Feederový naviják light

Jaký naviják by jste mi doporučili na light feeder???
Autor diskuse: spejbl - Profil , 13.2.2011 feeder - náčiní, doplňky

Mario6121 - Profil | Pá 8.4.2011 16:32:41

jeste jedna fotka z mobilu

    Mario6121 - Profil | Pá 8.4.2011 16:25:27

    mpmaik >> po 14 dnech s SR3, jsem unesen, mam uz na ne dost ryb, a vcera dostaly zahul v podobe dvou amuru (kazdy jednoho), vzhledem k tomu, ze jsem je necekal, tak prvni vypad byl pro prut dost zahul, nez jsem vice povolil brzdu

    jinak doporucuji k trem zakladnim spickam prikoupit dve mezi, na vltavu oranzova nekdy malo

    zkousel jsem ten tridil, ale zda se mi ze 2 dil je lepsi, s tim amurem to byla hezka parabola

    jen na navijaky porad cekam ....., zatim tam mam caldia 3000, ale vzhledem k vaze prutu, tam lip sedi mensi, zkousel jsem sirio 2000vi, a je to lepsi

      mpmaik - Profil | So 26.2.2011 18:21:42

      Mario6121 >> Tak jsem si ty Daiwičky SR3 okouk dnes na výstavě a fakt krásnej klacík. Zamiloval jsem se na první pohled, ta 3,60tka je naprosto úchvatná :-))))) Při příštím doplňování arzenálu na feeder jsou kandidáti číslo 1. :-)))

        Mario6121 - Profil | Pá 25.2.2011 19:31:27

        mpmaik >> proto to kupuju, protoze nic nemam :-))

          mpmaik - Profil | Pá 25.2.2011 19:28:35

          Mario6121 >> Né nic ve zlém , jen jsem reagoval na tvoji kartu kde není o feedru ani zmínka :-)))) Ale jinak sestavička moc pěkná ...

            mpmaik - Profil | Pá 25.2.2011 19:14:08

            Mario6121 >> A na co ??? To budeš jedním mouchařit a druhým vláčet ??? :-)))))

              Mario6121 - Profil | Pá 25.2.2011 19:02:06

              ted jsem si objednal tyhle dva kousky

              EXS-2500

                mpmaik - Profil | Pá 25.2.2011 18:55:18

                Carabus >> Nezlob se na mě , nějak nemůžu pochopit tvůj poslední příspěvek . To jako že když povolím bojovku jak popisuje Jarda Š. že je to nedostatečný volnoběh aby ti ryba nevzala prut ??? Rozumím tomu správně ??

                  Carabus - Profil | Pá 25.2.2011 18:17:37

                  Jarda Š. >> jasný, ale i při zcela povolené bojovce ti zústává odpor brzdy, a málokterý naviják má tak široký rozsah bojovky, aby brzda mohla být dostatečně povolena.

                    Jarda Š. - Profil | Pá 25.2.2011 17:36:46

                    Carabus >> Bait je na to pochopitelně lepší, to máš pravdu, ale lze místo něj použít i tu bojovku. Při přívlači mám obvykle páčku ve střední poloze a podle potřeby buď brzdnou sílu bojovkou zmenším nebo zvětším.

                      Carabus - Profil | Pá 25.2.2011 17:31:57

                      Jarda Š. >> na nějakým angl. webu jsem viděl ty kombinace nastavení brzd a bojovky asi 4, na tu tvojí bych použil bait.

                        Jarda Š. - Profil | Pá 25.2.2011 17:25:57

                        Carabus >>Také jí můžeš využít tak, že když máš prut ve vidličkách, bojovku máš povolenou, aby ti ryba neodtáhla prut a páčku otočíš před zásekem, aby lépe seděl a po něm jsi rybu rychleji otočil.

                          Carabus - Profil | Pá 25.2.2011 17:08:39

                          fred's fishing >> fred41 - 25.2.2011 15:53:34 >> zjednodušeně řečeno, pootočením o +/-45 stupňů reguluješ brzdný účinek o cca 25%. Použití při náhlém výpadu ryby nakrátko, než byl povolil brzdu byla by ryba pryč, takto jen pohneš páčkou bojovky a máš odbrzdíno

                            fred41 - Profil | Pá 25.2.2011 15:53:34

                            sory že se tak blbě ptám, ale jak funguje bojová brzda?

                              spejbl - Profil | Pá 25.2.2011 15:39:57

                              Tak jsem nakonec pořídil Shimano Exage SRB.

                                RARENIUM - Profil | Pá 18.2.2011 22:30:20

                                Ja akurát plánujem zakúpiť ku SHIMANO ANTARES LIGHT FEEDER navijak SHIMANO RARENIUM 2500, dúfam že to bude správna voľba

                                  Pepé - Vsetín - Profil | Pá 18.2.2011 16:09:32

                                  používám Seido 1000RA (preferuju bojovku) a jsem spokojený, na light je podle mě optimální.

                                    gama - Profil | Pá 18.2.2011 9:30:07

                                    na light fdr mam stradic 3000gtm-rb a v pohode dnes uz ho koupis cca za 1800kc pokud by jsi chtel predni brzdu tak bych koupil technium 3000fb.

                                      Vlčák 38 - Profil | St 16.2.2011 7:04:25

                                      Ahoj,já mám na 3 m pickeru tenhle http://rybar.braunstar.cz/navijaky-s-bojovou-brzdou​/navijak-spro-dragmaster-c-class-s-bojovou-brzdou
                                      Mám tu 30ku a vypadá tam slušně. A za ty prachy je to dost dobrý naviják.

                                        Hruška - Profil | Út 15.2.2011 18:05:38

                                        Rovex Aureus 1500/2500, stojí okolo 1200 Kč, grafitové tělo a rotor, čtyři nerezová ocelová ložiska.

                                          usak - Profil | Út 15.2.2011 15:09:11

                                          Jarda Š. >> +prdec...souhlasim s vama, navic za tu aktualni cenu... :-) Kazdopadne je to dost opomijena alternativa, vetsina lidi nad nim ohrne nos a v teto cenove relaci radej sahne po "vehlasne" catane, nexavu atp.
                                          edit: venku uz se prodava i Avocet 3 generace, ale ta cerna mu moc neslusi....

                                            prdec - Profil | Út 15.2.2011 15:00:19

                                            Jarda Š. >> ano přesně tak avocet 2000 gold je mooc dobrý naviják

                                              kubah - Profil | Út 15.2.2011 12:26:25

                                              Já bych dal jeden z těchto (vel. 20 nebo 30)

                                              http://www.mlsport.cz/rybarske-navijaky/spro-blue-a​rc-730-2
                                              http://otep.cz/Rybarske-navijaky/Spro-Black-Arc-8xx​.html

                                              Jsou jinde než to zmiňované Exage.

                                                Jarda Š. - Profil | Út 15.2.2011 12:10:02

                                                prdec >> Avocet II Gold 2000 je podle mého za ty peníze velmi dobrý navijáček, ten bych si také dovolil doporučit. S Crossfirem osobní zkušenost nemám, ale mnozí před nižšími řadami od Daiwy varují.

                                                  krejcak69 - Profil | Po 14.2.2011 21:50:51


                                                  ahoj ,,,taky se přiklánim k tomu exage,,,a i na pohled je to fešák !!

                                                    klouček - Profil | Po 14.2.2011 21:35:23

                                                    spejbl - >> osobně mám na feedru Okumu Zeon 40 s přední brzdou. Je to v Tvé cenové hladině a pracuje mi již několik let bez problémů.Brzda funguje v pohodě a samotný chod taky v pořádku. Syn to stejné.

                                                      rákos - Profil | Po 14.2.2011 19:11:01

                                                      věř my radim ti dobře já mam exage celou kavalerii,a bez problémů.daiwi nebrat!!!!

                                                        masterfish - Profil | Po 14.2.2011 7:46:35

                                                        Jak píše rákos...Exage je na tohle vděčnej, pokud nechceš naviják na celý život jako já....já s ním chytám i na mediu....