- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Cormoran Speciland Feeder 390
Začínám s rybařením a s feederem. Bylo mi doporučeno mnoho prutů a navijáků různých značek. Zejména pak sestava od Cormoran. Budu rád za každou vaší zkušenost, názor a připomínku. Feeder plánuji na rybník a občas na klidnější řeky.
Prut:
Cormoran Speciland Feeder 390/50-150g - Medium Heavy
Cormoran Speciland Feeder 390/60-180g - Heavy
Naviják:
Cormoran CORCAST 5PiF Super Jet Feeder 3000
Cormoran MATCH MASTER Feeder 6Pi 4500
http://www.tropicliberec.cz/predni-brzda/navijak-cormoran-corcast-5pif-super-jet-feeder-3000
http://www.tropicliberec.cz/predni-brzda/navijak-cormoran-match-master-feeder-6pi-4500
http://www.kaprarskaspecialka.cz/kaprarskaspecialka/eshop/2-1-Pruty/9-2-Feederove/5/1910-Prut-Cormoran-Speciland-Feeder-390-Heavy
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NJAJAK - Profil | Ne 13.5.2012 15:18:28
a zvládl to.Naviják bych tam dal velikost 4000,k němu akorát.
NTryko - Profil | So 12.5.2012 21:38:41
Nmipa - Profil | So 12.5.2012 15:28:22
Potřebuješ vědět mimo rybníku a klidnější řeky i to, zda budeš lovit 15m od břehu a nebo to budeš švihat 70m+ ... jsou tam vázky či jiné "závady" a nebo je dno jako ve "vně" ... zda se soustředíš na malé a střední ryby a nebo se budeš snažit o větší kusy kapra,amura atd. ... zda u toho budeš používat pevné "kaprařské" montáže s 80g+ olovem a nebo paternoster se 30g krmítkem ... nebo nástrahy jako červiky,houstičku, foukačku či pelety a boilie ... krmítka nebo PVA .... atd. ... atd. ...:-)))
To vše ovlivňuje výběr prutu a když si na to všechno odpovíš, tak se až potom ptej jaký prut potřebuješ ... protože na jedno ti stačí light nebo medium ... a na druhé budeš potřebovat heavy či dokonce XH a dále pak ve 3,6m - 3,9m nebo třeba 4,2m - toť další otázka na vyřešení ...
A naviják k prutu L nebo M stačí ve velikosti 2500-4000 a k H či XH použij větší 5000-6000 podle délky hodů ...
Vše, co jsem popsal, lze zažít a použít jak na rybníku, tak i na řece a přitom to ještě s "extrémní" rybařinou nelze srovnávat ... a tak dej výběru prutu trochu "péče" a neunáhli se, protože za čas bys mohl třeba měnit z důvodu nespokojenosti a nebo nedostatečného "výkonu" prutu ... :D-))) ..... toť jen jeden z dalších mnoha názorů, který nikomu nevnucuji ........
NMarchi.sk - Profil | So 12.5.2012 14:28:46
Od kedy som ho mal v ruke 3,9 150g tak sompo nom bazil.
A uz ma cakaju na poste .
Akcia dobrá citlivost zaberu porovnatelna s inymi no a ta vrhacka to sa vzdi zide.
Nemcury vedia co robia.
NTony87 - Profil | Čt 17.2.2011 13:34:02
Nmasterfish - Profil | Čt 17.2.2011 12:41:48
A když si tenhle prut vezmeš do ruky, (a pak si třeba vezmeš nějaký povedenější) tak vidíš, že je těžký, pomalý, ošklivý. Taky ale vidíš, že asi vydrží hodně necitlivé zacházení, odpustí Ti, když s ním občas klepneš neb když při záseku do boku trefíš strom, o kterém sis říkal, že tak daleko se při záseku nedostane...
Takže, pokud chceš prut na rybník, kam chodíš většinou na kapry, často, namačkáš něco do krmítka, píchneš tam kukuřici, pošleš to do vody a děj se vůle boží, jseš línej po každým lovu sundat naviják a před každým zase naviják nandavat a navazovat to, pak si tento prut kup, a budeš s ním podle mne léta spokojenej.
Pokud bereš rybařinu jako způsob aktivního odpočinku, nemáš moc volného času a když vyrazíš, tak si to chceš maximálně užít se vším všudy, včetně lehkého svižného feederu, mrkni po jiném.
NTony87 - Profil | Čt 17.2.2011 12:23:02
Ndrobcek - Profil | St 16.2.2011 8:27:00
NLálos - Profil | Út 15.2.2011 19:51:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NTony87 - Profil | Út 15.2.2011 18:31:14
NTony87 - Profil | Út 15.2.2011 18:28:44
Nmasterfish - Profil | Út 15.2.2011 16:36:29
Ndrobcek - Profil | Po 14.2.2011 21:28:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
180g by som ale ja osobne bral v dĺžke 420cm..... Ako si mi lepšie padol do ruky ako 3,90-ka.
Čo sa týka navijákov ja osobne by som možno zobral aj nejaký bait.... U nás na Dunaji totiž pravidelne plávu dolu prúdom feederky :) U nás sa začali predávať a aj mňa oslovili navijáky Nevis Carp feeder.
Firmu Nevis by som možno nazval ako Maďarské Mivardi.....
Nkubah - Profil | Po 14.2.2011 18:11:58
Nkubah - Profil | Po 14.2.2011 18:11:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Blue 9xx je ještě výš než obě nižší verze.
Nrákos - Profil | Po 14.2.2011 16:59:46
Ntimb - Profil | Po 14.2.2011 13:09:02
NTony87 - Profil | Po 14.2.2011 13:05:08
NJarda Š. - Profil | Po 14.2.2011 12:29:13
NTony87 - Profil | Po 14.2.2011 11:43:23
NTony87 - Profil | Po 14.2.2011 11:31:51
Nkubah - Profil | Po 14.2.2011 8:01:40
http://www.mlsport.cz/rybarske-navijaky/spro-blue-arc-740
http://www.rybarskysvet.cz/z10848-navijak-black-arc-840-spro
Nmasterfish - Profil | Po 14.2.2011 7:44:40
NWR-9 - Profil | Ne 13.2.2011 22:15:45
dnes už tuhle značku preferuje kdejakej rybář, nejsou snad i jiné značky, já sobně koukám víc po italech
NTony87 - Profil | Ne 13.2.2011 19:43:03
Kde to žije - feeder
20:15NBleskovky: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody 1
16:12NFeederařina na řece 64350
12:27NPickermánia-ultra light fishing 49077
StNGURU - vše kolem téhle značky 6270
StNMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
Co je nového - feeder + obecné
20:15NBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....













