Naviják na feeder

Ahoj, potřebuji pořídit nový naviják na feeder. Uvažuji o Tica Sportera 3507 nebo 3007, celkem se mi ještě líbí Exage od Shíma a nebo Longbow od Okumy. Pls budu vděčen za klady a zápory uvedených navi a vaše zkušenosti s nimi. Přiložené foto neuškodí. Prosím posílejte mi i návrhy na jiné navi do cenové kategorie cca 1500 Kč. Dík za každou reakci.
Autor diskuse: poweron - Profil , 17.11.2010 feeder - náčiní, doplňky

peco - Profil | Pá 26.11.2010 23:41:04

pouzivam shimano exage 2500 rb a sem v celku spokojny

    poweron - Profil | Čt 25.11.2010 7:53:35

    mpmaik >> Já jen říkám že jsem tu 3000 měl v ruce a příjde mi to strašně malý, ta 4000 je akorát a rozhodně těžká nění. U toho vyvážení máš pravdu, ale podle mě líp sedí ta 4000.

      milin - Profil | St 24.11.2010 21:34:16

      poweron - >>
      Ahoj. Já jsem si loni koupil Shimano Catana 4000 FA s přední brzdou. Po jedné sezoně, kdy byl celkem dost v zápřahu, bez problémů. Cena kolem 700 kč. Doporučuji.

        Kraťas82 - Profil | St 24.11.2010 21:05:49

        poweron >> Aj jaj tak to je neprijemny... to ze ryby neberes jim asi jako omluva stacit nebude... Tak snad nevyfasujes moc... JJ na rece... to mam tady vsude MHD a kdyz vis kam tak se da nachytat, byt ne nic velkyho ale tak aspon se bavis...

          mpmaik - Profil | St 24.11.2010 20:54:17

          poweron >> Vyvážění prutu na feeder ????? Vždyť je to nesmysl , naviják si tam dám jaký mě vyhovuje a na vyvážení se.u. Vždyť většinu času je ten prut odložen ve vidličce . Vyvážení je relativně důležité na prutě pro vláčku , kdy třeba prut nepustím několik hodin z ruky.
          Osobně mám na Heavy prutu GTM 3000 už jen pro to abych nemusel dávat podklad , vejde se mi tam 220m 0,20mm a víc nikdy potřebovat nebudu a ten naviják tam sedí moc pěkně ( dle mého vkusu) a neslyšel jsem prut si stěžovat že by byl nevyvážen :-))))

            Kolis - Profil | St 24.11.2010 16:15:14

            kubah >> Múžeš SZ. Dík... :-)

              Roberto2 - Profil | St 24.11.2010 16:13:54

              Poradím profláknuté Exage ... Bojovka nemá chybu . Kdo tvrdí že má , tak se s ní prostě nenaučil nebo nechce naučit ...)))) Na fídrový chytání a přívlač nic jinýho neberu .. teda kromě mých retro šejků / aby jim to nebylo líto ... Chodíš li často tak se vejdeš i do Stradica - vyšší třída Exage .. Neslyšel jsem ale zatím že by se Exáč někomu vyloženě rozpadl ....

                kubah - Profil | St 24.11.2010 16:10:35

                Kolis >> jsem se kouknul znova, mají jen v. 10, 20, 55
                Všechny za 1407
                Jestli chceš, hodím Ti odkaz...

                  Kolis - Profil | St 24.11.2010 16:06:30

                  kubah >> Dík. Ono je už neni moc vidět, ale jsou fakt dobré. Mám je 2x 30.

                    kubah - Profil | St 24.11.2010 15:54:54

                    Kolis >> je to 40ka - objednal jsem ve čvrtek večer a v pátek už je v nabídce neměli...

                      usak - Profil | St 24.11.2010 15:14:45

                      cashi >> prosim te, doporucujes dle prakticke zkusenosti, nebo jen proto, ze se ti libi obrazek a popisek v katalogu?
                      edit: co to je "je celkem v klidu"? diky

                        cashi - Profil | St 24.11.2010 14:50:47

                        ja bych ti doporucil novinku pro rok 2011 Shimano Nexave RC 1000. je celkem v klidu a ta cena ti vyhovuje

                          RADYNEK - Profil | St 24.11.2010 14:49:38

                          poweron >> na L mám 2500 a 3000 a na H v 3,90 mám 4OOO. Myslím Twiny RB. Přide mi to akorát. Ale viděl jsme hodně lidí co chytají na H 2500 a 3000 Twina nebo Exage nebo Awa-Shima Pulse Bass RS2000. Takže záleží na vkusu každýho soudruha, co kumu sedí.

                            Kolis - Profil | St 24.11.2010 13:17:17

                            kubah >> Kde a za kolik? Jestli vidím dobře, máš 40ku... :-)
                            1400 - dobrá cena......

                              poweron - Profil | St 24.11.2010 8:21:51

                              Kraťas82 >> Tys byl na řece, tak to potom jo, tam já nemůžu v pondělí jdu před komisi, vzali mi povolenku chytal jsem s tatem na dyji 7A na živou rybku, jenže jsem si zapoměl přečíst že je letos a na rok lov dravců zakázán, popravdě mě to ani nenapadlo jelikož tam tata chodil cca 30let.Ryby pouštím, od vody si odnesku průměrně cca 1kapra ročně.Bohužel neznalost neomlouvá.

                                poweron - Profil | St 24.11.2010 8:16:52

                                Petr RF17 >> student Petr - 23.11.2010 17:25:06 >> Ahoj mám ho na médiu a těžký určitě není, řekl bych tak akorát, menší rozhodně ne, jak zmiňovali ostatní prut by byl dost nevyvážen, ta 4000 je tak akorát - dle mého názoru. Tu 3000 sem měl v ruce a hned sem ji vrátil, je to fakt malý na feeder a o havy nemluvě.

                                  mpmaik - Profil | St 24.11.2010 7:11:31

                                  RADYNEK >> Na feeder používám též bojovku a zadní brzdu , ale nějak se naskytla dobrá koupě tohoto navijáku a protože se mi po stránce vzhledu dost zamlouval tak jsem ho prubnul. Zatím jsem sním byl jen jednou vláčet , ale dost se mi zamlouvá jak chod tak i jemná brzda . Jen se musím naučit tu předobrzdu nějak ovládat :-)))))

                                    RADYNEK - Profil | St 24.11.2010 7:01:40

                                    mpmaik >> na M-kách mám tuhle Awa-Shimu, ještě používám na fídr Twin Power RB 3000 a 4OOO. A taky Aspire 25OO RB. Mám raději přední brzdu, hlavně na vláčku. Na fídr mi bojvka dost sedí, hlavně v chytání s těšíma krmítkama.

                                      Enšpígl - Profil | Út 23.11.2010 21:40:28

                                      mpmaik >> pěknej..... jinak já jedině předobrzdy. Uvažoval jsem o stradicu s bojovkou, ale budu brát nejspíš http://www.tropicliberec.cz/navijaky-predni-brzda-2​/navijak-shimano-exage-4000-fc-new-2011

                                        mpmaik - Profil | Út 23.11.2010 20:06:33

                                        Enšpígl >> Když nepočítám začátky (REX, Stabil) tak jsem vždy používal navijáky se zadní brzdou. Můj nejnovejší přírustek je na vláčku předobrzda (jediná v mé výbavě) Awa-Shima Pulse Bass RS3000 Tournament Special Edition ...

                                          Enšpígl - Profil | Út 23.11.2010 17:45:25

                                          Petr RF17 >> student Petr - 23.11.2010 17:42:19 >> Ani ta 4000 ho plnohodnotně nevyváží. já mám na feederu navi, který u shim je velký asi jako 4000 ( váží 400g ) a přijde mi to akorát.

                                            student Petr - Profil | Út 23.11.2010 17:42:19

                                            Enšpígl >> Vím a právě proto jsem si jej vybral...

                                              student Petr - Profil | Út 23.11.2010 17:41:59

                                              kubah >> Jistě, ale myslím právě vyvážení mezi prutem a naviákem. Feeder s kterým ted lovím je i s naviákem celkem lehoučký a chtěl bych něčeho podobného dosáhnout i u toho hevíčka. Má otázka směřovala k tomu jestli není ta 4000 příliš těžká k váze feederu, který moderátor zdejší otázky používá.

                                                Enšpígl - Profil | Út 23.11.2010 17:38:41

                                                Petr RF17 >> student Petr - 23.11.2010 17:25:06 >> 4000 je na feeder m nebo h akorát. proutek vyváží mnohem lépe, než menší. A ještě má bytelnější převody.

                                                  kubah - Profil | Út 23.11.2010 17:32:34

                                                  Petr RF17 >> student Petr - 23.11.2010 17:25:06 >> k feederu těžký??

                                                  Přece naviják na feederu leží z 90% ve vidličkách :-))))))))

                                                    student Petr - Profil | Út 23.11.2010 17:25:06

                                                    poweron >> Ten samý si taky kupuju. Máš ho na heavy feeder? Není k feederu příliš těžký?

                                                      Kraťas82 - Profil | Út 23.11.2010 17:05:59

                                                      poweron >> hoj ja ho mel uz dvakrat u vody a umotal sem na nej asi 60 ryb, od pidi apo vpekne v proudu bojujici a super... max. spokojenost... ze zacatku to byl trocha nezvyk ale po chvilce uz mi to ani neprislo.... su moc rad ze sem si je poridil! :-))