, doplňky
Dále moderuje: berlinan Profil

NP.R.E.D.A.T.O.R - Profil | Čt 22.12.2011 10:04:11

Mike >> přesně tak,jde na tom poznat že je to už starší kousek...

    Npepa-č - Profil | Čt 22.12.2011 9:56:03

    Mike >> dík

      NMike - Profil | Čt 22.12.2011 9:49:24

      P.R.E.D.A.T.O.R >> ale jo, beru to úplně stejně. Původně jsem ji chtěl nechat zrestaurovat, ale nechám ji, jak je. Takhle to má taky svoje kouzlo.

        NMike - Profil | Čt 22.12.2011 9:47:57

        pepa-č >> ze začátku se mu moc točit nechtělo, ale stačila kapička oleje a už se točí pěkně, což je ale informace celkem na nic, páč jestli je to ok se uvidí až u vody. Zpracování velmi pěkné, nikde se nic nevrklá. Koupeno na ebay, je úplně nový. Velikost 4,5", váha nějakých 285 g.
        Ještě se na něco zeptej:-))))

        Přečti si tohle: http://www.barbel.co.uk/site/reviews/aerialjet/aeri​al_jet.htm . Je to de facto to stejné, akorát tomu dnes neříkají Jet, ale Match Aerial.

          NP.R.E.D.A.T.O.R - Profil | Čt 22.12.2011 9:38:04

          Mike >> tak na to že má 60 roků vypadá hodně dobře a to odření...to je taková "patina" vypadá to luxusně! :)

            Npepa-č - Profil | Čt 22.12.2011 9:37:54

            Mike >> jak se točí? jak je udělaný? kvalita zpracování? kde jsi kupoval? kolik váží? kolik má průměr? 4,5? je to dost otázek? :)

              NMike - Profil | Čt 22.12.2011 9:32:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              A další kousek do "sbírky". Takový malý vánoční dáreček. Hned o víkendu jej otestuju.
              Na nějakou dobu (aspoň do konce roku:-))) si dávám od nakupování pinů pauzu....

                NMike - Profil | Pá 16.12.2011 8:32:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Nový přírůstek do rodiny mých centrepinů - Speedia. Pravda, trochu odřená, ale na to, že je to přes 60 let starý naviják, chodí naprosto úžasně.
                Další kousky jsou na cestě, sbírka se utěšeně rozrůstá:-)

                  NMike - Profil | Po 12.12.2011 8:35:14

                  Standama >> mrkni se do SZ :-).
                  btw. jaký sis koupil centrepin?

                    NStandama - Profil | Po 12.12.2011 8:33:26

                    PTR >> Díky, zkusím tu Daiwu. Jako kluk jsem chytal na štípanej bambusák a "kolovrátek", čili podobný naviják, jenom se tak lehce netočil. Zavzpomínám na mládí.

                      NPTR - Profil | Po 12.12.2011 0:33:57

                      Standama >> Osobně bych feeder neral, raději tu matchku. Jinak tu Daiwu zkus a uvidíš.

                        NHonzaS1028 - Profil | Ne 11.12.2011 23:14:36

                        S matchkou není problém chytat s pinem. Jen je dobré mít ji v provedení na pin tj. dvě očka na ručním díle, aby se dalo lépe a dál házet.

                          NStandama - Profil | Ne 11.12.2011 23:06:52

                          Mike >> Uvažoval jsem i o použití MH feedru, jenom bych chtěl sehnat špičku s většími očky.

                            NMike - Profil | Pá 9.12.2011 21:57:00

                            Standama >> Odchytáš to i s matchkou, dá se to. Další možností je nechat si něco postavit. Pruty na sbiro neznám, ale nemyslím si, že by to bylo řešení.

                              NStandama - Profil | Pá 9.12.2011 17:31:51

                              Chlapi, jaký prut používat? Přivezl jsem si z Anglie centrepin a chci k němu nějaký put. Mám sice 15g a 25g matchky, ale uvažoval jsem o něčem novém. Pišta se zde zmiňuje o Daiwě aqualite sensor float, ale narazil jsem např. na pruty sbirulino (někde na angl. stránkách psali, že jsou vhodné na chytání s centrepinem) - nic mi neříkají, nikdy jsem je v ruce neměl. Proto si nechám poradit. Myslím, že by byl vhodný prut asi 3,9 - 4,2 m spíš špičkovou akcí, asi 20-40 g.

                                NMike - Profil | Pá 9.12.2011 15:08:31

                                Pro zájemce - fajn článek, kde je všechno pěkně popsáno: http://www.barbel.co.uk/site/articles/pin/fish_cpin​_bfwstyle.htm

                                  NAlpaj - Profil | Pá 18.11.2011 11:02:07

                                    NAlpaj - Profil | Pá 18.11.2011 11:00:52

                                      NPTR - Profil | Pá 18.11.2011 10:49:50

                                      Mike >> Takové krásné věcičky.