MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Není rybařina jako rybařina

Já si myslím, že rybařina je nejen o chytání ryb, ale i o perfektním odpočinku. Na ryby nepotřebuji nejlepší vybavení a úlovek je jenom odměna za nenarušení přírody. Jaký je váš názor?

Autor diskuse: Šiban ®
Zařazeno do: všeobecné - techniky lovu, 1.3.2011


Od 18.3.2011 hlasovalo 0 čtenářů.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Rybatorstr - ® Pá 29.4.2011 16:19:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Na ryby jdu sakra rád! Je to pro mě relax, odpočinek - prostě parádně strávený volný čas. Člověk si tam vyčistí hlavu, přijde na jiné myšlenky.... Je to pro mě prostě super! Někdy jdu sám, jindy s kamarádem tiše klábosíme. Jo a pokud rybu nechytím, tak co?? No nic, je mi to jedno. Hlavně ta pohoda!!! Ať ti to jezdíííííí.
N rover - ® Pá 29.4.2011 15:53:52
Netipa - poslední hrdina MRKu >>
Dnes to tu "sekáš" hlava, nehlava ...
Tvým zápisem už anketa je, ...to už se nedá popřít :-)
N Netipa - poslední hrdina MRKu - ® Pá 29.4.2011 15:27:41
Šiban - >> není fotka, není rybařina.

očividně není ani anketa
N Rostik - ® Pá 29.4.2011 15:25:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Zdravím,vystihl jsi to pěkně....Já to říkám furt,jak se mě každý ptá proč chodíš na ryby,když kolikrát nic nechytneš...já odpovídám skus si tam zajít při západu sluníčka nebo východu a pochopíš....Nejdu na ryby jenom proto abych něco chytl,samozřejmně jsem rád,když se něco podaří,ale jde HLAVNĚ o ten odpočinek :) Nevím jak vy,ale já se vždy u vody,ještě když tam mám klid nejlíp odreáguji :)
N Pstruh27 - ® Pá 29.4.2011 15:22:42
Šiban - >> Samozrejme - chytanie rýb by malo byť o odpočinku a relaxe v prírode. Samozrejme - každá ulovená ryba ma poteší, ale aj keď sa rybám nechce, ale pri vode je pekne tak mám radosť.
N cz - Fisherman - ® Pá 29.4.2011 15:21:07
je to super relax, přijít k vodě , když je krásně usadit se do křesílka koukat po přírodě, sem tam na pruty - otevřít si k tomu studený pivko a nepřemejšlet o životě a starostech, mam to tak rád :-)
N Thonys - ® Pá 29.4.2011 15:17:20
Já jenom tohle: vy si myslete o mě, co chcete ale já jenom tuhle věc...Jistě znáte ten zábavný pořad NIKDO NENÍ DOKONALÍ.... ták onehdá tam byl Ruolf Hrušínský a vykládal, jak vždycky jeho otec i on vždy, když šli na ryby vždycky říkali že:"jdou si sednout k vodě",,,,,,a je to pravda...kolikrát se těším, jak dondu domů a jak už si sednu a pěkně si na splávečk nahodím.....;-)
N Zdenkus - ® Čt 14.4.2011 0:12:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Není nad to zajet si pěkně k vodě na odpočinek. Člověk si v klídku nahodí lehne do křesla kouká do vody a občas si trochu zdřímne, super trávení odpoledne. Nebo si vyrazit s pár kámošema na delší výpravu popít pár pivek a když příjde nějaká ta ryba tak je to ještě lepší chystám se vyrazit od zítra do neděle na Vranovskou přehradu tak snad se nějakej ten kapřík podaří a bude to příjemný víkend.
N Jarda 2004 - ® St 13.4.2011 23:10:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Šiban - >> Rybařina je relax to beze sporu ale co si budem povídat snad každý z nás má v koutku duše přání o tu životní rybu která je sice třešničkou na dortu pro někoho víc pro někoho méně. Já osobně se přiznám že hon za tou nej je pro mne jako nekonečná trať a nikdy nevím kdy doběhnu na konec. Příroda relax to vše je super ale čekání na opravdu velkou rybu na revíru kde vím že plavou je ten nejlepší pocit co znám a to napjetí neopakovatelné a vždy to je jako poprvé když jsem usednul k vodě z povolenkou a čekal na svého prvního pupíka.
N jirinekula - ® St 13.4.2011 23:04:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Já si k vodě chodím hlavně teda odpočinout. Je tak půle července cca 19:00 a teplota něco kolem 25°C. Vemu si na Vranovské přehradě lod a zajedu si do míst která jsou bežným smrtelníkům nepřístupná. Zakotvým, nahodím udice, otevřu si studenýho lahváče, nohy si hodím nahoru, do koutku si dám cigaretu. Dívám se na hvězdy, popíjím, kouřím a zdály ke mě doléhají písničky, které se hrajou na nedaleké zábavě. Jsem nastříkanej repelentem,takže komáři nekoušou:-) Na to že mám nahozený udice si už ani nevzpomenu.(stejně neberou). No prostě paráda nadevše. Ovšem nesmí se zapomenout si vše uklidit a nedělat kolem sebe bordel!
N Jarda Š. - ® Pá 4.3.2011 19:21:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Šiban - >> Kvůli tomu, aby přinesl domů úlovek a měl večeři, už asi dneska nechytá skoro nikdo. Především jde o relax v přírodě. Když mi ryby neberou, sice mě to trošku štve, ale opravdu nejdůležitější je, užít si ten klídek u vody. Řeka s rybami, i když je upravená a mnohdy i značně zaneřáděná tím, co do ní lidé vyhodí, je přece jen kouskem přírody i uprostřed civilizace.
N Mačař - ® Pá 4.3.2011 19:07:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Je fakt,že neni lepší relax než s prutama u vody.Krásný ráno,opar nad vodou,roháč vyvádí mladý na vodu,kačena s káčatama přijedou vyžebrat nějakej pamlsek,no prostě paráda,balsám na nervy.No a najednou,do tý vší pohodičky ko.ot z chaty,někde naproti začne honit cirguli,nebo sekačku.Nezabili by ste ho?
N Šiban - ® Čt 3.3.2011 11:30:20
Já jsem si myslel, že když začnu chodit na ryby, tak si odpočnu od od otravnýho bráchy :) ale za rok začal chytat ryby i on a bylo po odpočinku. :D :D . Na ryby chodím pořád a rád.
N Mike1977 - ® St 2.3.2011 19:47:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
No jo, a o to vlastně jde. Pohoda, klídek, relaxování, pozorování přírody - jak zvířátek tak i květeny. Nabít se energií. Mám štěstí, že jsem sám, tak mi do toho nikdo nekecá, a i 120x za rok se u vody objevím (i práce mi to umožňuje být např 6 dní za sebou 11 hod u vody - pak 2 dny šlus).
V parnu pár vychlazených lahváčků, ale i dámskými návštěvami nepohrdnu, pokud mi další lahváčky donese - a kupodivu něžné pohlaví to také baví - vyplácne se, opaluje, a světe div se - mlčí :-)
A když se zadaří s úlovkem, je to taková třešnička na dortu :-)
N GRUPA - ® St 2.3.2011 19:38:10
capr cib >> :-)
:-(
Dík
N bremic - ® St 2.3.2011 19:05:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Patřím do skupiny opravdových tichých bláznů...můžu být durch mokrej, ruky modrý zimou ale furt budu spokojenej, že jsem na rybách :)
N capr cib - ® St 2.3.2011 18:57:41
GRUPA >> nic sem si jen tak jako rejpnul o víkendu se to tu rozpoutalo jinak tobě taky ohlý klacky na nich dvacky
N rover - ® St 2.3.2011 14:44:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Teplý letní podvečer, oblíbený revír s klidnou hladinou, nad kterou neslyšně létají netopýři, nahozené pruty, ...neopakovatelná atmosféra okamžiku.
Člověk v "obětí " přírody málem zapomene i na ryby :-)
N GRUPA - ® St 2.3.2011 14:07:37
capr cib >> No tak to bych chtěl vědět jaké? Rád vše uvedu na pravou míru.
???????????????????????????????????????????????????​???????????????????????????
Ať ti to hrrčííí.......
N Degustator - ® Út 1.3.2011 21:43:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Určitě je na rybách ohodně lépe než v práci, nebo někde ležet doma na gauči. Je jasné, že v přírodě je člověk i o dost šťastnější než ve městě či na vesnici. A když přijde záběr a i pěkná ryba tak to je jen k dobru a den je ještě lepší...
N capr cib - ® Út 1.3.2011 21:29:44
GRUPA - 1.3.2011 21:04:51 >> jo čet sem od tebe jiný věci o víkendu drž se jednoho
N Tóny - ® Út 1.3.2011 21:29:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
souhlas jde o to si od všeho odpočinout a ryba je něco navíc.
N Lukas89 - ® Út 1.3.2011 21:12:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Šiban - >> Ahoj, nečetl jsem si diskuzi, jen řeknu bo napíšu, jak to vidim já.. ;-)
K vodě si chodim/jezdim odpočinout, vypnout, zahodit všecky starosti a trápení, prostě to nechám odejít s vodou a užívám si ticho, pokud je to možné, rád si potahám rybu, rád si zachytám, ale jde hlavně o tu pohodičku a ideálně když v létě vyrazíme třeba na víkend někam pryč, mimo lidi, to se mi líbí, nikde nikdo, ticho a klid, jen les, voda, skály.. To mám moc rád.. Ryby do mrazáku nemasařim, nerozdávám, neprodávám, když máme chuť, tak si nějakou jateční velikost vezmu, ale nejde o maso, jde o radost a o koníček, který sice jen bere finance a čas, ale na druhou stranu mi dopřává klid a radost..
N Nessos - ® Út 1.3.2011 21:08:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Na ryby jezdím hlavně kvůli odpočinku. Netoužím po trofejních rybách, vychutnávám si tu pohodu, když ráno sedím na břehu rybníka..tomu se nic nevyrovná.
N GRUPA - ® Út 1.3.2011 21:04:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Šiban - >> Zdarec, k vodě si chodím odpočinout, ale nebylo tomu vždycky tak. Za mlada jsem jezdil k vodě hlavně chytit rybu a donést jí domů, coš se postupem času změnilo. S přibývajícími starostmi...rodina, práce..atd... se z rybaření stal hlavně odpočinek a relax. Ryba už není jen maso, ale odměna za snahu přelstít její opatrnost. Fotky na zdi jsou přece mnohem hezčí, než "mumifikovné" :-)) torza jejich těl či hlav. :-))
V poslední době to jen trošku hyzdí tu idilku u vody, ty moderní vymoženosti. Mám toho čím dál víc, ve snaze si to užít v co největším možném luxusu, ale už se i sám sebe ptám: " kdy už to bude DOST " ..........????
Ať ti to hrrčííí.......
N souky - ® Út 1.3.2011 20:47:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Nejlepší je to v létě nebo z jara ta vůně zelené trávy a a lučních květin je proste bomba a ještě když ktomu spívaj ptáci tak je to proste super.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | techniky lovu ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Rukavice Max5 Thermo Armour (SLEVA 58%)

Za 499
Teplé rukavice s unikátním vzorem Realtree Max5. Odolný 100% polyester o gramáži 180g. Voduodpudivá povrchová vrstva. 100% nepromokavé díky polyuretanovému zátěru. Prodyšné. Teplá fleecová podšívka. Extrémně teplé díky izolaci Thinsulation. Zesílená dlaňová část. Zesílená látka na ukazováku.

akce, rybareniExtra Carp Boilie 20mm 5 kg

Za 387
Dodáme do 24 hodin.Tato řada vnadících boilies zachovává vysoký podílu proteinů, vitamínů, minerálů a aromatů. Protože jsou tyto boilies snadno a rychle stravitelné, umocňují u ryb pocit.....

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby Rybina Rybářské potřeby Rybina

Největšího kapra chytíte pouze s kvalitním vybavením a to Vám nabízíme v našem e-shopu Rybářské potřeby Rybina. Široký výběr rybářských...