- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Který "RYCHLÝ" heavy feeder?
Co vzít?
A) Greys34%
B) Trabucco15%
C) Daiwa44%
D) Middy8%
Od 31.1.2011 hlasovalo 80 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Nčabi - Profil | Út 1.2.2011 12:52:54
NMrtweyUbrus - Profil | Út 1.2.2011 12:50:00
NMrtweyUbrus - Profil | Út 1.2.2011 12:46:16
Nlobotomie (fanik) - Profil | Út 1.2.2011 12:38:35
vzhledem k tomu že jsem v současné době osobně zainteresován do jednání o zastoupení této značky v čr, tak tu snahu i chápu =)
Nčabi - Profil | Út 1.2.2011 12:26:29
osobně když jsem se na For fishingu v Praze díval na feedery od Trabucca, tak první co mě odradilo, byla kvalita zpracování a akce prutu, nelíbil se mi ani jeden...
Nlobotomie (fanik) - Profil | Út 1.2.2011 12:20:32
Nplavan - Profil | Út 1.2.2011 11:05:06
NLusky - Profil | Út 1.2.2011 10:39:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Tedy k věci:
1) Mrtweyubrus zcela správně hned na začátku vyřadil Schitmána, v kategorii H a XH jsou to fakt lešenářský trubky s hmotností způsobující mozoly a tenisový loket navíc žvejky. Bohužel navíc Schitmáno jde rok od roku s kvalitou materiálu do prdele a vyráběj samý nízký řady. Dělaj designovky pro blby, ale šikmáči asi přestávaj chápat co znamená slovo ryba nebo si píču pletou s rybou páč dvě věci smrdí jako ryby, pak bych to chápal.
2) Middy v žádnám případě neodhodí to co píšeš navíc s tím rozpůleným dílem, navíc kvalitou materiálu jsi o třídu níže.
3) Greys G-tech - dobrej prut s krásnou parabolou, ale určitě to není to co potřebuješ. při tvých požadavcích ho budeš přetěžovat. Mimochodem mám 2x Hardy Marksman Extrém a v žádným případě bych na to nenaložil takovou váhu, protože při 80g krmelci + futro se dostaneš někde kolem 110 - 120g a to už musí bejt v řece takovej fičák, že ti běžná 4 - 5oz grafitová špice nestačí.
3) Daiwa - tento klacek neznám, ale vzato logicky má Daiwa výrobky určené pro trh UK (to je ale hlavně kaprařina a pruty s označením specimen) a dále výrobky pro ostatní trhy jako Daiwa-Cormoran. Tento fakt mě děsí, nenávidím kormorány a navíc ta dementní rukojeť no nevím nevím?????
4) Nesmysly typu Mivardy a Sportex a jak někdo psal nebudu komentovat.
5) Laredo, teď nevím jestli to je Colmic nebo Milo - znám, ale to je fakt rumpál navíc humpolácky zpracovanej. Na tomle klacku fakt ucítíš rybu od sumce vejš, já bych ho nebral.
Konečně se dostávám k tomu dle mého názoru nejlepšímu v daném segmentu a to je Trabucco Sygnum MRX-V.
Moje zadání pro prut v daném segmentu bylo jasné a to něco co:
a) při mírně až středně rozvodněné Berounce udrží ve středních proudných partiích řeky na křivoklátsku nástrahu na parmy - ujišťuji Vás, že v těchto podmínkách na říčce jménem Berounka cestují 100g krmelce jak korálky po podlaze,
b) prut musí být natolik silný, aby zdolal parmu 55-60cm rychhle z vody bez toho, aby tímto byla natolik vyčerpaná, že to potom nerozplave,
c) jelikož v těchto podmínkách jde řekou bordel, potom velký oka na špicích,
d) jelikož jsem náročný zákazník tak po všech dalších stránkách vymazlenej prut tzn. - design, špičkové vyvázání oček, luxusní ergonomická rukojeť, rychlost blanku, přesnost házení, lehkost respektive vyváženost prutu.
Při jedenácti letých skvělých zkušenostech s Trabuccem (si pište, že ho fakt znám plavačku i feeder) jsem se po konfrontaci s tímhle prutem zamiloval respektive já mám dokonce verzi do 175g. Splňuje přesně výše uvedené zadání, navíc špičkově ukazuje záběry, testoval jsem ho na 0,20kmenu a odhazuje 120g olova jak hovno. Ta 0,20kmen je téměř nepřetrhnutelná. V kombinaci se 4000 navijákem je sestava dokonale vyvážená a tudíž vlastně lehoučká a tím pádem si supr zachytáš i menší ryby (moje zkušenost, žádnej rumpál jako Laredo, ale miláček) - nesrovnatelné s jinými pruty dané kategorie.Úroveň zpracování je podtržená jednička a poslední pecka na závěr.
Stále se tady mluví o lovu dravců feedrem, tak jsem to letos poprvé vyzkoušel právě s tím Trabuccem - kmen 0,20, lanko, mrtvá rybka, průběžné olovo 50g odhoz cca 45m na dno a takhle to dopadlo:
98cm krasavice. prut pracoval naprosto excelentně, zdaleka neměl dost a zážitek na jedničku. Tzv. test ohněm.
Závěr:
Ber Trabucco a na ostatní se vyser.
Zdar
Nlobotomie (fanik) - Profil | Po 31.1.2011 23:08:20
osobně teď mám Robinson Cortez 3,9m ale ten je jen do 120g... no hážu s ním i těžší věci, ale to dělám já a zákazníkům nedoporučuju =)
NLazar - Profil | Po 31.1.2011 23:03:18
NLazar - Profil | Po 31.1.2011 22:45:53
Nplavan - Profil | Po 31.1.2011 22:16:57
NMrtweyUbrus - Profil | Po 31.1.2011 22:14:07
Nplavan - Profil | Po 31.1.2011 22:10:30
Kde to žije - feeder
ČtNFeederařina na řece 64350
ČtNPickermánia-ultra light fishing 49077
StNGURU - vše kolem téhle značky 6270
StNMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
Co je nového - feeder + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17












