haček vel. 16-18

Jaký je nejlepší haček na feeder velikost 16 - 18 ?
Potrěbuju nějáký pevný.
Autor diskuse: thim - Profil , 13.3.2011 feeder - náčiní, doplňky

thim - Profil | Pá 18.3.2011 10:25:35

díky za tipy, je vzdy lepsí se nejdřív zeptat a pak koupil.

    Pavel S. - Profil | Čt 17.3.2011 8:59:17

    thim - >> používam hayabusa KAJ 156 ,háček je v ohybu trochu zklepnutý pro větší pevnost a jsem s nima fakt spokojenej.
    http://www.rco-fishing.cz/eshop/hayabusa-kaj-156

      Osviceny - Profil | Čt 17.3.2011 8:54:43

      Carabus >> Taky jsem měl problém sehnat malé háčky s očkem,tak jsem hledal v muškařském :o) a ještě k tomu jsou levnější a kvalita je hodně dobrá. Ještě že je mají u nás v obchodě kde bydlím.

        Carabus - Profil | Čt 17.3.2011 1:35:20

        Osviceny >> díky, něco takovýho sháním, zvykl jsem si na očka, ale pin hooky tak malý nedělaj

          loveckaprů - Profil | St 16.3.2011 21:21:31

          Osviceny >> To chápu, já jsem spíše dravější typ, ale ne masař, veškeré úlovky putují zpět do rodného živlu. Kaprařina je pro mě ale spíše jen zábava na jaro, a sem tam v letním období. Jsem hlavně vláčkař, takže jak říkám, spíš dravější typ ;)

            Carabus - Profil | St 16.3.2011 21:21:23

            Osviceny >> prosím tě, který Ownery se dělaj ve vel.22?

              Osviceny - Profil | St 16.3.2011 21:11:36

              loveckaprů >> Díky tomu že používám vše jemné a mini,tak když budu hodně urputný tak vždy chytnu ryby-rybky-rybyčky :o) a nikdy neodejdu stím,že jsem nic nechytnul. Ale každý má jinou zábavu. :o) Poslední roky chodím na ryby relaxovat,takže velikosti ryb a množství už neřeším....

                loveckaprů - Profil | St 16.3.2011 21:01:22

                Osviceny >> Tak pokud berou, pak je vše v pořádku, já mám na šestku háček záběru od 10cm plotic po 63cm kaperka z minulého podzimu, větší kapři přišli, když byl naládován háček velikosti 1/0. Díky tomu, že je dostatečně tlustý, krásně na něm drží rohlíkáč, který je hlavně v létě pro mě velice účinnou nástrahou. ;)

                  Osviceny - Profil | St 16.3.2011 20:57:44

                  loveckaprů >> Tak je to malé,ale každý má rád jiné způsoby lovu. Já nikdy jsem větší háček než č.10 nepoužil. Sekám sebemenší záběry a libí se mi že chytnu rybku od 5 cm do X cm. Někdy použiju jen háček č.22 a silon 0.10 nahodím třeba 3 metry a na háček dám 5 zrníček kukuřice, že vedou až na silon. Občas stane než to dopadne na dno,tak mám záběr. Plno rybářů experimentuje :o)

                    loveckaprů - Profil | St 16.3.2011 20:41:08

                    Osviceny >> č.22 mi stejně připadá strašně malé, já používám na kapry i do 60cm od 6-1/0 od ownera a z 10 zdolávaných ryb pozbydu max. 1. když kapr nasaje, pak už je jedno, jak velký háček byl.

                      Osviceny - Profil | St 16.3.2011 16:56:41

                      Kasura >> Na revíry kde chodím jsem nikdy nechytl větší kapry než 60cm,takže tam to stačí mi.....Jasně, že když bude plno překážek ve vodě,tak je to o něčem jiném..Ale tam bych musel mít vše pevnější a tvrdší a to taky né vždy pomůže :o) Dělám taky rozdíly mezi rybářema co chytají velké ryby a taky mezi rybářema co chytají průměrné ryby jako já....

                        Kasura - Profil | St 16.3.2011 16:43:52

                        Osviceny >> Háčikom č.22 sa kapry nechytajú,lebo % zdolaných rýb je nízke a na väčšieho kapra máš minimálnu šancu.

                          siri - Profil | St 16.3.2011 11:27:47

                          thim >> To nic neni - ja loni jeden levnej hacek na nejake vazce normalne pretrhl... :D Zbyly mi na navazci tak 2/3 raminka.

                            Frake - Profil | St 16.3.2011 10:54:06

                            thim >> Jasný mno. Taky radši připlatím, než abych přišel o pěknou rybu.

                              thim - Profil | St 16.3.2011 10:49:54

                              Frake >> Že jsou dražší to mně nevadí, protože v loni sem si koupil háčky Zebco Topic Bílá ryba a a při vetší rybě (Cejn 35 cm) se ohly což je docela velký problém.

                                stetek - Profil | St 16.3.2011 9:45:00

                                Jak už tady zaznělo.V této velikosti bych na feeder volil Colmic N500.Případně Milo "AS" Super Carp.

                                  Frake - Profil | St 16.3.2011 9:33:27

                                  thim - >> Mě nikdy nezklamali háčky od Sasame. Samozřejmně to nemá na takové nucleary, protože to je doopravdy elita, ale zase jsou o něco víc drahé.

                                    Osviceny - Profil | Po 14.3.2011 22:35:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Minulý rok jsem používal háčky Owner s očkem malinké na Feeder a maximální spokojenost , tahal jsem kapry do 50cm na Owner č 22 bezproblému. Takže tvá 16-18 bude v pohodě,ale musíš mít dobrou brzdu na navijáku a dobře nastavenou nebo budeš ztrácet ryby.

                                      kamos - Profil | Po 14.3.2011 22:07:38

                                      Czepino >> asi tak.

                                        Czepino - Profil | Po 14.3.2011 22:07:07

                                        kamos >> máš naprostou pravdu. Já se nestydím na plavačku použít i 8-ku typu COLMIC nuclear 500. Myslím, že tím ani žádné ryby neodradím a při zdolávání jsem si podstatně jistější.

                                          kamos - Profil | Po 14.3.2011 21:53:59

                                          Czepino >> ano, ale já věřím těm háčkům 8,10,12, protože je menší pravděpodobnost že se ryba vyřízne :-).

                                            Czepino - Profil | Po 14.3.2011 21:53:10

                                            Fishky >> jaký je tvůj favorit?

                                              Fishky - Profil | Po 14.3.2011 21:50:44

                                              Stále tu není můj favorit. Vybrat 16kou háčkem kapříka přes deset je paráda zážitek, ale fakt to zvládne málo který háček...

                                                Czepino - Profil | Po 14.3.2011 21:46:38

                                                kamos >> jj, 8,10,12 na feeder ideál. Je pravdou, že pod 12-ku už chodím jen vyjímečně. Ale má již zmiňovaná NK-800 udržela ve velikosti 16 kapra 60+ zdolaného na 7-mi metrový bič. Ale určitě by kapřík zabral i na velikost č.10.
                                                Ono taky co typ háčku, to jiná velikost. NK800 č.16 by se dala srovnat s BS 5000 č.12 a podobně.

                                                  kamos - Profil | Po 14.3.2011 21:30:39

                                                  neni to moc male??? ja použivam 10-12 a sem spokojeny take prcky použivam na plavačku :-)

                                                    Czepino - Profil | Po 14.3.2011 21:28:01

                                                    plavan >> no je pravda, že ryba bude brát na suché z nosu, když budu chytat na dobrém místě, které jsem si vhodně a přesně zakrmil čerstvou vońavou směsí rozpadající se až na dně a budu používat vhodné montáže s malými háčky umístěnými na dně. Pak i větší ryba najede na mé místo a věčné diskuse okolních rybářů, na co právě jdou, jsou pak téměř bezpředmětné.

                                                      Palo - Profil | Po 14.3.2011 21:25:35

                                                        plavan - Profil | Po 14.3.2011 21:16:42

                                                        Czepino >> poslední dobou je ta " neznačková ů lepší, protože Bonduelka při své ceně leží na pultu až do umření :-((((
                                                        Te´d kupujeme v kauflandu mraženou kilovku za 20 korun a je super.

                                                          Czepino - Profil | Po 14.3.2011 21:14:59

                                                          plavan >> i když kuku od zemědělce? Takovou jsem ještě nepoužil. Na háček jsem zatím dával kukuřici pouze a jen z plechovky a volil pouze značku výrobce - jestli Bonduelle či levné hypermarketové značky. Nakonec jsem malou plechovku drahé bonduelky dával na háček a tou levnou neznačkovou přidával jako pártikl do krmení.

                                                            Rybkin - Profil | Po 14.3.2011 21:14:30

                                                            Czepino >> Já používám ty NK800 na všecko je to moje top.Následuje N500 a BS 5000 nic lepšího jsem nikdy neviděl

                                                              Czepino - Profil | Po 14.3.2011 21:10:49

                                                              plavan >> jo jo, se širokým obloukem se na to dost dobře hodí.